Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 22:02:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - септември 2014 г.  (Прочетена 88312 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #60 -: септември 04, 2014, 12:16:26 »

Ами аз като нямам още ясна цел и посока Wink, гледам да не мисля много....Работата ми понякога е много интересна и налага да си размърдам мозъка. Страхувам се да не ми спре развитието и да се отдам единствено на гледане на майка ми, пазаруване и домакинстване. crazy Иначе имам оферта за едномесечно гостуване в Австрия при приятелка, след това в Германия, пак за месец или колкото реша...всичко това обаче ще натовари мъжа ми с грижите за майка ми, а не е редно. Ще е "стой си Стойчо в България, майната и на Швейцария!" май. Кофти е, че съученичките ми са ангажирани с гледане на внуци, пък и са далече от нашето жилище.
Ще видим, сега да си свърша работата, че нещо закъсвам. Имаме и разни активности с търговския отдел за първия учебен ден. В края на учебната година, комбинирано с деня на детето, пуснахме по магазините ни листове за преброяване на отличниците. Имаме над 500 деца от първи до 12клас. Сега ще ги наградим с грамота и дребен подарък - метална кутия цветни моливи и пластмасова кутия за носене на храна. Предходните години подарявахме на всички, сега ще има нещо специално само за отличниците. Да имат някакъв стимул за учене, уж...


* IMG_2686.jpg (48.14 KB, 461x346 - видяно 155 пъти.)
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: септември 04, 2014, 12:43:02 »

Аз от много време не съм писала, но видях че говорите за сушилни. И понеже с това пишкащо дупе зимата няма да смогна на сушене, решихме и ние да си вземем. За сега сме се насочили към Миеле втора ръка. Дайте малко мнение по въпроса...
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #62 -: септември 04, 2014, 12:50:49 »

Привет и от мен в новата ни септемврийска темичка smile

Не можах да намеря време да драсна два реда нито в старата нито в новата тема. Та сега реших да го направя. Не съм прочела изписаното до тук, но ще наваксам по някое време, тъй като сега съм на работа. А иначе, покрай мен новото е, че 95% ще си имаме мома  stork-gurl и двамата ми лекари оставиха отворена вратичка и за момък, тъй като нещо много сме срамежливи и се крием добре на прегледите girl_wink аз бях споменала, че силно усещам, че ще е момче, ноооо май май таткото има по - силно 6-то чувство. Има и други неща, ама те са малко покрай притесненията за бебето, а мисля ,че тук не е мястото (но да добавя - все още няма тема за януарски, февруарски и мартски бебчета и за това аз си споделям малко подробно тук с вас blush ).

Ох толкова от мен за съжаление sad залята съм с работа, а утре и понеделник не съм на работа - наййй - накрая тази вечер ще си ходим в Бурсааа  yahoo yahoo yahoo Приятен уикенд от мен от сега  heart heart heart heart
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #63 -: септември 04, 2014, 12:55:44 »

Свекърва, то си е до човек, надали ще се отпуснеш, ти си дейна и интелигентна, така че не вярвам да се отдадеш само на домакинстване. Не можеш ли да погостуваш в Австрия 2 седмици, така хем вълкът сит, хем агнето цяло Wink

Панди, аз гледам да пазя за гастрита диета колкото мога, от време на време имам залитания, ама като цяло съм културна.
Али, аз като цяло също не съм по машинариите, но сега трябва да разуча кое как се суши, защото ще разчитам изцяло на нея, живеем на място, където вали през по-голямата част от времето и преди можехме да сушим вътре или в банята, ама с бебе вече не бих казала, че е удачно, а и прането ни се увеличи.
Пънк, аз не мога да дам много ценен съвет, като купувам нещо гледам да е по-висок енергиен клас. Сушилните гълтат много ток, затова е добре да са енергийно ефективни, нашата е А+, избирахме между Бош и Беко, взехме Бекото, защото има програма за бебешки дрехи и командите са на френски, докато Бошът беше всичко на немски и по-малко програми. Бях малко предубедена към марката, но така или иначе има 2 години гаранция и за 2те, така че май е все тая.

Докато напиша и hulcy (не знам как се произнася) ме изпреварила. Да сте живи и здрави с малкото ви момиченце, това е най-важното. Аз бях 100% убедена, че ще имам момиче, а пък сега имаме един малък разбойник Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #64 -: септември 04, 2014, 13:18:48 »

Alleksia, аз проблем с техниката по принцип нямам. Обаче упътванията на български са повече от глупави, ако въобще ги има. Превеждат буквално и нищо не се разбира накрая. Та един ден се ядосах, седнах и четох на английски - ами всичко си беше ясно написано.  pardon
Пънки, нашата е точно Мийле, втора ръка. Бяхме я взели за колосалните 350 лв. Казвам колосални, защото машината е сигурно 20-годишна. Дори имахме 1 година гаранция от продавача. Обаче грешка няма! Е, като се дават пари, да е за нещо смислено. Сушилните наистина са гълачи на енергия, защото постоянно нагряват, а не както пералните, само докато стигнат градусите. Освен това са и скъпички - имат сензори за  нивото на влагата. Единствено ме е яд, че нашата няма отложен старт. Но като или иначе ни е в предверието и мога да я пускам късно вечер. А, да, важно е и къде ще я сложиш. Бълва много влага и е хубаво да е проветриво място. Свекърва ми беше една седмица вкъщи след раждането на малката и беше възхитена "Ками, ама то това е страхотно удобство!", та се нави и тя да купува.
Свекърва, съмнява ме ти да се отпуснеш след пенсия. Наистина си е до човек, но който си го чопли отвътре, не може на едно място да го вържеш. Гледам моя свекър. Той беше военен (но не е бил винаги такъв). Е, след пенсия има даже по-малко време - все нещо да върши, все нещо да прави! Wink
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #65 -: септември 04, 2014, 13:25:15 »

Али, а бебешките дрехи пускаш ли ги? То аз с тази цел съм я взела де, ама да питам smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #66 -: септември 04, 2014, 13:37:42 »

Да, пускам ги. Сега вече не, защото навън е топло. Проблемът е, че нашата тераса е затворена и влагата си стои вътре. Та като висят там два дни, все едно не съм ги прала - миришат на мокро куче. Иначе цяла зима си ги въртях. Единствено на едни лигавници сушилнята направи проблем, защото те са с найлон отдолу, ама кой да се сети. Нагърчи ги tease
Уж, казват, че като са на сушилня, не се гладят за дезинфекция, ама аз си ги гладех. По-добре ми стоят някак си.
Мда, време е да четем за зимни бебета вече Wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #67 -: септември 04, 2014, 13:38:08 »

Хелоу smile

Главата ми е гръмнала от работа само ви чета от време на време smile И чета ви колко сте всички домакники, чистите, шиете, готвите а аз  nea е пера поне... Аз вечер като се прибера играя игри и си гледам сериали. Много съм зле  blush Трябва да се поправям!

hulcy почти честити розови гащи, ами вземете направете си самички темичка не е толкова трудно а и е позволено Wink

Alichka колко проветриво трябва да е мястото?  че нашето мокро помещение е до банята в коридора, срещу него е спалнята? Аз не мисля сушилня лятото да ползвам защото много нагрявала, и не искам до спалнята да става жега. И аз много исках Miele, обаче ще взимаме комбинирана, нямам място просто и не става една върху друга...


svekarva ти много ми напомняш на майка ми. Значи ходи и се някъде, обаче как да била оставила баща ми сам, не ставало, той верно милия не знае къде са му чорапите вкъщи ама чак пък толкоз. И от както не работи по цял ден седи и си измисля някакава работа. Брех да бях на нейното дупка на дивана от лежане щях да напрааа  god
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #68 -: септември 04, 2014, 13:55:01 »

Мариолка, ами сега в предверието ни става около 30 градуса жега, при това влажна жега. Нещо като домашна парна баня. Става да се сложи в предверие на баня, на остъклена тераса или в перално с вентилация. Не върви обаче да си сложиш сушилня, както пералните ги слагаме в кухните под шкафовете.
Да ви завиди човек за мощните компютри! Нашият плаче за преинсталиране, ама няма да е тия дни. А като се сетя за този на работа, на мен ми се доплаква. Не знам дали можете да си представите, че харда му не е цепен. Сутрин подгрява 15 минути, а вечер поне 10 - гасне bomb
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #69 -: септември 04, 2014, 14:55:56 »

Да се включа и аз в дискусията за сушилните, че и ние преди 2 месеца взехме заради предстоящата поява на бебка. Спряхме се на Сименс, които са заедно с Бош и ползват технологията на Миеле за покритие тип "медена пита" на барабана отвътре, която според продавача в магазина била много по-добра от гладките барабани. И ние я взехме втора употреба, за момента я ползвах като прах дрехите на бебка и още 1-2 пъти, че нали беше жега досега и както казва Alichka си става домашна парна баня в предверието - нашата е там до пералнята.  Само не знам защо ви липсва функцията за отложен старт, аз пък се чудех кой би я ползвал - това би означавало да си проснеш мокрите дрехи в сушилнята и да си се вмирисват/спарват там няколко часа докато тръгне - не виждам логика  pardon Иначе полезна функция е да има дисплей, на който да пише колко време остава до края на програмата, въпреки че рядко е изцяло вярно, но поне приблизително  girl_wink

Мариолка, отдавна не сме обсъждали сериали - какво гледаш сега? Нещо да препоръчаш?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #70 -: септември 04, 2014, 15:07:26 »

Аз гледам "Малка булка", индийски.Там да видите как реват, по три на един път, в продължение на 4-5 сериала. На "Огледалния свят" хвърлих едно око, но нещо много се повтаря и зацикля...В общи линии, най-редовен зрител съм на TLC и кулинарните канали. Ама и там взеха да се повтарят.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #71 -: септември 04, 2014, 15:17:06 »

аз пък се чудех кой би я ползвал - това би означавало да си проснеш мокрите дрехи в сушилнята и да си се вмирисват/спарват там няколко часа докато тръгне - не виждам логика 

 lol funnytooth LAUGHTER Ще я ползваме, тия дето не ни стига акъла! Направо ме отказа. Е, сега вече не съжалявам, ама никак. Нашата няма дисплей, но има една светеща скала и по нея се ориентирам колко остава. По принцип една пералня ми я суши за около 40 мин., а две по-празни перални - за около час, на "щранк щрокен" girl_wink

Сериали рядко гледам, ама това TLC и мен много ме беше зарибило. Много обичам и едно предаване "мега семейства" (или нещо такова беше). А за кулинария - гледах за кулинарната революция на Джейми Оливър и бях потресена girl_impossible Мислех си, че само тук децата ядат боклуци в училище.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: септември 04, 2014, 15:25:16 »

Аз да ви кажа напоследък гледам Излъжи ме. Даже мъжа ме базика, че голям експер по лъжите съм станала! Тея индийските ги гледам като ида на гости на майка. Наистина такъв рев пада!
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: септември 04, 2014, 15:29:00 »

Чух/прочетох за сериали и веднага дойдох biggrin
Гледам мн сериали, предимно фентъзи, но съм се запалила и по Касъл, а сега гледам Менталиста biggrin Ама като го свърша и пак ще трябва да си търся какво да си свалям ахахахаха
Мариолка, звучиш ми като мен. Само че аз не играя игри а само гледам сериали... Май и аз трябва да се поправям blush
svekarva, по повод ходенето ти на екскурзийка ти си прецени как ти е най-добре. Аз например само чакам някой да ми даде идея къде да ходим и съм първа писта ахахаххаах Стига да има пари и време де, че напоследък...
Alichka, и аз мн гледам TLC много обичам булченските им предавания, Бъди и имаше едно състезание дето правеха грандиозни торти ( ама не се сещам как се казваше blush ) тях гледам с най-голямо удоволствие smile
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #74 -: септември 04, 2014, 15:30:38 »

Хелоу. Аз днес цял ден лежа....и то под одеало, защото ми е студено.
Подготвяме украсата за първи учебен ден - ще правим училището дворец! И днес цял ден лудо изрязване на камъни.  tease
Ние още не сме си купили пералня и ще поизчакаме вероятно още време за нея, че парите свършиха, а не лесно се събират. Мислех да си купим пералня и сушилня 2в1. Но те сигурно са още по-скъпи... Но иначе със сигурност си е голямо удобство!
svekarva, този сериал "Малка булка" я хванах майка ми да го гледа и като се заслушах викам "Това дете омъжено ли е?" и майка ми "Да, това до него е мъжа му!" Е, щях да падна като видях и мъжа! Много ми стана смешно, извинете.  pleasantry
Аз последния сериал, който изгледах беше "Подли камериерки". Хареса ми. Наскоро попаднах по Фокс и на последния епизод на "Как се запознах с майка ви" и с радост го загледах, но много ме разочарова края. Не знам дали сте ги гледали...мм? TLC и аз го харесвам, ама у Митко е преведен, у нас - не е. Каква може да е причината според вас (а сме на един кабелен оператор)?
hulcy, срамежливка вашата бебка!  heart Пиши, пиши тук, чета те с кеф. Но иначе, ако има и други бъдещи мами, чакащи темата, без да я правят, така и няма да се намерите. Бъди по-дейна! smile
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines