Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 08:14:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - септември 2014 г.  (Прочетена 88347 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #45 -: септември 03, 2014, 10:59:24 »

Miele, и аз много си обичам миризмата на книгите. Предполагам само колко е зареждащо да работиш такава работа, а ако имаш възможност и да надникваш в съдържанието на книгите, е страхотно!
Alleksia, то майка е голямата гобленарка вкъщи. Тя и 5 минутки да има - сяда и шие. Аз съм по-тежка гемия. Трябва да знам, че имам време, да си разпъна нещата, да се наглася удобно и тогава. Много време не мога да кажа, че имам, ама от време на време ме обзема музата. С майка от години се каним да си купим и хубава шевна машина. Мерак ми е да ме научи да шия! Засега обаче се задоволяваме с една стара Сингер - подарък на прабаба ми за годежа й funnytooth Сигурно онези образи от Дискавъри биха се зарадвали на такава антика от преди Втората Световна!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #46 -: септември 03, 2014, 11:04:56 »

Привет и от мен. Аз се включвам, понеже имам нужда от съвет, макар че ако имах повече време бих изкоментирала казуса бранджелина, но само ще кажа, че последният й филм беше много як.

Та, покрай раждането има 2 души на които съм безкрайно благодарна, решила съм да ги прстя на екскурзия като подарък, но също искам и нещо да им остане за спомен. Реших да е плочка с буквичката на малката с кратко послание на гърба, в последствие реших да добавя и камъче от зодията им за късмет. Натруфена ли е идеята и бихте ли се зарадвали на нещо подобно?

Извинявам се и за стоте грешки,пиша от таблета, понеже ми се развали лап топа, от седмица е на ремонт и никой не знае какво му има. Wink

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: септември 03, 2014, 11:08:47 »

Привет, привет smile

Днес определено си е по-хладно, но пък някакво слънчице се опитва да пробие при нас и в него ми е надеждата  Sunshine

AliTia, често ти казвам, вчера се сетих за великденските ти яйца и си мислих дали сега се занимаваш с нещо творческо. Надявам се да успееш да уползотвориш вдъхновението. А съседите ти само могат да се радват, че си имат творец в блока.

Alleksia, не се ли връщаш много бързо на работа?

Alichka, и майка ми като е била по-майчинство е бродирала гоблени. После със сестра ми явно не сме и оставили време да се захване пак Wink И аз обичам да шия, но тук нямам машина и от години не съм се занимавала. А имаш ли снимка на тази антика? Сигурно изглежда интересно.

Miele, и аз обичам книжарници, винаги влизам и в тях като съм в някой мол, макар че рядко купувам нещо. Просто ми харесва атмосферата smile А аз за италианския завиждам. Покрай дисертацията ми се наложи и от италиански да превеждам и ми се видя много приятен език.

Vivi20, не разбрах това камъче и то ли да е на плочката или отделно. Може би отделно ми се вижда по-добра идея. Аз бих се зарадвала - плочката да ми стой за спомен, а камъчето да си го нося.

И понеже е обяд вече, черпя ви с моя обяд - картофи и тиквички на фурна (моите са с по малко подправки, за да са съобразени с диетата ми )


Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: септември 03, 2014, 11:11:14 »

Alichka, имам време да надниквам в съдържанието и това още повече ме радва. smile
Vivi20, много хубава идея. Според мен не е натруфено.
Svekarva, забравих да кажа, че много се радвам за малката Лия, дано расте много здрава и усмихната smile
Pandapanda, наистина е много пеиятен език, за съжаление няма с кого да го практикувам и ми е малко гадно, ама какво да правиш.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #49 -: септември 03, 2014, 11:45:42 »

Хаха, нещо такова е като на тази снимка. Само където прабаба ми не я харесала, че е била крачна, та са я преправили на ръчна. Даже си е с куфар за нея! Ако имате идея само колко тежиии laugh
Виви, според мен жестът ще е най-големият подарък. Както и да избереш, ще е чудесно good Няколко месеца след раждането на малката беше празникът на акушерите. Та бях писала до болницата един мейл с пожелания и благодарност, бях и пуснала снимки на беба. Явно им беше станало много мило, защото получих много хубав отговор от тях LOVING
Панде, аз много обичам огретен, а ако има и тиквички към картофите - още по-добре danceg


* 9a02c0dadf10ddda4c0bd534d0b36928.jpg (71.83 KB, 640x436 - видяно 242 пъти.)
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #50 -: септември 03, 2014, 12:15:17 »

Баба ми имаше същата машина, така ми беше интересна, но ме беше страх от иглата, предвид с каква скорост се движеше, голяма машина, голямо чудо. smile

Панди, на едно ще са двете неща, то е подарък за големи жени, не вярвам да го носят, за това ще го поръчам със спе иал азакопчалка да ме може да се сложи на чанта поргмоне илинещо такова. Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #51 -: септември 03, 2014, 12:22:29 »

Еха, то няма време да коментирам всичко.....
Аз пък от моята баба имам ръчен Сингер от 1878г. Още шие, не е мръднала. Ползвам я за по-груби шевове, но вече трудно намирам игли за нея.
Виви, плочка за носене на верижка ли имаш предвид? Ако на предната страна е само буквичката, с камък няма да е натруфено, напротив, ще стои завършено.
Пандич, какво е това слузестото върху долната предна тиквичка? Аз днес съм на леща. Много обичам, но винаги ми издува корема. Пък и като си имам и комбинация с гастрит и колит и разни други екстри ме спохождат sad.
Miele,  heart
Alleksia, зверо какво ще прави, като тръгнеш на работа?
А, дошъл отговор за плочката...
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #52 -: септември 03, 2014, 14:50:02 »

Пандич, какво е това слузестото върху долната предна тиквичка? Аз днес съм на леща. Много обичам, но винаги ми издува корема. Пък и като си имам и комбинация с гастрит и колит и разни други екстри ме спохождат sad.

Това според мен е бял лук  blum Аз пък снощи готвих нещо подобно, но вместо картофи сложих бял патладжан, но точно по същия начин ги бях подредила в тавичката, а и моите бяха с по-малко подправки  smile Днес нищо не ми се хапва освен диня и други плодове, та на това карам до момента  smile

Времето навън е много приятно за мен, така прохладно и освежаващо, само където очакваме скоро да се продъни небето от дъжд, та дано няма последствия като от последните месеци  huhhuh.gif
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #53 -: септември 03, 2014, 18:00:52 »

Виви, според мен ти е хубава идеята, аз бих добавила и по една кутия хубави шоколадови бонбони/трюфели/пралини, нещо такова.

Али, вкъщи имаме абсолютно същата шевна машина, естествено била е на баба ми. Майка ми ме навива сега да си купувам електрическа, че да ме учи да шия, защото все имам нещо за поправка.

Пандич, докога трябва да я пазиш тая диета? Аз умирам за тиквички и тука от една седмица се изхранвам с тиквички под всякаква форма smile

Иначе да, скоро се връщам на работа, дребич ще е на 5 месеца и половина, но нямам особен избор, майчинството ми е 20 седмици и свършва в края на септември, взех си и 1 месец отпуска, та от началото на ноември ще съм пак на бойното поле. Иначе, първоначално ще го гледа баба му, т.е. майка ми, после някакси ще се комбинираме с мъжа ми, после пак майка ми и след това ясла...Надявам се поне до годинка да може да си е вкъщи, а след това на ясла, но ще видим... Така или иначе нямаме особен избор.

Аз днес изпълних план-програмата, даже успяхме да отидем на кафе със сладолед. Тая вечер ще се образовам с упътването на сушилнята, която ни донесоха вчера, че в стремежа си да взема нещо хубаво, сме поръчали космически кораб  blush
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #54 -: септември 04, 2014, 09:06:48 »

Alleksia, аз бях така с пералнята. Цял ден четох, че и на два езика, за по- сигурно smile. Понеже съседката има същия модел, направо я поканих при първото пране. Тя ми натисна копчетата и каза, че ползва само тези и друго нищо не знае и не и трябва. Пък аз все едно за дисертация се готвех...
Хич няма да ти е лесно да ходиш на работа и да гледаш бебе heart heart heart Ние мрънкаме и само едното да правим. Ама ще се справиш, както казваш, няма и друг избор. Пак на онова място със сувенирите ли се връщаш?
Вчеря видях Фиби и Изабел. Малката е още по- сладка в действителност. И при нея си личи, че е гледана в чужбина - всичко се случва тихо и кротко, без прекалени суетни. Все едно, че е голям човек и знае точната граница за стоене при големите  и за тичане с другите деца. heart heart heart
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #55 -: септември 04, 2014, 10:30:35 »

А сега де, шах smile За какви сувенири става въпрос, нещо може да не съм се изказала правилно, на старата си работа, която е в офис, си се връщам.
Свекърва, до дете си е, и тук виждам много деца, при които нещата не се случват тихо и кротко, а някои тийнове са направо да им се скараш. Като бях бременна, малко преди да родя, се разхождаме с мъжа ми в парка до нас попаднахме на две тийнейджърки, които си бяха нахвърляли бооклуците на земята около себе си. Аз само ги погледнах, нищо им казах и те "Мадам, ние сега ще си ги приберем". Като се върнахме, тях ги нямаше, ама боклучетата останали  nea
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #56 -: септември 04, 2014, 10:51:21 »

Alleksiablush сигурно съм объркала нещо аз...Или заместваше колежка, но работеше нещо, свързано с търговия, това ми се върти из главата. Хаха, ами тъкмо да кажеш сега какво ще правиш в офиса тогава Wink.
Днес пълно мълчание, никой не се включва...
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #57 -: септември 04, 2014, 11:16:29 »

Хммм, откакто работя тук, никого не съм замествала. Иначе работата ми е свързана с обработка на документи, но честичко ми се налага да правя обучения, както и да обучавам новодошли. Обаче, ако можех още няколко месеца да си остана вкъщи с детето, щеше да ми е толкова добре, поне до Коледа..., ама няма как.
Ти очакваш ли пенсионирането или не ти се иска още? Майка ми нямаше търпение да се пенсионира, беше й омръзнало да работи вече  Girl_hide
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: септември 04, 2014, 11:39:16 »

Ами аз да се включа тогава Wink

svekarva, както сила е писала, лук трябва да е това, но аз не обичам и не съм слагала на моят. Завиждам ти, че си видяла Фиби и Изабел, двете сладурани smile

scilla, аз преди редях в тавичката тиквичка, картоф, патладжан, домат, даже слагах и тъмна и светла тичквичка, и ставаше много хубаво и шарено, ама сега не мога да ям патладжани и домати и отпаднаха.

Alleksia, диетата трябва да я спазвам винаги, тъй като този улцерозен колит не се лекува. Когато е в ремисия, може да се ядат някои работи, но аз мисля винаги да си я спазвам. Поне за сега не ми тежи и се чувствам супер.

Vivi20, идеята да е със закопчалка, за да се сложи на чанта, е много готина Wink аз лично много обичам да си слагам нещо на чантата (макар, че само на една съм си сложила една висулка, която ми донесоха децата  от Тайланд)

Днес ще ходя на родителска среща, ще има да се усмихвам изкуствено и превзето  funnytooth
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #59 -: септември 04, 2014, 11:58:46 »

Здравейте Wink
Панде, ще ми е интересно да разкажеш за родителската среща. Едва ли ще ви занимават с отсъствия на децата от час, както тук най-често се случва smile
Alleksia, аз пък да се "похваля", че след година и половина употреба на фурната разбрах как да ползвам грила най-рационално, а също след година и половина - как да съкращавам програмите на пералнята pardon Като купихме сушилнята, я гледах като голям камък. Всичко е на немски и мъжО само ме бъзика, че съм викала "щранк щрокен" на програмата biggrin На всичкото отгоре нашата е втора употреба и няма упътване. Само притърчах до компютъра да питат чичо Гугъл кое какво значи. На края се ориентирах по картинките.
Днес ще е ден да се готви sad Вече наистина мечтая да се снабдя с тави като за ученически стол. Моят мъж си носи храна и на работа, та уж сготвя, то изчезне...
Да се похваля - вчера почнах най-после гоблена yahoo Амбицирала съм се, та да видим до кога ще е тоя мерак.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines