Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 21:55:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема Юли 2014 :sunshine:  (Прочетена 66160 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #15 -: юли 02, 2014, 08:35:00 »

Привет във втория ден на юли! Първия го пропускам, защото преди години малкият син ходи в Каварна и точно тогава и пред очите му загинало едно момче. Разказваше ми за пиянските оргии и разни други псевдо хипарски работи и нещо след това ми е безсмислено.
Иначе обичам юли, харесвам много и името Юлия. Хихи, даже се канех да кръстя второто дете така. Хем да е и на майка ми, че тя не си харесва името в точния вид Жулиета. Ама ми се видя странно да се казва Юлия /на картона ми пишеше "предполагаем пол- женски"/, като ще е родена през август. Имах една съученичка, Августина, родена през юли и все я будалкаха, че е недоносена, та си викам, на моето дете пък дали няма да му казват, че е преносено Wink.
mariola85 , честито ви жилище! С кеф и здраве да си изплащате заемите, а след  време, като го изцапат децата ви, да се преместите на по-хубаво  място. Ама дано случите на съседи, това е много по- важно good
Хихи, момичета, ние едно време учехме, че кълбовидните мълнии  не се спират от затворени прозорци и врати. Няма смисъл за залоствате, освен, ако науката не се е променила от тогава /като всичко останало/. Иначе те са толкова рядко явление, че има по- голяма вероятност да спечелите милиони от лотарията, отколкото да се срещнете с нея. smile
Едно време имаше някакъв сериал по телевизията "Шотландски боец", та там имаше неостаряващи и живеещи вечно хора. Май единственият им кусур беше, че не могат да имат деца. Един хубавец беше погребал 4-5 съпруги, споминали се от старост и всичките си ги обичаше. Та по таз логика, хич не ми харесва мисълта, мъжът ми да живее вечно и да е млад, пък аз да охкам и пъшкам. И нали "не гледам на мен да е добре, а на Вуте да е зле", що пък аз да не живея вечно funnytooth, да му тровя живота? Сериозно, тази приказка, че всяка възраст е красива, хич не е вярна. Виж, ако направят така, че удължат времето на младостта и здравето за сметка на старостта, аз съм първа в списъка.
Приятен и спорен ден на всички!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 03, 2014, 10:06:24 »

Здравейте smile

Вчера имаше малко объркване с месечните темички, така че нека и тук да поздравим Григор и да му пожелаем още много успехи smile

Днес изглежда доста топло и понеже от Деканата цяла сутрин не си вдигат телефона, май ще трябва да ги посетя. И заради интресното им приемно време, ще походя под обедното слънце. Ама какво да се прави - администрация. Винаги ли е толкова трудно да се пусне командировачно или това си е поредния специалитет на университета?
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 03, 2014, 11:43:33 »

Аз повече чета, отколкото пиша, ама сега пък искам да се похваля - преминала съм успешно първият етап за курсовете, организирани от ИТ Таланти. Направо не мога да повярвам, като се има предвид каква беше обстановката, в която решавах теста. Ще ви дам лек привкус от нея: кърмех по време на теста, опитвах се да успокоявам страстите на две малки деца и едно по-голямо "дете" (мъжът ми - той, милият, имаше желание да ми помогне, ама денят му беше свръх натоварен и се беше изнервил). По време на теста също така повръщаха върху мен, да не говорим, че докато мъжът ми говореше с майка си по телефона, излезе от стаята и затвори вратата, а малката щеше да сяда на гърнето (което не беше почистено от предното й пишкане), но се размрънка по негов адрес, той отвори вратата и влезе в стаята, ама тя продължи да реве, при което той се изнерви и я удари. Тя падна връз гърнето, което се разплиска във всички възможни посоки, съответно рева стана още по-силен. Той затвори телефона и излезе да вземе парцал, в това време аз се опитах да успокоя Сиана. Той като влезе, почна пак да й се кара, та се опитах и него да го "озаптя".... С две думи: весело беше. Като прибавим към всичко това и постоянното ми главоболие, което напоследък е много силно и трудно се концентрирам, се учудвам, че успешно съм решила теста. И то за по-малко от 2 часа и половина (предвиденото време беше 4 часа и половина).
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #18 -: юли 03, 2014, 12:25:38 »

Гледах аз нещо във Фейсбук за Таланти, ама не му обърнах внимание за какво иде реч. Дано някой друг ми обясни, че ти сигурно нямаш време. Иначе си те знаем и си наша гордост, още от времето, когато се явяваше на конкурс в авиацията good. Моля за извинение, ама добре се посмях на ситуацията с гърнето funnytooth
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #19 -: юли 03, 2014, 12:26:55 »

menyanthe Браво  на теб, ей на това му се казва мулти таскинг!

Я да ви покажа една страхотна диета  blush

http://pik.bg/%D1%85%D0%B8%D1%82-%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D1%8F-7-%D0%B4%D0%BD%D0%B8---15-%D0%BA%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0-%D0%BF%D0%BE-%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D1%82%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B0-news197516.html
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 03, 2014, 13:33:46 »

menyanthe, браво на теб! Ти си по-добра и от Наполеон- той само 3 неща е правил едновременно, а ти доста повече и то успешно!!!
Мариола, каква диета само! Аз след първия ден още ще изпъна краката!
Аз днеска не знам защо съм толкова замаяна, че едвам ходя. А трябваше да ходя и в съда на заседания, добре че се отложиха следобедните и вече съм си вкъщи. Нямам търпение да дойде утре следобяда и да поемем с патето на път към Смолян /нашие са там сега, а и нямам търпение да си дам поръчките за ядене на баба/.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 03, 2014, 14:06:21 »

svekarva, ИТ Таланти предлагат безплатни курсове (PHP, JavaScript, Java за Android...), които са подходящи и за хора без предварителни познания в областта. След успешно завършване на курсовете, най-добрите ще получат и оферти за работа от Trader.bg и Imperia Online. Желаещите преминават през няколко етапа на подбор - първият тест беше онлайн. Вторият тест е сега в събота (някои от кандидатите са в неделя) и ще бъде на място. След това има и интервю и след това започват курсовете. Честно казано, мен интервюто най-много ме притеснява.  badgirl
Аз се записах за PHP- курса, който е с най-голям обхват (той е и 3 пъти седмично, за разлика от другите варианти, които са 2 пъти седмично). Курсовете са 5 месеца - продължават до декември месец.

От над 1000, явили се на първия тест, до курсовете ще бъдат допуснати 80 (по 20 за всеки курс). Т.е. цедката ще е голяма. 

А за полетите - там се провалих с гръм и трясък на втория етап от подбора.  blush

Ситуацията с гърнето си беше смешна, погледнато отстрани, ама тогава на никой не му беше смешно.  pardon

Но тези дни наистина бяха доста натоварени - бяха свързани и с покупко-продажбата на 2 коли (едната от Кюстендил), та заради това се бяхме поизнервили. А и на малкия ходихме да пускаме заявление за паспорт вчера - много беше смешен - те ни дадоха едно цвъркащо зайче, хората, за да може да го накараме да гледа във фотоапарата, ама той въобще не го отразяваше. Като му излезе паспорта, ще му снимам снимката, да го видите колко е смешен.  girl_wink

mariola85, мисля да "ъпгрейдна" диетата с бебе в кенгуру.  girl_wink  funnytooth

ratatui, и аз съм като теб днес - трябваше да ходя да си пусна изследвания, но го отложих за утре...  blush
« Последна редакция: юли 03, 2014, 14:12:16 от menyanthe » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #22 -: юли 04, 2014, 10:30:37 »

menyanthe, защо точно от интервюто се притесняваш? Аз пък при директен контакт съм най- уверена crazy и в общи линии се представям най- добре. Пожелавам ти от сърце всичко да се развие по твое желание. Сега ти се възхищавам, че ще имаш смелост да караш толкова дълъг курс с бебе good. На мен никога не ми стигаше времето, не почвах и големи книги да чета, от страх, че няма да ги довърша. blush
Хайде, дами, днес е петък! Аз пак съм сама през почивните дни и пак се готвя да подреждам мазето Wink
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 04, 2014, 10:43:12 »

Ами аз винаги съм била по-притеснителна. Даже имах една учителка по география в 6-7 клас, която само мен изпитваше само писмено - тя беше достатъчно прозорлива, за да го разбере. Просто защото на контролно изкарвах минимум 4 и нагоре, а ако ме изпитваше на дъската, трябваше да ми вади думите с ченгел и най-много, с 300 зора, успяваше да ми пише 3.  funnytooth Е, сега определено не съм толкова зле, колкото тогава, ама пак се притеснявам.
А и, честно казано, нямам представа какво се очаква от кандидатите на това интервю.

А иначе карането на курсове с бебе не е ново за мен - преди карах курсове по испански и шофьорски курс, когато Сиана беше бебе.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #24 -: юли 04, 2014, 13:01:02 »

Хаха, аз съм точно обратното - хич и не искам да върша едновременно няколко работи. Ама пък като се захвана с нещо, вечно ми се натрупват успоредно други и ме изнервят. То няма курс да съм почнала и да не се отвори я ремонт, я командировка, я колежката да се разболее и да трябва да и поема аз работата smile. После си казвам, колко по- добре би било, ако трябваше да си насочвам мислите само в една посока. Ама такова нещо не се случва. От малка съм си такава, баба ми все ми викаше "не се плаши от работата, тя да се плаши от теб"...Каква беше тази работа, един път не успях да я стресна, какво остава да я сплаша. funnytooth Та по тази причина искрено ти се възхищавам, че не се плашиш. good
Май днес сме си само двете. Как ти е мигрената при това променливо време? На мен ми е скапано, вместо да ми е приятно, че е по- хладно.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юли 04, 2014, 13:20:00 »

Зле е, ама поне си дадох начално 20 сутринта и отидох да си пусна изследванията. Платих си чинно 215лв и сега чакам резултати. Дано излезе нещо отнякъде, че вече ми писна.  nea

Септември месец мислим за вариант за почивка в Албания, но не знам защо, още ме е страх да направя резервация - досега никога не е било така - винаги съм правила резервации от много рано (дори 7-8 месеца), без да се притеснявам, а сега - нещо като че ли ме спира.

А тя работата - и от мен не се плаши. Иначе аз все се оплаквам, че ми е натоварено, ама шило в торба седи ли? Майка ми все ми вика да се кротна малко, ама не ми е в стила. Веднъж ме пита: "Кога ще се спреш?" и аз първоначално й отговорих: "Като имам голяма къща с басейн." След това помислих малко, и се поправих: "Не, най-вероятно и тогава няма да се спра."

И после защо хората не ми вярват, че ми е зле и ме боли главата.  funnytooth
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #26 -: юли 06, 2014, 08:26:26 »

Да, явно всички са по задачи......
Съседката от етажа под нас прави мекици на терасата и всичко се е размирисало, направо ми съсипа кафето diablo. Има лошия навик и да пече скумрия всяка неделя, та очаквам и това да се случи след малко, тъкмо и е загрял котлонът.
Прекрасен ден желая!
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 06, 2014, 08:43:43 »

О, ние имаме съседи, които много обичат вечерно време (точно когато се е разхладило и човек иска да си отвори прозореца) да пържат и то в стара мазнина.  bad Предпочитам да ми мирише на мекици пред това! Макар че може да ми се дояде, де.  blum

А от моите изследвания (те не са излезли още всичките) ТСХ ми е супер ниско и жлезата от хипофункция е преминала в хиперфункция. Та в най-скоро време ще ходя на ендокринолог. Странното е, че от 4 месеца (по мое усмотрение) не пия нищо, та не е от предозиране с лекарството...

Относно теста - резултатите ще излязат чак във вторник, но то зависи не само от моето представяне, ами и от това на всички останали, та няма как да знам предварително дали ще съм минала цедката или не.  pardon
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #28 -: юли 07, 2014, 09:52:13 »

Добро утро колежки пенсионерки!

Как сте мили дами  give_rose

Черпя ви с една закуска ( доядоха ми се мекици ама нямааа  cray)



Как беше уикенда?  Ние бяхме отново на сватба последната за сезона, ама и най-добрата за сезона. Страхотна сватба, толкова добре организирана. Надявам се булката да се включи и да разкаже за всички изненади по време на сватбата, че тя пише от време на време  yahoo Тази година успях да не се ухарча за нито една рокля, вече официяно износих всички рокли по сватби  danceg. Вече имаме и за догодина запазена сватба, кума и кумата се сгодиха, и моя ММ ще е кум, аз няма да съм кума  blum. Ама и той какво предложение направи,  Oh my ... направо паднахме като разбрахме...

Сега почвам да се ровя за къде да отидем до гръцко, нямам търпение, да си почина и след това да се почва ремонта на апартамента. ММ ония ден буквално щеше да припадне като видя колко неща има за вършене и за това решихме първо почивка след това ремонти  good
« Последна редакция: юли 07, 2014, 09:56:26 от mariola85 » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юли 07, 2014, 09:57:10 »

Добър ден и от мен!
Ние ходихме при баба събота и неделя, нашите са там и си изкарахме супер- на риба и скара.
Мариолка и на мен ми се ходи о сватби, ама няма  pardon  beating
Ако намериш нещо интересно за Гърция ще го споделиш ли, че и аз трябва да намеря някое местенце, където да отидем за един уикенд.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines