Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 13:43:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 166982 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: август 07, 2014, 11:04:29 »

Ще видите как ще използвате всяка минута да спите, докато бебето спи.
Нашият спи на една страна, но много му се иска по корем ОБАЧЕ почва едно наместване, мрънкане, повръщане и затова го дебнем особено след като се е наял да не се върти. По корем спят по продължително и спокойно може би защото обстановката около тях не е толкова "широка" и се чувстват защитени. Първият месец ви съветвам ако се стряскат и разперват ръце да ги "повивате" по метода на Карп, ще видите колко по спокойни ще са, от там и спящи.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #226 -: август 07, 2014, 11:41:21 »

Влизам да помрънкам днес.... сутринта рано ходих на кръвни изследвания и като излязох от лабораторията, като почнаха да ме заливат едни горещи вълни, причерня ми, добре че имаше едно дърво та се подпрях на него.. В един момент просто усетих как ме подхванаха някакви хора, сложиха ме да легна и ми дадоха вода, та се освестих в едно козметично студио... Не ми се беше случвало, даже се притесних да не е нещо от бебето, но като се успокоих то се разрита стабилно. Сега лежа в къщи като парцал и се наливам с кола...
И да се възползвам от вече мамите в нашата темичка - предстои ни избор на педиатър. Имам големи колебания между препоръчан такъв в болницата до нас и моето GP, което ми е от раждането, също педиатър. Ето и колебанията ми:
1/ препоръчания ми е на 5 минути и от гледна точка на консултации, ваксини и не дай си Боже нещо наложително, ми е супер близо. Но не я познавам що за лекар е, ще трябва да преценя от една среща и ме притеснява да не сбъркам в избора
2/ моето GP я познавам отлично и тя е много добър педиатър, ако се наложи и по телефона правя консултации. Имам й доверие с 2 думи. Но е много далеч - в другия край на града и ме притеснява ходенето с бебче на такова разстояние, а не съм шофьор. Не мога да разчитам, че ММ всеки път ще може да излиза от работа, за да ни кара.
Дилемата ми е голяма. Та вече мамите на по-големи и не толкова бебоци - по какви критерии избрахте педиатър? Поне до 6мес. на каква честота се ходи на консултации и ваксини?  give_rose
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: август 07, 2014, 12:49:06 »

Избрах моят ЛЛ за лекар на детето, именно защото е мои педиатър от както съм се родила. Имам и доверие, консултира по телефона. Ние ходим с ММ на консултации и не ми е проблем, че живеем в двата края на града и ми отнема около 30мин до поликлиниката. Но ако ММ е ангажиран или не мога да ида сама поради липса на кола, можем да останем от предишната вечер при нашите, които живеят срещу ДКЦ-то или да отложим консултацията, ако не е нещо спешно. Ходи се на 20ден и после всеки месец, важното е между ваксините да има минимум месец.  Но не е проблем да идеш по-късно. Разпитай майките около вас за отзиви за непознатият лекар.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #228 -: август 07, 2014, 13:12:19 »

Благодаря Mrs.!
Със сигурност ще проведа срещата с предложения педиатър, в неин плюс е това, че кабинета й е в ДКЦ-то и ако се налагат изследвания, мога веднага да отида. Моето GP е в кабинет извън болница, което означава допълнително обикаляне.
ММ ме успокоява, че ако не уцелим на педиатър, Декември ще можем да я сменим. Но аз не искам да се занимавам и с това при малко бебе.
А какви въпроси сте задавали на педиатъра при предварителната среща? Все си мисля, че ще забравя нещо важно, въпреки списъка, който се опитвам да направя.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #229 -: август 07, 2014, 13:28:38 »

Noir аз смятам,че педиатъра освен ,че трябва да е добър трябва и да сте приятели с него ,зза да може спокойно да звънеш за всякакви притеснения.Моята лична е много добър доктор ,много сме доволни ,но не е педиатър и ще се наложи да си търсим и ние,така се спрях на една ,защото първо ми харесва отношението и загрижженоста,второ е извън поликлиниката където зимата е пълно с болни хора,кашлящи и не се знае колко време ще се чака
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: август 07, 2014, 17:13:46 »

Аз имам едно въпросче. ?.. знам че е рано но да питам.  След като се вземе акта за раждане ли се записва при педиатър бебето или може без него?! И в какъв срок трябва да го запишеш
Активен
ane_li_a
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: август 07, 2014, 22:34:42 »

До раждането трябва да си избрала педиатър, да си говорила с него дали приема нови бебета, защото в деня на изписването или следващия се "запознават" (идва у вас) към момента ще имаш епикриза от болницата и тя е за педиатъра. Акта за раждане го носиш когато е готов.
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: август 08, 2014, 13:45:50 »

Момичета, решихте ли вече как да кръстите дечицата си? smile
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: август 08, 2014, 14:02:32 »

Петенце, много хубава тема подхвана smile Аз, понеже се бях настроила за момиче, сега ми е много трудно.. blush Харесвам няколко имена, едно от които най-много. Обаче нещо нямам 100%-овата убеденост, която имах, когато си мислехме, че ще е момиче. Все ме съмнява нещо, нз и аз какво, все още не мога да си го представя младежа и дали ще му отива. pardon Та сме в голяма чуденка, въпреки, че ако питаш ММ, той вика айде Виктор и да не му мислиме много. Значи най-харесваното от нас име, е Виктор, а другите харесвани са Александър, Теодор, Матей, Симеон, Самуил
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #234 -: август 08, 2014, 15:04:00 »

Ние нали уж чакаме госпожица - уж, защото я видяхме в 5 месец и оттогава все стиска краката, ще кажеш кой знае какво ще видим  blum Та женското име го избрахме, а за мъжко (за всеки случай все пак) ми беше фаворит Самуил, но наши близки така си кръстиха детето и отпадна. Сега имаме един списък и все се наканваме да свършим и тази работа с мъжкото име, че времето си върви.
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: август 08, 2014, 15:05:48 »

adi4ko към много хубави имена сте се насочили smile Ние пък с ММ имахме доста разногласия...вадехме списъци с имена, но все ставаше така, че единия харесваше едно име, другия - не и обратното  biggrin В крайна сметка стигнахме до имена за които успяхме да постигнем консенсус smile Тъй като на феталната морфология ни казаха, че ще си имаме момиченце, решихме, че ще я кръстим Моника smile Но си имаме и мъжко име, ако все пак се окаже момченце на края  biggrin А името е - Кристиян.

Не искахме да кръщаваме детето си на никого от родата...обаче на ММ брат му (който е и наш кум) се казва Симеон и съответно тяхната рода започнаха да спекулират, че на него ще я кръстим...което да си призная малко ме влудява...
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: август 08, 2014, 15:31:59 »

Ние засега се въртим около имена с А за момченце: Адриан, Александър, Антоан, Андрей, Антонио, Алекс са ми в списъка засега, ама все се ослушвам и допълвам по някое, което ми хареса. Имаме време, така че сигурно списъка ще се увеличи двойно докато съвсем решим какво да е smile
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: август 08, 2014, 16:57:47 »

Мерси за отговора за педиатър, като намерим и ще го разпитам направо него кога са първите прегледи,после през колко месеца. Защото различни мнения прочетах а докито ще каже най-добре.
 За име сме се спряли на Димана- на тримата родители ома по една буква-свекито е Димитрина, баща ми е Костодин но ма викат Динко а майка ми Мила. Ако случааайно е момче ще е производното;)
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #238 -: август 09, 2014, 12:30:44 »

Момичета да ви се оплача,имам ужасна болка в дясно ниско от няколко дена,вчера ходих на преглед доктора се усъмни за апендицит,прати ме на изследвания,няма да ви разказвам какъв ужас преживях в събота някой да ми обърне внимание.Отказах д а остана в болница,няма апендисит ама какво е никой не може да ти каже,всеки те праща на друго място,истински ужас е тук във Вт.Накрая един доктор ми каза да пия папаверин или бусколизин,попитах а но-шпа можели и той каза да. Сега се чудя кое да си взема да пия понезе всички са болкоуспокояващи ама и листовките не са им много добри.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: август 09, 2014, 13:07:12 »

Жасмин, аз знам че но-шпато най-често изписват, пробвай, според мен е най-леко, аз го пиех в началото, от към 12-13 седмица някъде 1 месец, че имах контракции. Може и яйчник да те боли долу в дясно. Ужас, дано бързо се оправиш!
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines