Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 09:45:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 166890 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #180 -: август 05, 2014, 12:58:39 »

Момичета, моята бебка е на 100% кърма, но полвам 5 шишета и стелиризатор всеки ден по няколко пъти. Първо даваме й глюкоза в бутилка и после се цедя след всяко хранене, така че ми трябва бутилка за съхрание и помпата се стелиризира поне веднъж дневно. За мен помпата ми за кърма, шишетата и стелизитора са неща, които ползвам от ден 1 вкъщи. Така че й да кърмите и да не пак ще ви трябват тези неща. Още повече понякога храня бебка от бутилка, ако се е успала, а аз съм се цедила, ми е също вариант, а така включвам и таткото в храненето. Wink само споделям личен опит. smile и последно 3 покупки - помпа, стелизиратор и шишета ми излязоха 3 пъти по-евтино отколкото ако ги бях купила ей така от магазина. Wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: август 05, 2014, 13:08:45 »

извинавам се за нахълтването, ама и мен ми звучи, че не ни искате нас от форума.

пък и да ви разкажа една история за спането на бебетата. когато бях на 4, зимата трябваше всички да спим в една стая - аз на малко легло, а мама, тати и бебето на голямо. обаче бебето не спеше ако някой се допира до него  и наложи да се разменим. тогава ми се видя много нечестно, но пък като мина тая зима все си мислех кога ли пак ще спим всички заедно.  pardon да ви кажа, сестра ми е известна като глезеното дете у нас  pardon
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #182 -: август 05, 2014, 13:22:22 »

Момичета много лоши изказвания,още сега ще изтрия групата .Там е по удобно защото може да се качват снимки може да бъде затворена .Но щом така го приемате изтривам я,аз съм член в 2 групи във фейсбук и там качваме коремчета,покупки за бебоците и какво ли не .Извинявам че направих опит да обезлюдя форума
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: август 05, 2014, 13:41:43 »

Жасмин, аз не намирам такава група, ако си я направила затворена, за да ни добавиш, трябва всеки един по един да ти става приятел и да го добавяш. Поне с тази група от бгмама аз така ги добавям. Недей я трий

Е какви са тези работи, че не ви искаме. Всеки, който иска, ще го добавим, поне аз нямам нищо против. Не си мислете такива неща  give_rose И не, не е средство за обезлюдяване на форума - в бгмама пиша еднакво и във форума, и във фейсбук групата, а и тук не оставам по-назад, като гледате колко често пиша. Ето Стаси ми е свидетел, заедно сме и на трите места  give_rose

Виви, и аз това щях да кажа  give_rose
Фийби, това, че купувам стерилизатор, не значи че няма да кърмя, не разбрах и каква е връзката между двете..Той ще ми трябва и за други работи, например за залъгалките да ги стерилизирам, а и всичко, което е в досег с него трябва да се стерилизира до 6 месец според моя доктор. А взимам 3-4 шишета за вода, чай за колики и т.н., защото мисля да се пробвам да му давам вода. Извинявам се, ама честно казано аз се обидих леко от поста ти, все едно това, че пазарувам предварително някакви неща, значи че съм решила като кифла да не кърмя и да пръскам хиляди за ненужни неща. Не, аз не съм такава. Искам много да кърмя, ако може до годинка и повече ще ми е супер. Да, трябват шишета винаги, не се знае кога трябва да оставиш детето и да излезеш на някаква работа и как ще го хранят примерно баща му или бабата...? И на последно място - да, купувам предварително, защото съм човек, който иска да е подготвен в максимална степен, да не се налага посред зима да се налага да излизам с новороденото си бебе и да купувам разни неща, които съм забравила, а са от първостепенно значение. И не, не пръскам хиляди за глупости - не разполагам с много и правя разумни покупки, следя оферти, промоции и т.н. (пример - на ранното БХС отидох с ваучер от колективните сайтове! В клиника Малинов, като продължавам да си ходя при доктора за ФМ, защото се оказа страхотен специалист и човек)

Съжалявам, че се обяснявам така, но се почувствах обидена. Може и хормоните ми да способстват да съм по-чувствителна в момента, така че ме прощавайте
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #184 -: август 05, 2014, 13:48:49 »

Ехее момичета недейте така да се обиждате Wink чета ви от няколко дни и ви следях как реагирате на съветите на опитните мами. Личи си че не ги познавате ( не че аз лично ги познавам) и че не сте чели техните бебешки теми и как те си отглеждат децата. Хубаво е в свободното време да изчете от край до начало темичките на ФибиБГ, Фиби , Inaxtstra и много други и ще се просветнете малко. Особено на Inaxtstra и Мартето темичката...Те са споделяли доста за първите дни и особено първата година! Успех give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: август 05, 2014, 14:04:33 »

Не съм искала никого да обидя,споделям мнение ,което явно е нежелано.Много леко се обиждате момичета,а това е интернет пространство .Кой какво и как е искал да каже май нямате желание точно да разберете.Това ,че не съм купила неща предварително за детето си не значи ,че аз не съм искала да изпитам удоволствието да пазарувам ,просто лежах 3 месеца в болница преди да родя.Може би тук е момента аз да се нацупя Цуп и даже нямам намерение да се извинявам с хормони .Давам практични съвети.Важно е всичко да се използва наистина.От семейство до семейство ,от дом до дом и от дете до дете има огромна разлика.Не ви натривам в носа как съм си гледала детето ,просто ви давам практичен съвет ,защото аз съм страничен наблюдател.Като модератор чета всички темички от край до край.

jasminne не казвам ,че трябва да се трие групата.Това си е твое виждане и се съмнявам ,че ще я изтриеш ,защото в момента съм сигурна ,е си зарината от куп ЛС или чат във ФБ ;"О,ама я я остави тази Фийби.За каква се мисли?".Аз също участвам в групи във ФБ ,не е една ,но темите във форума са друго нещо .
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #186 -: август 05, 2014, 14:06:22 »

Ади изтрих я групата за да няма дразги .
Относно кърменето аз може би съм единствената която не го мисляя нито съм си купила нещо за кърменето.Ще изчакам да родя и да видя ако се наложи мъжа ми ще купи.Някак си незнам защо съм се настроила ,че в моите огромни гърди няма да има кърма.А забелязвам тук от месец насам ,че зърната ми са огромни и пъпчиците които с ана тях са станали едни тъмни почети черни,не знам на какво се дължи и все забравям да споделя с доктора
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: август 05, 2014, 14:17:18 »

Мариола, права си, че не ги познавам, може би реагирах по-остро, но и те не ме познават, така че не бих искала да си вадят заключения ей така просто (например че нямам намерение да си кърмя детето). Тези, които познавам, им чета бебешките темички и се осведомявам за някои неща от тях. Всъщност повечето, които познавам, са очакващите бебета и току-що сдобилите се в трите теми за очаквани бебета pardon

Фийби, не съм казала, че мнението ти е нежелано, а че ме обиди, като точно ти посочих коя част ме обиди. Даже го цитирам " Чета за стерилизатори ,за шишето ,което ме кара да си мисля,че вие даже нямате намерение да кърмите най-вероятно иначе за какво бихте ги купували тези неща предварително.Има много други покупки ,които можете да решите в самото ежедневие дали са ви нужни.
Дано не съм ви прозвучала досадно ,просто искам да кажа ,че поводи за харчене на пари ще имате цял живот оттук нататък.
" Казах и на мен как ми прозвуча. За мен нямаше практическа стойност, а си беше вадене на заключение. Например другата част от поста ти ми беше полезна (за дрехите и лампата)
Никъде не разбрах ти с какво се почуства обидена. И не се извинявам с хормони, а обяснявам, че съм доста по-чувствителна и раздразнителна от обикновено просто. Иначе не би ми направило впечатление поста ти, нито бих се занимавала да отговарям, ако бях в нормално и спокойно състояние.
Може би грешката ми беше, че изобщо се обясних. Моя грешка, спирам
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #188 -: август 05, 2014, 14:37:02 »

Жасминче,

За гърдите - потъмняването и пъпчиците са от хормоните. Аз се ужасявах, като гледах моите как се променят през бременността. С раждането всичко започна да утихва и няколко месеца по-късно пигментацията изчезна. За кърменето съм на мнение, че всичко е въпрос на обстоятелства и нахъсване. Под обстоятелства разбирам, да не ти попречат някакви неочаквани неща, като преждевременно раждане, операции, болести, лекарства и т.н., а под нахъсване - според изследвания само 3% от жените по света не могат да кърмят по естествени причини. Това значи, че кажи-речи всяка жена може, стига да иска. При някои жени се получава веднага, без никакви проблеми, при други - по-трудно, но при желание, почти всички успяват. Така че е много хубаво, че не си се зарекла за нещо определено, а като родиш, ако случайно не се получават нещата, просто драсни тук, във форума има и консултанти, а и доста кърмили майки, ще се справиш и ти, ако наистина искаш!  good

За тази възглавница-ограничител - моята е от Хиполенд, най-обикновена, безкрайно удобна, ползвах я до петия месец, докато бебо хептен спря да се побира в нея. Тя го пазеше отстрани, ако се завърти при спане, и ми е било много спокойно, че я имам. Да знаете също, че макар на много от лекциите да казват, че бебето трябва да се върти - едно заспиване на едната страна, следващото - на другата, моето се оказа от тия, дето спят по гръб и просто по никакъв начин не можеше да спи настрани, дори така да го оставя, той си лягаше пак по гръб след пет минути. Така че въртенето на палачинката не е задължително, стига да наблюдавате бебето.

По този въпрос:
Само ще добавя, че това, че "през нощта никак не е удобно да се става по няколко пъти. А ако се получава по този начин, много скоро имаме налице едно недоспала и много изнервена майка, което пак  накрая си прецаква кърменето" е само при положение, че майката се предаде или не е достатъчно упорита..Също какво пречи да стане на един метър от леглото? Или всъщност майката ще взима бебето в леглото на родителите за да й е на нея удобно?
Да, точно това имам предвид - на майката трябва да й е удобно. Това не е егоизъм, а инвестиране в силите й за да може качествено, добре и с желание да гледа бебето. Една много недоспала майка първо има проблеми с лактацията, второ, няма сили за дейностите през деня, трето, изпада в по-мрачни настроения от обичайното, а едва ли искате да се абонирате за следродилна депресия. Пак казвам, ако не кърмите или имате бебе, което обича да има пространство, тогава ще се нагласите по него, но ако предварително отказвате дори да разсъждавате над възможността за удобства на детето над всичко, не доказвате нищо на никого, а чисто и просто се справяте с едно ревящо дете по най-лошия начин - на принципа на дисциплината. Да, ще победите, със сигурност. Но какво ще постигнете с това е друг въпрос. Съжалявам, че трябва да изпадаме в такива крайности, и аз бях много нахъсана и отворена преди да родя, събирах мнения, а имах себе си за най-разбираща. Да знаете, че когато се появи едно прекрасно дете, което не е враг, нито съсипва живота ви, а ви обича безрезервно и разчита за всичко на вас, е време гордостта да се сломи малко.

Ади, понеже видях, че беше писала и за шишетата - ако наистина си много, много амбицирана да кърмиш, прочети още повече неща за кърменето от тези, които знаеш до сега. Успешните кърмения като цяло отричат водата в първите шест месеца. Няма да влизам в подробности, защото има отделна тема за това, но това е прост механизъм и колкото и некърмили педиатри да твърдят друго, не ти правят услуга.

И накрая за покупките - въпрос, стар като света. Прекалено много ли купуваме? Или не сме успели да купим всичко? Ние бяхме решили да не купуваме много неща, но въпреки това след раждането запушихме една стая в нас с подаръците и вещите на бебето. Половината не стигнах да използвам въобще, защото индустрията ви кара да мислите, че всяка вещ за бебето е допълнително удобство. Да, има незаменими покупки, но всичко, което е излишно, след време намалява пространството за игра на детето ви. Стерилизатори, шишета, накрайници, биберони, две кошари, три активни гиммнастики... Ужас. Просто всяка майка иска да има всичко необходимо, за да е спокойна, че е постъпила отговорно, че е осигурила най-доброто, разбирам го. И все пак, спестете откъдето можете, не в пари, а в място. Правите го за детето си. Wink

Адичко, и не се обиждай от мненията - когато опре до бебета, се отключват всички предпазни инстинкти и е нормално да сме бурни. Важното е да не губим добрия тон.  
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: август 05, 2014, 14:59:19 »

Деница, на Севи бейби ли беше възглавницата, ако помниш? Аз пак да питам, а за друга ниска възглавница за главата  от кога мислите, че се слага, защото за нея се чудя да купувам ли първоначално?

За кърменето, знам, че отричат водата, защото се съдържа в достатъчно количество в кърмата и детето няма нужда обикновено от вода. Но така бяхме обсъждали с педиатърката, че няма проблем да се пробва след 3 месец да му се дава вода. А и ме е страх от дехидратация, ако го претопля и т.н. Защото, понеже ще е зимно бебе, сигурно може да прекаля с обличането някой път, знам ли. Аз на теория знам, че не се навлича детето с много дрехи, чувала съм принципът колкото на тебе-толкова на бебе, обаче все ме притеснява, че ще му е студено, защото ние живеем в къща доста нависоко в планината и зимите са тежки при нас обикновено.
А за други течности - ще давам чайче за колики между храненията, то е хубаво за стомахчето по малко, до 60 мл. са казали, два пъти на ден най-много.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #190 -: август 05, 2014, 15:14:34 »

Това за кърменето и водата е вечния спор май между майки и различни педиатри,форуми и така нататък.Едно време всички ние сме отгледани така хем кърма ,хем вода,хем ранно захранване,сега доста майки се вглъбяват по европейското гледане на деца така да го кажа и даже някой мноого бъркат,че не приемат мнение от патилите.Аз лично съм на мнение ,че една душа без вода не може,моя АГ е на същото мнение,даже  след раждането дава на бебето лично той,така са ми казвали познати който са раждали при него.Една мама познавам сега която има ужасно ревливи близнаци и не иска да проумее ,че децата може би са гладни и не издържат повече от 2 часа и не иска да им даде допълнително,защото в книгата еди си как било писано и в някой си форум майките еди си как са казали.Аз направо онемях,но това си  е нейна работа.Всяко дете е различно.Времената са различни и във всякак книга пише различно.За това подобре послушайте вашите майки,все пак виждате вие как сте отгледани или послушайте изпатилите мами
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: август 05, 2014, 15:22:50 »

Адичко,възглавничка нормална за бебе аз знам след годинка.Отговарям ,понеже питаш за нея.Колкото до претоплянето ,гледаш си термометъра вътре в стаята и дишаш спокойно.Зимата няма да разнасяш много бебо първоначално то стая в стая ,защото в къща все пак си става течение.Предполагам ,че си имате сериозно отопление.

Жасмин,тези спорове по форумите винаги много са ме учудвали ,въпреки че и аз волно или неволно съм участвала в такива.На мен майка физически не ми е помагала да си гледам детето ,но съвети ми даваше и то много на място.Във форума няма как да знаят всички подробности около семейството и бебето ,така че вероятността да се даде грешен съвет е голям.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: август 05, 2014, 15:35:33 »

jasmine, между другото майка ми каза, че едно време са ги захранвали след 2-3 месеца някъде, а сега след 6. И вода каза, че ни е давала от началото, изрази се точно "Как няма да му даваш водичка на детето!" biggrin

Фийби, благодаря за отговора. С две камини сме в къщата, имаме и допълнителни уреди като маслени радиатори и конвектори. Но си е къща и си е по-студено от апартамент.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #193 -: август 05, 2014, 15:45:20 »

Възглавницата-ограничител ми беше на Севи бейби, да.

Такава за под главата, бебешка, имам, но не я ползвам, и аз четох, че до първата година главата е по-голяма като пропорции и я няма извивката на врата, заради което не препоръчват възглавници.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: август 05, 2014, 15:48:44 »

Аз пак се връщам на покупките...мамите, които не сте пазарили всичко от самото начало - кое е най-важното да се купи преди раждането и кое може да се купува спокойно след раждането?
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines