Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 06:59:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани есенно зимни бебчета Октомври,Ноември,Декемв  (Прочетена 158692 пъти)
 
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #495 -: септември 04, 2014, 08:10:28 »

Момичета аз вчера звънах на АГ и го попитах да слагам ли нещо за почистване преди раждане и той ми каза да си купя полижинакс за 6 дена.Понякога е нужно да напомняме май докторите:)
Noir доста добре вървите като цяло има някакви отклонения в ехографа ама не са фрапантни 100-200 грама да сбъркат. Ние на 23 август бяхме 2,200 доки каза ако издържа до 15 септ ще сме около 3,300 и аз надявам на 16 да се роди  girl_wink хаха вчера и казах че вече сме нагласили всичко може да се ражда smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #496 -: септември 04, 2014, 08:15:14 »

Да не шашкам някой но моите води като изтекоха бяха бистри.Естествено не могат да се объркат ако изтичат с нещо друго.
За бибероните ние от самото начало сме си на силикон.Аз ползвах шишета на Томи Типи и залъгалки на МАМ.В болницата бяха на НУК но аз не ги харесвам по няколко причини-на НУК дупките са доста големи сравнено с другите и освен това не са от типа който наподобява майчината гърда.
Стас защо държиш да го свикнеш бебо на каучук.
 Noir това са подготвителни контракции и щом няма болка няма защо да се притесняваш.
devisil аз бях планирано секцио и не са ми спирали магнезия.Родих спешно секцио защото ми изтекоха водите в 37 седмица.Пиех магнезии от 3-я месец.Пиех Диаспорал който е доста по силен от Магнерот и магнерич защото концентрацията на магнезии там е доста повече.
И да ви кажа нещо интересно.Като бях бременна моя мъж реши да ми пусне детски песнички.Ей тези двамата пощуряха и направо ми взеха ума.Ела сега да ги видиш.Това което ги успокоява е пеене и слушане на детски песнички.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #497 -: септември 04, 2014, 08:46:08 »

Не инвестирайте в биберони, ние не просмукахме, единствения който има успех е на НУК, каучуковия и то успех минута две в устата и, иначе плюе.
При всеки контракциите и всичко е коренно различно и индивидуално.Просто си обръщайте внимание.Аз отидох на преглед с регулярни, не болезнени контракции и се оказа, че съм с 3 см разкритие и девойката е тръгнала да излиза и ме резнаха по спешност.Вече сте на финала и си обръщайте внимание на всичко, по-различно.И аз бях на ДИаспорал докато родих, не съм го спирала от 4-ти месец.Е не че ми забави раждането smile
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #498 -: септември 04, 2014, 09:52:45 »

Да, за Хук Гери е абсолютно права. Много са големи дупките. Но пък залъгалка Анди само на Нук признава. А пробвах всички.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #499 -: септември 04, 2014, 10:57:46 »

T.e. за шишетата не препоръчвате да са на Nuk? Аз ги харесах точно заради формата на биберона, наподобяваща гърда. А какви шишета според вас са добри - Авент, Томи Типи, Медела? Аз си харесах една помпа на Медела и се чудя в такъв случай ако не взимам шишета Nuk, дали да не взема тогава шишета на Медела (т.е. да си поръчам цял комплект помпа с шишета). Моля ви, мамите с опит, споделете коя марка според вас е най-добра за помпа и шишета?

Една приятелка ползва всичко на МАМ и каза, че е изключително доволна. Имала и 1 самостерилизиращо се шише, което ползвала при излизане и нямало такова удобство. Някой нещо за тази марка знае ли. Аз само съм ги виждала из магазините, но не съм ги чувала като отзиви?

Гери, ами незнам, слушах лекции за разликата между силикон и каучук и от всичко чуто ми се искаше да се пробвам с каучука първо. Не мисля да настоявам обаче - ако не се хареса, ще си дам силикон. В едно съм твърда - искам шишетата в началото да са стъклени. След един определен период ще си минем на PP, но за самото начало твърдо искам стъкло smile
« Последна редакция: септември 04, 2014, 11:07:21 от StAsSi » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #500 -: септември 04, 2014, 11:49:41 »

Стаси, най-добре си е всичко да си е на една марка - избираш и пробваш. Говоря за шишета, помпа, стерилизатор и залъгалки. Поне това е моето мнение - да не се обърква детето поне в началото (май прозвуча налудничаво). Излиза и по-евтино, като са в комплект. Аз си ползвах силиконови накрайници (по-устойчиви са на гризане) и съм с на Авент нещата. За начало имах едно малко шише, стерилизатор, 2 залъгалки и помпа, всичко на Авент, както и на Мам едно шише. Не съм се престаравала в покупките.
За шишетата на Мам, точно самостерилизиращо, ползвам го за водата и ми е супер удобно. Тръгнем на път, отидем на гости или нещо друго и си го оправям във всяка микровълнова. То почти няма домакинство без такава. Моето е от по-малките. Единствено, ако нещо не му напаснеш резбата - тече. Ама с малко тренировки и старание се свиква.
От около 6 месеца вкарах в употреба и едни големи шишета на Чико - от Кореком купувани. Тях ги използвам, ако не съм си вкъщи за кърмене и трябва някой да храни малката. Оказа се, че едни от най-евтините накрайници (тези на Canpol Babies) пасват идеално на Чикото от едно време.
Не съм обаче много показателна като мнение, защото продължавам да кърмя малката, сокове тя не пие още, та освен това на МАМ, другите ги ползвам в извънредни случаи pardon
Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #501 -: септември 04, 2014, 11:50:50 »

За помпата аз имах на Медела Мини Елетрик.Много бях доволна.Не си я купих предварително защото незнаех дали ще ми е нужна,а не е евтина инвестиция.Купиха ми я и ми я донесоха в болницата,тъй като гърдите ми за няколко часа станаха камък(буквално),а в болницата имаха само ръчни на Нук които грам не ми вършеха работа.Може да се каже,че помпата на Медела ме спаси от адски болки и по-голям проблем с кърменето в бъдеще.След това не съм я ползвала много,тъй като лактацията при мен се регулира доста бързо.Гърдите ни бяха меки с помпа изцеждах 10мл,а щом бебчо засучеше имаше и за ище 2бебета.Кърмила съм без дохранване(преди загранването),на поискване до 1г и 1м.
За марките шишета колко такива толкова и мнения.Моя син не пожела шишета и залъгалките на нито една марка.Не искаше и това е.За шишетата на Медела съм чувала добри отзиви от познати(но пак си е индивидуално)те имат качествени продукти.Аз лично бях страшно доволна и от крема им за зърна Пурелан 100.Прави чудеса  good
« Последна редакция: септември 04, 2014, 11:52:50 от miauka » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #502 -: септември 04, 2014, 12:01:01 »

Аз не харесвах стъкло поради причината че са тежки и има вероятност да се счупят.
Аз съм голям привърженик на Томи Типи но те нямат стъкло до колкото знам.Добри впечатления имам и от Авент.За Медела не мога да дам мнение.
Аз съм много доволна от МАМ залъгалките ,но пък не ми харесваше формата на биберона на шишето им.
Аз смятам че силикона е по издръжлив  и по лесно се поддържа от каучука.Каучука знам че е по мек .Моите не са изявявали предпочитания ,но и аз само силикон съм предлагала.
Например моите не харесваха залъгалка на Нук защото е скосена.Ако искаш тъй като аз махнах залъгалките вече и мога да ти дам да пробваш залъгалка на МАМ за да не купуваш 15 модела ако малкия не ги хареса.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #503 -: септември 04, 2014, 12:12:02 »

Сега се сетих, че имахме една залъгалка подарък - скосена на Нук. Мария така и не я засмука. Може би защото останалите неща са с форма на гърдата и нямаме скосени накрайници pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #504 -: септември 04, 2014, 12:31:22 »

Alichkaheart
Едно време се изпотрепвахме да търсим скосени. Казваха, че са ергономично по- добри за устата на бебето, не предизвикват промени в челюстите. Аз като си погледнех зърната веднага след кърмене, точно такава форма имаха  crazy
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #505 -: септември 04, 2014, 13:10:26 »

Стаси, аз като ветеран в изцеждането вече 4 месеца да се изкажа за помпата и шишетата. Ако няма да ти трябва за постоянно, ръчната ще ти свърши работа. Аз имам една ръчна на Авент и една електрическа Медела Суинг, заедно с шишета и от двете.
Ползвам шишетата на Авент, в началото Натурната (тези, които наподобяват гърда), после минахме на класическите. Залъгалките също са ми на Авент, но Вики така или иначе не ги тачи особено много, имаме и на Нук, но му е все тая, той смуче малко преди да заспи.
Шишетата на Медела са доста особени, поне тези, които бяха в комплекта с помпата. Реално биберонът е една тръбичка с клапа, която пуска, само когато бебето "суче". Това е направено с цел да не се отучва от гърдата. Според мен не стават за постоянна употреба.
Иначе, ако смяташ да кърмиш и бебето засуче, първите 6-8 седмици не давай биберон или шише, за да не се обърква бебето.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #506 -: септември 04, 2014, 14:08:48 »

svekarva, те уж за улеснение са направили този избор, но накрая човек луд става. Аз лично много четох, питах, гледах и накрая взех нещо, което и на фасон да ми хареса. Бебето може да реши изобщо да не хареса избора на майка си. Пълно объркване е с тия марки, модели, серии, форми, материали crazy
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #507 -: септември 04, 2014, 16:21:18 »

Аз не съм се интересувала даже кой са добри и кой не взехме комплекта с шишета на авент антиколиковите и там има една биба и купих още една на бейби лов даже не съм се интересувала силикон ли трябва да е каучук ли да е .
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #508 -: септември 04, 2014, 16:45:27 »

Оххх, тотално се обърках. Бях решила да пробвам НУК твърдо, сега се поразколебах. Добре, че има още време да ги мисля тия шишета. Накрая ще взема някакви и така  yahoo

Гери, ами май не бих отказала залъгалката. Да пробвам поне различни варианти, ако малчо е инатчо и не иска от тези, които ще съм му купила smile
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #509 -: септември 04, 2014, 17:04:22 »

Стаси покрай мен мамите всички са с шишета на авент аз затова не се интересувах и директно купих,никоя не се е оплакала
Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines