Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:36:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата как точно протича всичко -3-та част  (Прочетена 90744 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« -: юни 06, 2014, 08:31:25 »

Старата тема http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,31554.0.html
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #1 -: август 23, 2014, 19:38:50 »

Моля за помощ. Не знам как да си организирам вечерта.

Понеже ще имаме изнесен ритуал вътре в самия ресторант съм обявила гостите да бъдат там в 17ч, като отвън ще има напитки за добре дошли, приятелката ми ще казва на кой къде му е масата. Мисля това да отнеме около 45мин, като след това всички да влязат, да се настанят и да започне ритуала.

И до тук с времевото разпределение. После ми е пълен хаос. Знам само, че ресторанта е платен за 7ч, което ще рече до 12ч, но може и оувър тайм. Принципно не ми се иска да се разпростираме с ритуали много след това, най-вече защото има хора с деца и искам важните елементи да приключат преди 12.

През какви интервали се сервира храната, кога е наидграването с кумовете, кога са вечерята, тортата, хвърлянето на букета?
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #2 -: август 24, 2014, 20:22:27 »

На нас цялото разпределение в ресторанта го е направил DJ и сме го обсъдили с него. Той води и е лицето, което ще се грижи за ритуалите. Ние сми се уговорили и с ресторанта и за сега графика е: основното да е към 22 часа, преди това има салата и предястия. Тортата да е не по-късно от 23.30 часа. Хвърлянето на букета DJ каза, че зависи от настроението и гостите, така е и с другите ритуали, защото ако има много танцуващи, няма да се прекъсват за ритуалите. Горе долу разчупването с питата ще е преди основното ядене, за да може да се сложи и питата по масите. Балони с обещания след основното и т.н. Жартиерът ще е по-късно след тортата. Изобщо в ресторанта ние много, ама Много ще разчитаме на DJ!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #3 -: август 25, 2014, 21:45:59 »

При мен графика ще бъде :
18,00 - посрещане на гостите в градината на ресторанта с чаша шампанско.
18,30 - започва да ги настанява един приятел.
19,00 - влизаме ние - сервирани са салатите
захранване , реч на кума, първи танц и тн
20,00 - сервиране на предястия
танци , хорА и тн
20,30 - чупене на питката
21,00 - сервиране на основното
около 45 минути обиколка за наздраве с гостите

между 22,00 -22,30 ще се хвърлят букет/жартиер - в зависимост от настроението
 и към 11,00 - 11,15 - тортата

От там купон до зори защото нямаме овъртайм smile

Дано съм ти помогнала
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #4 -: август 25, 2014, 21:57:54 »

Миленка, благодаря! Много ценен съвет!  give_rose Ще адаптирам и нашия график по подобна схема.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #5 -: август 25, 2014, 22:08:46 »

Радвам се че помогнах smile Кога ще е щастливото събитие?
Активен
Ice_Princess
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: август 28, 2014, 23:54:27 »

Имам и друга идейка за ритуал - нашият DJ иска предварително 3 бутилки:
1 бутилка шампанско, която се отваря при раждането на първото дете и на нея се слага картичка "Честито бебе"
1 бутилка ракия за първата годишнина от сватбата
1 бутилка вино за златната годишнина от сватбата (и двете с картички за годишнина)
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #7 -: септември 05, 2014, 22:03:27 »

На 20ти ни е сватбата.

Говорих с ДЖ и вече ми е по-спокойно. Обсъдихме ключовите моменти и си подредих графика в главата. Сега пак съм забравила някои детайли, но като цяло ключовите моменти са:

18:00ч - изнесен ритуал и всички неща след него- захранвания, реч на кума, първи танц и т.н.

20:30-21ч- вечеря и наздравица

23ч- тортата, жартиер, букет и до където стигнем хихихи
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: ноември 25, 2014, 11:14:44 »

Момичета, много полезни графици давате.
  Bravo
Аз имам един въпрос- При нас изнесената церемония ще е в ресторанта и няма да има църковен брак.
Къде точно се вместват снимките? Изобщо удачно ли е фотосесията да е преди изнесената церемония?
Примерно, вземането на булката, след това фотосесията с кумове и родители - около 30 мин и след това младоженската фотосесия - малко  Offtopic стана посленото изречение..
Активен
sladkata2
Ентусиаст
**
Публикации: 138


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: ноември 25, 2014, 14:29:45 »

Момичета искам да попитам нещо.
Искам да имаме изнесен ритуал,но задължително ли е преди това да се сключи брак в гражданското?
Активен
brideee
Любопитен
*
Публикации: 21



« Отговор #10 -: ноември 25, 2014, 14:53:47 »

Ако си от София е задължително преди това да сте се подписали в гражданското, защото тук не е разрешено да се изнасят книгите. Аз за това се отказах от изнесения ритуал. Ако си от друг град питай на място.  smile
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 27, 2015, 11:59:14 »

Аз искам да ви попитам - приемане на поздравления от гостите след граждански ритуал и снимки с гостите (около 110 човека) колко време би отнело според Вас? Реалистично ли е 45мин-1ч?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 27, 2015, 12:25:59 »

Аз съм заложила, точно толкова, дори ми се струват много! Все пак, когато поздравяването се прави в ресторанта по време на забавата, това отнема около 1 час максимум, а тогава според мен става доста по-бавно, защото обикаляш и тн... Затова мисля, че ще отнеме към 45 мин, максимум smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 27, 2015, 12:35:12 »

Аз имам едно питане, което не знам точно за коя тема е.
Имам изненада за младоженеца, която искам да включа някъде по време на вечерта. Когато се запознахме, се хванахме на един бас, че няма да може да ме издържи 3 дни за едно гостуване и обещах да му купя бутилка уиски. И така до днес му вися с тази бутилка, та мисля, че понеже е решил да ме търпи цял живот, ще е редно все пак да си я получи. Искам да го включа някъде във вечерта, но не знам кога и къде. Дайте предложение.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 27, 2015, 13:35:07 »

Ако държиш всички да видят, просто избираш момент между игрите и танците и му го подаряваш пред всички... Аз също ще подготвя нещо, но не искам всички да виждат първо предния ден ще е на процедури, които ще са му подарък изненада, а след като приключи тържеството и останем само двамата ще му подаря и нещо друго, което той от много време иска и ако имаме сили вече и другото, но като слушам от други сватби сили не остават хахахахах smile  blush blush blush blush
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines