Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:40:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 24 тема  (Прочетена 221207 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« -: юни 05, 2014, 11:26:11 »

Успех в новата тема и много сбъднати мечти!

Старата тема - http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,34000.0.html
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юни 06, 2014, 06:13:09 »

Хайде за начало да се запиша, пък каквото сабя покаже!
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юни 06, 2014, 16:16:47 »

И аз се записвам тук, с надежда този път чудото да ни се случи и да е успешно smile

Благодаря за новата тема, Маги  give_rose
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 16, 2014, 17:44:50 »

ехеее...не бях влизала от давна и ето че нацелих новата темичка. Записвам се и аз за да мога да я следя и пожелавам на всички ни много хубави летни емоции и положителни тестчета  LOVING LOVING LOVING
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 16, 2014, 18:35:46 »

Бебче  give_rose четох ти питанията в предишната темичка и не знам дали много, много ще ти помогна с отговора си, но ще ти кажа при мен какво се е случвало. Аз много време няма никаква цервикална слуз. Беше тотално изчезнала а засичах ову с тестове, правихме опити и без резултат. Накрая след като мина около година така си купих лубриканта Пре сийд и чудо....стана от първия месец. Отдавам изчезването на цс на стреса и мисленето за бебе и пренавиването....някак си да го кажем на психическа основа. В момента в който трябвапе няколко месеца да се пазим и да не мислим за бебеправене и цс си дойде по живо по здраво. Сега има месеци ,когато е много обилна и месеци в които е по-леко и за малко , ама вече и не и обръщам такова внимание, понеже прибягвам към лубриканта.
Нещо много интересно ,което ми се случи преди няколко месеца като си бяхме в бг беше,че гледах да седя ову само по симпромите на тялото, болката в яйчниците,ходихме на гинеколог и ми видя фоликулчето правихме опити няколко дни   ,като започнахме на по другия ден след прегледа, накрая като ме заболяха яйчниците, и си мислех че сме в ову, отидохме на гинеколог да потвърди и се оказа че ову не е имало в близките дни, понеже няма и помен от спукан фоликул ни от самия него  Oh my ...  при което ме остави в шаш. Бях сигурна че болките в яйчниците са от ову ама не... Тъй че прави си тестове. Намери си подходящи на които можеш да се довериш. Аз си купувам от ебай с висока чувствителност 50 за бременност, 50 за ову и пре сийд и ми излизаше на мнго добра цена. Аз меря и БТ и в момента в който видя положителния тест за ову почваме опити на 24 часа до момента в който БТ се е задържала повишена поне два дни....или с други думи 5 дни някъде на любов  heart  pardon .Действа безотказно, залагам си главата  good , само да няма други проблеми на лице. Аз мисля че съм го казвала и друг път, но ако се повтарям се извинявам  angry

jewel2706 ако не си объркала при писането на датите, ми се вижда малко невероятно да е станало предвид зе сте правили опити няколко дни преди да ти дойде. По принцип цикъла идва около 15 дни след ову. Разбира се че всяко правило си има изключения, но щом ти е дошло, дори и да е по слабо течението е много вероятно да си е цикъл. Винаги можеш да излезеш от съмнение с посещение при лекар.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #5 -: юли 16, 2014, 21:36:36 »

чакайте и аз да се запиша тук, па може да вземе и да ми провърви  give_rose

BeRa аз съм ти чела постове назад в темите и мисля че беше споделяла че си имала биохимични бременности, ако ти е удобно би ли ми казала какво казват лекарите?

За ЦС и аз съм така някои месеци я има някои липсва. Този месец даже пих сироп, и я нямаше толкова обилно, обаче БТ си се покачи след 15ти ден и тестовете за Ову бяха категорично положителни!

Хайде дано още някой се пресрами да се запише, че на мен тук в този форум ми е много трудно да споделям за това, някак си тук повече си говорим за щастливите моменти и не ми се искаше да натоварвам хората с това  blush
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 16, 2014, 23:19:54 »

Мариола, при нас се оказа че при съпруга ми има генетичен проблем -  балансирана транслокация и дефакто не може да се зачене всеки път качествен ембрион. За това организма го изхвърля, за мое щастие в самото начало...до 5та седмица. Генетиците казват че една на 10 бременности трябва да бъде с правилната комбинация и да се задържи. при нас 5тия път се нацели (или поне така си мислим) понеже чухме сърце, но всичко приключи в 9та седмица. Оказа се че и при мен има някаквъв проблем. Баба ми е с тромбофилия и при мен излезе някакъв завишен фактор, което налага мерки по време на следващата бременност.Жалко че го открихме късно. След това имах още едно забременяване, но уви...с неправилната комбинация и пак нищо не стана.
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #7 -: август 07, 2014, 12:00:43 »

Я да се включа и аз, че може да сте ми на късмет  blush
С първото дете беше както се казва от раз. Бремеността беше лека, спокойна и самото раждане беше песен. Силно се надявам скоро да се отпиша от тук и всичко да се повтори smile Пожелавам го и на вас smile
Иначе опитите ни за бебе започнаха с откриването на киста 5 см преди почти 3 месеца. Супер неприятно, имайки предвид че отидох на преглед за да си направя годишния преглед и цитонамазка (поне от нея резултатите са добри) и да започваме. Както и да е пих си каквото трябваше и още преди да ми дойде датата за прегледа имах някакво тъпо усещане в областта на яйчника и веднага отидох на преглед. Нямаше и следа от кистата. Този месец пак преглед за всеки случай. Надявам се обаче преди това да имам повод за хвалба  Wink

Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: септември 30, 2014, 09:25:53 »

Вера, виждам, че сте преборили балансираната транслокация при мъжа ти. При нас излезе същия проблем, само че аз съм носителя...На нас ни дават по-големи шансове при спонтанно забременяване отколкото при IVF. Би ли споделила как забременя ти?
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: септември 30, 2014, 16:54:33 »

Вера, виждам, че сте преборили балансираната транслокация при мъжа ти. При нас излезе същия проблем, само че аз съм носителя...На нас ни дават по-големи шансове при спонтанно забременяване отколкото при IVF. Би ли споделила как забременя ти?

Ванеска, щом ви дават шансове е страхотно. При нас стана спонтанно в месеца, в който най малко очаквахме. След много мислене и умуване, решихме че няма смисъл да правим ин витро под каквато и да е форма, чащото в нашия случай гаранция за нищо няма, а парите са безбожни. Има опция за ПИД (предполагам си запозната) ,но е адски скъпо и за сега много неуспешно в бг, за това с моята генетичка решихме че щом има шанс нещата да се случат по естествен път, то ще се борим до като не се случат. То па за късмет са се случили малко след съответния ни разговор с нея  Girl_hide

Още като се запознахме с проблема и се настроих психически за голямо търпение и психическа стабилност. При нас шанса беше 1 на 10 бременности да бъде успешна. Всеки месец мерех БТ и правех тестове за ову и действахме здраво. Забременявах през месец в края на миналата година. При мен хубавото е че ги губех много в началото и нямах последствия и причина да ичакваме дълго след това. Чакахме един месец и на следващия пак действахме. Тва ми е 7ма бременност. Петата също се предполага, че беше с хубава комбинация, но тогава при мен кръвта започна да се сгъстява и докато се усетят лекарите какво става сърцето спря.

Подготви се психически за това, което ви очаква, защото по някога е въпрос на търпение и оптимизъм. Знам за случаи , в които много бързо се нацелва правилна комбинация и дори родителите не си дават сметка за проблема. Пожелавам ти при теб да стане така бързо.

Вие сега тепърва ли започвате с опитите? Имаш ли неуспешни бременности?

Слно ти стискам палци много скоро да се получат нещата  give_rose
« Последна редакция: септември 30, 2014, 16:57:36 от BeRa » Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: септември 30, 2014, 22:10:23 »

Ами ние опитите ги правим вече 6 години. Имам доста бременности-някои се прекъсваха съвсем в началото, други след появата на ембрион, също съм преживявала и няколко мисед (спиране на сърдечната дейност). Имаме и 4 опита ин витро...На нас ни казват, че 2 на всеки 16 яйцеклетки са годни и от тях може да се развие качествен ембрион. Лошото при нас е, че едва в началото на годината разбрахме за генетичния проблем. Сега от позицията на времето виждам, че много от нещата, които сме направили са били излишни...Предимплатационната диагностика наистина е много скъпа и ние се отказахме от нея- аз лично не виждам смисъл. Другия вариант към който сме се насочили е ин витро с донорска яйцеклетка. Пак е доста скъпо, но поне шансовете са доста големи! Стискам ти палци всичко до края да е ок! Сега някакви по-специални изследвания налага ли се да правят, за да следят бебето? Предполагам има шанс бебето да е наследило патологияния кариотип? Много ти благодаря за информацията БеРа Wink 
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: септември 30, 2014, 22:39:21 »

Аз до колкото знам ,когато транслокацията е при жената е малко по сложно от колкото при мъжа, понеже ако яйцеклетката е с неправилен кариотип, то целия месец отива на кино. Докато при мъжа, при всички сперматозоиди, шанса да се нацели правилен е по голям, но всичко си е и до късмет. Тук играем на лотария малко. На нас ни бяха предложили ин витро, ама отказахме, понеже то без ПИД е същото като да си правим опити ние. Само дето си спестявам мъките покрай процедурата.
Много важно в нашия случай е да се знае дали има някакъв друг пречещ фактор на лице, понеже смятай, нацелваме правилна комбинация на колкото веднъж и ако изскочи друго зайче (както при нас проблема с кръвоснабдяването на бебето) то се  губи толкова чакана бременност и после пак всичко започва от начало.

За бебето ,единственото което може да се направи е амниоцентеза. Ние пропуснахме времето за нея и не можахме да я направим. За сега само го следим как се развива и се молим да се роди живо и здраво. Не знам при теб между кои хромозоми е транслокацията, но в нашия случай последиците може да не са видими на ехограф, тъй че не е гаранция. Говорих с генетичката ни и тя каза че вероятността е много минимална да има съвсем лека загуба на генетичен материал, която не пречи на бебето да се задържи и развива, но може да засегне умственото развитие. Всеки ден се молим да не попаднем в този процент и гледаме да сме позитивни.

Стискам ти силни палци , скоро да имате хубави новини и да се радваш на растящо ритащо коремче  give_rose
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: октомври 01, 2014, 07:58:13 »

Благодаря ти много! Дано да успеем и ние да нацелим правилна комбинация. На нас също ни бяха казали, че ако се задържи ембриона ансовете да е увреден са малки...така че вярвам, че и при вас природата си е свърила работата и всичко с бебето е наред. Вие при Хаджидекова ли се консултирахте?
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: октомври 01, 2014, 10:37:27 »

Вие при Хаджидекова ли се консултирахте?

не...при Д-р Грозданова в Пловдив.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: октомври 01, 2014, 14:16:47 »

Момичета стискам ви силно палци да се нареди всичко и да се радвате на прекрасни и здрави бебета.Въпреки че преди извесно време напуснах темата, за мен тя все още е изпълнена с надежди.Надежди  да видя и тук и в бъдещи мами хубави новини особено от момичетата,които доста дълго чакат мечтата им да се сбъдне.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines