Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 16:55:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - юни 2014  (Прочетена 50315 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #105 -: юни 19, 2014, 18:41:38 »

ratatui, то си има приказка "каквото се случва в Лас Вегас, си остава в Лас Вегас" Wink, така че не можем да сме сигурни какво точно се е случило и как е станало Wink. Извадила е късмет жената, да е жива и здрава. За едни кризата си е криза, за други - възможност. Ти къде се загуби, нямаше те тези дни?
А, от много писане, забравих да питам Панда, как така си спи на работата?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: юни 19, 2014, 18:59:18 »

Аз ходя на стаж по съдилищата и патрулирам между заседанията.
Много ми е домъчняло за вас, ама всеки път като имам малко време да влезна и виждам колко съм изостанала с четенето и се отказвам да наваксвам.
Аз днеска съм доволна, с майка се разходихме малко по центъра и резултата са 1 торба нови парцали и едни сандалки.
А я моля ви по-запознатите, кажете какво се подарява, когато ходиш на този ритуал, който се прави за прохождащи деца /не си спомням името/? Дано да успеете да разберете последното изречение, че така го написах....
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #107 -: юни 19, 2014, 19:07:33 »

Ясно си го казала - прощапулник му казват тук. Ами то не е казано, че трябва да се носи нещо. Като на прохождащо човече - чорапки, обувки, топка /да тича след нея/, играчка, рамка за снимка, книжка, всичко върши работа.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: юни 19, 2014, 19:12:00 »

svekarva, аз си спя на работата, даже и мъжът ми спи тук, защото майката на децата много пътува по командировки и аз ги гледам. като цяло понякга си мисля, че имам още работа заради командировките, защото децата много порастнаха. тази седмица например спахме на работа, другата също. децата много се радват на мъжа ми, защото той ги вижда рядко и не им се кара, та аз от сега съм влязла в ролята на лошото ченге lol

ratatui, много се радвам, че писа миличка smile мисля, че те разбрах, но не мога да ти помогна  pardon
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: юни 19, 2014, 21:14:20 »

Здравейте "пенсионерки"  Girl_hide

От понеделник до днес ви изчетох smile Виждам, че сте налице, надявам се всички сте добре  smile
Тази седмица нещо ми е много криво без конкретна причина и се сетих за вас в понеделник, да ви видя как сте и сега се разхождам по темичките да видя вълненията и трепетите  pardon

Пак интерсена тема сте подхванали - неизчерпанема smile

Сега ви оставям, че и аз си нямам помощница вкъщи, а риза и панталон ме чакам за гладене  badgirl
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #110 -: юни 20, 2014, 09:49:39 »

Добро Утро дами smile

Не знам за вас, но аз съм леко потресена от времето... Не на майтап... Те такива дъждове и такъв студ през юни не знам дали е имало... Ако има някой от Варна , да каже как е обстановката там? Снощи като гледах новините изтръпнах... И жертви и какво ли не shok

Не знам това лято ли, е зима ли, е какво е... nea Все се надявам да се оправи, все не се оправя - не знам. Много е депресиращо времето, гадно, мрачно... никакво такова...

Ако още малко продължи така очаквам лято да има евентуално октомври и тогава ще е по- топло отколкото е сега NO
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #111 -: юни 20, 2014, 10:32:13 »

Здравейте и от мен!
Не се обиждам на коментари smile Имах предвид, че майка и татко чакаха държавата да им осигури като младо семейство едно жилище, което де факто те си го плащат, държавата само трябваше да го построи. Не са чакали някой да се помине и да се възползват от това. А темата с лихвоточките е безумна и до ден днешен. Получавахме невероятни коментари от близки - как с ММ трябвало да не правим голям ремонт на сегашното ни жилище, защото големият апартамент на свекърите ще бъде наш. Е, ама те са на по 50 години хора. Да няма да ги изгоня оттам crazy Ние не сме от тези легнали на нечии ръце. Не сме спирали да работим, с изключение на момента, в който ме махнаха от работа, като разбраха, че съм бременна. Това беше страхотен удар за мен. Добре, че бяха близките - помагаха кой с каквото може. Пари никога не сме искали от никого.
С кредити не съм свикнала и не искам да свиквам. Като гледам какво става във Варна и се плаша. След като ще имаме ипотечен кредит, жилището уж ще е застраховано. Ама ако се случи нещо такова, дали ще покрият финансово щетите nea
Сега се сетих, че в Англия моите комшии бързаха да си слагат смесители в банята. Иначе са с два крана - за топла и за студена вода. Е, как се взима душ, тичайки между двете струи blum
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #112 -: юни 20, 2014, 10:45:09 »

Ахаха, уби ме! Естествено, че има душ, където си е смесена водата! Като си миеш ръцете се предполага, че пълниш мивката и така се миеш, пак не би трябвало да тичаш между двата крана. Wink Аз хич не ги харесвам, но то и в новите апартаменти няма такова нещо, само в по-старите къщи или ако си голям традиционалист.

Наистина е голяма трагедията във Варна, дано да спрат тия дъждове.  sad Мен ме възмущава реакцията на политическите лица, започнаха веднага с пръст да сочат, вместо да свършат нещо полезно, гнусна история.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: юни 20, 2014, 10:54:19 »

Във Варна обстановката е тежка ... За щастие ние сме далеч от квартала, за който се говори по новините, но да гледаш как огромни светкавици падат недалеч през стената от прозорци си е страшничко ... още повече, че в този момент бяхме сами с малкия, тати беше в командировка на път към Варна, та и него мислех. Понеже сме нависоко, улицата надолу беше станала едно малко Черно моренце ... направо не знам как се прибра мъжът ми ... Да живее варненската управа!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #114 -: юни 20, 2014, 11:10:11 »

Добро утро!
Много притеснителна работа е това във Варна  sad. Хората, които познавам там са добре, но ми е свито сърцето. Цяла нощ снощи съм сънувала кошмари и ми е едно никакво, макар да е петък.
Панди, така си и помислих и аз за спането, ама реших да попитам за по- голяма яснота. Много големи отговорности са децата в тази възраст, направо си за похвала, щом ги гледаш и когато майката е в командировка.
Alichka, англичаните си се справят много добре с крановете. Както се справят с обратния /за нас / волан, въпрос на навик е.                                                                                                        На мен като ми спряха  "север юг" и няма какво да гледам по телевизията, взех да хвърлям по един поглед на някакви индийски саги и попаднах на "Малка булка". Не можах да разбера много, но би трябвало събитието да става в наши дни, защото едно момиче говореше по мобилен телефон. Казвам го по повод на живеенето под един покрив с роднини. Ей, то ужасна работа са тяхните традиции. Ама те си ги уважават и спазват и сигурно пък ние им се виждаме странни.
Опаа, заваля и при нас пак...
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #115 -: юни 20, 2014, 11:13:02 »

Мунче добре че разписа че много те мислех, радвам се че сте добре.

Много жалко наистина, ей от природата и от човешката глупост ме е най-страх.

Маше как си бе душичке никаква те няма да  пишеш какво ново около теб?

Виви вие със смесител ли сте? Толкова нехигиенчно ми звучи да си миеш ръцете или лицето от пълна мивка. Да им имам логиката  angry

Милена Ще се оправи времето няма да е все така.Просто е последствие от топлата зима. Природата си има нужда от водичка и го наваксва велико сега. Такива дождове проливни и бедствия съм виждала много в моя град, само че ми е мъчно че има жертви и поразии.

Рататуй я кажи как върви стажа, има ,ли нещо интересно, кисели лелки интересни дела?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #116 -: юни 20, 2014, 11:29:20 »

Мариола, ние сме в нов апартамент, така че банята ни е ок http://lc.zoocdn.com/d99fa1ec59b4b38c8d37a589d3226c7cd7a2bd02.jpg
Това е снимка на банята ни, не е в нашия апартамент, но е в нашия блок и те всички изглеждат еднакво. Wink

Миналата година доколкото помня до края на юни също беше доста хладно и дъждовно, помня понеже се прибирахме началото на юли и следях времето. smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #117 -: юни 20, 2014, 11:38:38 »

Като каза свекърва за традиции и се сещам напоследък на какви неща попадам - четох за лотусови стъпала. После попаднах на статия за отстраняване на клитора на момичетата в някои мюсюлмански държави... В тази връзка се сетих и за нашите варварски традиции да се мажат бебетата с мас и сол. Дори преди време получих едно такова запитване от наша позната и то жена по-млада от майка ми, живяла в град цял живот. Човешката глупост граници не познава!
Аз най-после днес се чувствам малко по-осаферена. Близо седмица ми отне да преодолея поредните камъни в градината ми. Последните почивни дни етърва ми бяха в града и получих индиректни коментари. Свекърва ми искаше да ни събере на обяд - децата, снахите, внучетата. Щяха да дойдат и родителите на етърва ми. Та "те не обичали калабалък" и бяхме "учтиво" помолени да не ходим. Та два дни се разбираха да ходим ли, да не ходим ли - на полусъединител beating Много болно ми беше цяла седмица и сега чак се усещам защо толкова войнствено настроена срещу всички pardon Добре, че не живеем в една къща - тип италиански семейство. Излях си мъката, ама ще ми простите sad
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #118 -: юни 20, 2014, 11:43:49 »

Аличка, много грозна история, какво пък им пречите? Гледай от хубавата страна, че и без това си е натоварване да се занимаваш със свекърви, сестри и т.н. и ти си си спестила малко "калабалък" Wink Аз хич не обичам да се събирам с всички роднини на мъжа ми, чувствам се като супер аутсайдер, така че всяко спестяване на подобно събиране, би ми спестило доста негативни емоции. smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: юни 20, 2014, 12:08:58 »

Много е тежко наистина във Варна, а като гледам цял ден и в Добрич ситуацията е критична. Снощи не можех да проумея как е станало, но днес видях струпаните коли и малко по малко ми се изяснява. Мислех си, че наводнение от дъжд няма как да стане ако няка скъсани язовирни стени, придошли реки и т.н. Пращам тук смс-и дано наистина средствата да отидат при хората.

m0onlight, знаех, че сте на високо, но се радва, че сте добре. Дано и gucci да са ок.

А темата за семейните събирания ми е болна. Аз все гледам да се измъквам от такива, но много често огорчавам роднините (нови и стари). Знам, че бабите  обичат да ни събират, ама като всички сме в различни градове няма как да се съберем без преспивания, а на мен 8-9 души и една тоалетна ми идват в повече. Била съм на разкопки, където имаше една тоалетна за 20 души и от тогава съм малко чувствителна на тази тема. Мечтата ми е да имам къща като на работата ми - 4 тоалетни за 4 души smile smile smile

ma6ka_ и аз се радвам да те видя (hug)  give_rose


svekarva Благодаря!
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines