Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 20:28:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - юни 2014  (Прочетена 47276 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #15 -: юни 02, 2014, 19:14:44 »

https://www.facebook.com/abiturientka2014/photos_stream
ето и други - има хубави, има и кифли
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юни 02, 2014, 20:02:39 »

Аз пък гледах тези:

https://www.facebook.com/pages/%D0%9D%D0%B0%D0%B9-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BA%D0%B8-%D0%B8-%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8-2014/244081429125130?id=244081429125130&sk=photos_stream


Както винаги ми е странно защо си избират бели рокли за бала и защо си избират рокли, с които им е трудно да стоят на едно място, след като се смята, че отиват да танцуват. А това позиране с коли (а явно вече и с мотори) ми е най-смешно  crazy
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 02, 2014, 21:51:50 »

избират бели, дълги рокли;  обувки с токове каквито не са слагали и после ходят кат патици pleasantry.
аз бях с къса и се кефя че имах поне малко акъл по темата хахаха
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #18 -: юни 03, 2014, 08:22:33 »

Привет в днешния безсъбитиен ден Wink От мен една закуска, която би ми било жал да хапна.
pandapanda, какво стана със служебното дете, успя ли да се класира?
Сега се загледах, че наистина все са на фона на коли абитуриентите. Момичетата яко позират, много филми гледат Wink. То от едно време возилото е важна /дори най- важната/ част на събитието и всеки се стреми да блесне къде с изобретателност, къде с финансови възможности. Преди години един момък се беше качил на кон, после разбрахме, че тренира езда. Горкото животно се беше ошашавило от клаксони и шумотевица. Виждала съм на каруци, на трактор, на камион...Хубаво, че живеем близко до ресторанта, където бяха баловете на децата и те отидоха пеша. Нито може да се паркира, нито пък да те видят повече хора заради блъсканицата. За дългите рокли си мисля, че като се каже бал и всички си представят "Виенски бал", с класически танци, огромни пространства, романтика, представяне в обществото...Ама и високите обувки и дългите рокли са до 12ч. После родителите чакат в някоя уличка с втората рокля и ниски обувки за дискотеката. Тази година носеха и връхни дрехи, защото доста дъждове се изляха и беше студено.
Оф, да се залавям, че много работа ме чака...Ползотворен ден на всички!


* zakuska58755229046_1943928836_n.jpg (18.71 KB, 403x403 - видяно 2148 пъти.)
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #19 -: юни 03, 2014, 16:47:06 »

svekarva, и аз съм ви се затъжила, ама се надявам, че полека-лека ще мога да се включвам. Малко време ни трябваше да се освестим вкъщи, ама сега май влизаме в крачка pardon

Завиждам ви, че можете да гледате абитуриентите, това ми е едно от любимите майски забавления smile Аз пък бях на бал 2 пъти - единият като дама, вторият на моя си. И двата пъти бях с рокля до коляното и не твърде висок ток, че да мога да ходя, а на моя бал ме кара брат ми и имах резервни дрехи в колата.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #20 -: юни 04, 2014, 11:52:53 »

Ей, дъжд вали, а никакви ви няма....
Днес моята майка има рожден ден. Става на цели 87 години! Какво нещо е животът.....Тя е дълго чакано първо дете, цели 6 години баба е ронила сълзи. Било е голяма радост, като се е родила. Самото раждане е било много трудно, цели три дни и накрая са извикали доктор /ходели са акушерки по къщите и само в краен случай е идвал докторът/. В родата на баща си пък е била първо момиче, там има 4-ма чичовци, все с мъжки деца после. Е, баба ми малко се е префантосала, като я кръстила с първата буквичка на свекърва си Желка, та станала Жулиета. Но пък взела от баба си разкошните зелени очи, които още никой в семейството не е повторил. Винаги е била страхотна майка, давала ни е пълна свобода и никога за нищо не ни е "натискала". До 7-ми клас решаваше задачите на децата, когато имаха трудности. Сигурно и след това ще е можела да помага, но вече не я питаха. Както съм казвала, завършила е с отличие агрономическия факултет, чете много все още, има златни ръце - плетеше и шиеше...Сега се движи трудно и се налага да я обслужвам. Няма да крия, че ми тежи да тичам всеки обяд и да не мога да мръдна за дълго, без да намеря кой да ме замести. Пък това ме кара да се чувствам гузна.... crazy
Ето едно стихотворение, намерих го постнато във Фб от моя приятелка от детството

МАЙКА
Не и се карай, и не и крещи!
Тя-майката, една е, хора!
Ще те прегърне, и ще ти прости.
И ще поеме твоята умора.
Понякога се смее, често плаче.
Косите и са в нежна белота.
А колко много пък за нея значи,
да си защити чедата от Света.
Обрулва ги живота като сливи,
и брули до последният им ден.
Тя гледа да са все щастливи,
и пали свещ на всеки ден рожден.
Не ги оставяйте самотни!
Обичайте си майките, деца!
Отидат ли си, кой ще ви запълни,
със обич, полупразните сърца.
Кресто Миров
« Последна редакция: юни 04, 2014, 11:54:38 от svekarva » Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юни 04, 2014, 14:29:18 »

Свекърва, да е жива и здрава майка ти!!! И прекрасно стихотворение...разчувства ме...

Ох и днес дъжд, а аз съм в едно ревливо настроение цял ден. Нещо хормоните са ме халосали по кофти начин тази седмица.

Ако не се затопли незнам какво ще правя - вече нямам какво да нося. Чорапогащниците ми стягат на корема, дори и по-надолу да ги слагам, а тези за бременни все едно са ги правили за гиганти  - и S са ми големи и, най-кофтито, са супер дълги и за да не ми се събират на глезените трябва да ги издърпвам с по 15 см и за ги връзвам на възел и да ги подгъвам под стъпалото. ХАХАХА funnytooth . Нито един панталон, който да е ок за работа не ми става. Най-много да почна да ходя по клин или с анцунг, ха.

И на мен ми се иска вече да е топличко и слънчево, въпреки, че няма много да мога да издържам на жегата. Но в името на доброто ми настроение - нека небето да е синьо!!! По-добре с подути крака отколкото ревла.

Видях на Виви домашния тутманик тази сутрин и от тогава само за него си мисля smile. Я кажете някоя друга интересна рецепта за тутманик или нещо подобно...

И още нещо от мен - вчера както си се разхождах и какво да видя...(явно е израстнало сред котки lol )


* куче на кола.JPG (53.14 KB, 320x320 - видяно 2102 пъти.)
« Последна редакция: юни 04, 2014, 14:36:51 от milenuity » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #22 -: юни 04, 2014, 14:56:42 »

М, тутманика беше голяма играчка, но имам една много бърза рецепта, която обожавам, става винаги супер вкусно и лесно!

http://yoli-www.blogspot.co.uk/2008/09/blog-post_2302.html

Да си призная аз ги правя на малки питчици и става по-бързо, понеже не ми се играе да ги правя на кифлички.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юни 04, 2014, 15:10:38 »

М, тутманика беше голяма играчка, но имам една много бърза рецепта, която обожавам, става винаги супер вкусно и лесно!

http://yoli-www.blogspot.co.uk/2008/09/blog-post_2302.html

Да си призная аз ги правя на малки питчици и става по-бързо, понеже не ми се играе да ги правя на кифлички.

Страхотно! Мерси smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юни 05, 2014, 08:33:36 »

леле, имам нужда от съвет. По-скоро пояснение, ако някой може да ми поясни де...
От март месец сме в ново жилище. Сега получаваме имейл от предишната хазяйка, че и дължим близо 400лв. за вода. Плащали сме си абсолютно всичко, което е казвала, че дължим (ни не виждахме сметките, тя държеше да си ги плаща лично и ни пишеше колко дължим за отделните консумативи, а ние и давахме сумата с наема)! Даже след едно от изравняванията, мисля, че беше миналота есен, имаше един-два месеца, където казваше, че нямало сметка за вода за конкретния месец. И сега ми пише, че били идвали да отчетат водомерите и от 2011 до сега се били натрупали тези суми. ?!? Oh my ...
Това нещо не ми се връзва crazy...Нали всяка година се прави изравняване. Тогава как са се натрупали суми от 2011?!? А ако е само за последната година - ми то да сме били оставили кранчето отворено по цели дни нямаше толкова да излезе....А и аз знам колко сме икономични! 2 души сме и има малка съдомиялна машина, която не се напълва толкова често, че д се пуска всеки ден. И не сме се скъсвали от пране...Плюс това, дори и да не сме били там всеки път, когато са идвали да отчитат, за тези няколко години сме им давали достъп поне няколко пъти.
Било изчислено, че сме ползвали с 217 кмб повече от фактурираното...
Ви горе долу по колко лв. или кубика на месец плащате?
« Последна редакция: юни 05, 2014, 08:36:22 от milenuity » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #25 -: юни 05, 2014, 08:41:00 »

Милена това е невъзможно, 400 лева е огромна сметка за вода, по-скоро тя не е плащала водата и сега и трябват пари. Нищо не и давайте.Вие не сте ли пускали вътре хора от софийска вода за отичтане на водомера? Ако можеш провери кога последно е плащано вода за този адрес и ще ти стане ясно дали е плащала или е наистина изравнителна сметка.

Та привет от мен smile Много  ми е зле, гърлото ме боли кашлям подсмърчам, цяла зима не се разболях сега намерих. А и не мога болничен да си взема имам толкова много работа  cray.

Свекърва ЧРД на майка ти на патерици, да ви радва още много години!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юни 05, 2014, 08:46:13 »

Мариолче, мен за гърлото ме вдига най бързо тантум верде спрей, и ангин хийл таблетки .

аз па чакам тия от Мегалан (Мтел  diablo   откакто ги купиха... са ад ) , 4 дни не мога да ги намеря на телефоните,та им писахме и по форума им, за да дойдат да видят защо ми прекъсва телевизията. Аман...
« Последна редакция: юни 05, 2014, 09:04:11 от emmmmmy » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #27 -: юни 05, 2014, 08:51:31 »

emmmmmy   аз смуча таблетки сега на тантум верде, но май не помага та си взех биопарокс/

На нас от Ментел също не бавиха супер много, рисивъра спря да работи и бяхме без ТВ една седмица, и сега ни сложиха техен не на мегалан, много зле станаха откакто ги взеха ментел, супер много време се чака на телефона. Вземи им вдигни един скандал по телефона. Аз се карам постоянно с тях повишавам им тон и веднага реагират.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юни 05, 2014, 09:07:21 »

въобще не си дигат телефоните... директно те пускат на мелодийката тип- всички оператори са заети. та ходихме и до офиса им и отделно от това пуснахме жалба във форума им .
само спрея действа, мани ги таблетките.
явно имат някакъв проблем, какво е това напоследък с устройствата им не знам. може и нарочно да ги бъгват, за да ги сменят с мтелски ... crazy
не мога да разбера защо тр да им се държим като каруцари, за да си вършат работата... как може такава хубава фирма да иде на вятъра...
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #29 -: юни 05, 2014, 11:02:27 »

Здравейте мили дами, дали мога и аз да се включа във вашата прекрасна месечна темичка? give_rose

Свекърва - Честит Рожден ден на майка ти, майките са много скъпо нещо  и вчера за пореден път осъзнах , че колкот и да ни ядосват понякога, това са единствените хора, които ни обичат абсолютно безрезервно (даже повече и от мъжете ни) Разбира се, има изключения, но не говорим за тях сега smile

Миленка аз съм съгласна с Мариолка, живея под наем от много години на различни квартири. попринцип винаги съм била на бойлер и съм плащала само студена вода,която не може да е повече от 10-15лв на месец (даже и това е много).  Аз  и преди така плащах водата и сега- давам пари на хазяина, той си я плаща.. НО, човека ми носи бележки и аз му плащам по тях, ако не му се носят всеки месец или не се видим ми звъни предварително, казва ми колко се е събрало за 3 4 месеца и като се видим ми носи бележките (междувременно той си погасява ежемесечно всичко). Предишната ми хазяйка и ги давах всеки месец, като също ми представяше бележки. И понеже тока и водата вървят 1 месец назад, когато се изнесохме я помолих да ми се обади като излязат сметките, за да и дам пари.

Но не съм плащала без някакво доказателство колко дължа, така че - Обади се на тая твойта хазяйка и изискай бележките за плащания назад колкото години сте живяли и колкото пари тя ви е искала (може ти да не си ги виждала, но по закон ако е декларирала жилището в общината и му плаща данък е длъжна да пази бележките, защото ги отчита годишно). Нека ти ги покаже! Ако откаже, значи жилището не е регистрирано в общината и законно не може да те пипне да платиш каквото и да е , защото реално няма данни, че си живяла там... Дори да се опита нещо да ти каже, ако не е декларирано в общината че се дава под наем - все едно никога не си живяла там и нямаш никакви права или задължения по този имот smile

надявам се да съм била полезна
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines