Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 21:36:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дреболийки - 19  (Прочетена 141141 пъти)
 
Cappuccino
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #300 -: август 03, 2014, 13:07:42 »

Ние нямахме тейбълки и бяхме оставили гостите да се настаняват, както решат на масата, отредена за тях. Ако имахме обаче, може би щях да напиша на всички първото име - цялото. Макар че би било много мило да напиша табелки "мама" smile например, но и аз като blackisback си мисля, примерно към братовчедките не се обръщам с братовчедке smile и май е по-добре да са в един стил - първото име на всеки гост, но пък всеки различно мисли, така че "баба Пепи" си звучи мило, въпрос на избор smile
Активен
my_fairytale
Новак
*
Публикации: 7


« Отговор #301 -: август 05, 2014, 19:43:19 »

Момичета, упорито си търся сватбена книга, но нищо не ми харесва. А пък не съм достатъчно сръчна да си я направя сама. Вие откъде си взехте вашите книги? И другият въпрос е кога точно се дава? Може би по време на вечерята, за да са седнали всички гости. Който има идея, моля да сподели smile
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #302 -: август 05, 2014, 21:24:08 »

На нас книгата ни прави жената, която прави поканите и подаръчетата. Може всяка една фирма да видиш, която се занимава с покани и подаръци и ако имаш идея да питаш дали могат да я направят. Ние ще я даваме на Wellcome drink-a, ще я оставим след като ни поздравят и подарят подаръци да напишат нещо в книгата. Също така мисля да я оставим на видно място в ресторанта после, ако някой иска още нещо да напише  smile
Обикновено се дава на шаферка или друго момиче по време на вечерта книгата да обикаля масите.
Активен
bride_varna
Сватбар
***
Публикации: 256



« Отговор #303 -: август 06, 2014, 16:59:35 »

Аз днес се позанимавах малко с гривничките за мен, кумата и сестра ми. Останалите ще имат традиционните бутониери за закичване, като на родителите,кума и младоженеца ще са по-различни. Ето какво се получи.


* IMG_9008.JPG (56.38 KB, 856x571 - видяно 174 пъти.)
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: август 07, 2014, 07:53:50 »

аз да кажа нещо което ми направи впечатление от моята сватба.В ритуалната зала не им трябва възгавничката за халки и взеха само тях,а в църквата поповете бяха взели виното в стаичката сипали в чашата и си остана при тях.Дори нямам нито една снимка на украсеното вино ,защото те дори не го оставиха на масичката.
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: август 07, 2014, 08:39:27 »

Кате, явно навсякъде е различно. Мерси, че ме подсети за виното, че не съм купила още, не съм взела и шампанско smile
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: август 07, 2014, 08:45:31 »

ми хайде де,нямаш много време  Girl_hide
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: август 07, 2014, 10:02:03 »

аз да кажа нещо което ми направи впечатление от моята сватба.В ритуалната зала не им трябва възгавничката за халки и взеха само тях,а в църквата поповете бяха взели виното в стаичката сипали в чашата и си остана при тях.Дори нямам нито една снимка на украсеното вино ,защото те дори не го оставиха на масичката.
Много е интересно, това което казваш. angry
 При нас в залата ползваха кошничката за халките,а в църквата виното и всичко останало си беше на масичка. После си остана за тях виното и погачата.
Активен
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: август 07, 2014, 10:10:02 »

Здравейте, как ви се вижда идеята за имената на тейбъл картиртичките да са с названията леля, дядо, кака - напр. кака Галя, леля Веса, чичо Жеко, дядо Янко и тн. Така става по-пероснално. Тъпо ли ще е?
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: август 07, 2014, 10:56:46 »

Аз по-рано писах, че точно това е моето разбиране за надписване на подобни нещица. Ние няма да имаме, но ако имахме щях така да ги направя, но само за по-близките такива, а иначе може би с малко име, а за повтарящите се - първо и второ име.
Тази година ходих на сватба и там бяха с първо и второ име и по този начин няма как да има грешка smile
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: август 07, 2014, 11:01:15 »

По-назад коментирахме този въпрос. Ако имаш такава ситуация и решиш да е чичо Гошо, а пък чичо Гошо е на маса с набор, който обаче няма да е Чичо Пешо (да речем), малко ще е тъпо.

Активен
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: август 08, 2014, 00:44:49 »

Съгласна съм с blackisback. За това нашите в крайна сметка решихме да ги правим само с малките имена. Дори тези за баба ми и дядо ми (които са най-възрастните гости) си ги написах само с имената им. Все пак на мен са ми баба и дядо, но на другите гости, с които ще бъдат на една маса не са... smile
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: август 08, 2014, 06:00:09 »

Другият вариант е да пратиш чичовци, лели и тн. тоест хора с титли на маса само за хора с титли.
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #313 -: август 11, 2014, 22:42:22 »

Да ви кажа от моето присъствие на сватби (да не помислите, че ми е някакво професионално изкривяване) съм забелязала, че картичките с имена не служат само за ориентир кой къде ще седне, а и за запознаване с непознатите на твоята маса. Когато имаше непознати сме обръщали картичките си, така че имената да гледат към отсрещния човек и той не се чуди как се казваше човека, с който си разменя усмивки цяла вечер.
Специално за "чичо еди-кой-си" и "леля- еди-коя-си" може да не е подходящо да са описани така, но пък "баба... (името й)" и "дядо... (името му)" даже би бил повод за гордост да са точно така. Веднага си представям как се хвалят "Аз съм бабата/дадото на булката/ младоженеца".
Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: август 12, 2014, 09:23:01 »

Мноого спешен въпрос. От къде да  си намеря байряк за сватбата. Единия вариант е да си взема знаме, но с какви размери и след това някакъв държач... Или да намеря готов, но от къде????Става въпрос за Пловдив
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines