Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 03:40:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вино и качествен алкохол за сватбата!!! - част 3  (Прочетена 113557 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: януари 15, 2014, 08:03:57 »

Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #1 -: януари 25, 2014, 22:19:54 »

Здравейте, чудя се има ли хитър начин да се контролира персоналът в ресторанта по отношение на изпитото количество алкохол. Говоря за случаите когато таксата тирбушон е на бутилка и по отношение на наличното количество алкохол останало след сватбата или в случай, че "свърши" по време на празненството. Някакви идеи?  
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #2 -: януари 25, 2014, 23:38:12 »

Не, ние много мислихме и се чудихме какво да направим, накрая наехме координаторка, чиято основна задача бе да следи изкъсо алкохола, но беше абс. излишно, товва няма как да се следи, беше грешка парите, които дадохме за тази жена, като цяло няма начин, ако решат да излъжат ще го направят с и без подставени да следят хора.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 25, 2014, 23:51:33 »

Един вариант е да се сложи всичкият алкохол на спомагателни маси, които да са в някой ъгъл на ресторанта и някой доверен човек да ги следи, но така няма да е изстуден, а това е проблем лятото. Независимо от това, ако са решили да ви лъжат ще го направят в доп.консумация и т.н, така че избирай внимателно ресторант...
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #4 -: януари 26, 2014, 00:14:33 »

Мда, ясно, значи, може би е по разумно да избера таксата, която е на човек така поне елиминирам риска да надпишат броя отворени бутилки. А иначе, бирата и безалкохолните, ще са на отворен бар и там ще трябва да преценим на око, дали звучи оправдана консумацията.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #5 -: януари 26, 2014, 00:37:19 »

Дам, ние точно с окото действахме, направихме приемно предавателен портокол на всичкия алкохол, който внесохме (ние си внесохме всичко алкохолно, без бира) и накрая, уж трябваше да гледа мадамата координаторка, ама нищо не направи общо взето, всичко преценявахме на око, освен това уж биеха печати на всяка отворена бутилка, за да може при броенето, да се броят само тези с печатите и остатъка о приемно предавателния портокол да си го изчислим и така да излязат сметките, но просто това са всичко схеми, които точно ако някой е решил да краде ще намери начин. Аз смятам, така на око казано, че при нас нямаше такъв случай. Изпитото количество отговаряше на това, което нашите приятели обикновено пият и на това, което що годе бяхме пресметнали предварително.
С изкарването на виното на маса, първо както каза Инлов, то трябва да има опредлена температура, второ не изглежда мн красиво. Мога да ти кажа един трик, който мм направи, нашяит твърд алкохол беше всичкият изваден на рафтчетата на бара, където имаше барман и обслужваше гостите, като свърши партито мм фотографира с телегона си рафтовете, и на другият ден, като оправяхме сметките с ресторанта от снимката броихме какво е било останало по рафтовете, в момента, в който ние двамата като последни излязохме от ресторанта. Това беше хитро от негова страна  girl_wink и пак казвам при нас сметките излязоха.
И накрая незнам вие кой ресторант избрахте накрая, но при нас на Блексирама, въпреки високата такса тирбушон (мисля 16лв за вино и 20 за твърд алкохол беше) ни излезе по-изгодно да си купим хубави вина от по-висок клас и да си ги внесем, по същия начин и с твърдия алкохол, от колкото да вземем алкохола от тях. Та добре направете сметките.
« Последна редакция: януари 26, 2014, 00:42:21 от Мрявка » Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #6 -: януари 26, 2014, 00:44:14 »

Чух, че в Лайт Хаус имало опция за отворен неограничен бар срещу 40тина лв на човек и сериозно се чудя дали да не се метнем на тази оферта. Дето ще платя, че едното, че другото, че ще броя, че ще следя, ай сиктир ... smile
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #7 -: януари 26, 2014, 00:52:15 »

Ами незнам, при нас нямаше такава опция, но не мисли, че е толкова сложно, аз нищо не съм броила, освен от тази снимка що годе преброихме с мм, но иначе на другият ден като отидохме да се разплащаме, те вече всичко бяха преброили, остатъка беше опакован и ни чакаше заедно с  другият багаж на входа на хотела да си го натовраим, по скоро те ни го натовариха. А приемно-предавателният портокол, т.е. какво внасяш като алкохол, ти го прави доставчика на алкохола, ти го даваш на отговорника на ресторанта, той оглежда стоката пред теб дали е наистина в тези бройки, описани в портокола, подвписва се прави ти копие и толкова. Звучи по сложно от колкото е, общо взето.
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #8 -: януари 26, 2014, 01:04:18 »

Да де, но при нас само вино и твърд алкохол може да се внася. Бира, безалкохолни, вода ако някой иска допълнително, коктейли ако някой иска след вечерята е на свободен бар и си мисля, че и без това ще излезе там някъде на човек та незнам. Може пък и аз да преувеличавам консумацията на гостите извън внесения алкохол.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #9 -: януари 26, 2014, 01:21:33 »

Да и при нас така беше, смао вино и твърд алкохол можехме да внесем, вс. друго от ресторанта беше. Незнам на нас ни беше важно виното особено да е хубаво. И със сигурност ни излезе по изгодно, защото внесохме хубаво вино, което ако бяхме взели от тях щеше да е доста по-скъпо. Т.е. общо взето за нас винтоо беше от голямо значение и много вина изпоизпробвахме преди да изберем, а вината, които там ни предлагаха, хубавите имаха някакви невероятни цени, а "евтините" изобщо не съвпадаха с разбиранията ни за добро вино, та това беше нашето решение. Всеки си знае за себе си аккво му е важно. Алкохола твърдия го купихме пак ние, защото хванахме една мн добр апормоция в Метро през годината, та пратих мама да купи едно добро количество и така ни излезе пак мн изгодно, иначе, те си правят инклузивна цена, но повярвай ми всичко са си изчислилли бомба, няма да са на загуба със сиг. Но в крайна сметка и удовбството и времето за търсене на доставчици и прочее трябва да ви е ценно, на нас ни беше както казах, основно заради виното.
« Последна редакция: януари 26, 2014, 01:23:26 от Мрявка » Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #10 -: януари 26, 2014, 01:35:17 »

Да, права си, ще го мислим отново. Но за сега сме го намислили така. Внасяме си алкохола, а бирата е на свободен бар. А ако някой иска нещо много специално и не може изобщо да се задоволи с това което сме внесли или избора на бира, си поръчва на свободен бар и си го плаща сам. Основно визирам чуждестранните гости де. Но имаме 6 месеца до тогава, може и друг акъл да ни дойде до тогава...
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #11 -: януари 26, 2014, 01:45:24 »

Точно така си го направихме и ние и нямаше проблем. Само да те предупредя лятото се пие мнооого бира. smile При нас се изпиха на 105 човека около 100 бири по 500мл. х 4лв., бирата от ресторанта, както и водата, безалкохолните и кафето.
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 05, 2014, 07:00:28 »

така... аз четох ли четох тази тема и накрая го измислих надявам се.
за 70 човека.

17 литра ракия
8 литра водка
8 литра уиски
8 литра червено вино
40 литра бяло вино
50 кенчета бира

Питах родата и повечето пиели ракия ама някои пият и уиски.Няма как да сложа на една маса уиски а на друга не.Баща ми и свекъра смятат ,че уиски може да има само на масата пред кума и никой няма да се разсърди ,че ще пие ракия.
Вие как мислите дали този алкохол ще е достатъчен?
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 05, 2014, 12:11:38 »

Ако ще слагате на всяка маса бутилка е ок, но ако е на бар ще е страшно много  smile Аз бих посъветвала за бар  smile
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 05, 2014, 17:23:08 »

Ако ще слагате на всяка маса бутилка е ок, но ако е на бар ще е страшно много  smile Аз бих посъветвала за бар  smile

още не знам как ще бъде... аз не пия,а милото само бира пие и не знам колко да се вземе.Според теб от кое трябва да се намали?
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines