Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 01:29:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вино и качествен алкохол за сватбата!!! - част 3  (Прочетена 134568 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: май 11, 2012, 07:37:45 »

Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: май 15, 2012, 15:17:19 »

И аз да се включа в темата за алкохола, макар и с нежелание трябва да помисля и за този въпрос.
За всеки гост ще има ракия ( много), 1/2 вино и 2 бири.
До тук добре, но ми се иска и още някакъв алкохол да има. Мисля си за 3 бутилки водка и 3 бутилки уиски, които сервитьорите да наливат, ако има желаещи или да са мокър бар. Гостите ще бъдат от 100-110. Вие как мислите? Според милото концентрата (уискито и водката) били малко.....
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #2 -: май 15, 2012, 15:21:31 »

Не знам каква ви е ракията, ако е яка домашнярка, съмнявам се да пият уиски или водка. Но са малко - да. Ние за 80 човека гости имаме 10 бут уиски и 16 бут водка - ще седят на мокър бар, да ги виждат гостите и да наливат, който иска  smile
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 15, 2012, 15:30:08 »

И аз не знам как съм ги преценила нещата. Дотук имам поканени гости малко над 80 души, от които ще дойдат 72-73 май.В куверта имам по една вода и две безалкохолни.
Приготвено е много ракия - поне 18 бутилки, а може би и повече.
Купила съм:
9 бутилки червено вино
една голяма бутилка шампанско, ако някой иска
40 кенчета бира
5 бутилки уиски /бърбън- Jim Beam/
4 бутилки водка
2 стека швепс допълнително
Мисля да докупя:
20 бутилки бяло вино
6 бутилки уиски /Tullamore Dew или Bushmills -колебая се/
5 стека вода по 1,5 л
кола и фанта допълнително

Дали ще е достатъчно?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: май 15, 2012, 17:13:30 »

бирата ти е малко според мен.
Не че ме пита някой, ама защо ти е водка при толкоз ракийка?
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: май 15, 2012, 17:21:14 »

Ами всъщност те са 2x24 - 48, не че е кой знае каква разликата.
И аз не знам защо ми е водка, за всеки случай, да няма някой водкаджия голям, пък аз да не знам. То и затова не е голямо количеството там.
« Последна редакция: май 15, 2012, 19:37:42 от Hecate » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 15, 2012, 17:30:38 »

наскоро се съветвах с една бивша булка,  и тя ми каза че където и да е била, включая и на нейната сватба, бирата и ракията водят , и по 2 бири на  мъж минимум било добре да смятам. Независимо какво още ще се пие. Да не говорим че и доста жени си пийват биричка.
аз затова ги смятам така- грубо 35 човека макс сме, по 3 бири на човек. Айде, да кажем че 5-6 от тях не пият бира, значи 90 кенчета.
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 15, 2012, 18:51:26 »

Аз съм останала с други впечатления явно. Това гледах, че по сватбите, на които съм била хората наблягат на ракия и вино, но може и да греша. Чудя се бялото вино дали да не го намаля и да увелича бирата...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: май 15, 2012, 21:52:08 »

 недей , може би си зависи от хората . Моите са малко и знам кой какво пие, ракия пият - ако има. Но бира и вода се пие на корем. забравих да спомена- бях на някакъв рожден ден , на който всички уж ракиени фенове, пиха само бира и домакинът тича за вода и бира да купува.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: май 16, 2012, 10:05:10 »

За летните сватби е необходимо да има достатъчно бира,вода и бяло вино.Тези които пия твърд алкохол наблягат на ракията.Рядко някой пие водка или уиски на сватби.Но всеки си познава гостите.
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: май 16, 2012, 10:16:33 »

smile аз не съм наясно с алкохола и нямах много ясна преценка за това, колко да купим smile и накрая се оказа за 80 човека
30 бутилки - 30 л. ракия
20 бутилки - 20 л. червено вино
20 бутилки - 20л. бяло вино
30 бутилки по 1,5 л. вода
114 кенчета бира по 0.500
8 бутилки - 8 л. водка
като имаше по две безалкохолни и една вода на човек от куверта...
остана от всичко ... раздадохме на близки и ни остана да си пийваме Wink
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #11 -: май 16, 2012, 10:27:50 »

Аз пак да попитам  pullpigtails вината Вила Ямбол хубави ли са?
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: май 16, 2012, 10:35:07 »

Ами при нас се наблегна основно на ракията - изпиха се около 20 литра за около 70-80 човека (махам другата част, защото изобщо или не пият твърдо, деца са, или пък изобщо не пият), бяхме взели 15 литра домашна кайсиева, от единия шафер, но всички казаха че ракията е била елексир.... Имахме и 27 годишна, ама беше само 5 литра и то за кой по-напред... и я оставихме вкъщи - тя пък е с вкус на бренди, сливова. Та добре, че шафера се беше сетил да сложи една туба 5 литра в багажника, защото нямаше да стигне. Върнахме около 1-2 литра.

Виното остана много - особено червеното там от 20 литра върнахме около 15... От бялото от 30 - върнахме 10 литра. Но да кажем, че е горе долу добре, наистина червеното не се пие много в това време, хубаво е да го имате, но в по-ограничено количество, не се изхвърляйте като нас.

Бяхме взели 4 бутилки по 1 литър водка "Финландия", защото мислехме, че никой няма да пие водка при наличието на ракията, но и там не стигна 1 шише и купихме от ресторанта.

Бирата беше около 60 бутилчици "Шуменско специално" и се е изпила цялата. Бирата може да я увеличите, явно е че върви. При нас е стигнала точно... ама за малко  blum

Безалкохолните - бяхме предвидили по 3 газирани безалкохолни и по 3 води. Наблегна се много на водата, който пиеше рекия, пиеше и вода. Същото и с пиещите вино. Моят съвет е намалете безалкохолните за сметка на водата. Ние върнахме само 1 стекче вода, а беше доста... Но газирани върнахме поне 5-6 каси.
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: май 16, 2012, 11:07:39 »

zai4e_mia бялото вино на нашата сватба  беше на вила Ямбол, на мен ми хареса  nazdrave  Wink
Активен
semantika
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55



« Отговор #14 -: май 16, 2012, 15:01:06 »

Хм.... започнах да се чудя вече...
Нашите гости ще са към 180 души. Предвидили сме ракия (разбира се), ще има бира и може би вино към кувертите, и си мисля отделно да вземем около 40 бутилки уиски и 10 водка... Сега малко започнах да се колебая, след като прочетох вашите количества. Моите започнаха да ми се струват множко...  Hmmm
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines