Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:18:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Видеооператори - част 2  (Прочетена 107862 пъти)
 
EvaCassidy
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 6



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: октомври 22, 2015, 09:42:10 »

Благодаря за отговора. Аз съм съгласна да спестя от друго , ако е нужно и да наема професионалисти, но все пак поне ориентировъчно искам да знам колко отгоре на моята заделена сума ще е нужно да спестя . Двойно ? Просто нямам никаква идея , а ако сумата ще е двойна или тройна на моята, ще трябва да се откажа от видеото и да остана само с фотограф.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #106 -: октомври 22, 2015, 09:44:23 »

Ех Тон изпревари ме.. тамън същото щях да напиша...


Виктор Попов не предлагат услугата две в едно, т. е. може да немете тях за видео а те от своя страна да ви насочат към фотографи с които работят или пък вие сами да си намерите.
Зависи много от качеството на услугите които искате. 1500 лв бюджет за фото и видео по принцип е нормален и достатъчен, но за по -ниско качество. За качествено видео от ранга на Виктор Попов или Илиян Матушев или Волк Вижън - които са предпочитани видеооператори - ще ви трябва повече.

Наскоро мои приятели ползваха Волк Вицън + Вълканов за фото и им излезе 1800 общо - 900 лв горе долу за базовия пакет на Волк + някъде толкова за фотото и като сложиш овъртайм (който винаги го има).. ето ти цената

За твоя бюджет също има достатъчно добри професионалисти, просто трябва повечко търсене...
Но поне за мен - не се отказвай от нито една от двете услуги smile Струват си и двете

ЕДИТ: БГФОТО едни мои познати са страшно доволни от всичко - за твоя бюджет пасват чудесно но не очаквай видеото да изглежда като гореспоменатите - пак е много хубаво, но техниката е друга
« Последна редакция: октомври 22, 2015, 09:46:28 от milenkata » Активен
dani_pawlowa
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: октомври 22, 2015, 13:25:43 »

аз мога да препоръчам "ЗАНИ" те снимаха нашето тържество и сме много доволни.
Активен
bibio
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #108 -: октомври 22, 2015, 13:44:23 »

Здравейте, момичета! И аз имам проблем с избора на видеооператор във Варна. До момента на всеки, на когото сме звъняли е зает за нашата дата 14/05/2016г  sad
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: октомври 23, 2015, 07:36:05 »

Бибио, всеки видеооператор от София (например) ще дойде да снима във Варна, просто се покриват нощувка и пътни. Разгледай оператори от цяла България, не е нужно да се фокусираш само върху варненските.
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #110 -: октомври 24, 2015, 00:43:55 »

Здравейте, момичета! И аз имам проблем с избора на видеооператор във Варна. До момента на всеки, на когото сме звъняли е зает за нашата дата 14/05/2016г  sad

14/05/2016г е доста желана дата за провеждане на събития, ама чак пък всички във Варна да са заети, не ми се вярва smile. Дори и да са заети, биха могли да препоръчат друг свободен колега...малко е и въпрос на етика и колегиалност, а за "Видео Зани" от Пловдив само добри думи мога да кажа, работим заедно повече от 20 год. Снима се с най-добрите модели камери на Canon и SONY и се предлага най-доброто съотношение цена-качество на готовия продукт. Това им е сайта:  http://www.videozani.com/
Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #111 -: октомври 28, 2015, 23:04:10 »

Здравейте, EvaCassidy!
За бюдвета, който искате да отделите можете да намерите също добри оператори и фотографи. Е, няма да бъде същото като по-високоплатените, но пак може да получите добро качество. Ако пък имате възможност да отделите малко повече, то можете да си намерите идеални фото и видео. За сума от по 900 лв на човек, можете да се сдобиете със много добри професионалисти. Наистина може да компенсирате за сметка на друг елемент от сватбата. Такъв например може да бъде декорацията. smile Но никога не пестете от храна, алкохол и DJ. Те са най-важните след младоженците в този ден! smile Успех!
Активен
lyubenov
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #112 -: ноември 03, 2015, 16:11:29 »

Но никога не пестете от храна, алкохол и DJ. Те са най-важните след младоженците в този ден! smile Успех!
 Намерих и официалното видео от сватба, която е подчинена изцяло на заложените от Вас приоритети, колеги-организатори.

http://vbox7.com/play:8c2216dd
« Последна редакция: ноември 03, 2015, 16:20:14 от lyubenov » Активен
Svatbena_agenciq_Melodica
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #113 -: ноември 04, 2015, 21:53:53 »

Здравете, колега!
Благодаря Ви за видеото, но ние нямахме това предвид. Това, което се опитваме да кажем, е да не се предлага шепа салатка и основно 100 гр. за сметка на декорация, например. Каквото и да си говорим, хората по сватби пият алкохол и не е добра идея да им се предложи само по 1-2 бири. DJ-ят пък е много важен, за да стане партито добро. Той е човекът, който трябва да вдигне хората от масите. Ако сте се почувствали по някакъв начин засегнат от предишния ни коментар или  пък този - простете, не е било това целта. smile
Активен
Alia89
Любопитен
*
Публикации: 20



« Отговор #114 -: януари 02, 2016, 21:19:58 »

Здравейте.

Отдавна следя коментари тук, но чак сега реших да се разпиша.
На мен един от най-трудните избори ми е този за видеооператор и то защото освен Краси Ламбов (да уточня, че става въпрос за Варна), друг никой не ми е познат. Та, ако може бъдещите или вече бивши булки да споделят някакви мнения и препоръки за варненски оператор, на сносни цени lol
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: януари 03, 2016, 09:13:26 »

 welcome-2 Аля, мисля че няма защо да се притесняваш.. Всеки от професионалистите е скллонен да пътува в чужбина, та какво остава до Варна smile  good
Активен
Alia89
Любопитен
*
Публикации: 20



« Отговор #116 -: януари 03, 2016, 10:42:18 »

Да, но това съвсем ще оскъпи услугата. Със сигурност във Варна има добри оператори, просто аз не съм информирана и не знам кого да проверя.  crazy
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: януари 03, 2016, 19:42:17 »

Alia89 виж тук http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,36423.0.html

Има доста теми за сватби във Варна, със сигурност ще намериш полезна информация  smile
Активен
lemon_flutter
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #118 -: януари 07, 2016, 18:09:10 »

Може ли мнение от видеооператорите в този форум, с каква комбинация от: брой хора в екип, камери и уреди може да се постигне трейлър подобен на тези:

https://www.youtube.com/watch?v=QQVCvVPbkyw
https://www.theknot.com/content/perfect-california-garden-wedding-video

Нарочно съм избрала тях, защото нашата сватба ще прилича повече на тези, отколкото на това, което се прави традиционно като български ритуали и сценарий.

Това, което бихме желали да получим като краен продукт е:

- трейлър с основните моменти от самата сватба (но не хронологично подредени, както много често правят) в рамките на не повече от 5мин.
- видео репортаж от сватбата от момента на подготовка на младоженците до последния ритуал, това вече в хронологичен ред, в рамките на 1-2 часа.
- всичките записи от всичките камери в "суров вид", т.е. както ги е записала камерата, с цел да си ги правим какво поискаме после.

Благодаря!
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #119 -: януари 07, 2016, 18:40:35 »

Здравейте lemon_flutter

При показаните от вас примери по-важен е стила, след което разбира се, се нареждат техническите подробности, респективно начина на монтаж и обработка.Много ще ви отговорят, че не е проблем да ви го направят,  но според мен лично точно такова видео с гаранция за добре свършена работа могат да направят не повече от 3 фирми в БГ. За първото видео 2ма оператора са напълно достатъчни, с каква техника ще се снима всеки преценява сам.

Второто ви задание (филма с продължителност до 2 часа) си трябва един отделен човек. Дали един оператор ще може да снима само кадрите за клипа и да вземе от втората камера( документалната) допълнителните кадри? Може и да може, но за да ви се даде гаранция и за двете задания, не би следвало. Просто това са различни неща и всеки трябва персонално да си отговаря за тях.

Видеата са хубави, добре направени, концепцията не е нова и добре позната на запад. За да въде направено тук това нещо с гаранция цената няма да бъде никак ниска. От 3000 лв. на горе за двата продукта.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines