Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 07:22:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Видеооператори - част 2  (Прочетена 108212 пъти)
 
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: декември 08, 2014, 22:19:31 »

Ние се решихме - Филмова къща Виктор Попов са нашите хора  good Много ни допаднаха, а аз съм фен на работата им поне от година и ги следя. Не предполагах, че ще наемем тях, защото не мислех, че можем да си го позволим. Но какво да се прави, веднъж се женим (надявам се  Girl_hide), ако сега не си угодим за такива неща, то кога  give_rose И двамата сме артистични натури, държим на тези неща и мисля, че ще ни се получат добре нещата с тях.
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: декември 09, 2014, 00:44:13 »

 Здравейте , някой може ли да даде мнение за Краси Йовчев - Велико Търново ( Skvideo Studio)
Активен
agi_1979
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #62 -: декември 30, 2014, 10:34:38 »

Здравейте, някой да е ползвал услугите (видео и фото) на 100 усмивки? Някакви впечатления? Предварително благодаря!
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #63 -: декември 30, 2014, 16:49:18 »

Здравейте!
Просто с търсачките задавате имената, и ще ви излязат мненията, за който и да е оператор. Ако няма, това не означава, че ще е лош, или няма да се справи. Успех в търсенето на мнения!

Към някои от колегите: Вече е края на годината и се правят раносметки, да си кажа, крайно неприятно и недостойно е да се правят сравнения между различни оператори и фотографи, и да се пускат апели бъдещите младоженци (клиенти) да гледат цели сватби и кой каква техника имал. Щом има клиенти, които са доволни и искат например да ги снима еди кой си, нямате право да се намесвате. Аз също има какво да кажа, но нямам право да обсъждам даден колега, защото нито съм му ползвал услугите, нито имаме нещо общо. Като изтъкнеш недостатъците на другите, няма да "блеснеш"!!! Нека всеки си гледа в неговата паничка! Не желая коментари, защото не визирам никого конкретно.  Благодаря!

Нека Новата 2015-та ви донесе всичко това, за което сте мечтали! За много години!
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: януари 12, 2015, 18:53:13 »

Здравейте и от мен!
Ще се радвам, ако споделите мнения за видеооператори в гр. Стара Загора. smile Започнахме да търсим, но за сега не сме се спрели на никого.
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: януари 13, 2015, 14:56:50 »

Виждам, че в темата пишат и видеооператори - ще споделите ли за разликата между HD 720p и Full HD 1920/1080 и заслужава ли си допълнителната инвестиция за пакет от Full HD?
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #66 -: януари 13, 2015, 20:40:46 »

Виждам, че в темата пишат и видеооператори - ще споделите ли за разликата между HD 720p и Full HD 1920/1080 и заслужава ли си допълнителната инвестиция за пакет от Full HD?

По принцип си заслужава, зависи каква е разликата в парично или друго изражение, защото обикновено се добавят и други екстри към по-скъпите пакети. Щом вашия телевизор може да възпроизвежда Full HD 1920x1080p, нормално е да се възползвате от пълните му възможностите, а и след 10 год. ще може да си го гледате пак с прилично качество на новия си ТВ smile...визирам следващите поколения ТВ, които са с резолюции Super HD , Ultra HD и т.н, а след 20 год. знае ли човек какви ще са резолюциите smile...а сигурни ли сте че видеото ще бъде заснето, обработено и предадено на носител точно с 1080p...
« Последна редакция: януари 13, 2015, 20:43:09 от djdimi » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #67 -: януари 14, 2015, 15:44:13 »

Виждам, че в темата пишат и видеооператори - ще споделите ли за разликата между HD 720p и Full HD 1920/1080 и заслужава ли си допълнителната инвестиция за пакет от Full HD?


Разликата  е много голяма, заслужава си. 720 е с 2 пъти по ниска резолюция, това не е ХД. Това е един преходен стандарт, който се появи преди ХДто.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: януари 14, 2015, 16:17:42 »

Някакви мнения от http://www.bgfoto.info/ ?
Активен
prettygirl777
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #69 -: януари 16, 2015, 22:02:28 »

Ние бяхме с BGfoto през август 2014 г., като ползвахме и фотограф, и оператор от тях. Като цяло сме доволни от тях - получихме доста добро качество (за нас) на много добра цена. На сайта им има примерни оферти и цени, но могат да ви изготвят и оферта специално за вас, както беше при нас - ние ги наехме само за изнесения ритуал и тържеството в ресторанта (6 часа). Ако имаш още въпроси, с удоволствие ще отговоря.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #70 -: януари 17, 2015, 14:06:23 »

Имам няколко въпроса към професионалистите тук smile
Наши семейни приятели са се женили в средата на 70-те и имат сватбата на кинолента като за Русь (май така се пише). До колкото знам, лентата е 8 мм, но имало и друг стандарт. Възможно ли е прехвърляне на ДВД? Една и съща ли е процедурата, ако се окаже, че лентата е от другия стандарт? Тук няма претенции за качество. Нямат претенции и за слагане на ефекти. Въпросът в монтажа е да се изрежат кадрите, които с времето може би са изчезнали. Лентата е пускана само веднъж, но предполагам, че от стоене може да се е повредила на места. Интересуват ме цени (прехвърляне + монтаж, както го описах), както и препоръки към кого да се обърна (може и на лични). Аз съм от Пловдив, но не е проблем да се изпратят лентите и до друг град.
Благодаря предварително за всяка информация!
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #71 -: януари 19, 2015, 09:16:25 »

Момичета, препоръчайте ми видеооператор за София, знам, че спрягат Матушев и Виктор Попов като най-добрите, но не съм убедена, че ми се дават толкова много пари за видео, просто не си представям да го гледам повече от веднъж... smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: януари 19, 2015, 09:24:04 »

Момичета, препоръчайте ми видеооператор за София, знам, че спрягат Матушев и Виктор Попов като най-добрите, но не съм убедена, че ми се дават толкова много пари за видео, просто не си представям да го гледам повече от веднъж... smile

Мой колега ми каза за бг фото , погледни ги цените им са сравнително по-ниски с цитираните студия, но разбира се и качеството е различно. smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #73 -: януари 20, 2015, 15:49:18 »

Момичета, препоръчайте ми видеооператор за София, знам, че спрягат Матушев и Виктор Попов като най-добрите, но не съм убедена, че ми се дават толкова много пари за видео, просто не си представям да го гледам повече от веднъж... smile

Цитираните от теб са добри, но нито най, нито най-скъпите. В София има няколко наистина Най, а цените са им точно 2х или 3х цените на цитираните от вас двама колеги smile

След като не държите на видеото съветвам да изберете колега, който има качествена техника и ще ви направи най-обикновен филм за спомен, без излишни монтажи и други видове висш пилотаж. Също така може да изберете някой орязан пакет с начало например от ритуална зала и по-малко работни часове.Този вид видеозаснемане се предлага от доста колеги и цените са съвсем нормални. За качествено ХД видео например от този тип ще са ви необходими между 500 и 700лв. Между другото с развитието на видеозаснемането у нас вече се предлагат много обширна гама услуги започващи от 500 и достигащи до над 7000лв, което малко обърква клиента. Ако ми остане време зимните месеци бих написал една кратка статия на тема видеозаснемане, за да може да се ориентират по нея бъдещите потребители какво се предлага и какво да избират. иначе накратко с 2 думи. Предлага се обикновено класическо видеозаснемане с видеокамера (което в повечето случаи не е скъпо) или така нареченото Синема визия с фотоарарати (ДСЛР) или един друг клас видеокамери. Второто ако е извършено професионално определено е доста скъпо и е придружено с много сериозен видеомантаж, както е възможно и да се използва много техника - няколко видеооператора, устройства за запис на звук, видеокран, хексакоптери и много други. В първия случай цената е до 1000, във втория за да има смисъл цената е над 2500. Крайния продукт също е различен. При първия обикновено има филм за спомен отразяващ пълно събитието, при втория се изработва треилър или кратък (до 40 мин ) филм, придружен с доста музика и монтаж. За съжаление и в двата стила добрите са твърде малко, за да покрият нужното клиентско търсене. В събота и неделя към заснемането на сватбени тържества се устремява цяла армада от шофьори, охранители, зидаро мазачи и какви ли не още хорица, желаещи да се повеселят малко за ваша сметка и да припечелят някой лев. Повечето от тях снимат с внушителни на външен вид камери, но за съжаление жалки имитации на професионалните модели, закупени за по 1000-2000 долара от съседна Турция или с морално остаряла техника, защото една истинска камера започва от 10 000 без аксесоарите и не е по възможностите на всеки. Именно затова съветвам - не купувайте евтино, купете малко но качествено.Като пример съм дал икономичните 5-7 часове пакети (повечето от колегите разполагат с такива). Ако някой ще ви снима с качеството, с което би заснела сватбата братовчетка ви, защо да плащаме каквото и да било, па макар и 300лв? По добре за 300 купете една малка камера от Технополис и се снимайте сами. С малко упражнения ефекта може да е същия smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #74 -: януари 20, 2015, 16:14:55 »

Имам няколко въпроса към професионалистите тук smile
Наши семейни приятели са се женили в средата на 70-те и имат сватбата на кинолента като за Русь (май така се пише). До колкото знам, лентата е 8 мм, но имало и друг стандарт. Възможно ли е прехвърляне на ДВД?.....................................

Alichka това е сериозен въпрос и за съжаление на много малко места останаха работещи машини за прожектиране на тези ленти (за прехвърляне трябва такава машина). Старите ленти трябва да са съхранявани правилно , защото се чупят лесно и прехвърлянето става много трудно.   Ето една извадка от гугъл:

https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%BB%D1%8F%D0%BD%D0%B5+%D0%BD%D0%B0+%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=eF6-VIC-H4aNywOOxILYDg
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines