Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 14:35:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Видеооператори - част 2  (Прочетена 108191 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #30 -: август 14, 2014, 08:01:50 »

Ние бяхме с Филипов, с най семплия пакет, мисля че беше около 450 лв. Обслужването е много добро, качеството отговаря на цената. Ако искаш мога на лични да ти изпратя трейлъра. Самото видео е много добре монитирано няма дълги и скучни моменти (виещи се безкрайни кадри от хорА) Не е нищо уау но е добре, ние сме доволни  girl_wink
Активен
Selena_
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #31 -: август 26, 2014, 19:03:26 »

Здравейте! Някой запознат ли е за тази нова услуга при видеозаснемането, при която камерата е на едно хеликоптерче (или поне нещо подобно) и снима отвисоко, а операторът го управлява от пулт. Как точно се нарича и кои фирми в България предлагат тази услуга?
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #32 -: август 26, 2014, 19:11:52 »

Хеликоптерчето е екстра. Има смисъл, само ако е в комплект с наземно видеозаснемане. Обикновено се работи в екип от няколко човека. Има смисъл ако екипа е професионален и има опит. Ако ще го управлява любител, по-добре без него.Има няколко стотин хеликопретчета в употреба и не повече от 5 сериозни фирми с опит в цяла БГ.Услугата е доста скъпа, познавам такива колеги. Инфо на ЛС, важно е и за кой град става въпрос.
Активен
Sisely83
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #33 -: септември 09, 2014, 15:00:43 »

Здравейте, и от мен на всички прекрасни дами от този изключително полезен форум.

Следя от известно време всички дискусии, но едва днес реших и аз да се регистрирам.  smile
Да се похваля, нашата сватба ще е на 21 септември и още 10 дена след изненадващото предложение за брак, аз вече се бях спряла на видеоператор, а именно Илиян Матушев. Разгледах обстойно сайта му и реших - Той ще да е.

Писах му е-майл, за да съм сигурна, че е свободен и се уговорихме да се видим "на по кафе", за да се опознаем и да поговорим. Е, с ръка на сърцето мога да кажа, че съм очарована.
Пихме кафе тримата около 2 часа и той ни помогна много и в избора на ресторант, понеже все още не се бяхме спрели конкретно на някой, а бяхме извадили списък.

Извинявам се, ако поста ми стана прекалено дълъг, но просто исках да споделя с вас радостта си.

П.С. Дано да съм толкова очарована и от крайния резултат

Много се радвам на поста ти, защото и моят избор е Илиян Матушев. Пиша моят, защото аз избирах видеографа, фотографа, DJ-ят.
Фотограф-Васил Николов
DJ-Стоян Петров
За мен снимките и видеото са нещото, което ти остава от този ден завинаги и затова в това перо не пестя и не правя компромиси.
Надявам се да останем доволни smile
« Последна редакция: септември 09, 2014, 15:03:07 от Sisely83 » Активен
marrie
Ентусиаст
**
Публикации: 86



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: септември 19, 2014, 17:51:35 »

А може ли да ми кажете каква е разликата между видеозаснемане с DSLR фотоапарат и с друга камера? Не се ли губи от време на време фокусът с DSLR? От видео нищо не разбирам и се обърках. Не знам какво да търся...
Мерси предварително за обяснението give_rose
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #35 -: септември 19, 2014, 18:35:41 »

Темата е много дълга, разликата между двете технологии е много голяма. Когато си изберете видеооператор, помолете го да ви обясни и покаже разликите.Поискайте да прегледате цял филм, като краен продукт. Ако е професионалист ще ви обясни и ще разберете, ако е аматьор ще ви разказва цял ден и нищо няма да ви стане ясно smile .Една от основните разлики е че с фотоапарат не може да се направи цял филм, прави се съкратен, както и клипчета с уникална кино визия. С Камерата може да се направи цял добре подреден репортаж на събитието, без липсващи моменти. Втората разлика  е в цената. За добре свършена работа видео ХД при камерите е около 1000+, при ДСЛР е около 2000+ и нагоре.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #36 -: септември 23, 2014, 13:47:13 »

 Какво ли не измислиха вече. Евала за идеите, дано са печеливши.  На мен лично не ми се струва разумно да се инвестира в тази идея. Крайния резултат е просто една различна гледна точка, която не променя много крайния продукт. Почти същия резултат може да се постигне, с помощта на статив, чрез който да се повдигне камера на 2-3м. над главите на хората. С малко изобретателност и риболовен телескоп може да се осигури картина и от 8-9м. височина. Разбира се има разлика от това да бъде заснета сватбата от хиликоптер на открито но тук вече не говорим за качество и професионализъм на заснетия материал а за демонстрация на възможности. Препоръчвам горещо тази услуга на онези които искат да демонстрират финансово благосъстояние. Аз лично бих заложил на една друга услуга, която е по-евтина и определено ползите от нея са повече. Сава дума за излъчване на сватбата в реално време в интернет пространството. Така всички баби, дядовци, роднини, близки и приятели, които не присъстват ще могат да се насладят на тържеството по случай вашата сватба.
 good good good
« Последна редакция: септември 23, 2014, 13:58:34 от AIVEN » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #37 -: септември 23, 2014, 13:53:41 »

AIVEN, ти ми припомни - на последната сватба ди джеят направи връзка с една от роднините на булката през скайп. Разбира се нещата бяха организирани с помощта на роднини. В реално време беше много мил поздрав и страхотен жест! Ние също получихме подобен поздрав на нашата сватба от мои близки в чужбина, било то и само по телефона good Определено не го очаквах и беше уникална изненада!
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #38 -: септември 23, 2014, 14:09:59 »

AIVEN, ти ми припомни - на последната сватба ди джеят направи връзка с една от роднините на булката през скайп. Разбира се нещата бяха организирани с помощта на роднини. В реално време беше много мил поздрав и страхотен жест! Ние също получихме подобен поздрав на нашата сватба от мои близки в чужбина, било то и само по телефона good Определено не го очаквах и беше уникална изненада!
Да а аа...Скайп и единия вариант но повярвай ми има много по-големи възвожнжсти за осъществяването на тази идея. Как си представяш - седят си в къщи цяло семейство и гледат вашата сватба на собствения си телевизор, в хола при това в реално време!? Могат да избират от различни гледни точки, както от камерата на оператора, така също и от различни други камери поставени на различни места в ресторанта. За съжаление все още тази услуга е доста скъпа и за това се надявам да предизвикам интерес сред видео операторите, за да яразвият, така че да стане по-достъпна.
 good good good
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #39 -: септември 24, 2014, 15:39:59 »

Пачоране,
Аз мисля, че нямаше нужда да се обиждаме в ефир. Ако си ми ядосан нещо можеше и на лични. Нямам никакво намерение да се карам точно с теб и приемам извинението ти за резкия тон.
Колкото до останалото, мисля че няколко камери от тези, които си слагат скиорите и парашутистите на каските не струват стотици хиляди. Само давам идея пък вие си преценете. Накрая ще взема да отида на посочените изложения и ще инвестирам аз , ако вие не искате, както направих с някой други услуги в бранша. Техниката се развива непрекъснато и услугите поевтиняват неизбежно. Освен това, до сега не съм имал случай младоженци да ме питат- колко точно хиляди лева струва апарата, с който ще ги снимат. Един добър професионалист, с познания за Фотошоп и апарат от 1000лв. вършат добра работа при  85% от сватбите в БГ. Другите апарати за по 5 000-10 000лв. са излишни в повечето случай и не могат да се изплатят от работа. Това е моето мнение. Липсата на гъвкавост в бизнес решенията водят до излишно високи цени. Цяло лято търся свестен фото-видео екип, за да го включа в пакета сватбени услуги. Или не попадам на свестни хора, или цените са им високи. В последствие разбрах за някой, че снимат на доста по-ниска цена от обявената пред мен но то си е за тях. Аз бях готов да им дам достатъчно работа. Така че не се сърди но всеки си има право на мнение и няма смисъл да се обиждаме. По скоро помисли върху идеята. В момента услугата, за която писах по-горе е на цена 3 000лв. и нагоре. Мисля че може с малко изобретателност да стане и по-евтина, макар и с по-ниско качество. Хората ще го оценят, повярвай ми.  Ако някъде бъркам, съм готов да "изслушам" твоите възражения.
 smile smile smile
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #40 -: септември 24, 2014, 22:30:40 »

Направо не знам как взаимно се обиждате  laugh
Всеки от наетите подизпълители професионалисти на една сватба трябва да работят заедно. Ето пример от нашата сватба, при рязането на тортата от други двойки от ресторанта бяха предупредили да няма нацапано по килима на пода. Дж съответно по шеговит начин го съобщи и всичко беше точно. Пак при разрязването на торатата на видеото му свършиха батериите на камерата, просто се разбра с Дж някак си и тои малко отложи яденето без ръце от двойките.  tease Всичко стана супер бързо и само ние го разбрахме защото бяхме точно до видеооператора. Защото ако не работеха заедно нямаше да имаме например този момент записан от началото. И може би щеше да имаме разходи по почистване на килима. Това са едни малки примери, за които сега се сещам.
А бъдещата булка по-долу попита за разликата в камерите, защо някои про оператор не й обясни  pardon
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #41 -: септември 25, 2014, 01:14:14 »

...А бъдещата булка по-долу попита за разликата в камерите, защо някои про оператор не й обясни  pardon
"разликата в камерите" не може да се обясни с няколко прости изречения, макар че назад в темите има опити за разясняване на основните видео стандарти и водещите производители на фото и видеокамери...С професионалисти с опит и желание за работа, лесно се работи и е удоволствие, а истинските професионалисти в бранша не са много и си заслужават напълно исканата от тях цена, даже е ниска в сравнение с други страни в EU.
« Последна редакция: септември 25, 2014, 01:23:14 от djdimi » Активен
Niki1982
Любопитен
*
Публикации: 41


« Отговор #42 -: септември 25, 2014, 11:45:20 »

Колкото до останалото, мисля че няколко камери от тези, които си слагат скиорите и парашутистите на каските не струват стотици хиляди.
Такава камера за каската (примерно ГоПро) не е без пари, да не говорим за няколко. И освен това повечето от тях нямат май възможност за стрийм в реално време (каквато ти беше идеята).
А иначе, като непрофесионалист и човек, който в момента си търси видеооператор, мога да кажа, че определено техниката си има разлика. Аз например започнах от това, какво искам да получа и се оказа, че наистина хората, които го предлагат са много малко в България. И мен ме шокира цената на повечето, но май ще се плаща. Много ще се радвам, ако може да ми предложите 5-6 видеооператора, работещи с ДСЛР, които правят качествени неща, по възможност на лични, че иначе става лошо. Сватбата ще е околко Бургас, но май в Бургас такива няма.
Освен това, имам и един въпрос. Аз хубаво искам да е с ДСЛР (по обясними причини), но от скромния ми опит с макар и нискобюджетен ДСЛР, знам, че видеото при ДСЛР не е с безкрайна продължителност (и не, не говоря за капацитета на картата с памет) - т.е. поне при моя Д3100 е около 10 минути май. Как ще се справи оператора с този проблем - с два апарата и после добър монтаж или как? Все пак не искам в най-важните моменти да има пропуски.
Благодаря на всички за мненията и съветите smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #43 -: септември 25, 2014, 12:20:16 »

Здравейте  Niki1982. Повдигате един от многото въпроси, поради които темата става необятна и не може да се отговори с 2 реда. С ДСЛР не се снима цял филм. Обикновено колегите които го предлагат изработват кратки филмчета от по 20-30 мин + трейлър. Не можете да имате всички моменти поради факта , който сам сте посочили и ви е добре известен и поради още много такива. Например това , че се снима на ръчни режими, а сватбата е бързодвижещ се и бързопроменящ се репортаж. От там следва , че ще има много изпуснати кадри. Всеки коректен видеооператор би следвало да ви обясни тези неща.Аз се жених преди 2 г и понеже добре знам всичко това, а държах като вас да имам всички моменти се наложи да наема 2 екипа. 2ма видеооператора снимаха с ДСЛР и направиха САМО 20 мин филм и един трейлър, а един колега отделно документира с видеокамера цялото събитие от което имам 3-4 часа материал (който още не съм успял да монтирам, защото и аз като обущаря без обувките). Вечна угодия за съжаление няма, ще трябва да изберете едно от двете smile
« Последна редакция: септември 25, 2014, 12:25:14 от Deliysky » Активен
Niki1982
Любопитен
*
Публикации: 41


« Отговор #44 -: септември 25, 2014, 13:02:34 »

Сериозно ме шокирахте. Аз не съм говорил с никого от видеооператорите досега, но ако трябва да дам 2000+ за 20 мин. видео и отделно сериозна сума за друга камера. И като прибавим и една не малка сума за фотограф. Уау. А казах на бъдещата булка, че може да харчи за каквото поиска, а аз ще имам само една претенция - фотото и видеото smile А сега да я видя : danceg
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines