Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 14:19:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА ВЪВ ВАРНА - 16част  (Прочетена 192673 пъти)
 
galinche
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #270 -: февруари 21, 2014, 11:01:16 »

ivi86 напълно съм съгласна с теб за "именитите" фотографи. това обаче в пълна сила важи и за "именитите" агенции, "именитите" видеооператори и т.н.  blum
Активен
galinche
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #271 -: февруари 21, 2014, 11:11:18 »

Всъщност ivi86 кой е фотографът на който сте се спрели? Ако не искаш да споделяш във форума, моля те пиши ми на лични!  Bravo
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #272 -: февруари 21, 2014, 11:28:57 »

Иви, ако позволиш реплика от моя страна...

Този форум е Ваш, на булките, на младоженците. И когато споменавате конкретни факти, но не конкретизирате личности създавате атмосфера на напрежение в темата.
А какво липсва в този форум? Прямо и аргументирано мнение, което обосновано на факти и споделено от реални личности да даде някаква представа за младоженците, които тепърва правят своя избор.
Нашето участие в този форум е да се опитаме да дадем яснота за бранша в който работим, но не и да накланяме везните към един или друг, защото правилата тук са такива. Има модератори, които се опитват да си вършат работата...
Затова везните ги накланяте Вие, но ако няма открито и аргументирано споделяне, се получава клюкарник и се създават изкривени слухове. Ако имате нещо да кажете, кажете го цялото  good
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #273 -: февруари 21, 2014, 12:26:27 »

Аз искам да взема отношение по темата за нямането на особенна разлика между „скъпите и евтините“ предлагащи фото и видео услуги защото ми е гореща тема в момента.
Тръгнах с нагласата, че снимките са си снимки и позите, местата и т.н. са си същите и що годе свестен професионалист ще си свърши работата така, че да сме доволни. Сега друг е въпросът, че има и „скъпи“ фотографи, които не си струват...
Да, ама не, личното ми мнение, е че получаваш горе долу толкова за колкото си платил. Вариациите са от земята до небето ОСОБЕНО във видеото. Освен ако не изкараш някакъв зверски късмет с някой супер нов талант дето сега си стъпва на краката и не се е ориентирал още в това как да си оптимализира цената.
« Последна редакция: февруари 21, 2014, 12:29:59 от palachinka » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #274 -: февруари 21, 2014, 12:39:21 »

Г-н Делийски, като един от видните сватбени фотографи в България уважавам мнението Ви и сте прав за това, което сте написал. ... Ако Вие като уважавано име в бранша вземате за детайлно обработена снимка по 5 лв., не означава че във Варна и на други места в България не толково именити фотографи като Вас ще вземат по толкова................ но се видяхме и с фотографи които снимаха за 3 пъти по-малко пари и качеството на продукцията им надминаваше това на първите.
Съгласен съм отчасти с написаното в горния пост, не съм съгласен само с цитирания текст.
1. До поясня, видеооператор и управител на фирмата съм, фотографа е съпругата ми,
2.Няма никакъв шанс да сравняваме фотографите от клас 1000+ с тези от клас 350лв. Може да има такива, които не ви харесват от високия клас, както и такива който ви харесват от ниския, но като общо понятие сравнение не е възможно. Ако работи качествено ще се продава скъпо, защото труда е страшно много.Социализма бе много хубаво нещо, но отдавна си отиде. Хранителните продукти в магазините във Варна са по-скъпи даже от тези в София. По черноморието сватбите са по лъскави о по-добре платени от тези в София, така, че сравнението София - Варна не е удачно. Добре обработена( наистина добре!!!) снимка може да отнеме над половин час, така , че 5лв е санитарния минимум, в специализирани сайтове и студия за ретуш взимат по 25лв. на кадър.
Бих се радвал да получа на ЛС имената на двамата сравнени фотографа, за който говорите в поста си, за да се убедя, че твърдението ви е истина. Защото така поднесено прилича на ПР акция в полза на фотографите , който работят на 3 пъти по-ниска цена.
Да, възможно е да са добри и да ви устройват, всяко мнение е субективно. Моя поглед върху нещата вероятно се различава коренно от вашия. Дотолкова съм запознат с работата на колегите, ако сте чели назад в темите ще видите, че моята сватба я снима чужденец с хонорар 2Хнай-високия в БГ. Сред гостите имаше 15 колеги, все хора с имена.Казаха ми, защо даде толкова пари, ние щяхме да направим също хубави снимки и то като подарък, но за мен всяко евро от споменатия хонорар си заслужаваше.Въпрос на гледна точка.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #275 -: февруари 21, 2014, 12:44:18 »

palachinka абсолютно вярно! Пазара в момента е много либерализиран и почти всички са се наместили ценово точно там, където трябва да са. С малки изключения получаваш точно толкова, за колкото си платил! Конкуренцията е супер жестока, не издържаш ли критериите падаш надолу в класацията. Ако взимаш скъпо но не струваш ще ти мине номера един, два пъти, но повече не. Булките да не растат в саксия smile
Активен
samatatia
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #276 -: февруари 21, 2014, 13:15:16 »

Deliysky - три страници плява. Искам да чета за СВАТБА ВЪВ ВАРНА.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #277 -: февруари 21, 2014, 13:27:30 »

 :offtopic:И само аз съм виновен?!? Приемете моите извинения.
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #278 -: февруари 21, 2014, 13:31:49 »

Аз се похвалвам с капарирани вече основните неща. Ресторант, видео, фотограф, ДЖ, водещ и ритуалчик... Ехее, чувстам се напреднала.
Сега остава само роклята да измисля, решила съм твърдо да поръчвам по интернет. Спряла съм се на jjshouse.com... Търся нещо в този дух. Има ли гледали по магазините да споделят дали се намират рокли с подобен силует?
http://www.jjshouse.com/A-Line-Princess-Halter-Sweep-Train-Chiffon-Tulle-Wedding-Dress-With-Ruffle-Lace-Beadwork-002011453-g11453?pos=your_recent_history_5
« Последна редакция: февруари 21, 2014, 13:37:14 от palachinka » Активен
galinche
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #279 -: февруари 21, 2014, 13:40:34 »

Г-н Делийски, не съм на 100% съгласна с констатацията Ви относно качеството на фотографията на различна цена. Естествено фотографията е нещо субективно и това че на някой им допада един стил, не означава че той се харесва на други и обратно. Но на думата - моля сравнете работата на фотографи като Ангел Ненов и Алекс Велчев които са в "ниския" ценови клас с работата на Милен Леземан и Яна Пенева, които са в т.нар. "висок", щото на мен като на една не-много разбираща от фотография булка работата на тези от "долния" клас ми допада повече. Интересно ще ми е професионалното Ви мнение! Благодаря!
И честно имам чувството че Вие и Краси Андреев понякога влизате да пишете мнения- плява за да ви се вдигне рейтинга пред google. Простете ако не съм права! smile
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #280 -: февруари 21, 2014, 14:05:22 »

Добре де, Ангел Ненов е 1000 лв с втори фотограф, а Яна Пенева е 1300 с втори. За тези 300 лв разлика в цената ли говорим? Плюс това нейните цени на пред и след сватбена сесия са по ниски от неговите, така че се изравнява още ако е с допълнителни сесии. Аз мислех, че става дума за по голяма разлика. В моята глава, те са в един ценови клас. Но аз ще снимам с нея де и 100 на 100 съм пристрастна...
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #281 -: февруари 21, 2014, 14:07:44 »

Няма как мненията ми от тук да вдигнат рейтинга, но това е друг въпрос. От четирите изброени, единият не го познавам и не мога да го коментирам.От вас разбирам, че Ненов е в ниския клас, това е стар фотограф, моля не го обиждайте така.Милен Леземан, е сложно да го коментирам, за мен той е добър моден фотограф, относно сватбите ще задържа мнението за себе си. Но виж Яна Пенева, това е сериозен фотограф, заслужава всяка стотинка от цената си. Знам как снима, как обработва, цялата технология.
Но както казахте, а и както аз също съм написал в последния си пост - оценките са субективни.
Важно в случая е, че сте разбрали - фотографа се избира по стила, не по цената!Когато стила му не ви харесва, цената няма значение.
Активен
Laphroaig
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #282 -: февруари 21, 2014, 15:28:08 »

Доста интересно стана smile бях се притеснила по едно време, че всички фотографи от така наречения "висок клас" са вече ангажирани и така се оказа....но в един момент си дадох сметка...разглеждайки общите ни снимки с моя бъдещ съпруг...че независимо кой ни е снимал заедно досега...снимките са уникални за мен  heart така че както и да върви подготовката за нашия сватбен ден, си напомян, че това е просто един ден, даващ началото на съвместния ни живот като съпруг и съпруга...реших сама за себе си , да вложа повече усилия в планиране на живота, а не на деня... много съм щастлива, че се омъжвам за човека до себе си!  yahoo а, за фотографа... е, само в този случай направих компромис със себе си и високите си очаквания  pardon...дано за останалото не е така
Активен
slynchogled
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #283 -: февруари 21, 2014, 15:41:38 »

Аз малко ще отклоня темата, и, колкото и да ми е неудобно (понеже изобщо не съм веща в тези неща) ще си задам може би глупавия въпрос - моля Ви споделете, в деня на сватбата първо при гримьора ли се ходи, или първо на фризьор?  tease Хич ме няма по тези неща, та днеска цял ден се чудя...........
Активен
Laphroaig
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #284 -: февруари 21, 2014, 15:47:27 »

Не знам точно  pardon, но си мисля , че първо е фризьора...от гледна точка на това- в повечето случаи ще искат да отидеш до салона, а гримът може да се направи и непосредствено преди вземането (ако ще има такова) .
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines