Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 18:30:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА ВЪВ ВАРНА - 16част  (Прочетена 193311 пъти)
 
lenka87
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #120 -: януари 27, 2014, 23:28:22 »

Ако искаш ниска цена за диджей-взимай диджея,предлаган от ресторант Бриз 2,ако търсиш качество,прегледай темичките назад!

aalko, Бриз 2 не ми предлагат DJ, a ми казаха, че може да е всеки. Този DJ Венелин ми го препоръча една позната, а и била по-ниска цената, естествено незнам точно колко ниска. Доколкото разбрах DJ-ите, които може да предостави Бриз 2 са от Пертито и са около 600-700лв. Иначе си нямам представа за цени.
 
За видеото наистина незнам колко ще ни е лимита, ама тея цени пак ми се виждат високи.
Активен
deni_kirilova
Новак
*
Публикации: 15



« Отговор #121 -: януари 28, 2014, 00:36:50 »

Здравейте момичета, от известно време чета вашите коментари и се вкарах в най-големият си филм, мисля че тотално сме закъснели относно организацията за нашата сватба, но надявам се да има светлина в тунела. Все още нямаме дата, тъй като не можем да си харесаме ресторант...искам да ви попитам дали някой има мнение за ресторанта на хотел Вентура в Аспарухово. По снимки изглежда много добре и утре имам среща с управителката, така че ще го видим и на живо, но ако някой има мнение за там ще съм благодарна.
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #122 -: януари 28, 2014, 09:50:25 »

ленка, не знам от къде я имаш тази цена 600-700лв чрез Пертито. Препоръчвам ти горещо, да им се обадиш и да ги питаш за цена. Подозирам, че няма да ти поискат толкова.

Другото, което искам да кажа е, че аз не бих спестила от ДЖ, той е душата на сватбата, по-добре да дам някой лев отгоре за най-добрия който мога да наема от колкото да взема някой посредствен и да ми е смотано. Без да го знам този ДЖ Валентин де, може да си е ОК, човека. Но спести от друго, не от ДЖ това е моят съвет. Толкова джунджурии има около една сватва, за които може да минеш с минимум или с нулев бюджет, по-добре помисли над това.
« Последна редакция: януари 28, 2014, 09:56:10 от palachinka » Активен
Laphroaig
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #123 -: януари 28, 2014, 12:26:45 »

Незнам за вас....но и тарифите на фотографите са абсолютно различни...и на края се опасявам, че това ще ми е водещия фактор....разлики в хонорар от порадъка на 300 лв??!?!?! Значи ако един иска 1000 лв. за двама фотографи, то друг-1300 .... а да не говорим, че най-търсените са вече заети....
Активен
Laphroaig
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #124 -: януари 28, 2014, 13:40:02 »

Абсолютно съм съгласна...но...как да отсееш професионализма, качество и творческа идея....за това разчитам на мнението на хора, реално използвали дадена услуга, а не на предложено портфолио... в същия смисъл, фотограф, който винаги съм мислила, че ще предпочета сред многото...се оказа разочерование... тъй като във всички сесии предлага сходни, да не кажа еднакви идеи и същевременно с това, като съотношение между цена:идеи:отнош. към клиента... nea
Активен
lenka87
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #125 -: януари 28, 2014, 15:16:31 »

Естествено, че при среща с даден фотограф или видеооператор (незнам дали така се казва) се разбира какъв е човека и дали отношението му към теб ще е ОК или не. Обаче има едно "НО" - при всички сватби си имам бюджет (при едни по-малък, при други - по-голям). Независимо кой плаща младоженците, родителите или който и да било друг - бюджет си има, и когато цената, написана по сайтовете ти идва висока, ти търсиш варианти, а когато не искаш и толкова много да ти падне и качеството става и още по-сложно, да не кажа и невъзможно. Да, за всеки влак си има пътници, но когато има пътници, а няма влак вече става кофти.
А тези сайтове, които нямат цени - много зависи какво ще им кажеш и някои от тях ти обявяват цени ей така - измислени.
Общо взето ми е много трудно с това видео, а пък така да държа на него, а пък така да не ми се иска клипа да е все едно аз съм го снимала. angry angry angry
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #126 -: януари 28, 2014, 16:01:02 »

И на мен ми е труден избора за видео, за сега с изключение на Краси Ламбов не съм видяла нищо наистина добро. Или е средно или е зле. Сега ясно е, че може би младоженците си избират музиката, но като цяло нивото ми се вижда доста аматьорско и го казвам даже без извинение ако съм засегнала някого. Прави ми впечатление, че нивото на фотографите масово е с нива по-високо. Що така?
Пратете ми линкове на доказано добри видеооператори, или на тези дето имат претенции да са добри поне, моля!
Сега може и да съм фрустрирана де, истината е, че някой младоженци са трудни за снимане, така да го кажа по-деликатно smile
« Последна редакция: януари 28, 2014, 16:26:57 от palachinka » Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: януари 28, 2014, 16:27:28 »

Здравейте,

Вярно не е лесно да се избере който и да е професионалист, защото в повечето случаи се омъжваме за пръв път, нямаме опит в организацията на такова събитие и не сме специалисти в област фотография/видеозаснемане или пък озвучаване. Разбирам, недоволството ви от разглеждане по сайтове и не възможност само на базата на тази информация да се вземе решение, но позволете ми да споделя моя скромен опит.
Palachinka, трудно е който и да било да ти даде линк към работата на даден видеооператор. Както Краси, така и други видеооператори не качват цели сватби, а няколко минутни клипчета. Поне за мен беше много трудно само на такава база да взема решение. Свържи се с няколко видеооператора, поискай да ти дадат цял филм, гледайте го с половинката, направете си изводи. Изгледахме сума ти сватби на хора, които не познаваме, но си струваше. Като държиш на нещо, отделяш съответното време и внимание. Разгледайте темите и назад през годините, професионалистите работят от години, свържете се на лично с булките, все пак да се запознаете с мнението на клиент, реално използвал услугата. Говорете с приятели, които са правили сватба наскоро. Трудно ще стане избора само на база мнението на някой и клипчета в youtube. Трябва да се свържете поне с няколко видеоператора, защото те са тези, които могат да ви дадат информацията, която ви е нужна. Едното от студиата, които посетихме в процеса на избор ни извадиха албуми със снимки и много дискове с филми на техни предишни клиенти. Казаха ето изберете, гледайте, вземете решение. Ако не бяхме се срещнали, нямаше как да опозная работата им.

Относно фотограф подходихме по същия начин. Разбира се и ние имахме определен бюджет. Никога не съм се доверявала само на цените сложени в сайт. Свързвах се с всеки, който ми допадне. Обяснявах конкретно кога, къде ще е тържеството и исках оферта за мен. Получихме оферти, сравнихме не само цените, а и какво включва тази цена. Например, часове засмемане, включва или не транспортни разходи и т.н. След което, вече на база офертата и нашите възможности се свързахме отново за лична среща. Показаха ни снимки, които ги нямаше във ФБ или на сайтовете, проучихме мнения и си направихме избора.
Не е лесно и отнема много много време. Тази система проработи за нас. Надявам се да не съм ви досадила. Не натрапвам мнение, просто споделям начина, по който ние успяхме да открием "нашите хора".

Успех  good
Активен
aalko
Ентусиаст
**
Публикации: 137


« Отговор #128 -: януари 28, 2014, 17:34:15 »

Относно фотографите,за да имате повече избор-студио МО,Христо Момчаров,има сайт,разгледайте го!А за видео видях,че се е препоръчвал Михаил Врабчев,неговата цена е около 500лв. за нормално и 580 за HD филм.
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #129 -: януари 28, 2014, 17:40:03 »

За съжаление с никого не мога да се срещна преди май месец а до тогава всички читави ще са заети. Няма как ще ни се наложи да се ориентираме онлайн.
Seagirl, моята проста логика е, че ако някой не може да монтира свестно клипче за сайта си с който си продава услугите и слага някакви водевилни мелодийки и ефекти от зората на 90те години, на дали крие по-особени професионални качества иначе,  които да блеснат точно на нашето видео. Може и да се изказвам неподготвена, де да знам...
« Последна редакция: януари 28, 2014, 17:45:15 от palachinka » Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #130 -: януари 28, 2014, 17:50:17 »

Аалко, ох благодаря ти, има светлина в дъното на тунела, Михаил Врабчев е от моята кръвна група. Хареса ми!  Bravo
Имаш ли координати?
« Последна редакция: януари 28, 2014, 18:03:42 от palachinka » Активен
aalko
Ентусиаст
**
Публикации: 137


« Отговор #131 -: януари 28, 2014, 18:03:20 »

Дано ви допадне,желая ти успех!И за студио Мо разгледай сайта им,има си всичко описано като цени,продължителност,какво влиза в пакетните им услуги.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #132 -: януари 28, 2014, 18:06:36 »

Palachinka, аз повечето разговори си ги устройвах по скайп, според мен е същото като лайв, аз не усетих разлика. Ако човека отсреща има и иска да ооказва нещо, той ще намери начин да ти го покаже. Иначе те подлрепям напълно, тези клипчета показват много, да се намерят правилните моменти от цяла сватба, да се завържат един за друг в смислена история и в такт с музика към тях си показва определено много. Краси е веднъж, той си е талант от класа. Аз лично много харесах когато гледах и пефо и cinewed, при пефо си струваше цената само ако вземем при тях и фото, а аз държах на кастудио, а при cinewed цената беше непосилна за нас.
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #133 -: януари 28, 2014, 18:13:41 »

Да, Мрявка, абсолютно. То много не трябва, само да си знаеш занаята.  smile
Аалко, имаш ли координати на Михаил Врабчев?
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #134 -: януари 28, 2014, 18:19:56 »

Каква им беше офертата за видео на пефо помниш ли? Няма цени ня сайта им, иначе ми допадна мигом...
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines