Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 12:33:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА ВЪВ ВАРНА - 16част  (Прочетена 192637 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #285 -: февруари 21, 2014, 15:50:22 »

Първо се прави прическата, след това грима. Wink Логиката е, че при прическата може да ти мият косата, сушат те, хвърчи коса насам натам, за това се прави първо косата, а грима си е накрая. Още повече, че прическата трае повече време от грима.
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #286 -: февруари 21, 2014, 15:52:11 »

И аз мисля, че фризьора по-добре да е първо. Ползват се лакове, спрейове, маши, преси, чудеса...  може да се развали грима при подобни процедури, а и да ти се изпоти лицето...
Знам, че лично аз в къщи като се глася, правя първо косата после лицето и за това не си го представям друго яче и на сватбата.
Активен
slynchogled
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #287 -: февруари 21, 2014, 16:04:44 »

Така и преполагах, ама като незнам smile благодаря много за отзивчивостта, сега поне ще знам как да си организирам часовете  yahoo хайде успех и весела подготовка ........   
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #288 -: февруари 21, 2014, 17:53:15 »

Аз малко със закъснени се намесвам в темата за фото.. Идеята може да не ви се понрави, но обмислям варианта втори фотограф да не е този, които ми предложат, а друг които си избера. Не знам дали на другите фотографи им се е случвало и дали няма двама добри на едно място няма да е като надцакване. но от гл точка на цената обмислям ако естествено намеря втори фотограф да е някое известно име( казвам така защото Знам, че в повечето случаи втори фотограф е или асистент, стажант на първия или някои по - малко популярен от първия фотограф).
Та какво мислите .. Има ли смисъл ?
Активен
galinche
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #289 -: февруари 21, 2014, 17:56:55 »

От вас разбирам, че Ненов е в ниския клас, това е стар фотограф, моля не го обиждайте така.

Г-н Делийски не Ви прави чест да изкривявате думите ми! Никого не съм обидила!
Цената на Ангел Ненов за заснемане на сватбен ден е 600 лв. Това е ниска цена на фона на 1300+ каквато цена искат определени знайни и незнайни "фото-корифеи". Ненов за мен е на светлинни години по-добър от Яна Пенева и като име, и като опит, и като чисто фотографски умения, но както казах и в предишния си пост, това е субективно мнение и е въпрос на вкус. Колкото до уменията на Яна не мога да коментирам, Вие явно я познавате по-добре като професионалист. За мен като потребител е смешна прекалената обработка на снимките й, или поне това което съм виждала. Цветът на лицата на хората не е реален (на определени снимки си мислех че младоженецът е тъмнокож) и не се виждат детайли в роклята на булката. И за такава работа да ми обяснявате че си струва парите?
Активен
galinche
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #290 -: февруари 21, 2014, 18:01:23 »

Аз малко със закъснени се намесвам в темата за фото.. Идеята може да не ви се понрави, но обмислям варианта втори фотограф да не е този, които ми предложат, а друг които си избера. Не знам дали на другите фотографи им се е случвало и дали няма двама добри на едно място няма да е като надцакване. но от гл точка на цената обмислям ако естествено намеря втори фотограф да е някое известно име( казвам така защото Знам, че в повечето случаи втори фотограф е или асистент, стажант на първия или някои по - малко популярен от първия фотограф).
Та какво мислите .. Има ли смисъл ?


Идеята е отлична, стига да можеш да си го позволиш  danceg
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #291 -: февруари 21, 2014, 19:09:13 »

Галинче, упорито се опитвам да не вземам страна в темата, но някак си не успявам да съм пас. Сравняваш цената на Ангел сам, с цената на Яна с втори фотограф. Цената на Ангел с втори фотограф е 1000,-
Изобщо не коментирам качествата им като фотографи...
Активен
palachinka
Сватбар
***
Публикации: 216


« Отговор #292 -: февруари 21, 2014, 19:16:35 »

Анук, не е лоша идея това, само се увери, че няма да имат нищо против да работят така... Може не всеки да е навит...
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #293 -: февруари 21, 2014, 19:34:46 »

Анук, не е лоша идея това, само се увери, че няма да имат нищо против да работят така... Може не всеки да е навит...
със сигурност.. за това идеята ми е не като помощник фото, а просто двама.. дано намеря, ако ли не що го мисля : )
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #294 -: февруари 21, 2014, 19:36:43 »

... Идеята може да не ви се понрави, но обмислям варианта втори фотограф да не е този, които ми предложат, а друг които си избера.
Та какво мислите .. Има ли смисъл ?

Не ви съветвам да го правите, може сериозно да си навредите. Двама фотографи не означава просто 2ма професионални фотографи, а синхронна работа по точно определена схема в екип. Това никога не може да се получи при непознати, ефекта ще е поразително разочароващ. Всеки ще работи като основен фотограф и ще си пречат. Освен това има колеги, на който в договора е записано, че те са основния фотограф на събитието и не допускат никакво чуждо вмешателсто.Различните фирми имат различни технологии на работа. При много колеги, вторият фотограф не е асистент, а съвсем добре обигран професионалист. При нас, например, при Балевски и много други.

Относно сравнението между Ангел Ненов и Яна Пенева - много некоректно сравнение правите. Те работят в коренно различни стилове. Това се вижда още от портфолиото. Този който ще хареса Яна , няма да хареса Ненов и обратното. Това не означава, че единият е по-лош и двамата имат достатъчно публикувано портфолио, от което си правите съответните изводи. Много пъти в старите теми съм казвал, че вие плащате за стила на фотографа и за неговото виждане. Ако не стила не ви допада, цената е без значение. Все едно да сравняваме лимузина и спортен автомобил. Надявам се с това разяснение да си зададете някои въпроси сами на себе си, какво купувате и защо и да разберете разликата между сравненията, който предлагате и моите разяснения. Фотографията не е домати и не се продава на кило.Фотографията е изкуство и като такова има своите жанрове. Ако го сравним с рисуването за мен една картина може да изглежда като мацаница, за друг като шедьовър за 100 000долара. Въпрос на вкус и гледни точки. Надявам се да разбиратеа, че с никой не споря и нямам за цел да пиша мнения "плява" за да си дигам рейтинга.
« Последна редакция: февруари 21, 2014, 19:39:09 от Deliysky » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #295 -: февруари 21, 2014, 19:57:10 »

slynchogled, относно питането за фризьор и грим , както ти посочват другите, първо е прическата , накрая грима. По повод организацията на времето, правилният подход е и двамата да дойдат у вас (макар , че някой не желаят) и ако е възможно да са екип. Често гримьорите и фризьорите не спазват графиците си и това може да доведе до инфарктни ситуации. Точно във Варна имахме преди година подобен случай, на булката и отказаха посещение в дома, и при уж точен разчет на времето, закъсня с един час. Младоженеца съответно вече беше долу пред вратата, добре че не реши да вземе някоя съседка, докато чакахме smile
Активен
yols
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24


Dreams lift when reality falls


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: февруари 22, 2014, 14:31:58 »

Здравейте. Първо включване и от мен.  Girl_hide В момента сме на етап търсене на подходящия ресторант. Вероятната ни бройка е между 140 и 150 човека и към момента сме си харесали Марина на Слънчев ден и Азалия на св. св. Константин и Елена. Моля за мнения и впечатления от там.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #297 -: февруари 22, 2014, 15:29:20 »

yols, нашата сватба беше в Марина на Слънчев ден. Всичко беше перфектно - от първата мейл комуникация с Маркетинга, до напускането на хотела на следващия ден. Страхотно обслужване, вкусна и топла храна, много коректни във всичко. Залата ще ви събере спокойно и остава голям дансинг. Има голяма тераса към морето - супер е за пушачите. Единствено червения мокет може да ви "стресне", но нашата украса беше в бяло и лилаво и изобщо мокета не беше пречка. Ако си се свързала с хотела, предполагам са ви дали цени, бонусите и всички условия.
За Азалия мнение не мога да дам, защото не беше в списъка с желани ресторанти.
Активен
mi_mito
Новак
*
Публикации: 13



« Отговор #298 -: февруари 23, 2014, 15:50:44 »

Здравейте някой може ли да ми даде информация искам да си купя стъклени бутилки за ракия  smile
Активен
deni_kirilova
Новак
*
Публикации: 15



« Отговор #299 -: февруари 24, 2014, 12:46:15 »

Здравейте някой може ли да ми даде информация искам да си купя стъклени бутилки за ракия  smile

Здравей mi_mito. Ние лично не сме търсили бутилки, но се сещам къде може да погледнеш и да разпиташ за цени и модели. Смятам, че могат да ти направят всичко, погледни на този адрес http://www.inhomglass.com/index.htm.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines