Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 21:57:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА ВЪВ ВАРНА - 16част  (Прочетена 182493 пъти)
 
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #15 -: януари 11, 2014, 17:49:34 »

ОО не пълно щастие няма! blum Колктоо по-бързо се прозре толлкова по-малки ще са разочарованията после. Просто си слагате приоритети, неща, без които изобщо не става и толкова. Ние направихме компромис с църквата, защото в жегата края на август щеше да е ужас да разхождаме гостите на такива разстояния, а в Балчик аз така и не намерих хубава църква. Така църквата я направихме набързо на следващия ден просто  Bravo.
Моля, радвам се, ако мога да помогна, някак носталгично ми става, като ви чета  heart

О и пропуснах един също много популярен ресторант, със супер гледка, грамадна тераса за изнесен ритуал и Закрит ресторант с грамадни прозорци, с хубава форма, така че хората да виждат и много много добри отзиви, до колкото знам и добри цени: Марина на СЛънчев Ден
« Последна редакция: януари 11, 2014, 17:59:40 от Мрявка » Активен
Engaged
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #16 -: януари 11, 2014, 18:05:54 »

Мрявка,
настина си страхотна. Хиляди благодарности  give_rose

Anuk,
гласим се за 20-ти септември, което налага задължително да има резервен вариант - ресторант, защото колкото и да ми се иска сватба под звездите, не искам да простудявам гостите.

Ех, тази Калиакрия... сън не ме лови откакто съм пуснала запитването. Anuk, моля те пиши ми ако ти отговорят на теб.

А що се отнася до компромисите то е ясно, че ще има... аз например жертвах както църковния брак, така и всичките му там обичаи със забиране на кумове, извеждане на булка и т.н. Всичко мисля да започне и да завърши в самия хотел/комплекс, който и да е той (упорито стискам палци за Калиакрия)  pardon
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #17 -: януари 11, 2014, 18:42:07 »

Engaged изненадвам се колко еднакво се случват при нас нещата : )) При нас по мое желание няма да има традиционните вземания на кум и булка, хора и гайди да ми бият в ушите / дано тези, които харесват тези неща не го приемат лично, просто различни вкусове/ и всичко се надявам да започне и свърши в ресторанта, с църквата не знам още защото аз много държа на катедралата, но ще видим : )
Активен
Engaged
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #18 -: януари 11, 2014, 18:57:22 »

Anuk,
честно да си призная като казах, че съм жертвала тези неща... жертвата не беше голяма. И аз имам подобно мнение за тези ритуали. Уважавам и харесвам традициите, но не обичам после на видеото да виждам любопитни съседи, надвесени по терасите, както и всички недостатъци по инфраструктурата в района - то дупки по улицата, то стари и олющени сгради, то залитане на дамите сред гостите ту в тази дупка, то в онази.... от друга страна ще има много материал за "Зад кадър"  diablo А и може би всички американски сълзливи филмчета са ми повлияли, защото искам до олтара да ме заведе баща ми, а не кумът ми да ме извежда от вкъщи... но както казваш, всичко е въпрос на предпочитания  smile
А църковния брак го жертвах леко по принуда. С бъдещия ми мъж кумувахме, т.е. вече веднъж минахме под венчило в църква, но след като не сме имали граждански брак, това означавало, че сме се "сродили"... и един вид сега ако се оженим в църква, все едно пред Бога се венчават брат и сестра... абе не мога да го обясня точно, но имам си някаква моя си логика  lol


П.С. Първо разочарование и то голямо... Красимир Ламбов е зает за нашата дата  cray
« Последна редакция: януари 11, 2014, 19:13:40 от Engaged » Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #19 -: януари 11, 2014, 20:29:52 »

Много съжалявам Engaged за Краси... все ще намерите нещо, което да ви удовлетворява въпреки това, чашата трябва да се гледа наполовина пълна. Girl_hide

Просто както казах, е многоо важно да се действа бързо с фото, видео и ресторант, че булките са станали мнгоо предвидливи, и например ние, се наложи да си сменим датата, заради ресторанта! Почти година по-рано датата, която бяхме избрали в Блексирама беше вече заета shok. Но тъй като за нас второ такова място просто не съществуваше си избрахме нова дата Girl_hide. Та ако мн държите на Краси и това би било идея  pardon

За взимането с гайди и прочее от разнебитения квартал, и аз бях против, ние направихме купуването на булката, но доста модернизирано, нямаше гайди и разбити врати, а приготовленията на булката и младоженеца бяха просто в два отдалечени апартамента (къщи) на територията на комплекса. Така моя мъж дойде да ме вземе (купи) от шаферките ми и след това отидохме на плажа за фотосесия, после той отиде на церемонията сам, а аз дойдох 15тина минути по късно най-тържествено с баща ми, който ме заведе до олтара собственоръчно. Никой от гостите почти не присъства на това купуване, така че всички ме/ни видяха на брачния ритуал за първи път. За съжаление, мъжът ми не ме видя за първи път на олтара, но сед дълго обмисляне решихме, че на нас ни е по-важно да приключим с фотосесията преди ритуала, за да не си караме гостите после да ни чакат, докато ние се снимаме и така да губим ценно време от хуабвите моменти със всичките ни приятели и отгоре на всичкото да ни пришпорва времето, да сме притеснени и не отпуснати за снимките. В последствие мога да кажа, че беше правилното решение за нас.
« Последна редакция: януари 11, 2014, 20:40:19 от Мрявка » Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: януари 11, 2014, 21:27:27 »


Другото, което не ми е ясно е дали водещият на самата сватба (а не на изнесения ритуал) и ди джеят трябва да са двама различни хора... наскоро бях на 2 сватби(в два различни края на България), едната беше само с ди джей и някак не се получи, а другата само с водеща и оркестър и беше много хубаво, но доколкото четох не видях някъде да е споменат оркестър за в ресторанта.

Дано се справя, защото вече съм силно притеснена   girl_impossible

Здравейте, момичета  give_rose

Успех в подготовката на един от най-вълнуващите дни в съвместния ви живот с половинката.
Като съвет и аз да ви кажа, изяснете си кое ви е приоритет. Дали ресторант, фото и видео или пък ресторант и ДЖ и действайте без да се притеснявате, че е рано. Както каза и Мрявка, булките са станали много далновидни и наистина ако държите на определено място или професионалист, капарирайте без да се притеснявате.
При нас за сватба на 01.09, ресторант, фото и видео запазиме февруари и то имахме супер късмет, защото след нас е имало запитвания за същата дата, но просто сме били първи и ни изчакаха.

Engaged, по отношение на ДЖ и водещ има общо взето няколко варианта, като вие сте тези, които определяте кой е най-добър за вас.

Има младоженци, които наемат ДЖ (само пуска музика и не участва във "воденето") и отделно водещ.
Има ДЖ-и, които са и водещи. Т.е. те си имат асистент, който се грижи за музиката, докато самия ДЖ води игрите и ритуалите.
На варианта с оркестър съм присъствала, но в Плевен. Във Варна като цяло по-голяма част от сватбите са с ДЖ. При оркестъра, те се грижат за музиката, съответно има певец/певица, които може да съвместяват и ролята на водещи или пък отново да си има специален водещ.

Ние се спряхме на варианта ДЖ, който да е и водещ, НО аз категорично знаех кой ДЖ искам, защото сме били гости на други сватби, където е бил той и наистина е уникален водещ, усеща купона и е и коректен и разбран професионалист. Той си имаше асистент, който се грижи за музикалното оформление (докато ДЖ-я "води"), като ние нямахме никакъв финансов ангажимент към този асистент. За миг не съм съжалила за избора ни.

Съветът ми е да се срещате с ДЖ-ите, за да може да ги усетите и като хора, нагласа, магнетизъм и да прецените кой е вашия човек  good

Успех в подготовката и помнете, че това е вашия ден. Как ще се случват нещата решавате вие  girl_wink
Активен
mimi_vali
Новак
*
Публикации: 11



« Отговор #21 -: януари 11, 2014, 22:12:20 »

Здравейте,

И аз продължавам с търсенето на перфектният ресторант но все още не съм го намерила  sad. Днес ходихме до Хоризонт, иии харесва ми , но още се чудя. След 12 часа са направили по 250 лева на час. Краси е зает за видео Плачещо момиче, нещо не ми върви. И все пак още се чудя за Бриз 2 юни месец навън за около 120 души как ще е. Някой присъствал ли е там на сватба на открито да сподели мнение.  rains притесняваме да на завалииии.
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #22 -: януари 11, 2014, 22:15:48 »

Момичета доста запитвания направих днес, ще чакам отговори. Да попитам за хотел Хоризонт някой нещо...  :\Туй като църква, ресторант и ритуал няма да можем на едно място да направим, ще се наложи явно на бъдат на различни места. И да попитам някой идея как да се свържа с Ривиера на Златни, два мейла съм пратила.. глас в пустиня.
А Seagirl, Блексирама е страхотно, но как събра гостите там, за нощувките говоря, ние сме 100 души и мислих варианти за хотели в Балчик, но никак удобно не ми изглежда, но все пак вариант ако се спрем на Блексирама.
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #23 -: януари 11, 2014, 22:23:04 »

Аз чакам отговор от Краси, но не се надявам много трябваше преди 3 месеца да го капарирам ама на .. имам резервен вариант за видео за сега/ поне се надявам/ едни момчета доста са добри и ми харесва, това което правят. Пускам линк ако някой се интересува и ги хареса : )
http://vimeo.com/75481016

http://vimeo.com/72518605
« Последна редакция: януари 11, 2014, 22:26:12 от Anuk » Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 12, 2014, 00:39:01 »

Anuk, Мрявка ще ти каже за Блексирама. Моята сватба беше в Романс.
Един съвет за летните хотели. Обикновено зимата персонала е в неплатен или ходи 1 човек през няколко дни. На мейл бърз отговор не чакайте. Звънете на телефоните от сайт\ФБ, по може да се свържете с някой.
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #25 -: януари 12, 2014, 08:11:33 »

Един съвет за летните хотели. Обикновено зимата персонала е в неплатен или ходи 1 човек през няколко дни. На мейл бърз отговор не чакайте. Звънете на телефоните от сайт\ФБ, по може да се свържете с някой.
Мерси много : )
Активен
mimi_vali
Новак
*
Публикации: 11



« Отговор #26 -: януари 12, 2014, 09:39:31 »

Anuk, Мрявка ще ти каже за Блексирама. Моята сватба беше в Романс.
Един съвет за летните хотели. Обикновено зимата персонала е в неплатен или ходи 1 човек през няколко дни. На мейл бърз отговор не чакайте. Звънете на телефоните от сайт\ФБ, по може да се свържете с някой.


Доволни ли останахте. А в Романс, колко души бяхте и в сезона ли. Аз също го гледах но пише до 80 души, а ме притеснява малко и да няма много туристи.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #27 -: януари 12, 2014, 12:21:05 »

Момичета доста запитвания направих днес, ще чакам отговори. Да попитам за хотел Хоризонт някой нещо...  :\Туй като църква, ресторант и ритуал няма да можем на едно място да направим, ще се наложи явно на бъдат на различни места. И да попитам някой идея как да се свържа с Ривиера на Златни, два мейла съм пратила.. глас в пустиня.
А Seagirl, Блексирама е страхотно, но как събра гостите там, за нощувките говоря, ние сме 100 души и мислих варианти за хотели в Балчик, но никак удобно не ми изглежда, но все пак вариант ако се спрем на Блексирама.

В комплекса Блексирама има мнгоо възможности за спане и то доста добри, въпроса е, че цените са си също сравнително високи. Ние направихме така, около 60 човека бяха хора от различни краища на света и те спаха в Блексирама, бяхме наели къщи (ние платихме само за най-близките роднини, и студентите, останалите си ги платиха гостите), получихме ги с намаление, заради количеството, което наехме. Останалите около 40 гости бяха от Варна за тях организирахме автобус, който ги взе в 5:30 от центъра на Варна (АНтим 1) и тръгна в 2:30 обратно.
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 12, 2014, 15:22:16 »


Доволни ли останахте. А в Романс, колко души бяхте и в сезона ли. Аз също го гледах но пише до 80 души, а ме притеснява малко и да няма много туристи.

Нашата сватба беше на 01.09. Предупредиха ни, че сватби правят до края на юни и след това Септември. В сезона - не.
Храна, сервиз и коректност, всичко беше на ниво. Не сме имали никакви грижи или проблеми. Гостите ни бяха доволни от качеството на храната. Туристи имаше, но просто преминаваха през фоайето и то не някаква навалица. На басейна, където ни беше ритуала и в ресторанта туристи нямаше. Явно бяха предупредени.
Ние бяхме 80 човека и ни беше удобно. Повече или ще е по-тясно и притеснено на хората или ще се наложи да има маси и в чупката, където се губи видимост към основната част от залата. Ние ползвахме тази чупка за служебната маса. Там бяха Дж, фото и видео.
Успех с подготовката.
Активен
mimi_vali
Новак
*
Публикации: 11



« Отговор #29 -: януари 12, 2014, 15:30:39 »

Нашата сватба беше на 01.09. Предупредиха ни, че сватби правят до края на юни и след това Септември. В сезона - не.
Храна, сервиз и коректност, всичко беше на ниво. Не сме имали никакви грижи или проблеми. Гостите ни бяха доволни от качеството на храната. Туристи имаше, но просто преминаваха през фоайето и то не някаква навалица. На басейна, където ни беше ритуала и в ресторанта туристи нямаше. Явно бяха предупредени.
Ние бяхме 80 човека и ни беше удобно. Повече или ще е по-тясно и притеснено на хората или ще се наложи да има маси и в чупката, където се губи видимост към основната част от залата. Ние ползвахме тази чупка за служебната маса. Там бяха Дж, фото и видео.
Успех с подготовката.

Благодаря good. Отпада като вариант заради броя на гостите. За сега сме се спрели на Хоризонт, но остава да видим Дж, фото и видео. Момичета давайте идеи за видео  - Краси е зает.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines