Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 04:17:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 9 част  (Прочетена 171217 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: март 11, 2015, 08:32:22 »

В алиекспрес има, в България също ще може да се намери, но за 3-на цена  blush
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: март 11, 2015, 11:00:15 »

formite, опитайте да си го направите сами от по-дебел картон, ако нямате време да чакате поръчка от Китай.
Активен
formite
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 341



« Отговор #422 -: март 11, 2015, 20:55:44 »

 good Добра идея. Сега ми хрумна, че може да се забожда в тортата с най-обикновени шишчета. Даже е по-добре така, ще им предложа да си го направим на български smile Може да е от депрон, той се моделира супер за такова нещо. Ох, за това обичам форума винаги ме спохожда вдъхновение.  blush
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: март 12, 2015, 11:08:37 »

Даа, добре идея е. Даже го има в две разновидности 6мм и 3мм дебелина. После със спрей и допълнителна декорация става супер!  good
Активен
florence
Ентусиаст
**
Публикации: 67



« Отговор #424 -: март 15, 2015, 12:52:01 »

Флоранс (florence) -  не знам как ще се направи блата на тортата без брашно. Как ще постигнеш шоколадов цвят на блата на тортата ? Не знам как ще направят кремовете - в днешно време всичко е на прах. Има два вида кремове: яйчен и маслен. Фонданите са: Австрийски, германски, италиански и американски - разликата им е в захарността. Знам една сладкарница в Асеновград НИКО - имат много хубави торти - може да отидеш и да питаш информативно.
Но определено - никой няма да седне да ти отглежда какаово дърво само защото не искаш какао от магазина. Или пък крем по незнайна рецепта.
Потърси из Пловдив, ако не отиди до Асеновград (+ това разстоянието е около 15 - 20 км.)
https://www.google.bg/#q=%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8+%D0%B2+%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2
vartab, няма да обяснявам как може да се направи торта без брашно, но не това съм написала. Не искам да е БЯЛО (обикновеното пшеничено брашно тип 500, пълно с подобрители и глутен). Също така не съм споменавала, че искам да е с "шоколадов цвят" на блата, но ако желая подобно нещо, просто слагаш истински шоколад и качествено какао и воала smile За кремовете не ми се коментира изобщо.... Просто търся нещо качествено, което явно в Пловдив не се предлага. Така като чета, тук водещо за всичко е цената, но не знам какво очакват хората да получат за 1.50 - 2.50 лв на парче?!
Присъствали сме на сватби, на които явно младоженците бяха избрали от най-евтината храна, през най-гадния алкохол до най-безвкусната торта и сме единодушни в мнението си, че нещата ще ги правим или както трябва, или няма смисъл да правим нищо. По-приемливо за нас е да присъстват по-малко хора, но всичко да е качествено и гостите да останат приятно очаровани и доволни. Не натрапвам мнението си, просто споделям нашата гледна точка Wink
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #425 -: март 15, 2015, 13:14:14 »

Florence според мен можеш да се обърнеш към Ванилицата. Тя прави такива здрвословни торти. Като визия не са нищо особено обаче понеже не се исползват стандартните сладкарски продукти а само естествените. Не я следя вече във фейса че ми е адски противна, но преди бях виждала че е правила сватбени торти и че ги доставя извън София.Вкуса също не знам какъв е на нейните торти, уж ги хвалеха много.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: март 15, 2015, 13:22:06 »

vartab, няма да обяснявам как може да се направи торта без брашно, но не това съм написала. Не искам да е БЯЛО (обикновеното пшеничено брашно тип 500, пълно с подобрители и глутен). Също така не съм споменавала, че искам да е с "шоколадов цвят" на блата, но ако желая подобно нещо, просто слагаш истински шоколад и качествено какао и воала smile За кремовете не ми се коментира изобщо.... Просто търся нещо качествено, което явно в Пловдив не се предлага. Така като чета, тук водещо за всичко е цената, но не знам какво очакват хората да получат за 1.50 - 2.50 лв на парче?!
Присъствали сме на сватби, на които явно младоженците бяха избрали от най-евтината храна, през най-гадния алкохол до най-безвкусната торта и сме единодушни в мнението си, че нещата ще ги правим или както трябва, или няма смисъл да правим нищо. По-приемливо за нас е да присъстват по-малко хора, но всичко да е качествено и гостите да останат приятно очаровани и доволни. Не натрапвам мнението си, просто споделям нашата гледна точка Wink
https://www.facebook.com/AnandasForYou

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.568351773261334.1073741838.257447501018431&type=3
Активен
vartab
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: март 15, 2015, 17:55:25 »

Florence  Явно не съм те разбрла. За алкохола има много качествен, на пазара. Арменски, руски, грузински, американски, английски,шотландски, ирлански...Мисля ,че имаш избор поне в алкохола smile Всеки се съобразява със себе си. Например аз и моята кума обичаме много сладки торти, а повечето ни гости обичат леки торти. Така ,че се съобрази със себе си - какво искаш ти smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: март 15, 2015, 18:36:37 »

Флоранс, изобщо не мога да се съглася с това, че ако цената на парче е 5-6-7 лв, получаваш продукт направен с качествени суровини.. В София (за където мога да говоря със сигурност) всички получаваме суровините си от едни и същи места, а цените варират от 3-8лв./парче. Да, за 1,5-2 не можеш да очакваш, кой знае какво, но не е заради суровините, а по-скоро заради човешкия фактор, тъй като фирма, предлагаща толкова ниска цена, едва ли може да си позволи да наеме добри професионалисти.. Около 3-4-максимум 5лв, си е нормално цена за сватбена торта и пак зависи от проекта! Много се заблуждават хората по БИО торти, и тем подобни глупости... Но имате право, ще кажа само нещо, което главния технолог на фирмата ми ни казваше в началото, когато коментирахме работата му във Верея, относно млякото и сиренето (които обожавам) - "Все от нещо, някога ще трябва да умреш, така че недей да даваш шанс на хората да печелят от теб" Е, убеди ме!  pardon

Напълно подкрепям Мариола в мнението за Ванилата..  crazy Ако, искаш супер-мега-по-по-най-био тортата без подсладители, без оцветители и т.н Тя е твоя човек, ама не търси да изглежда добре  nea

Без да искам да обидя някого, се сетих за тази статия, която четох наскоро - http://www.vesti.bg/analizi-i-komentari/komentari/simo-kolev-bio-idioti-6032614 Не се заблуждавайте прекалено много хора  pardon
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #429 -: март 15, 2015, 21:38:22 »

Да не се повтарям в мнението, но пак да подсетя, ако и други момичета се стремят към здравословните торти на Ванилницата. Видът им е добър, на мен ми изглеждат доста апетитни и сочни, но все пак, с оглед на това от какво се правят, вкусът им е специфичен, необичаен, а за хора, които не ядат такива неща, може да са даже странни. Приличат по-скоро на стегнати кремове или плодови сладкиши, но в никакъв случай не са точно торти на вкус. При тях я няма обичайната комбинация - блатове, крем, блатове, крем, глазура. Това са си торти за вегани, не просто здравословни продукти, така че имайте едно наум и задължително опитайте, иначе доста от хората трудно биха приели избора ви. Казвам това, защото аз доста се бях надъхала от четене на страницата във фейсбук, но не бяха моя тип торта, бих казала, че са доста постни като вкус, въпреки, че са сигурно най-доброто нещо за ядене.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: март 15, 2015, 22:18:47 »

На сватбата все пак ще има и други хора, освен вас...Всеки чака сватбената торта, доста важна част от сватбата е, не само като визия и ритуал, а и като посладяване.. Посочените торти определено не са за всеки, но младоженците могат да си преценяват гостите  good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: март 16, 2015, 11:24:23 »

Ванилницата и на мен ми е малко постна.
Ето една идейка за мини тортички
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #432 -: март 16, 2015, 12:41:35 »

Ако ми позволите да взема отношение по темата тъй като представлява интерес за мен.

Понятие като здравословна торта не съществува. crazy
 Здравословна за кого? По какъв критерий?  ohah ohah ohah

Понятие като диетична торта или диетичен хляб също не съществува. stop stop stop
Според коя диета са диетични? Има различни диети, според вида на заболяването 0-лева, 1-ва , 2-ра, 3, 5, 8 и т.н.

Само да спомена, че ако става дума за енергийно съдържание, между най-пълнозърнестия (черен) хляб и най белия (с високо съдържание на нишесте и захари) разликата в калориите е около 3%.

За мен съществува понятие като Безвредни торти, които са направени от: животинска (истинска) сметана, а не от изкуствена; от яйца, а не от емулгатори; от хубаво брашно а не от подобрители и набухватели; от масло, а не от маргарин и т.н. Всичко останало са глупости и спекулации.

Разбира се, че ако човек прекалява с консумацията на краве масло не е добре за здравето, но маслото се разгражда в организма а маргарина и хидрогенираните мазнини много по-трудно. Освен това имат високо съдържание на свободни радикали, канцерогенни са и т. н. Изключително вредна е изкуствената (растителна) сметана, която има високо съдържание на синтетични емулгатори и частично хидрогенирани растителни мазнини. Тези съставки образуват плаки по стените на храносмилателната система и кръвоносните съдове, и са сред от основните причинители на съвременните болести като рак, инсулт, инфаркт, болест на Бюргер, стеснение на кръвоносните съдове (аневризми, разширени вени...) и др. Както виждате при някой от тези болести смъртта е ненадейна и внезапна. Всичко става за секунди и никой не е в състояние да помогне на умиращия. Аз лично съм свидетел как фотографа на една сватба почина по средата на сватбата. Лятото също имаше подобен случай с една известна, сватбена фотографка, която почина по подобен начин.
Не трябва да се забравя, че идеята за сватбената гощавка е благотворителна. Когато правиш нещо с добри намерения не е редно да подаряваш на хората смъртоносни болести. А ние често го правим, за да спестим 100лв. от тортата. Същото важи и за останалата част от менюто. Ако не можеш да си позволиш да нахраниш хората със безвредна храна, по-добре не го прави. От друга страна често пъти хората си плащат достатъчно добре за едно балансирано и безвредно меню, но вместо това им сервират долнопробни полуфабрикати. Това е и причината някой ресторанти да си наемат консултанти по храненето.
Аз мисля че е крайно време и младоженците да се замислят по този въпрос, и да се консултират с такъв човек, преди да съставят своето сватбено меню. Като цяло най-често тортата е най-компрометираната част от сватбеното меню, както и ястията, приготвени от полуфабрикати.
Според мен по-важно за тортата е от какво е направена и на второ място колко е красива. Гледката и спомена от красивата торта много бързо изчезват в съзнанието на човек при първата хапка, когато усетиш, че ядеш нещо като пластмаса или сапун със захар.
 sad sad sad
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: март 16, 2015, 12:55:21 »

AVIEN, благодаря за поста! Аз също съм на твоето мнение относно храната и изхранването на гостите.
За съжаление, дори в добрите ресторанти се използват полуфабрикати и понякога високата цена не отговаря на очкаваното качество.
Тортата освен красива, трябва да е и ядлива! Това е моята максима и поради тази причина съм се отказала от красива голяма торта, която трудно би се съхранявала до разрязването.
Истината е,че не искам да спестя някой лев от храната, а не искам да дам повече, отколкото действително струва една торта от масово използваните продукти. Навсякъде обясняват, че в сладкарството си има стандарти и толкова. И разликата между парче за 3,5 и парче за 5 е само в името на сладкарницата, не в продуктите. Лични наблюдения.
Активен
cafe_con_leche
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #434 -: март 16, 2015, 17:24:34 »

Здравейте, дами и господа:)
Включвам се в темата,която ми е най-любима...тортатаааа
За цената,вкуса,стандартите,рекламните трикове и отговорността и професионализма при сътворяването и.
Мое лично мнение е:цена дори от 6лв е оправдана.Следват и някои от основните ми доводи за това. Защо една салата може да струва 5-6лв, парче торта -не? И като себестойност, и като време за приготвяне и като сладкарско майсторство- тортата определено си заслужава парите повече от салатата. Вкуса на тортата- не ли е също определящ за цената- има разлика между базовите(и съвсем ядливи) вкусове и тези, които съчетават в себе си различни шоколади, плодове,ядки и прочие...и като време за приготвяне и като себестойност на суровините - нормално е цените им да варират. Не мисля, че хубавите торти не са ядливи, напротив- това са два прекрасно допълващи се компонента,красива „естествена“декорация не е кауза пердута, трябват само познания и професионализъм от страна на декоратора. А дори и с "изкуствен фондан"  да е облечена сватбената торта , ако той е професионално нанесен количество ще е минимално-едва милиметри, които лесно могат да бъдат премахнати, ако някой от гостите ни пожелае да не яде подобно нещо(което все пак е правено за хора). Никой няма да умре от това- Айвиен,обръщам се към теб, защото спомена два трагични случая- не мисля че може да хвърляме вината върху храната  за кончината, която достига всеки от нас.През последната една година аз лично два пъти съм се тровила от салата- един път в Испания, един път в България(не ми е българския производител виновен). Тези два случая ме накараха да не съм толкова много против така наречените "прахчета" във всичко.Разбира се балансираното и разумно хранене е основополагащо за доброто ни общо състояние. Ако се замислим- тортата присъства във всеки сватбен албум, тя е очаквания завършек на тържествената сватбена вечеря, всички гости я чакат с нетърпение. За мен е нормално да отговаря като декорация на стила на цялата сватба. Което често налага направата на торти по желание на клиента, което от своя страна коства съответното време и суровини- отново фактор в ценообразуването. Дали си име или не също влияе върху цената- безспорен факт, но за съжаление в родната ми страна-България, все по-често се натъквам на случая: името да продава, а не както според мен е редно - с предлаганите продукти или услуги да се защитава изградено вече име. Относно качеството на суровините, които различните фирми ползват: общоприетата максима е: всички купуват от едно място. Не мисля, че е така, а и дори и да купуват от едни и същи места, доставчиците имат различни класове продукти, които всеки производител може да използва, което потвърждава мнението, че цените на суровините не са едни за всички.И не сме ние онеправданите на чиито гръб печелят производителите. Ние имаме избор и го правим всяка сутрин като се събудим...А тортата избирам да е вкусна,стилна и красива, което за мен не значи компромис с качеството- то е задължително.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines