Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 03, 2024, 22:27:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 9 част  (Прочетена 173131 пъти)
 
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: август 03, 2014, 19:26:24 »

Проследих дискусията и мога да се включа със следния коментар: тази жена, макар че не съм й фен във фб, дори не бях чувала за нея до днес, е човек на изкуството, който не се прехранва с красивите торти, които прави. Тя може да си позволи лукса да подбира това на кого ще прави торти и очевидно не се притеснява да го прави. На това, което прави, гледа като хоби, а не като на бизнес.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: август 03, 2014, 20:04:55 »

fibi - според мен всеки има право да си показва в профила каквито си иска снимки. Аз в моя имам няколко качени снимки на погачи и торти, които съм правила. Те не са произведения на изкуството,но са неща,които съм искала да споделя с приятели и които в даден момент са ме вълнували и съм искала да покажа. С това не смятам,че подканвам приятелите ми да си поръчват погачи от мен.
Мисля че и при тази дама с тортите се е започнало отнякъде. На мен по ми звучи правдоподобно да приема поръчки на хора и събития,които й се нравят и чрез тях може да си направи и реклама.
За мен всичко се свежда до славата и лайковете във фейсбук. Не смятам,че жената прави всички торти безплатно. Все пак тези продукти,които тя ползва съм сигурна,че струват пари и то може би доста пари.
Не отричам,че прави прекрасни неща,но не е й единствената,която може да ги прави. Трябва да има повече талантливи хора в България.



ivanjelina - за малко да започна да си  мисля,че аз явно съм й била безинтересна когато й писах  и зареди това не заслужавам да си поръчвам торта от нея. Няма да търся причината за отказ от нея,защото не ми се ще да се задълбочаваме повече в тази излишна тема.
Важното е да си доволна от сватбената торта и да се хареса и на гостите. Успех!  give_rose
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #227 -: август 03, 2014, 20:10:02 »

Поръчахме си торта от Романс!  danceg Японска, много ми хареса на вкус. Тази за рязане ще е на стойка на 3 етажа за около 40 парчета и отделно ще има една правоъгълна за 60 парчета, която ще си стои в кухнята.  Дано да я направят красива Torte
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #228 -: август 03, 2014, 20:55:22 »

crazynelly, извинявам се, изобщо не това имах предвид. Просто аз винаги прекалявам с подробностите като пиша на някой...шивач, сладкар, организации и какви ли не. Чак се чудя как ме търпят  girl_wink .
Но, да, права си, излишно е да се задълбаваме, важното е всяка от нас да остане доволна и да има хубава и вкусна торта на специалния си ден.  good
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #229 -: август 03, 2014, 20:56:39 »

Shaiya, браво, страхотен избор!  Bravo
Била съм само веднъж в Романс, но беше страхотно и тортата беше много вкусна.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: август 03, 2014, 21:06:15 »

Shaiya - честито за поръчката! Дано всичко да е ок! smile


 ivanjelina
- моята сватба вече мина и останах много доволна от нашата торта. smile

п.с. не смятам,че би им досаждала с обясненията си.
Аз също съм описвала и обсъждала подробно всеки детайл с всички хора,които са ми  изработвали нещата за сватбата.  smile
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #231 -: август 04, 2014, 07:48:00 »

след като взима пари за тях, значи е бизнес.
И аз имам хоби, шия гоблени и 3Д картички, но не ги продавам а подарявам

crazynelly и аз си поствам готварските способности, ама както ти писа сред приятели, а не с земното кълбо (обърни внимание, и ако това не е показ)
и аз спирам до тук, не си заслужава дамата толкова шум, да си остане живо по здраво със способностите си, аз не съм пощенлива
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #232 -: август 04, 2014, 07:57:28 »

За тези които все още не са избрали торта, и искат нещо не стандартно и изненада за гостите, мога да дам един съвет да се обърнат към Гаврош и да попитат за сладоледения спектакъл! На последната сватба на която бяхме направиха страхотно шоу!

Иначе за дамата от Тита, нямам думи, колкото и да е добър някой, така да плюе по "клиенти" е много грозно. Напомня ми много на Ванилицата която постоянно спори с клиенти по фейсбук. Такива превзети артисти много ме дразнят.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: август 04, 2014, 10:29:22 »

За тези които все още не са избрали торта, и искат нещо не стандартно и изненада за гостите, мога да дам един съвет да се обърнат към Гаврош и да попитат за сладоледения спектакъл! На последната сватба на която бяхме направиха страхотно шоу!

Иначе за дамата от Тита, нямам думи, колкото и да е добър някой, така да плюе по "клиенти" е много грозно. Напомня ми много на Ванилицата която постоянно спори с клиенти по фейсбук. Такива превзети артисти много ме дразнят.
Ооо Ванилницата е класически случай на превзет артист.
Когато види коментар от недоволен клиент се опитва да спори с него и да му обясни,че не е прав. crazy
Това си е направо наглост за мен!  NO
 И аз самата съм си писала с няколко недоволни клиента,които са поръчвали торта от нея и накрая не получават, това което са искали като украса или като вкус.
Отношението й към клиентите понякога е под всякаква критика.

fibi - съгласна съм с теб.   good
« Последна редакция: август 04, 2014, 10:31:14 от crazynelly » Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #234 -: август 04, 2014, 11:48:06 »

Аз съм на мнение, че най-важното при сватбената торта е вкусът! Вероятно е много булки да не се съгласят с мен и истината е, че и аз не бих се съгласила с това мнение, докато подготвях сватбата ни, миналата година. Имах много претенции към визията на тортата и обиколих много места, за да ми направят това, което исках. На повечето места ми казаха, че е трудно да ми направят тортата, която искам с желания пълнеж, докато накрая не отидох в скайлайн, които ми обещаха това, което желая. искам да ви кажа, че бяха сътворили едно голямо недоразумение, което нямаше нищо общо със снимката. Тортата беше крива и много зле направена. На нито един от гостите ми обаче не му беше направило впечатление визията на тортата! За сметка на това обаче всички си спомняха колко е била вкусна и ме питаха от къде е?  pardon Затова съм много доволна, че не се отказах от вкусния пълнеж, заради хубавата визия!
 Смятам, че едно от най-важните неща за вашите гости е вкусната храна! Аз съм била не на една и две сватби, които са били невероятно изпипани, но храната не струваше и това е единственото, което си спомням от тези сватби! smile

Най-накрая един човек, който е разбрал, че тортите освен за гледане са и за ядене. Ясно е че сватбените торти трябва да са красиви, но важно е също красотата да не е за сметка на вкуса и качеството на продуктите. Трябва да се намери баланс между красота и качество. Каква полза от красива торта, направена от хедрогенирани мазнини, които могат да ви запушат кръвоносните съдове и да причинят трайно увреждане??? Някой замисля ли се по тези въпроси? Погледнато от тази гледна точка мисля,че качеството на продуктите стои на първо място.
give_rose
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #235 -: август 04, 2014, 17:19:19 »

Нашата торта беше избрана точно по тоя критерий, вкус и пак вкус. Толкова се бях нагледала на красиви торти по сватбите, които не можеха да се ядат и бяха сухи, че не си представях и нашата да я бутат хората из чиниите. Отидохме до една сладкарница, в която харесвах френската селска торта, в един голям хипермаркет, поръчах една от проверените на вкус торти, направиха си ми я квадратна, с някаква украса, каквато те прецениха, с транспорт, с всичко, и чак сега се усещам, че на сватбата направо си я изкараха в ресторанта, аз нито се занимавах да проверявам дошла ли е, нито нищо. 40 парчета ми бяха някъде към 90 лева, макар че аз не се водех от цената, а от това да си струва като сладкиш. И на днешен етап, си мисля, че тортата се вижда единствено по снимките. Гостите виждат самото рязане, емоцията, не и някакви детайли, цветове и т.н., та си е излишна драма прекомерното съобразяване и на това към всичките сложности по сватбата по принцип.

А за Ванилницата, споделям и аз горните мнения. Толкова интервюта по медиите, толкова надъхване, че отидох с някакви супер нереалистични очаквания на място, а и следях блога цяла година. За хора, които ядат супер здравословно, това сигурно е перфектното място. Но за такива, които не се стараят особено да разсъждават над всички съставки, смятам, че ще се разочароват. Цените не са никак ниски, заради висококачествени съставки, но това не е основното - вкусът е специфичен и повече се приближава до домашните кремчета и плодови сладкиши, отколкото до този на богатите и многовкусови торти, с които сме свикнали. А самата Ваня наистина сякаш е крайна в отстояването на някакви мнения, защото критика не приема, поне от това, което виждам във ФБ страницата.
« Последна редакция: август 04, 2014, 17:22:54 от Деница Звездица » Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #236 -: август 04, 2014, 21:25:22 »

Вече няколко пъти се споменава тази Ванилица. Какво е това, някаква сладкарница ли? Предполагам, че не е в София?
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #237 -: август 05, 2014, 03:51:08 »

Току що разбрах от фейсбук, че се казва Vanilla Kitchen и е в София. Наред с добрите отзиви има и доста негативни, наистина. Аз лично не бих взела здравословна торта за сватбата си. Маниак съм на органик и здравословни неща, само такива ям, но точно на този ден...въобще не ми пукаааа!  yahoo Искам само наслада  girl_wink Достатъчно се тревожа за здравето 24/7. Този ден е за радост и красота  smile smile
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #238 -: август 05, 2014, 03:59:23 »

За тези които все още не са избрали торта, и искат нещо не стандартно и изненада за гостите, мога да дам един съвет да се обърнат към Гаврош и да попитат за сладоледения спектакъл! На последната сватба на която бяхме направиха страхотно шоу!

Иначе за дамата от Тита, нямам думи, колкото и да е добър някой, така да плюе по "клиенти" е много грозно. Напомня ми много на Ванилицата която постоянно спори с клиенти по фейсбук. Такива превзети артисти много ме дразнят.

Не съм й чела всички постове, но ако става въпрос за последната изцепка, тя беше по-скоро от клиентка, а не от нея. Определено никъде не съм виждала да 'плюе' по клиенти по какъвто и да било начин. Това да откажеш да работиш с някой, по твоя собствена преценка, не виждам как може да се нарече 'плюене'.
Изобщо много съжалих, че качих тук снимки на примерни торти. Исках са си споделя въодушевлението, а не да заформям някакви грозни дискусии.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #239 -: август 05, 2014, 07:01:55 »

Не съм й чела всички постове, но ако става въпрос за последната изцепка, тя беше по-скоро от клиентка, а не от нея. Определено никъде не съм виждала да 'плюе' по клиенти по какъвто и да било начин. Това да откажеш да работиш с някой, по твоя собствена преценка, не виждам как може да се нарече 'плюене'.
Изобщо много съжалих, че качих тук снимки на примерни торти. Исках са си споделя въодушевлението, а не да заформям някакви грозни дискусии.

Няма грозна дискусия, просто споделяме впечатления, аз съм сигурна че твоята торта ще е уникална! give_rose, надявам се не сме те засегнали!
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines