Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 15:38:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 9 част  (Прочетена 168831 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #435 -: март 16, 2015, 19:08:56 »

Тортата освен красива, трябва да е и ядлива! Това е моята максима и поради тази причина съм се отказала от красива голяма торта, която трудно би се съхранявала до разрязването.
Не е нужно да се отказваш от красива торта. Напълно възможно е тортата да бъде хем красива хем ядлива. Качвал съм снимки назад в темата с точно такива примери. За една естествена торта е необходимо само да бъде съхранявана в самостоятелен хладилник, нищо повече.
И разликата между парче за 3,5 и парче за 5 е само в името на сладкарницата, не в продуктите. Лични наблюдения.
Тук съм съгласен. Една цена от 3-4лв. за парче е напълно реална за торта, направена от естествени продукти. От тук на горе всичко е въпрос на реклама и търговска марка. Разбира се има и по-скъпи торти поради трудност в изпълнението. Понякога изработката на определена, по-специална поръчка се налага да се вложат допълнителни усилия, което оскъпява. Това е съвсем нормално. И съм съгласен с горния пост, че "след като една салата струва 5-6лв, защо и едно парче хубава торта да не струва толкова". Проблема е в това, че много често младоженците плащат толкова, а в същото време получават нещо, което не става за ядене, дори и по някога да са го докарали на вкус то е изключително вредно. Примери вече дадох.
smile smile smile
Активен
Future_Bride
Ентусиаст
**
Публикации: 59



« Отговор #436 -: март 19, 2015, 11:21:46 »

Аз пък имам друг въпрос по темата: 2 торти (1, която разрязваме с младоженеца и 1, която поднасяме на всички гости) или 1? Държа да отбележа, че гостите ще бъдат 100-120.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: март 19, 2015, 11:22:48 »

И двата варианта са възможни.. Погледни назад, точно това е коментирано до безкрай..  pardon
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #438 -: март 19, 2015, 11:45:24 »

Аз пък имам друг въпрос по темата: 2 торти (1, която разрязваме с младоженеца и 1, която поднасяме на всички гости) или 1? Държа да отбележа, че гостите ще бъдат 100-120.
Винаги е по-добре да разрежете една голяма торта пред всички гости. give_rose give_rose give_rose
Активен
Future_Bride
Ентусиаст
**
Публикации: 59



« Отговор #439 -: март 19, 2015, 11:48:13 »

Винаги е по-добре да разрежете една голяма торта пред всички гости. give_rose give_rose give_rose

Май май и аз натам клоня. Въпросът е дали няма да излезе прекалено скъпо, притеснява ме да не надхвърлим много бюджета. smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: март 19, 2015, 11:49:46 »

Зависи, какво си представяш като визия и вкус  huhhuh.gif
Активен
Future_Bride
Ентусиаст
**
Публикации: 59



« Отговор #441 -: март 19, 2015, 11:55:12 »

Зависи, какво си представяш като визия и вкус  huhhuh.gif

Накратко: 2 или 3 етажа (предполагам 3 ще трябва да е, защото гостите ще са между 100-120), изчистена, с по 1 цвете или друг лек елемент на етаж. И две фигурки отгоре. Като вкус - нещо леко, ванилово. smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #442 -: март 19, 2015, 12:00:28 »

Май май и аз натам клоня. Въпросът е дали няма да излезе прекалено скъпо, притеснява ме да не надхвърлим много бюджета. smile
4-5 етажна торта, с младженци или др. фигурка отгоре, вкус и модел по ваш избор, за около 3лв. на парче е съвсем достъпна цена. Малко по назад (стр. 25) има снимка на такава торта.
 give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: март 19, 2015, 12:02:59 от AIVEN » Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #443 -: март 19, 2015, 12:10:11 »

Ето и нещо по-семпло.



« Последна редакция: март 19, 2015, 12:19:20 от AIVEN » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: март 19, 2015, 12:20:29 »

100 парчета си е напълно стандартна 5-етажна торта, по-малко от 5 етажа, ще изглеждат като пън. В смисъл много е броя на парчетата, а разпределение в 3 етажа ще наложи броя на парчетата на всеки етаж повече и ще са почти еднакви като диаметър...
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #445 -: март 19, 2015, 12:32:04 »

Тази от горната снимка тежи около 18кг. и е за 100-120 парчета, зависи кой как реже. Долният етаж  45-50 парчета, следват 30, 25 и 15.   18кг : 120 = 150гр. Може да се добавят още етажи.
 good good good
« Последна редакция: март 19, 2015, 12:38:23 от AIVEN » Активен
Future_Bride
Ентусиаст
**
Публикации: 59



« Отговор #446 -: март 19, 2015, 13:59:57 »

Тази от горната снимка тежи около 18кг. и е за 100-120 парчета, зависи кой как реже. Долният етаж  45-50 парчета, следват 30, 25 и 15.   18кг : 120 = 150гр. Може да се добавят още етажи.
 good good good

Чудесно изглежда тази, благодаря много за насоките. smile
Активен
florence
Ентусиаст
**
Публикации: 67



« Отговор #447 -: март 20, 2015, 14:00:54 »

Благодаря на всички, които се отзоваха, но софийските сладкарници ги знам (Ванилата и Анандас). Проблемът при мен е, че съм от Пловдив и ще е трудно с предвижването на тортата. Готова съм да платя до 6 лв/парче, но превозът ще оскъпи доста нещата (някъде четох, че струва по 1лв/км, което от една страна е нормално, тъй като е хладилен камион, но от друга ще ми оскъпи много крайната цена).

В крайна сметка по-важно ми е самата торта, а и като цяло храната, да е с натурални съставки - с масло, яйца, хубаво брашно, шоколад и т.н., а не евтините им и некачествени заместители smile

Поразпитах доста познати и ми препоръчаха някои места, но ще пиша пак, когато проуча лично от тях как стоят нещата Wink
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #448 -: март 22, 2015, 12:44:18 »

florence Мисля че не е необходимо да поръчваш торта от друг град. В Пловдив не може да няма място, където да правят хубави и естествени торти. Освен това мисля, че не е оправдан риск да се транспортира сватбена торта на такова голямо разстояние, каквото е от София до Пловдив. Тортите, направени от естествени продукти са сочни и тежки и има голяма вероятност да променят частично формата си. Дори и да няма дупки по пътя (което е абсурд) само вибрациите от каросерията, в продължение на 2часа са достатъчни, за да повлияят отрицателно върху формата на тортата. Рискът е голям. Ако има фирма в София на която много държите да изработи вашата торта, единствения възможен начин е да се транспортира тортата на части, за да бъде завършена в ресторанта, където ще бъде сватбата ви.
 give_rose give_rose give_rose
Активен
Nelka88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 108


Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: март 23, 2015, 14:56:22 »

Записвам се и аз да следя темата, доста ще ми е полезна.
Много искам тортата ни да е ВКУСНА на първо място, лека лятна торта. Оказа се обаче, че това е много трудно изпълнимо във вид на сватбена торта - всички видове торти, които харесваме, не стават за сватбени. Особено любима ни е френската селска торта на Скайлайн, и тази на 100 гр сладки също /там се казва другояче, но е пак това като вкус и вид/, представям си торта с подобен  крем,  но все някакви шоколадови блатове и кремове предлагат, или  тежки сметанови неща, които не ми допадат изобщо.
Дори не държа на 1 голяма торта,  само  да открия летния вкус, който си представям smile
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines