Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 17:57:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 9 част  (Прочетена 170853 пъти)
 
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: август 26, 2013, 09:13:03 »

При тях не става въпрос само за красота, цените са резултат и от продуктите, които ползват. Не използват химически кремчета, нишестета и Е-та (стабилизатори). Техните торти се правят с яйца, мляко, масло. Някои от продуктите им са и био сертифицирани.
От тях съм поръчвала 2 пъти торта - е уникални са! Няма такъв истински вкус! Тортите на Неделя бледнеят в сравнение с тези на Ананда. /Сравнявам с Неделя, защото и те твърдят, че използват натурални продукти, без химически прахчета./
Освен сладките неща правят и страхотен хляб с квас и пълнозърнесто брашно  girl_wink
Да и аз разбрах това,след като разгледах по-внимателно блога и страницата в фейсбук. Наистина съм впечатлена,но просто не мога да си позволя в бюджета торта за 700лв., вместо за 200лв.  cray А аз такива сладкарници като Неделя не признавам! Там всичко е изкуствено и един път като си взех там една торта, и тя беше толкова сиропирана и с толкова много захар,че аз усещах зрънцата захар, все едно бяха изспали цяло пакетче и изобщо не си направили труда да разбият хубаво крема. Цялото това парче плуваше в захарен сироп и то като си отхапеш една хапка и ти се завива свят,защото ти все едно ядеш само захар и то не само че няма вкус на нищо, а пък и е толкова сладко,сладко, че чак ти горчи и ти се гади. Аз дори не я додядох тази торта. Попринцип преди за рождени дни се е случвало там да вземем торта и не е била чак толкова зле на вкус,но не мога да кажа, че тортите са им най-вкусните на света. Аз лично предпочитам Романс. Имат няколко вида торти, които наистина са леки и там изпозлват естествени продукти,аз съм влизала в работилницата им и познавам сладкарката, която правеше много красиви неща. И от няколко години тортата ми за рожден ден е вече от там и дори за моя бал и за бал на един приятел си поръчах от тях и съм супер доволна и всички останали,като опитат и им харесва.  danceg Няма го това супер много захар,защото те правят повечето торти с мус или по-лек крем. Е поне тези,които аз съм опитвала бяха много добри.  yahoo Така че за мен Неделя,Лагуна или пък Папая - ей такива не ми допадат. А да не ви говоря за Папая.. Там все бях на кафе със съученички,защото ми беше до даскалото. И всеки път си взимахме различни неща само, за да опитаме и да видим,кое е хубаво. От всички торти,кремове и всичко, на мен нищо не ми хареса. Тортите като чийзкейк или перфе е такъв тип,бяха безвкусни и просто ако сте опитвали нещо такова,вкуса е някаъв безличен и аз не знаех какво ям. При кремовете им беше същото - дори по-зле. След няколко неуспешни опити да си харесам нещо, аз се отказах да взимам храна от там. Ами просто излишно даване на пари. Girl_hide Наистина са малко хубавите сладкарници. И това което в Ананда се прави е  много по-полезно и  предполагам по-вкусно от нещата в Неделите и разни там други. Е сега няма да включвам Романс,защото винаги съм си го харесвала.  pardon Та малко дълъг пост,но успех на всички с тортите!  Bravo
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: август 27, 2013, 16:03:22 »

Момичета, закъсах! girl_impossible Помагайте! Все си мислех, че за това и онова има време и сега не мога да си намеря фигурка за тортата. Преди бях намерила някъде във форума, едни забавни в които булката носи младоженеца и разни подобни, но сега не мога да ги намеря. Моля за съдействие!!! shok
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: август 27, 2013, 16:11:48 »

http://www.svatbenden.com/index.php?categoryID=91 - тук има интересни неща smile

http://www.wedding-box.eu/bg/products/category8-p1.html - тук също, но са доста скъпи ми се струва sad  crazy
Активен
stasynka
Сватбар
***
Публикации: 172


06.09.2013 - THE BIG DAY


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: август 27, 2013, 16:27:35 »

http://www.wedding-box.eu/bg/products/category8-p1.html - тук също, но са доста скъпи ми се струва sad  crazy

 Oh my ... Oh my ... Oh my ... тези са луди .... кви са тези цени, да не би да са им златни фигурките  Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: август 27, 2013, 16:35:52 »

Oh my ... Oh my ... Oh my ... тези са луди .... кви са тези цени, да не би да са им златни фигурките  Oh my ... Oh my ... Oh my ...
laugh и аз така реагирах, и милото също. Сигурно имат причина да са им такива цените, но определено не са ми по джоба.
Благодаря ти, rujka! На мен тези в сватбен ден ми допаднаха, но на мм не, така че търсенето продължава!
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: август 27, 2013, 17:07:37 »

Истината е, че в eBay има най-голям избор, има страхотни фигурки, само трябва да прецените имате ли достатъчно време за доставката smile


http://www.ebay.com/itm/Wilton-Humorous-Wedding-Figurine-Ball-and-Chain-Cake-Topper-1006-7143-/321174881155?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4ac783c383


http://www.ebay.com/itm/Runaway-Bride-Humorous-Wedding-Cake-Topper-/190744989331?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c69498e93


http://www.ebay.com/itm/Come-On-Sweety-Wedding-Bride-and-Groom-Humorous-Figurine-Cake-Topper-/251303712326?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a82de5646


http://www.ebay.com/itm/RELUCTANT-GROOM-CAKE-TOPPER-FUNNY-WEDDING-BRIDE-GAG-GIFT-MARRIAGE-FUN-PARTY-NEW-/251296027051?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a826911ab


http://www.ebay.com/itm/RELUCTANT-BRIDE-CAKE-TOPPER-FUNNY-WEDDING-GROOM-GAG-GIFT-MARRIAGE-FUN-PARTY-NEW-/261236835518?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cd2edc4be
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: август 28, 2013, 10:18:25 »

Не знам дали ще е от полза,но видях такива сватбени фигурки на пазара на Младост 1. Бяха в магазин за сувенири и не са адски скъпи. Естествено тази информация може би ще е полезна само за булките от София  blush ,но аз мисля,че в доста от магазините за сувенири,не само в гр.София,ами и на други места, продават такива фигурки.  danceg Успех в търсенето!  blum
Активен
amisega
Сватбар
***
Публикации: 255



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: август 28, 2013, 11:06:18 »

Моята фигурка ще ми я направи дамата, която ще ми направи тортата (Бекярова). Лошото е, че не знам дали ще стане точно същата каквато е на снимката, която съм оставила.
Активен
Pulsatorkata
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: септември 09, 2013, 09:11:45 »

момичета след 4 часа обикаляне оня ден най-после намерих къде да си направим тортата.Сега остана само фугурка да си взема днес ще ходя до едно място да видя какво ще стане и съм много доволна от цена и всичко ще видим само вече в краен вариант как ще изглежда тортата на самият ден smile
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: септември 11, 2013, 20:42:54 »

Ето идейка за фигурка, от полимерна глина сигурно лесно се прави нещо подобно


* _lSt3aRUtf0.jpg (40.23 KB, 376x575 - видяно 594 пъти.)
Активен
Po3u
Ентусиаст
**
Публикации: 82


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: септември 12, 2013, 20:12:52 »

Момичета, правилно ли се ориентирам, че торта за 110 човека няма да излезе под 300 лева?
Леле, какви цени... Очаквах 100-150, ама чак толкова - по 3лв. парчето.
То като се замислиш... май си е точно всичко.

Толкова много харесвам нещата на Анандас и има още една кулинарна работилница, чийто сайт и фейсбук от време на време следя (сега не мога да се сетя името им), ама те поддържат доста високи цени. Вярно, че и нещата им си заслужават. За сватбата не бих могла да купя (ще съберем, ама ми се свидят 1000 лв за торта...), но за някой друг повод бих поръчала на 100%.

Мислех си вариант за по-малка торта и кексчета към нея, нещо като петифури. Изглежда ми много сладурско, но не знам до колко е практично.
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: септември 12, 2013, 21:49:28 »

Много е практично и сега много често почва да се прави, защото е много персонално и е сладко smile  Girl_hide
Ние също мислехме да правим нещо такова, но решихме да заложим все пак на по-впечатляваща цяла торта smile Иначе все още ми харесва идеята с отделните тортички  pardon

А щом си намерила парче за 3 лева - радвай се smile Аз под 3.50 не успях да падна smile
Активен
borka3
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #42 -: септември 13, 2013, 09:25:52 »

Нашата торта беше 100 парчета за 300 лв + 15 лв фигурката - има вариант и за под наем, но не знам цена, ние решихме да си я купим, не е скъпа, и да ни остане за спомен. Имахме безплатна дегустация при поръчката на тортата и така си избрахме ние по вкус тортата. Беше страшно вкусна, така казаха и гостите. Поръчахме я от торти Чочко Ето и как изглеждаше:


* 1170950_10200513770108700_1871861158_n.jpg (69.56 KB, 432x576 - видяно 1073 пъти.)
Активен
Po3u
Ентусиаст
**
Публикации: 82


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: септември 13, 2013, 10:41:20 »

Страхотна торта! И фигурката е уникална!

На мен също много ми харесват големите торти, но единственото нещо, от което се страхувам при тях, е да не вземат в ресторанта да нарежат много малки парчета и половината торта да остане.... Както правят в някои ресторанти като си занесеш торта за РД.
Това с отделните малки пастички хем е фиксирано, хем е точна бройка. Поне аз така си мислех да излезе - да разрежем една торта, която после да остане за нас (да си я хапнем на другия ден със семейството и който от приятелите е останал, за закуска), а малките пастички - за гостите. Така и ако някой иска допълнително ще има останало от основната торта.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: септември 13, 2013, 10:44:47 »

Момичета, правилно ли се ориентирам, че торта за 110 човека няма да излезе под 300 лева?
Леле, какви цени... Очаквах 100-150, ама чак толкова - по 3лв. парчето.
То като се замислиш... май си е точно всичко.

Толкова много харесвам нещата на Анандас и има още една кулинарна работилница, чийто сайт и фейсбук от време на време следя (сега не мога да се сетя името им), ама те поддържат доста високи цени. Вярно, че и нещата им си заслужават. За сватбата не бих могла да купя (ще съберем, ама ми се свидят 1000 лв за торта...), но за някой друг повод бих поръчала на 100%.

Мислех си вариант за по-малка торта и кексчета към нея, нещо като петифури. Изглежда ми много сладурско, но не знам до колко е практично.
Разбирам те за Анандас! И аз много харесах творбите им и са прекрасни,но са на супер висока цена и колкото и да е яка тази торта и дори да е от злато - не мога да си я позволя!  cray Ако дам 700 лева само за тортата,аз ще трябва да спестя от супер много други неща и не ми се иска това да става!  angry За сега съм се спряла на романс - аз ги харесвам и посещавам от години. Много торти съм взимала от там и са ми били винаги уникално добри нещата!
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines