Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 11:57:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 9 част  (Прочетена 171236 пъти)
 
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: януари 20, 2015, 15:07:50 »

Въпроси веднага ще се намерят   Wink  Знам, че цените са на парче, но каква е средната цена за парче, тортата е декорирана със захарно тесто?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: януари 20, 2015, 16:05:36 »

Цените обикновено са от 3,50лв/парче до 7лв/парче в някои сладкарници, като не винаги по-високата цена е знак за по-добро качество, както ти казах smile  Torte
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: януари 20, 2015, 16:31:42 »

alexandrova_90 как би трябвало да изглежда торта за 200 човека,която да не е зле и в чинията. защото ако е кофти при сервирането според мен е по-добре да се поръчат някакви пасти примерно.

Извинявай не съм видяла, че ме питаш. Според мен красива торта до 60п., другото пасти с елемент на тортата, но не квадратни, а триъгълни (каквито биха били парчетата от тортата). Въпрос на предпочитания, разбира се smile
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: януари 20, 2015, 16:41:03 »

alexandrova_90 Много ти благодаря. give_rose
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: януари 20, 2015, 23:28:39 »

Понеже и аз съм в сладкарския бизнес ( продавач - консултант съм smile ) нашата торта ще бъде за 120 парчета на 5 етажа . Друг е въпроса , че аз все още не мога да си избера точно как да изглежда тортата на външен вид. Толкова много модели съм виждала и такива красоти , че просто не мога да се спра на нещо конкретно.  pardon Поне вкуса знам какъв ще е : лек шоколадов крем с пандишпанови блатчета и парченца шоколад в крема .  Torte  Girl_hide
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: януари 21, 2015, 08:53:31 »

Абсолютно, няма торта от към декорация на цветя, пеперуди и т.н, която не може да бъде направена, което доста увеличава възможността за избор.. Друг е въпроса с фигурките на тортата (ако, разбира се искат младоженците), те или трябва да са пластмасови, което лично мен в повечето случай ме дразни, някак бездушно ми е, или за да са направени от захарно тесто трябва да са по-скоро шаржирани smile marriage
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #276 -: януари 21, 2015, 11:12:20 »

Нашата торта беше без захарно тесто - с бита и заквасена сметана - изглеждаше прекрасно и беше много вкусна и беше 3.30 парчето (трябваше да е под 3 лв, но както и да е... подробности за които съм писала в моята темичка и в темата за Номер 1 за София).

Ние също не искахме да има фондан, тъй като с вкуса се приключва.Беше на 5 етажа - 110 парчета.

Ето снимка - декорация може всякаква да си измислите - ние искахме да е изчистена

Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: януари 21, 2015, 11:48:04 »

Тортата е супер, Миленка! И аз предпочитам по-изчистените визии... но си е въпрос на вкус smile Цялата ти сватба, както не веднъж казах е била прекрасно планирана и осъществена!  Bravo good
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #278 -: януари 21, 2015, 23:35:43 »

milenkata От къде поръчахте вашата торта? Имаше ли вътрешни подпори и какво представляваха? smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: януари 22, 2015, 08:56:15 »

Да, на мен също ми е интересно това, с какво е била подкрепена отвътре. Също трябва да е била замразена в рингове преди това, предполагам.. Иначе не виждам как би стояла така без да се напука от сметаната.... Ако знаеш, ще съм благодарна да кажеш. goodpost
Активен
vstambolska
Сватбар
***
Публикации: 260



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: януари 22, 2015, 09:17:44 »

Многоетажните торти задължително са с вътрешна стойка, която се състои от колчета и инчове между всеки етаж. smile
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: януари 22, 2015, 10:13:07 »

Многоетажните торти задължително са с вътрешна стойка, която се състои от колчета и инчове между всеки етаж. smile

Да сигурно, то интересното е как без захарно тесто стои толкова гладка и стабилна, ако е от заквасена и бита сметана Wink Но браво супер е Bravo
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: януари 22, 2015, 10:33:10 »

И на мен ми е много интересно от къде е тортата на milenkata. Фонданът определено не е много вкусен за ядене. А щом са успели да я нагласят така и без него, значи спокойно може да се разминем и без фондан.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #283 -: януари 22, 2015, 11:01:46 »

AIVEN поръчахме я от "Росита". Имаше вътрешни подпори, но не мога да ти кажа точно какво са представлявали, защото ние разрязахме само първия и втория етаж. След това сервитьорите я отнесоха и не знам как са я рязали или как е изглеждала от вътре.

Мога да кажа от какво беше като материали - беше с животинска сметана, не с растителна, външната част е заквасена, а вътре пълнежа е от еклери с бита сметана и баварски крем + сладко от боровинки. Беше много красива и много вкусна. Искахме да е на три етажа, но ни казаха че няма да изглежда добре и я направиха на 5. Розовата панделка , която се вижда не е ядлива, захарните цветя обаче си ги изядохме с удоволствие. Напука се малко, когато я разрязахме, но не беше грозно в никакъв случай.

Излезе ни повече пари отколко бяхме разговаряли (което ни се каза буквално в последния момент) и това което не ми хареса, беше отношението на продавачката. За мен това увеличение на цената, без логично обяснение защо, 5 дни преди сватбата не беше адекватно и тези пари според мен тя си ги прибра в джоба , но халал да са и.  Управителката , с която в последствие разговарях, за да уточним цвета на панделката, размерите на цветята и мястото на доставка, беше много мила и коректна, но вече бяхме платили и 2 дни преди сватбата не ми се влизаше в спорове за цената.

За уточнение - тортата в този и вид (без фондан, който ускъпява) ни бе офертирана за 2.80 на парче при поръчка над 100 парчета. Това беше 1 месец преди сватбата. Казаха ни че трябва да я поръчаме 5 дни преди сватбата, на същата продавачка ,даже ни посочи жената в кои дни е на работа, тъй като трудно се прехвърляли поръчки и разговори с една продавачка на друга - малко се учудих, но реших че е някаква вътрешна политика. Отива мъжът ми да плати и да поръча тортата в деня в който сме се разбрали и същата продавачка му казва цена 3,30 на парче shok Той попитал защо, тя му отговорила "от вчера имаме увеличение на цените - съжалявам" Не му е отговорила на въпросите на какво се дължи увеличението, защо го има и на базата на какво и при положение , че точно тя ни обясняваше как именно заради фондана повечето торти са по 3,30 - 3,50лв, колко е по- добре да купим от тях и тн и тн. Питал я е и защо имаме разлика в цената която ни е офертирана и при положение , че това сме получили като оферта , защо сега е различно  - отговорът е бил "а, вие се радвайте че не идвате другата седмица, още по- скъпо ще е. аз не съм виновна, че от цеха вдигат цените и нищо не мога да направя"  Понеже мъжа ми ми се обади, да се консултира какво да правим, говорих с нея по телефона... опита се да ме убеди , че за захарните цветя трябва да доплатя, но удари на камък с мен и с триста зора се разбрахме за 3.30 на парче + захарни цветя. (Тортата не е по наш модел, а по техен, в самия им каталог изглежда по този начин със захарна декорация, само че е в друг цвят). Уж доставката беше безплатна до ресторанта  - оказа че не е точно така... Абе както и да е...

Както се сещате 5 дни преди сватбата вече беше късно да търсим нещо друго, така че го преглътнахме и платихме... 2 дни преди сватбата говорих с управилтелката - много мила и любезна жена. Не съм повдигала с нея темата, но останах с много добри впечатления от нея. Пак казвам тортата беше много вкусна и красива, в крайна сметка това беше важното... но отношението на продавачката ми разваля малко вкуса... Ако ще поръчвате от там - говорете с някой по-висш
Отплеснах се...............

Съжалявам ако не съм много полезна...
« Последна редакция: януари 22, 2015, 11:07:22 от milenkata » Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: януари 22, 2015, 11:45:31 »

Еййй, много некоректно отношение от страна на тази продавачка! Нали офертата е за това, да си направи човек сметката и да си разчете парите и да прецени дали ще купи дадено нещо или не. В крайна сметка и доставката ли трябваше да платите? Според мен това отношение не би трябвало да бъде толерирано, единственото неприятно е, че всяка разправия (била тя и малка) би могла да изнерви ситуацията няколко дни преди сватбата...
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines