Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:47:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вегетарианството - за или против?  (Прочетена 42383 пъти)
 
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« -: юли 25, 2013, 16:49:39 »

Има ли вегетарианци от потребителите на форума? Не видях да има такава тема тук. Аз съм вегетарианец, но съм бил и месояден. Мислите ли, че вегетарианството е по-полезно?
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 29, 2013, 16:43:51 »

Аз съм вегетарианка. Дали е по-полезно - зависи. Аз определено не се храня никак здравословно.  pardon
Но пък въпреки нездравословното ми хранене, всички показатели по кръвните изследвания са ми в норма.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 29, 2013, 17:59:54 »

 аз съм родена вегетарианка. не съм се пънала целенасочено. просто не понасям физиологично нито миризмата нито вкуса на месото. Отделно от това с годините, започнах да срещам все повече хора, които лекуват тежки алергии с преминаване на по-леки хранения, които заобикалят всички меса без рибата.
Но не се бъркам на никого, мъжът ми си яде месо и за него се купува. Щом така се чувства добре тялото му и няма алергии или проблеми с черния дроб, си е негов избор.
Активен
elvenpath
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #3 -: август 05, 2013, 08:01:18 »

Аз съм вегетарианка по избор, преди 4 години и половина спрях да ям месо. Мен не ме вълнува толкова здравословният, колкото екологичният и моралният аспект smile Моят мъж също яде месо, но не купуваме и не готвим, яде го на обед на работа, някъде на гости или ако ядем навън.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 19, 2013, 11:01:44 »

Аз не съм в момента,но по-скоро съм за,отколкото против и обмислям дали да не спра окончателно и завинаги месото!  bad
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #5 -: август 19, 2013, 12:47:25 »

Аз не съм в момента,но по-скоро съм за,отколкото против и обмислям дали да не спра окончателно и завинаги месото!  bad

misspanda, здравей!  Wink
И аз бях така, но твърдо реших, че менюто ми ще бъде без месо и риба. Трябва да ти кажа, че съм много доволен. Не само от здравословен аспект. Казано с две думи - чувствам се чудесно. Така че, ако се двоумиш, по-добре избери вегетарианството!  good

Активен
Desislava
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #6 -: септември 19, 2013, 11:28:48 »


Трябва да ти кажа, че съм много доволен. Не само от здравословен аспект. Казано с две думи - чувствам се чудесно. Така че, ако се двоумиш, по-добре избери вегетарианството!  good



Едва ли има човек, който се е докоснал до вегетариански начин на хранене и не се е чувствал по-жизнен и здрав smile

misspanda всичко е до навика, а щом имаш желание и ти идва от вътре супер, давай смело smile
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #7 -: октомври 26, 2013, 17:09:56 »

Ето нещо интересно по темата:

Вегетарианската диета може да се окаже ключът към по-дълъг и здравословен живот, съобщават Ройтерс и британски издания, позовавайки се на резултатите от американско проучване.

Експертите твърдят, че изваждането на месото от всекидневното меню може да представлява всичко необходимо за намаляване на риска от сърдечно-съдови заболявания и ранна смърт.

Предишно проучване показва, че за хората, които наблягат основно на плодове и зеленчуци, рискът от смърт, свързана със заболяване на сърцето или по друга причина в последвал период, е по-малък, отколкото за любителите на месо.

Авторите на настоящото изследване от университета "Лома Линда" в Калифорния са анализирали данни за 73 308 души.

Специалистите са установили, че за онези от тях, които са се въздържали от консумацията на месо,

ползите за здравето и дълголетието са били най-големи.

Като цяло за изследваните вегетарианци рискът от смърт в последвал 6-годишен период е бил с 12 процента по-малък, отколкото за любителите на месо.

Специалистите са отчели следните тенденции във вегетарианската група - индивидите са по-възрастни и по-високо образовани и е по-вероятно да са семейни, да употребяват по-малко алкохол, да пушат по-малко, да тренират повече и да са по-слаби.

В последвал близо 6-годишен период са регистрирани 2570 смъртни случая.

Като цяло процентът е бил 6 смъртни случая на 1000 души годишно.

За вегетарианците обаче рискът от смърт за последвалия период е бил с 12 процента по-нисък.

"Резултатите демонстрират ясна връзка между хранителния режим на вегетарианците и по-ниския процент на ранна смъртност", твърдят авторите на изследването.

Авторите на проучването са установили още, че ползата от вегетарианската диета е по-голяма за мъжете. Отдавна е известно, че прекомерната консумация на преработено месо повишава риска от развитието на рак.

Предишни изследвания са показали, че за вегетарианците опасността от злокачествени заболявания е по-ниска, а от сърдечносъдови болести - съществено по-ниска.

Други проучвания сочат, че изобилието от плодове и зеленчуци, което присъства в менюто на вегетарианците, понижава холестерола.

Още любопитни факти от изследването са, че за вегетарианците е по-вероятно да се оженят, да имат по-добро образование и да бъдат по-слаби и в по-добра физическа форма, разказва още "Хъфингтън поуст".

Учените уточняват, че изследването е за прекалено кратък период от време, за да бъдат поставени генерални заключения. Необходими са още проучвания по темата за връзката между хранителния режим на вегетарианците, тяхното здраве и продължителността на живота.

Източник: БТА, "Хъфингтън поуст"   
Активен
okoronko
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #8 -: октомври 31, 2013, 14:43:36 »

Според мен всеки има право на избор!
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #9 -: ноември 28, 2013, 16:41:49 »

Според мен всеки има право на избор!
Абсолютно.Има си положителни и отрицателни страни и на двата режима.
Като се замисля какво слагат в месото и колбасите,как ни пробутват месо с изтекъл срок на годност от други държави....И въпреки това не мога без месо.
Активен
lontan
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #10 -: декември 20, 2013, 10:11:40 »

Аз съм твърдо за !!
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #11 -: март 05, 2014, 12:40:48 »

И аз не ям месо, но не заради някакви убеждения, а просто защото никога не ми е било вкусно.  pardon
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #12 -: март 06, 2014, 11:16:45 »

По принцип не е лошо и да се яде месо, ако ти се яде, но да е с ясен произход и да е чисто месо. Без разни месни продукти (кайми, колбаси, кренвирши и т.н.) Аз също съм имал периоди, съм бил месояден, но повече харесвам безмесната диета.
Интересно е да прочете: Ужас! Хранят ни с кучешко месо
Активен
feelthef
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #13 -: юли 13, 2014, 09:48:30 »

С изненада открих тази приятна тема   good
Вегетарианка съм, като допускам единствено риба и то не много често.
Храня се максимално здравословно, правя веган десерти и фрешове на мен и семейството
На сватбата, която е след 2 седмици ще има 3 вегетариански менюта, едното от които е за мен  smile

Приятно ми е да обсъждам темата със съмишленици, иначе приемам на 100 процента личния избор на всеки с какво да се храни!
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #14 -: август 17, 2014, 11:35:04 »

Темата наистина е хубава и доста посещавана. В последно време много вегетарианци стават вегани (пълен отказ от животински продукти). Аз съм мислил да стана веган, но мисля, че е твърде крайно. И все пак, вегетарианската диета е по-добрият вариант. Понякога може и да се редуват различни режими на хранене. Всичко е въпрос на предпочитания и личен избор.
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines