Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 17:36:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 178525 пъти)
 
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: декември 04, 2013, 08:19:55 »

flyin, има още време, не го отписвай още! И аз все се надявам да стане естествено и при мен. Аз също още се боря с гъбички, а имам и раничка на шийката, но не искам секцио.   nea
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: декември 04, 2013, 09:28:56 »

Scarlett баткото е раждан секцио и това ще е така  Wink
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: декември 04, 2013, 09:35:40 »

Относно пъпната връв , нашият батко беше увит 3 пъти около вратлето, тогава по преценка на доки ми предложи секцио и сега не съжалявам. Дори съм благодарна, много често се увиват бебетата, разбира се това не означава някакъв проблем.Непосредствено преди раждането ще те наблюдават, видеозон, доплер, тонове и лекаря ще прецени кое е най-правилното.Стига да искаш да го послушаш, избора си остава наш  give_rose
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #423 -: декември 04, 2013, 10:49:47 »

Здравейте! Аз си чакам прегледа в понеделник да си видя бебо най-накрая. Нямам идея колко е голям и колко тежи. Ако съдя по силата, с която ме рита, не е дребно детето  Wink По цял ден все едно е на маратон, все нещо шава, подритва  smile

flyin, не губи надежда, мила. Дано бебчо се отплете и да се осъществи желанието ти за нормално раждане!
А за количка се спряхме на mutsy evo. За сега тя отговаря най-много на изискванията ни.

Ние в неделя бяхме с таткото на курс за грижа за бебето. Водеше го една акушерка, която много ме впечатли, даде ни много полезни съвети. В понеделник вечер бяхме на информационна среща в една от болниците, към която съм се насочила за раждане. Остават ми още 2 седмици да работя и после се впускам с пълна пара в подготовката за бебо.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: декември 04, 2013, 11:31:58 »

Аз утре съм на преглед пак, че нещо тия дни имам едни странни болки ама то е така, аз не съм почивала от не знам колко време.Дано всичко с малката е добре.Иначе рита като за световно момата.

За раждане говорите, на мен ми е още далеко, но го обсъдихме с доктора.Ако няма някакви проблеми ще съм нормално, структурата ми го позволява, а и честно аз не искам поредната операция.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: декември 04, 2013, 11:53:55 »

flyin, стискам палци бебчо да се разплете. Често срещано явление е това с пъпната връв. А и гъбичките, за съжаление често се случва - при този понижен имунитет. Дано бързо ги уморите. Аз този път ги оттървах (поне засега). Пък както дойде за раждането, да сме живи и здрави, бебоците също.

Thea, радвам се, че се разписа. Сподели къде ходи на курсове за родители и към коя болница си се ориентирала? Аз този път ще ги пропусна, но миналият бях редовна като излязох по майчинство. Най-полезният беше в болница Щерев и там бяхме и с таткото - точно първи грижи за бебето. Но може би най-много ми помогна това, че се въртях непрекъснато около акушерките в болницата като родих и ги разпитвах, и гледах как се справят с бебчо. Е пак беше "шок и ужас" вкъщи в началото, но бързо се нагодихме. Майчинските инстинкти са голяма работа, на тях най-голямо доверие имам.  good

Маги, ти да не се преумори покрай ремонта нещо? Пази се, доколкото е възможно. Пожелавам ти бързо да отшумяват неразположенията.

За раждането - аз пак се надявам на естествено раждане. Изпитвам панически ужас от операции и дано не ми се наложи. Засега няма показания, дано така да е до края.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #426 -: декември 04, 2013, 17:55:44 »

Scarlett, аз съм в немско, та тук посещавам тези курсове. Права си, че сигурно от вълнение като се появи бебо ще забравя всичко и че най-голям помощник ще ми е майчиния инстинкт. Но от курса получих и много полезна информация относно какво ще ни е необходимо за бебо, за да е по-лесна подготовката /аз по принцип съм на мнението, че за едно бебе не са необходими много малко неща/.
Тук имам право и на акушерка, която да идва всеки ден след раждането вкъщи за консултация /общо 10 дни/ и после още 10 пъти когато ми е необходимо. Та се надявам тогава да упражня къпането, че ми е голяма мъгла и ми се вижда мнооого сложно girl_impossible

За болницата мога само да каже, че се насочих към нея защото държат на естествено раждане, по-малка е и има повече време за пациентите, практикуват bonding веднага след раждането, бебето е през цялото време в стаята при майката и са отличени в подкрепата си и насърчаването в кърменето.
За секцио и аз не искам да си помислям, надявам се много на естествено раждане.

Маги, почивай си повече, ако е възможно. Как върви ремонта? Готови ли сте или още сте в действие?

Да попитам ще повивате ли бебоците и ако да, какво е най-подходящо. Какъв трябва да е размера на пелената/одеалцето?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #427 -: декември 05, 2013, 06:53:33 »

Да попитам ще повивате ли бебоците и ако да, какво е най-подходящо. Какъв трябва да е размера на пелената/одеалцето?
Oh my ... такъв въпрос пък въобще не очаквах... Аз повивах само вечер, за сън и то първите 10-тина дни. Тензухените пелени /тези, между краката/ бяха 70 х 70 /толкова беше стандартната ширина на плата/, бархетните - 90 х 90. Има и правоъгълни, половината от големите. Моите деца бяха едри и имах само 2-3 от тях, те просто влизаха в пакета готови. Ръцете не съм повивала, те още в болницата си вадеха ръцете, защото им бяха малки и къси. Едно време не ги обличаха в болниците с дрешки, само ги повиваха. Имам и повой, ама само за изписването, плетен и бродиран в комплект с "официални" пелени от баба ми за повиване на майка ми. Дължината му е 1.20. Много му се кефеха и доктори, и акушерки, и майки.
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: декември 05, 2013, 08:32:10 »

В къщи изобщо няма да го повивам, в родилното баткото беше повит 5 дена. Сега ходя на училище за родители и на отворени врати бях там обясниха че може да се обличат още от раждането стига да имам по 2 комплекта на ден изпрани и изгладени. Но аз за себе си мисля че е излишно тъй като трябва аз да го обличам, ще съм с операция и от опит знам че няма да ми е до това. Та за това съм се спряла на повиването, а в къщи ще сме със дрешки.
Въпрос на личен избор и преценка  give_rose
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: декември 05, 2013, 11:36:15 »

Аз не съм повивала първото бебе, нямам намерение и сега. Даже си мислех, че вече не се практикуват такива неща.  pleasantry
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #430 -: декември 05, 2013, 11:45:01 »

Свекърва, защо, какво те притеснява във въпроса?  huhhuh.gif  Аз толкова противоречиви мнения чух по темата, че повече се обърках отколкото да ми се изясни какво трябва. Според д-р Карп стегнатото повиване е задължително за успокояване на бебето. Някои акушерки пък от болицата отричат повиването, дори го „забраняват“. Един лекар пък се изказа, че според не знам си какво изследване пречело на развиването на моториката на детето... иди ги разбери. На всеки семинар или в книга, все някой изкарва някакво ултра-ново изследване. Не говоря за повиване, за да му е топло на детето, а като средство за отключване на успокояващия рефлекс на бебето. И затова питах някоя от мамите дали го е прилагала и дали има опит.

Скарлет и аз така мислех, но явно "пак се връща на мода" или поне тук. Доста дискутирана и противоречива тема е при нас  pardon
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: декември 05, 2013, 12:51:53 »

Не знам за моториката, но определено понякога помага за успокояване на детето. Зависи и от детето. Ако както в нашия случай нищо друго не помага и аз го повивам. Дани е невероятно буйно дете още от сега. Плаши се в съня си от размахването на ръчичките и крачетата си. Не винаги го успокоява обаче, понякога даже го дразни. Според мен ще прецениш сама, както каза майчиния ти инстинкт ще ти подскаже good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #432 -: декември 05, 2013, 13:06:09 »

Да, точно по тези причини се зачудих. То като се каже повиване и всички скокват... Баба ми разказваше, че е повивала майка ми, като е слагала дъска  и около нея е замотавала стегнато и здраво бебето, че да е изправено, с прави крачета. При майка ми /аз съм 54-ти набор/, пак са препоръчвали повиване, но задължително с дебело парче между краката. То не е и имало дрешки за новородени. Но майка ми ми е плела памучни ризки и аз се имам на снимки с открити ръце. Иначе до 40-тия ден е било с повити ръце, да не се драска бебето.
При мен /големият син е 81-ви набор/, препоръчваха повиване само през нощта, с парче между краката и свободни ръце. Ние им режехме ноктите, нямаше ръкавици. Вторият е лятно бебе, а и беше много голям и силен и вечно се разповиваше в болницата /4.500 се роди/ и не го повивах. За да се чувстват добре и да не се клатушкат, препоръчваха кърпи за подпиране - бебето да е стабилно и да му е топло. В някои книги даже си спомням, че пишеше да се слагат грейки.
Абсолютно съм съгласна, че е 10000 пъти по- лесно да повиваш бебе, отколкото да го обличаш. Хихи, нас ни плашеха, че като му ограничаваме свободата, това щяло да доведе до плахост в характера. За едно съм съгласна- между краката задължително трябва да има нагънато парче.
Между другото, зная размерите, защото тензухените пелени още са живи и ги ползвам за разни цели.
Сега си мислех, че препоръчват гушкане на бебето и спане при майката, затова се зачудих. Ще взема да извадя аз книгите на баба ми за гледане на дете с Ь в края на думата, като нищо "революционните" идеи да са твърде стари и изпитани Wink
« Последна редакция: декември 05, 2013, 13:13:25 от svekarva » Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: декември 05, 2013, 13:50:15 »

Честно да си призная, аз дори не знам какво точно значи "повиване" - да увиеш детето в пелена, така че да не може да мърда ръцете и краката си ли? И ако да, то каква е целта? Малко не ми е ясно.
Ако идеята е да се чувства по-уютно, както е било в утробата на майка си, то има много други начини. Слингът например върши чудесна работа.
Факт е, че Иван като се роди, първите няколко дни не искаше да спи в кошарата си. Може би му е било малко широко и страшничко, та първите дни ползвахме коша на количката и всичко беше наред. Но със сигурност си спомням, че педиатърката ни каза, че е хубаво да го оставяме да си рита на свобода, за да се разгръщат ставите на крачетата, тъй като толкова време са били свити в утробата.
Що се отнася до "модите" в отглеждането на децата, има всякакви, въпрос е на личен избор и разбирания. Аз като цяло съм привърженик на т.нар. привързано родителство (attached parenting) и по-естествените методи на отглеждане, но без да се вманиачавам - привърженик съм на дългото кърмене и естествено отбиване на детето, носенето и дундуркане на ръце (не приемам тезите, че така се разглезвало детето), спането заедно с родителя, носенето в слинг, домашното приготвяне на пюрета и т.н. Моди много - в общи линии кой както го чувства и както го разбира. Воденето по нуждите на детето за мен си е най-приемливата мода.  Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #434 -: декември 05, 2013, 14:16:17 »

Аз пък си мисля, че никой не се е замислял толкова дълбоко...Условията са били други - нямало е нужните тъкани, нямало е перални, нямало е парно. Представете си да се преоблича начишкано бебе през нощта в студена стая колко време би отнело. Пък с пелени става за секунди. те и съхнат много по- бързо от дрешките, слънцето ги грее /дезинфекцира/ по цялата площ, има още хиляди причини вероятно, свързани с начина на живот. Нека не забравяме, че и памперсите са от последните години. Пък и нямаше много информация, една две книги и слушаш докторите и акушерките. Хехе, беше по- спокойно като си без право на избор Wink.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines