Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 17:04:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 170839 пъти)
 
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: декември 12, 2013, 13:15:22 »

Магито и на мен ми се вижда нисък ама това в рамките на месец ли падна толкова? Защото моя от 6-ия месец до сега пада с 1 единица без прием на желязо. Почнах от 111 до 109 този месец и за това пия желязо сега. Така или иначе ще направиш пак изследване, мисля че има някаква грешка при тебе не е възможно.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: декември 12, 2013, 14:15:21 »

За месец и половина падна толкова.Пускаха ми два пъти желязо веднъж ДКЦ-то, веднъж в болницата, че нали ми правиха системи.Просто нещо се е сринало в мен централно.Какво да се прави.А не е да не ям богати на желязо храни.Организъм.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #467 -: декември 13, 2013, 11:11:14 »

От няколко дни все си мисля, че съм писала, мислено бях споменала всяка мама в поста си, но...хормони /или стрес/.  crazy

В понеделник бях на преглед. Всичко с бебо е наред, тоновете също. Милото си е смушило едното стъпалце и другото колянце точно под ребрата ми и като мръдне, сълзи ми потичат. Вчера беше много неспокоен, все едно се гонеше или биеше с някой, та на работата се превивах от болка.
Преди 3-4 дни забелязах, че краката са ми отекли  huhhuh.gif Направо не си виждам глезена.
Днес пак съм в отпуск и след малко ще ходя да видя дали в ДМ има нови неща за малчо. Купих му от там страхотно одеалце от еко неизбелвана вълна.
Разбрах, че колегите мислят да ми правят във вторник изпращане, въобще не ги обичам такива неща. В сряда ще им занеса нещо за почерпка, та сега трябва да търся рецепти, баници да правя....пфуу.

Маги, пожелавам ви възможно най-малко стрес при местенето!
Скарлет, днес е послед ден на работа, нали? Кажи как се раздели с колегите и какви са плановете сега за "свободните" дни.
Flyin, мила, благодаря ти за информацията! Ти не излизаш ли също тези дни в майчинство?
menyanthe, дано второто раждане мине леко, безболезнено и изпълнено само с хубави емоции!

Съжелявам, ако съм изпуснала някой.
Seegirl не се е разписвала скоро.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: декември 13, 2013, 12:33:04 »

Flyin, мила, благодаря ти за информацията! Ти не излизаш ли също тези дни в майчинство?
Даааа, първи ден ми е smile За сега съм в отпуск, болничният ми започва от 26ти. Днес си поспах хубаво, хапнах и сега бързо ще си намеря работа вкъщи. От следващата седмица вече ми е доста запълнена програмата - лекции за бъдещи родители, прегледи, ден на отворени врати и тн, както и търсене на подаръци за близките. Стискайте палци, че днес сме на втори преговори за една квартира. Не бих казала, че е нещо кой знае какво, но след почти 6 месеца търсене вече няма време и да речем, че и това става.
Тhеа, на мен вчера ми беше изпращането и правих и аз баница biggrin Наредих я предната вечер, а сутринта станах рано, направих заливката и я изпекох, стана много вкусна (аз скромна biggrin) . Даже сложих и късмети, понеже си е традиция да правя за екипа баница с късмети за нова година, просто този път по-рано smile На мен ми се падна "Малко юначе в къщата ти ще проплаче", което си е истина, живот и здраве smile
Един съвет за позата на бебчо - понеже и аз имах такива проблеми наскоро, пробвах да го "преместя" като застанах на колене и лакти и поседях около 10ина минутки. Това е поза от йога за бременни и се препоръчва и при бебета в седалищно положение, за да се обърнат. По този начин има повече място за бебчо да се намести, няма рискове и неудобство.
На нашето юначе вече мястото определено е започнало да не му достига и движенията са му се променили. Хълцането му много ме забавлява, да ни е жив и здрав май на майка си се е метнал smile

Скарлет, на теб ти пожелавам приятен последен ден!
Маги, стискам палци да го вдигнете хемоглобина, аз смъкнах от 122 до 111 за 4 месеца, сега съм на Легофер. Лекарят ми предпочете май да се застрахова, че иначе стойностите са сравнително нормални. Няма лошо, ще го пия.
На всички - много приятен край на седмицата!
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: декември 13, 2013, 16:11:35 »

пробвах да го "преместя" като застанах на колене и лакти и поседях около 10ина минутки.

Аз така си отмествам (или си мисля ) бебето от дебелото черво.
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #470 -: декември 13, 2013, 16:57:58 »

Здравейте на всички smile

В сряда бяхме на преглед. Малката непослушка расте, всичко при нея е ок, няма забележки докторката. Аз антибиотика вече го свърших, чувствам се по-добре, болките изчезнаха, надявам се бактериите също. В понеделник ще пускаме контролни изследвания да видим имало ли е ефект от лечението. 

Thea, относно отичането, как са ти стойностите на белтъка? На мен в болницата ми установиха малко занижени стойности на белтък в кръвта и всеки ден трябва да ям белтъци и извара, за да не падне прекалено с напредването на бременността. Отделно гинеколожката ме предупреди да се наблюдавам за отоци по ръцете и краката, защото били симптом на нисък белтък. Разбира се, ти си в по-напреднала бременност от мен и може отока да е от по-голямата тежест и т.н., да няма нищо общо с това, просто споделям, защото в момента ме наблюдават за това. Не искам да те притеснявам, аз не съм лекар и следователно не съм компетентна в областта, надявам се всичко да е наред  good

Flyin, честити първи дни вкъщи  blum Предполагам отначало ще ти е малко странно стоенето вкъщи, аз лично първите дни се чудех как да си организирам дните и какво се прави като си вкъщи  pardon Обаче предстои вълнуваща подготовка за посрещането на малкото човече вкъщи, насладете и се и успех с квартирата, стискам палци.

Маги, дано стойностите бързо стигнат нормалните, почивай и наблягай и на храни богати на желязо  girl_wink За преместването....знам как е..затова не смея да ти кажа да мине по-леко, защото си е голяма работа и хамалогия, но по-спокойно, ти не се товари много, намери помагачи, да има още някой чифт ръце на разположение  smile

Menyanthe, пожелавам ти леко раждане и мисли позитивно, нека това, което се е случило при първото остане в миналото. Ще си избереш добър специалист и всичко ще е различно този път   give_rose

Scarlett, какво прави голямото бебе? Спогаждате ли се или с намаляването на пространството рита все повече  blum

Sabeva_07, пий желязото и да се нормализират и при вас нещата. Надявам се всичко да е наред smile

Хайде пазете се и поздрави от нас, чета редовно, пиша рядко, защото нямам достъп до компютър, а през телефона ми идва зор да пиша Wink

Поздрави от студена и много леко снежна Варна  heart
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #471 -: декември 13, 2013, 17:45:08 »

Flyin и в мойта йога е има тази поза. Като цяло след йогата за бременни бебчо е много спокоен. Само че все се случва, че все съм в магазина или на работа когато е в най-болезнената за мен поза, няма как да съм на 4 крака в офиса  pardon Но като си остана вкъщи така ще се опитвам да го премествам. Подозирам, че това му е любимо място и ще се измества за малко, после пак в същата позиция. Така е от 2 месеца...но поне хубавото е, че още само 2 остават  Wink
А за баницата ме разби, че си е пекла преди работа, браво. Ние от отдела сме повече от 50 човека и ще трябва да мисля допълнително с баницата какво да приготвя. За подаръчета на тийм-а ми /само мъже/ ще приготвя домашни бонбони и марципанени сладки с макадамия. Ти щом всяка година правиш баница за колегите значи си майсторка. Може да ми пратиш рецептата на лични  Wink

Seagirl, радвам се, че се разписа и още повече, че при теб с бебка всичко е ок! smile На мен не са ми правили изследвания на кръвта, само урина тестват всеки път. Ще спомена за това отичане на краката на лекарката ми следващия път. Уж четох, че било нормално, трябвало да се внимава да не се застоява човек, да си вдига краката нависоко и т.н. Днес не са така отекли, но ще се консултирам с лекарката ми.

Аз уж днес съм в отпуск, а от скитане чак сега се прибирам, все нещо има за правене...
Хубав уикенд ви пожелавам  smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: декември 17, 2013, 20:09:27 »

Здравейте отново от мен.Ама вас никакви ви няма.Днес бяхме пак на преглед, нали мама е леко луда smile Девойката е 1600гр, рита, с главата на долу е, плацента ниска, с голяма глава и дълго бедро smile взела е по нещо и от мама и от тати smile Общо взето това в към момента от нас.Аз тази седмица съм почивка, след нова година как ще съм не знам.
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: декември 18, 2013, 10:06:00 »

Мами от коя седмица мислите да започнете да следите тонове. Понеже имам приятелка в АГ-то тя ме вика довечера защото е на смяна да ми направи първия запис. Не знам не е ли рано, вие как мислите?
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #474 -: декември 18, 2013, 10:53:20 »

sabeva_07 не е рано и аз от тогава започнах да ходя всяка седмица до края.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: декември 18, 2013, 11:12:39 »

За тоновете, аз също питах, рано било  huhhuh.gif Следи ме на доплер и следи тоновете всеки път, а следващата седмица съм пак при него де, пък и му имам доверие, така че каквото каже.

Момичета, аз да си задам един може би глупав въпрос - имам чувството, че коремът ми се е смъкнал и усещам главата на бебето доста ниско долу. Краката си ги подпира на ребрата ми най-редовно де, но ме притеснява да не би от натоварване да си докарам преждевременно раждане. Трябва поне до 37ма седмица да изкарам, а имам горе-долу месец до тогава. При майките с опит - при вас имаше ли смъкване на корема и кога?
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #476 -: декември 18, 2013, 12:10:53 »

При мен започнаха записа на тонове още миналата седмица, бях 30 + г.с. От сега нататък на всеки преглед казаха, че ще ми ги следят. Другият ми преглед е след 10 дни.
flyin, не съм компетентна по въпроса, но да кажа, че вчера случайно прочетох, че от тази седмица /32-33 г.с./ е при някои бременни бебето вече слиза надолу т.е. намества си главичката в посока малкия таз.

На мен днес ми е последен ден. От вчера се изпращаме с колегите, днес цял ден пак така.
Нещо много ме гонят киселини и нищо не помага. А да не говоря, че не мога да си побера краката в обувките. От утре като си остана вкъщи трябва по-интензивно да почна да се разхождам, леки упражнения, уж помагало против отоци... huhhuh.gif
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: декември 18, 2013, 12:46:39 »

При мен започнаха записа на тонове още миналата седмица, бях 30 + г.с. От сега нататък на всеки преглед казаха, че ще ми ги следят. Другият ми преглед е след 10 дни.
flyin, не съм компетентна по въпроса, но да кажа, че вчера случайно прочетох, че от тази седмица /32-33 г.с./ е при някои бременни бебето вече слиза надолу т.е. намества си главичката в посока малкия таз.

На мен днес ми е последен ден. От вчера се изпращаме с колегите, днес цял ден пак така.
Нещо много ме гонят киселини и нищо не помага. А да не говоря, че не мога да си побера краката в обувките. От утре като си остана вкъщи трябва по-интензивно да почна да се разхождам, леки упражнения, уж помагало против отоци... huhhuh.gif
Благодаря ти, миличка, дано наистина изчака, че е много малък още, а и сме до никъде с приготовленията.
Приятен последен ден на теб!  give_rose
Между другото, навсякъде говорят за много ходене за по-лесно раждане, развитие на мускулатурата и по-добро кръвообръщение (аз имам чувството, че точно с многото ходене си го докарах този смъкнат корем, но пък и нямам за сега проблеми с отичане на крайниците).
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: декември 18, 2013, 21:35:36 »

flyin, въпреки че се предполага, че имам пресен опит, нямам спомен как съм се чувствала в тези месеци с първата бременност. В момента се чувствам като теб-корема ми изглежда смъкнат, бебето ме човърка ниско и от време на време ме рита в ребрата и имам мнооого контракции. Като си почина контракциите и болките изчезват, ама не ми се случва често. Виж колко е смъкнат корема ми 4 дни преди да родя ( снимките са правени на термин).
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: декември 19, 2013, 07:56:23 »

Добра утро ранобудни и не толкова ранобудни мамчета smile. Снощи за първи път ми правиха тонове и както се изказа доки перфектни били. Сега чакам консултацията на 30-ти, предпразнично да се видим с девойката smile. А утре започвам приготовления за моя Рожден Ден който е на 22-ри, ще правя разни вкусотийки, няма да споделям за да не ви се прияде. Тази година ще я карам по-кротко вкъщи на домашно, така мислим всички празници да изкараме.

Хубав ден и цунки на тумбачетата!
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines