Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 08, 2024, 00:45:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 172802 пъти)
 
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: август 07, 2013, 10:58:11 »

И аз много се заинтригувах от Палмърс и ето какви адреси открих за различните градове: http://www.palmers.bg/stores.htm

Довечера имам път покрай мола, ще проверя дали има в действителност (за Варна).
Иначе за четенето, тъй като ми е за пръв път и много се притеснявам да не объркам нещо, просто защото не съм знаела, затова съм си решила да си набавя някоя друга книжка. Но Scarlett, и ти си права, че сега май е времето да се почете и за отглеждане на бебето. Майка ми вече ми метна нейната книга...предполагам всички я помните една дебела със сини корици от едно време, но мисля и по-съвременни автори да почета  girl_wink
Иначе сега с тази работа нямам много много време за четене, а пък вечер господина или госпожицата в мен ме приспива в 20:30, но като се застуди навън и корема ми порасне, излягам се тържествено и ще си чета. А и вие много ми помагате като ви чета, все пак повечето ще сте мами за втори път и не питай старило, питай патило е работата.
Много се разбъбрих, но истината е, че освен мъжа ми и майка ми, за момента няма с кой да говоря за бременността, а толкова много се вълнувам.
Обещавам линийка да сложа като мине прегледа на 20.08  girl_wink

Айде вече наистина изчезвам да работя, че да не ми се карат  smile
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: август 07, 2013, 19:11:59 »

Първия път от стрии ме спаси натурално бадемово масло.
Аз каквото прочетох през бременността, нищо не остана в главата ми. После си купих:
Много ми харесва


* 68271.jpg (45.94 KB, 409x600 - видяно 211 пъти.)
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: август 07, 2013, 19:13:05 »

Момичета, кремчето се продава във вериги Lilly, има ги на доста места. Има и един още по-добър интензивен крем на същата марка, но него ще го взимам по-нататък.

Относно четенето, аз нямам предишен опит, така че за мен е от изключително голямо значение да се подготвя предварително - чета всякакви книги и материали на тема бременност и грижа за новороденото, онзи ден даже гледах клипче за поставянето на детското кошче за кола и малко ми се изправи косата biggrin Изглежда все едно трябва да имаш 3 висши образования biggrin
Убедена съм, че много неща не се учат, на някои хора пък им идва отвътре, но не искам да рискувам и искам да съм подготвена (на теория) за всичко - от бременността през раждането, кърменето, та поне до първите годинки. Книгите, на които разчитам, са на Доктор Спок за бременността, сега приключвам  грижата за бебето и детето, отделно прочетох книжката, която ми дадоха след БХС в Майчин дом, също има важни неща. Понеже се ровя и в интернет, мога да качвам тук някоя интересна статия, ако и вие имате желание, разбира се.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: август 08, 2013, 08:56:28 »

flyin, поздравления, че така хубаво се подхотвяш. Чети сега, че после време няма да има.
Щом харесваш и ровенето в Интернет, препоръчвам тези два сайта:

http://www.podkrepazakarmene.com/c/%d1%81%d1%82%d0%b0%d1%82%d0%b8%d0%b8

http://xedra.wordpress.com/

Сякаш за кърмене и захранване най-много се наложи да прочета до 1-годишна възраст на детето. Ходих и на курсове за бременни, когато излязох 45-те дни болнични преди раждане. Ех, хубави и безгрижни времена бяха.  heart  blum

angel4e, като ти гледам подписа, терминът ти е само два дни преди моя.  Bravo
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: август 08, 2013, 09:25:12 »

Скарлет, много благодаря за линковете ще ги прочета с интерес.Тук в Плевен училища за бреманни няма, има събирания на НАПК, знам че има членове в града и ще мога да разчитам на тях, като стигнем до там.Книги още нямам нито една, общо взето чакам да мине ФМ и чак тогава ще се ориентирам какво ще правя.
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: август 08, 2013, 10:00:24 »

Здравейте,

Вчера си купих една книжка, до момента съм доволна от прочетеното, полезно и синтезирано.
Иначе по съвет на близка приятелка, зимата ще посетя и аз лекциите, както и дните на отворени врати в родилните отделения, но зимата да дойде. За сега се опитвам вечер да почивам, че голяма умора ме е налегнала.
Хубав ден на всички!

Ето и книжлето, което си взех:


* 37686z.jpg (14.3 KB, 200x280 - видяно 2412 пъти.)
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: август 08, 2013, 10:32:28 »

Здравейте, мамчета! smile
Извинявайте, че ви нахлувам в темата, но не можах да се сдържа да честитя на две познати вече бъдещи мами - flyin и Seagirl . Честито, милички, много се радвам за вас! yahoo Желая ви лека и безпроблемна бременност, наслаждавайте се на растящите коремчета колкото можете повече, защото времето лети страшно бързо give_rose
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: август 08, 2013, 10:49:02 »

Маги, радвам се, че са ти харесали сайтовете. Даже в първия има един разказ и от мен:  blush

http://www.podkrepazakarmene.com/nasheto-nachalo-566.html

Ако знаеш само колко приятели имам от Плевен, чудна работа. Там имате една много хубава клиника. Кога си на ФМ да стискаме много палци? Разсейвай се с разни неща, за да не се филмираш много, доколкото е възможно.  good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: август 08, 2013, 12:01:43 »

Тук, частни болници да искаш, нали сме медицински град.Иначе ФМ ми е на 16.08, сега съм спокойна, ама като наближи още ще психясам тотално, познавам се.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #114 -: август 08, 2013, 12:42:55 »

Скарлет, много ме развълнува твоят разказ. Просълзих се. cray Браво на теб и на мъжа ти. Много е важна подкрепата в такъв момент. Много пъти мъжът или близките на родилката започват да я притесняват още повече и това довежда до провал в кърменето.
Аз също имах трудно начало, при нас проблемите бяха плоски зърна, нежелание за сукане и това, че след секцио ми го донесоха чак на 3-ти ден. Това, което ме спаси беше, че имах много кърма и една акушерка, която си игра да ме изцежда ръчно, за да отпуши каналите. После помня, че докато го нямаше бебчо цедях почти непрестанно. Засука много трудно, чак към 7 ден. И аз много плаках и съм благодарна на мъжа ми, че беше на 100 % до мен и много ми помогна.
Вярвам, че за кърменето най-важното е силното желание на майката и да послушаш правилните съвети (защото винаги ги има много и обикновено коренно противоположни).
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #115 -: август 08, 2013, 13:09:36 »

Като стана въпрос за статии, имам събрани материали за първите грижи за бебето - масажи, закаляване, грижи за пъпчето, главичката, ушите..., какви дрешки да изберем и тн. Въпросът е къде да ги кача, ако някой се интересува  pardon
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: август 08, 2013, 14:22:41 »

Аз имам една папка БЕБЕ на компютъра и в нея има какво ли не: как се съхранява кърма, какви са имунизациите и ваксините до 1 годинка, за захранването, за това какви храни до каква възраст не е добра идея да се дават (някои от тях не трябва да се дават до 3г., а присъстват в почти всички детски кухни, прокламирани "от 10 месеца до 3 години"  beating). Имам си и списък на бебешки магазини, списък с характеристиките на количката, които съм преценила, че са важни за мен и списък за пазаруване за бебето.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #117 -: август 08, 2013, 16:56:16 »

Аличка, мен ме интересува закаляването, но пьк всичко може да бьде полезно. menyanthe, много ме заинтересува с това за храните.

Не можете ли да качите в DOX ?? (или да ми пратите на мейла, малко по-егоистично е)
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: август 08, 2013, 17:21:56 »

Ина, заповядай:

http://dox.bg/files/dw?a=35362c7bae

Естествено, винаги можеш да прецениш и самото дете как реагира на дадена храна и дали я понася добре - на около 2 годинки пробвах да й дам царевица (от тази на пара, която я продават) и я боля коремчето после, та сега съм ограничила даването на царевица - ще пробвам пак на по-късен етап.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #119 -: август 08, 2013, 17:57:07 »

Зипнах цялата папка, че са 10 файла. Не гарантирам за 100% достоверност, защото са събира неща от къде ли не и не съм ги изчела в детайли. Има някои неточности - например за бебешките бодита 22 е най-малък размер, но пък при по-едро родено бебе или не стават, или умаляват прекалено бързо. Линкът е валиден до 22.08.2013  Wink
http://dox.bg/files/dw?a=44c65182fc
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines