Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:34:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РИТУАЛНА ЗАЛА ИЛИ ИЗНЕСЕНА ЦЕРЕМОНИЯ? част 2  (Прочетена 112099 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: май 30, 2013, 12:29:54 »

« Последна редакция: май 30, 2013, 12:31:50 от gucci » Активен
lil_angel
Регистриран

Публикации: 2


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 21, 2013, 11:29:04 »

Здравейте!  smile
Нашето сватбено тържество ще се състои на 28.09.2013г. Сватбата ще бъде вечерна, като за момента сме запазили само ресторанта - в хотел Банкя Палас. Другата седмица трябва да запазим и часовете в гражданското и църквата. Но все още сме в голяма чуденка дали церемонията да бъде в самата зала на общината или пък в градината на ресторанта. Малко ми се струва рисковано церемония в градината в края на септември заради променливото време, пък и така разходът по това перо от бюджета ще скочи. От друга страна заличката в общината въобще не ми харесва. Разбира се, не сме изключили опцията и гражданския и църковния брак да се състоят в София и само почерпката в ресторанта да е в Банкя.
Моля, ако някой има впечатления от сватби в Банкя да сподели. smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #2 -: юли 21, 2013, 12:55:42 »

рискът с изнесеният ритуал е винаги висок, дали ще е спетември или август никога нямаш гарантирано хубаво време за съжаление  sad. ние бяхме с изнесен ритуал и определно съм с две ръце за такъв, аз винаги си бях мечтала за такъв и държах на него въпреки риска, но има много нерви с времето, аз се скъсах от рев 3 дни понеже го даваха да въли, в крайна сметка времето беше чудесно но нервите са много. За ресторанта можеш да попиташ в темата за ресторантите, аз също се интересувах за този ресторант но мненията бяха противоречиви, нямало климатик и някъкви други изцепки от управитела, но по-добре да си даде мнението някой който е бил там на сватба smile успех!
Активен
elvenpath
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #3 -: август 04, 2013, 20:07:09 »

Аз смятам да имаме "изнесен" ритуал, но понеже сме през март, когато може и да има още сняг (както се надявам), ще си е в ресторанта, не в градина. smile
Активен
violinseti
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2



« Отговор #4 -: октомври 17, 2013, 21:33:54 »

Здравейте, казвам се Виолина и планувам сватбеното си събитие догодина пролетта. Искам всичко да е перфектно и съм заложила само и единствено на професионалисти. Затова искам да ви попитам, тъй като не можах да намеря отговор на моя въпрос, вкрайна сметка възможно ли е да бъде осъществен изнесен ритуал в София, извън рамките на обредните домове без младоженците да се подписват преди това (т.е книгите да се изнесат и да се осъществи на друго място самия ритуал) и респективно ако някой има информация колко струва това удобство! Защото аз много искам ритуалът ми да не се състои в ритуална зала. Благодаря Ви предварително за информацията.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #5 -: октомври 17, 2013, 21:50:25 »

Не книгата не се изнася за София за съжаление. Ние имахме изнесен ритуал и платихме 330 лева. Подписахме в ритуална зала сутринта което отнема 5 мин. 330 лева бяха за подписване в ритуалната и за лицето което провежда изнесеният ритуал. Трябва също така да осигурите озвучване на самият ритуал което ще ви струва към 150 лева.Може ако искате да спестите да наемете водещ или ДЖ да ви води изнесеният ритуал, което честно казано не знам до колко спестява пари, защото аз не съм се интересувала да наема друг. Искам само да ти споделя че и аз исках много да се подпишем в истинската книга, но въобще не промени усещането това че подписахме сутринта. Ако имаш още въпроси питай smile
Активен
violinseti
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2



« Отговор #6 -: октомври 19, 2013, 15:18:46 »

Благодаря много за изчерпателния отговор. Ех, жалко, че това което си мислех не е възможно. Тъй като съм си наела сватбен агент, тя ме посъветва ако не държа да ми се дрънкат баналните речи (както в самата ритуална зала) да заложим за изнесения ритуал на наш подходящ познат, който да води ритуала и който ще измисли реч, която си е строго индивидуално за нас (все пак ще ни познава) ... а и така ще спестим едни 300 лв. все пак. Много се замислих на тази идея, защото ми казаха мн хора, че става по-истинско, разчупено и самата реч, когато е съобразена с нас самите...се получава супер различно и уникално. Приятели също са го правили за ритуалите си и са мн доволни. Вие какво смятате за тази идея!?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #7 -: октомври 19, 2013, 15:45:39 »

всичко зависи от това как ти си представяш нещата. Аз държах много по нищо да не проличи че не сме в залата и да протече както би протекло в залата. Затова избрахме да е с лице от ритуалната. Честно казано речта беше си лекинко банална, и я чух и на друга сватба където изнесеният ритуал беше от водеща.Ако ти се чувстваш удобно изнесеният ритуал да бъде от ваш приятел, давай smile. В крайна сметка е важно да се забавлявате и съм сигурна когато срещу вас стои близък човек е много по-приятно и забавно smile
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #8 -: октомври 23, 2013, 21:22:18 »

Здравейте булки : ) Изчетох цялата темичка и както е и предполагах разни хора разни идеали. Няма как всеки да харесва едно и също и да усеща нещата еднакво. Аз ще споделя как се надявам другата година да усетя моя ритуал.  Не смятам, че е театър когато се вричаш в любов и вярност на някого. Дали си сложил подпис два дни преди това или го правиш на самия ден, дали ще ви венчае лице, служещо в ритуална зала, водещ или приятел ..няма значение за мен .. важни са думите, които смятам на кажа на човека до мен и да ги кажа пред приятели и близки.Нещо което не е написано и не го казват на всяка двойка, а нещо което идва от вътре. И за това смятам, че вън от строгостта на ритуалната зала желанието ми ще се сбъдне.  pardon
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #9 -: октомври 23, 2013, 23:44:02 »

.. важни са думите, които смятам на кажа на човека до мен и да ги кажа пред приятели и близки.Нещо което не е написано и не го казват на всяка двойка, а нещо което идва от вътре. И за това смятам, че вън от строгостта на ритуалната зала желанието ми ще се сбъдне.  pardon
Напълно споделям вашето мнение. Случи ми се да озвучавам вече няколко сватбени тържества без официални служители от обреден дом или специални водещи. Младоженците си бяха организирали всичко със своите кумуве, шафери, близки и приятели. Много хубави клетви за вярност (а не обичайните и клиширани фрази), размяна на халките, разчупват си пита и си вдигат наздравица и изобщо както си е обичая  със страхотно настроение и овации. Предполагам се случва някаква тенденция в последните месеци, а и вероятно ще се засили през 2014 г.
Активен
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #10 -: октомври 25, 2013, 14:50:29 »

  Може ли и аз да се включа с едно въпросче? Задължително ли е при изнесен ритуал в София, подписването да е в различен ден или може да е същият ден, но по-рано например?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #11 -: октомври 25, 2013, 15:50:25 »

  Може ли и аз да се включа с едно въпросче? Задължително ли е при изнесен ритуал в София, подписването да е в различен ден или може да е същият ден, но по-рано например?

Може в същия ден да е подписването, ние подписахме в същия ден в 10:00 това е най-раното, в толкова започват работа. Изберете си ритуална зала най-близко до вас за да не трябва да се разхождате надалеч. Ние примерно сме от Младост и подписахме в Ритуална зала Студентски град.
Активен
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #12 -: октомври 30, 2013, 10:30:10 »

mariola85 благодаря за отговорът. Аз също съм от Младост и ще погледна и тази в Студ. град в този случай.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #13 -: октомври 30, 2013, 10:36:40 »

mariola85 благодаря за отговорът. Аз също съм от Младост и ще погледна и тази в Студ. град в този случай.

Тази на Студентски град е в Дървеница, близо до 4-ти км ние бяхме тазм за 10 мин от Младост 4. Часът ни беше за 10:00. Но ние пристигнахме в 09:20 и мислихме че ще чакаме, но те бяха отворили вече и ни взеха веднага. В 09:30 вече бяхме готови, в 09:40 вече вкъщи, така че е напълно изпълнимо, не ни затрудни въобще, и се радваме че и на свидетелството за сключен брак е същата дата като датата на сватбата smile
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: ноември 01, 2013, 13:06:26 »

Момичета, много съм щастлива! Записахме се! Запазихме си желаната ритуална зала в желания час!  yahoo Платихме за хор. Ох, много се вълнувам!
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines