Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 15:34:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В СТАРА ЗАГОРА - 12 част  (Прочетена 240030 пъти)
 
beti88
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #495 -: юли 28, 2015, 10:13:25 »

Вторник или четвъртък след 13:00 отивате двамата (или единия носейки  2те лични карти) в 310 стая в общината и там ви записват дата,час и място на ритуала и ще ви обяснят подобно какво следва.

благодаря  give_rose
Активен
krizzia
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #496 -: юли 31, 2015, 01:00:28 »

Само като ходите в обредния дом (на ъгъла до 6-то) се въоръжен е с търпение ... вече 2 пъти ходя и двата пъти случвам на една служителка която ми стопи нервите! Дано пък вие да имате повече късмет от мен момичета!
Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #497 -: юли 31, 2015, 08:51:36 »

То заради една от обредния дом щях да остана без час. От късен изнесен исках да се преместим в библиотеката по-рано. И по телефона питах дали има дупка, да в толкова часа има, устройва ли ви? И аз щастлива Да, Да. Питам "да дойда ли утре да потвърдя, да мина през общината и там да кажа" Не ще си кажели. СЛед седмица мислене ме човърка тази модерна работа, по телефона всичко да е станало. Отивам до Общината да ми напишат уж новия час на нова бележка, хем да проверя. Казвам тъй тъй, преместиха ме 16,40ч, минавам да проверя. Нямааааа! Мен ме нямало в списъка им. Та въртяха сукаха, екипите заети, 16.30 ама вика да сте там от рано точно и бързо да е. Чак се зачудих дали имат съкратена версия, ако ги притиска времето angry Айде пак през обрадния и вече ще им се карам къде са гледали и нагло ми казват "ееее то за 10 мин, тя колежката нещо се е объркала" Прехвърли топката на някоя друга и тъй. Ама щеше да е интересно да идем 16.40 и да няма никой в библиотеката, тъй като са по изнесени ритуали.
Отделно веднъж минавам в работен час и ден, то заключено без бележка до кога и трябваше пак да се разкарвам.
Активен
krizzia
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #498 -: юли 31, 2015, 11:07:53 »

И двата пъти като ходих стаята/залата за сватбите беше заключена - без бележа без нищо ... а ключа се вижда как виси от вътрешната страна на вратата ... първия път си казах че може в тоалетната да е влязла жената - чакахме,чакахме .... След 20 минути отидохме да попитаме в залата за погребенията - там въпросната служителка ми вика "за мене сте, казвайте" .... представяте ли си - да обсъждаме сватбата в залата за погребение?! изобщо не се мръдна да отвори сватбения салон!!! говорим за изнесенай ритуал в к-с Кончета (с.Пряпорец) и тя ми заявява "аааа там няма кой да дойде да ви ожени ... ние на Сребърното езеро сме правили, на Баните там в Извора,на Марица Изток .... " е как така?! като вдигнах един скандал и й казах че аз знам за 2 сватби които са се провеждали там с изнесен ритуал тя по оценка,обади се по телефона и се оказа, че може ....
Та втория път след като вече бяхме минали през общината и имахме запазена дата и час реших пак да ида да видя предлагат ли те някаква украса за изнесени ритуал - същата история, сватбения салон заключен... отивам директно в погребалното пак същата леЛка .... казвам й че искам да погледна какви украси предлагат "ама какво точно искате" ... "ми не знам какво искам предстои ми сватба,търся украса, не ми трябват венци и кофчези" ... та благоволи да отвори сватбената зала тоя път и даже си харесах и си взех шампанското и украса за чашите ... Ама отношението й просто е потресаващо ... направо не ми се мисли ако точно тя ми води ритуала на сватбата...
Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #499 -: юли 31, 2015, 12:37:33 »

хахсхааа, то не е за смях, остави ме потресена, ама и умирам от смях що за отношение. Не ми беше хрумнало да питам в погребалното, мислех че са си отделни хора и "офиси". Явно през погребалното минават повече ( черен хумор извинявайте) и предпочитат тях да не изтърват. Аз за щастие, нищо не искам от тях освен да ни оженят. Аз искам за длъжностно лице да е онази червенокоска от общината, все нея съм гледала, ама като чух че са два екипа и се моля да е въпросната жена. Другата не я знам, но дори да е млада и красива, червенокосата я гледам от край години по сватби и ще ми създаде точното вълнение, ако ни бракосъчетае. И без това ме е яд, че няма да сме в старата зала, поне с жената да имам късмет....
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #500 -: юли 31, 2015, 15:21:47 »

krizzia не е тази особа дето води ритуалите .. тези, които работят в 310 стая водят ритуалите - при нас се случи така, че жената, която взе документите, ни води и ритуала .. много бях доволна от нея ..
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #501 -: август 24, 2015, 09:31:27 »

Здравейте момичета!  smile
Някой има ли впечатления от работата на Sound the best - Ганка Добрева и Галин Рачев (http://www.soundthebest.com/%D0%97%D0%B0-Sound-the-Best) .
Моля за помощ help! Всякакви отзиви са от полза.
Активен
Yonko_Rusev
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 12


www.yonkorusev.com


« Отговор #502 -: септември 03, 2015, 11:42:48 »

Blue_Sapphire ...най-добрия ти възможен вариант е да се обадиш на Ганка и Галин и да си направиш среща с тях smile Едва ли ще ти откажат ! Всякакви мнения за тях от трети лица ще бъдат приети от теб твърде субективно smile Казвам го от опит smile На мен като ми каже някой ,че еди си кои обувки ще ми стоят добре ...преди да ги платя все пак ги обувам ...оглеждам се в огледалото в магазина.....правя няколко крачки с тях ...и хоп : решавам дали да ги платя smile

 Късмет от мен  good
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #503 -: септември 03, 2015, 13:02:34 »

Благодаря, Йонко за съвета!  thank you
Личната среща си е едно на ръка. Исках да чуя все пак отзивите на хора с преки впечатления от мероприятие, на което са присъствали и където Гани и Галин са били "движещата сила" на партито Party time singer drum CHEERS. Личната среща не винаги може да даде такава информация. Иначе е ясно, че всички сме различни и харесваме различни неща.
И... разбира се, че най-важен в крайна сметка ще е личния контакт и впечатления. Така и ще направя, Йонко, но като човек занимаващ се доста с булки и техните неволи и тревоги със сигурност знаете, че се опитваме да изпипаме всичко и избора на профи-тата е много важен. В този ред на мисли е добре, когато чуеш от хора, минали през това, че не си на грешен път.
Благодаря, още веднъж за насоката. 10x
Активен
Yonko_Rusev
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 12


www.yonkorusev.com


« Отговор #504 -: септември 03, 2015, 13:26:06 »

"Иначе е ясно, че всички сме различни и харесваме различни неща"- ето тук е ключа , само трябва да го намериш smile

 Късмет ! 
Активен
milena_dyulgerova
Регистриран

Публикации: 3


Моят сватбен албум

« Отговор #505 -: септември 12, 2015, 15:45:43 »

Здравейте всички!

Казвам се Милена и на 28 август 2015 бях булка heart. Реших да отворя тази тема, тъй като смятам, че опитът ми ще е полезен на други момичета, на които им предстои сватба в Стара Загора. Особено, ако и те като мен, се омъжват първи от компанията, работят по 16 часа на ден и последно са били на сватба в 8-ми клас smile

Ще се опитам синтезирано да опиша опита си, за да съм максимално полезна. Ето какво трябва да имате предвид:

  • Внимавайте при избора на място. Аз не съм от Стара Загора и не знаех кои са "сватбарските" ресторанти в града, но на база опита ми с ресторантьорските и хотелиерски услуги в България, очаквах да имаме затруднение най-вече с това. Какво имам предвид? Имам предвид две неща и много се надявам представителите на този бизнес (не само в Стара Загора) да четат този тип форуми и да си извадят съответните изводи. Време е всички в този бизнес да спрат с мантрата, че забраната на тютюнопушенето на обществени места им съсипвала бизнеса и да осъзнаят, че бизнесът им може да страда единствено от лошото качеството на услугата, която предлагат.
    Интериорите на ресторантите в Стара Загора са меко казно "еклектични". На 40 квадрата площ можеш да видиш всякакви цветове, архитектурни стилове и дизайнерски решения, което е пречка пред това да имплементираш своя, еднородна, хармонична концепция за декорация. Но да оставим субективното усещане за естетика, което е строго индивидуално  - както казват руснаците "на вкус и на цвет, товарищей нет". Това не е просто прищявка, а нещо, което има и финансови измерения. Това означава, че си принуден да налееш доста повече пари за декорация, защото преди да декорираш каквото и да е, трябва да облечеш целия ресторант с воали, за да се скрие интерирора. За мен лично е безсмислено да даваш пари за нещо, което ще криеш и покриваш.
    Другият проблем с ресторантите са абсурдните оферти и условия, които поставят. Какво имам предвид? Позволяват ти да си вкараш алкохол, но те таксуват 8 лева (средно) на бутилка. След полунощ те таксуват по 100 лева на час. Да не говорим за цените на нощувките в Стара Загора, които незнайно защо са като в Пампорово в най-силния сезон. С оглед на всичко това и с оглед на цялостното отношение, което традиционно получаваш в този бизнес, а именно „един път се жениш, дай да ти свалим кожата от гърба“, решихме, че този вариант не ни устройва. Това ни решение се затвърди след като разбрахме, че на сватбата на наша близка в Парк-хотел Стара Загора са им написали някои неща по два пъти в сметката и освен това някой от сервитьорите е „отсервирал“ портмоне с 600 лева вътре.
    Всички тези проблеми си решихме благодарение на Етно Комплекс Канарата в с.Селце (община Мъглиж). Имахме малко повече разхождане в деня на сватбата от Стара Загора до селото и пътят е доста лош, но въпреки това този избор беше най-добрият, който можехме да направим. Красотата на самото място се вижда от снимките на сайта и е излишно да коментирам, тъй като няма нищо по-красиво от природата, която там е щедра и пищна. Самият комплекс е поддържан и направен със замисъл. Вкарахме си целия алкохол без никакви такси на бутилки, стояхме до колкото си искаме без никакъв овъртайм. Храната, която приготвиха беше невероятна и всички от персонала ни съдействаха максимално за всичко. Накратко, получихме приятелско отношение, качествена услуга срещу разумна цена.
     
  • По възможност, избирайте доставчици на услуги – фотограф, диджей, сватбен координатор от региона, защото всички те естествено ще имат транспортни разходи.
  • Внимавайте при избора на сватбен координатор. Предполагам, че не само за мен, но и за повечето булки, декорацията е второто най-важно нещо след роклята blum С моята декораторка се разбрахме с половин дума почти – аз исках изчистена декорация, която да подчертава природните красоти на мястото. Темата беше „градинско парти“, цветовете – бяло и червено, цветята – любимите ми естествени, червени рози. Получих всичко, което исках!
    Как се намерихме? Търсих сватбени агенции в Стара Загора и Пловдив. Има много агенции на пазара и като цяло е трудно да прецениш какво можеш да очакваш. Затова аз реших да следвам интуицията си и моментално отхвърлих оферти на агенции, които на базата на 10-минутен разговор, 0 срещи и 0 посещения на мястото ми дадоха оферти, при това нереалистични. Какво имам предвид? Обяснявам, че искам декорация от живи цветя (знаем, че една роза струва 5 лв., вероятно на едро е към 3 лв.), обяснявам, че ще бъде на открито и ще се декорират шатри, маси и столове, обяснявам, че има и транспортни разходи и получавам оферта, която е с нереалистично ниска цена. Съжалявам, но това за мен е просто маркетингов трик, който има за цел да ме „зариби“ и впоследствие започват да изскачат допълнителни разходи. Напълно осъзнавам, че в процеса на работа може да се появят непредвидени разходи, но никой не може да ме убеди, че е способен да даде цена за декорация на място, което въобще не е виждал. Това е най-малкото несериозно, дори и да не е имало користни цели. Така, че ако някой ви даде оферта без да е виждал мястото, имайте едно наум.
    Това, което ми хареса у моята координаторка беше, че всичко беше професионално от самото начало. Разменихме два имейла и на мен вече ми беше направила много добро впечатление като човек, който говори по същество. Веднага ми предложи още същия уикенд да се срещнем в Канарата. Така и направихме, седнахме по колите, тя от Пловдив, ние от София и отидохме. На тази среща на живо впечатлението ми се потвърди. За мен беше важно да не се занимавам повече отколкото трябва, защото нямам времето. Трябваше ми човек, който да си свърши работата.

    Каква работа свършихме?

    - Аз бях намерила шатри от фирма, която дава оборудване за събития под наем. Ваня от Сватбена агенция Ваняя Стил, ми намери шатри, които бяха по-хубави от моите и значително по-евтини.

    - Ваня ни помогна при избора на DJ. Още помня една среща в офиса на Ваня в Пловдив, на която се запознахме с DJ Dundee (Георги Драндаров). Тогава аз с голяма убеденост им разказвах как нашите гости са кротки и не танцуват, но всъщност на сватбата се случи точно обратното. Хората, които никога не бях виждала да танцуват, се разбиха от танци и смятам, че заслугата е на Жоро, защото той направи голям купон.

    - Ваня ни помогна и при избора на видеооператор. Спряхме се на Studio1 и Димитър Димитров, след като се срещнахме с него в Пловдив и много ни хареса както отношението му, така и работата му. Снимките бяха много забавни и дори аз успях да се отпусна, така че и от този избор съм изключително доволна и много се радвам, че беше свободен на нашата дата. За видеото ще напиша пълни впечатления, когато получа записа, за да не съм голословна.

    - Фотографът си го бях избрала сама веднага след като се сгодихме biggrin Знаех, че на този пазар също има голяма конкуренция и добрите фотографи са запазени месеци напред. Избрах Макс Буковски изцяло по портфолиото му, не се бяхме виждали до сватбата. Личните ми впечатления при срещата ми също са отлични и съм много доволна от избора си, защото *шеговито казано* на цената на един страхотен фотограф, получаваш двама страхотни фотографи :Р. Максим работи със съпругата си Евгения, което има едно голямо предимство – виждаш и мъжката, женската гледна точка върху нещата. Получиха се много свежи кадри и с нетърпение очаквам цялата фотосесия.   

    - В последния момент почти аз осъзнах, че понеже ще караме гостите да пътуват около час от църквата в Стара Загора до Канарата, е добре да имаме нещо като коктейл в двора на църквата. Ваня се зае с организацията на това – пита ме какви почерпки горе-долу искам и от там нататък уреди всичко свързано с кетъринга и административните въпроси свързани с това в църквата. Резултатът беше безупречен, всичко беше много красиво и вкусно!   

    - Самата декорация в Канарата беше точно както искахме. Моето лично усещане беше за чистота, ред и изисканост. Цветята бяха много свежи и дори останаха да ни красят и останалите два дни, които прекарахме в Канарата. Много пъти вече използвах тази дума, но ще го направя пак – безупречно! Каня ви да разгледате албума ми.
« Последна редакция: септември 12, 2015, 15:51:48 от milena_dyulgerova » Активен
Сватбена агенция Ваняя СТИЛ
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147


www.vanya-style.com


Моят сватбен албум

« Отговор #506 -: септември 14, 2015, 13:16:05 »

И двата пъти като ходих стаята/залата за сватбите беше заключена - без бележа без нищо ... а ключа се вижда как виси от вътрешната страна на вратата ... първия път си казах че може в тоалетната да е влязла жената - чакахме,чакахме .... След 20 минути отидохме да попитаме в залата за погребенията - там въпросната служителка ми вика "за мене сте, казвайте" .... представяте ли си - да обсъждаме сватбата в залата за погребение?! изобщо не се мръдна да отвори сватбения салон!!! говорим за изнесенай ритуал в к-с Кончета (с.Пряпорец) и тя ми заявява "аааа там няма кой да дойде да ви ожени ... ние на Сребърното езеро сме правили, на Баните там в Извора,на Марица Изток .... " е как така?! като вдигнах един скандал и й казах че аз знам за 2 сватби които са се провеждали там с изнесен ритуал тя по оценка,обади се по телефона и се оказа, че може ....
Та втория път след като вече бяхме минали през общината и имахме запазена дата и час реших пак да ида да видя предлагат ли те някаква украса за изнесени ритуал - същата история, сватбения салон заключен... отивам директно в погребалното пак същата леЛка .... казвам й че искам да погледна какви украси предлагат "ама какво точно искате" ... "ми не знам какво искам предстои ми сватба,търся украса, не ми трябват венци и кофчези" ... та благоволи да отвори сватбената зала тоя път и даже си харесах и си взех шампанското и украса за чашите ... Ама отношението й просто е потресаващо ... направо не ми се мисли ако точно тя ми води ритуала на сватбата...
Здравейте, по повод вашето неприятно усещане , което сте преживяли във въпросното бюро - за красиви и весели сватбени тържества, ще споделя и моето не по- различно впечатление. С мои клиенти живеещи в USA, организирах им сватбеното тържество на 25 юли 2015 в Стара Загора - комплекс Стара Загора. Отивайки с тях във бюрото за записване , седмица преди датата, час 11.00 ч преди обяд / изненада / вратата заключена. Изчакахме близо 15 минути, започнахме нетърпеливо да се оглеждаме и гадаем, какво става! Видяхме някаква табела с телефон и позвънихме. Въпросната жена, излезе от траурна агенция със доста намръщен поглед, че сме и развалили седянката може би? При въпрос от моя страна - озвучаване за ритуала включен ли е в цената, тя отговори с прости думички - включено е озвучаване, но няма озвучител, а ако има , може и да не работи апаратурата или да не дойде. Аз като организатор от друг град / Пловдив/, реших да продължа с въпросите! Ако моите клиенти си плащат озвучаване към общинска фирма ритуали Стара Загора , защо да заплащат допълнително за озвучаване на DJ /който също е от екипа ми от Пловдив/. Така и компетентен отговор не получихме, разбира се младоженците решиха да си платят допълнително, но да са сигурни , че ще има озвучаване. Съвет към бъдещи булки в Стара Загора, тези неуредици и разиграване, чакане с не ясни отговори не подминавайте. Това е вашият неповторим ден, бъдете с положителна енергия и приятно усещане от подготовка,  такива служители - нямат място в радостни обреди.
Активен
megi_n
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #507 -: септември 27, 2015, 11:17:19 »

Здравейте!
И ние започваме организация за нашата сватба, която ще е догодина.
Искам да помоля за предложения и координати  за водещ и диджей, както и за фото и видеозазснемане.
Активен
QueeN_
Любопитен
*
Публикации: 35



« Отговор #508 -: септември 28, 2015, 18:34:33 »

Здравейте,

предстои ми съвсем скоро да кумувам на прекрасни млади хора. Нашата е честта да купим късметчетата за хвърляне, които са със жито и паричка за след гражданското и букала. Моля ви за съвет къде в Стара Загора  мога да разгледам и купя тези неща. Живея от скоро в Казанлък за това ще съм ви много благодарна за съвети. В този ред на мисли трябва и рокля да избирам, така è и такава идея няма да ми е излишна.

Благодаря на всеки който пише, а на всички ви желая прекрасни сватбени емоции. Невероятно е, просто му се насладете! smile
Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #509 -: септември 30, 2015, 11:12:59 »

Аз си ги правих сама - купуваш тюл, режеш на квадрати 15см или на кръгчета, слагаш паричка, 3 бонбона и жито и връзваш с цветарските ленти. Може да го направиш в цвета на сватбата и много по-оригинално от купешките. Аз използвах например 2 цвята тюл за едно късметче и стана по-богато на вид. За чаши и бокал може да видите срещу банка Булбанк на бул. Цар Симеон( до у-ще Васил Левски). Отсреща в редицата от магазини има един малък магазин тип сувенирен. Имат и втори магазин - на 2 етаж в Универсалния магазин. От тази "верига" харесах чашите, много са любезни, дори ми ги смениха, защото минавайки втори път видях по-хубави и ги размених със старите.
Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines