Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 15, 2024, 20:50:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В СТАРА ЗАГОРА - 12 част  (Прочетена 245438 пъти)
 
vehemently
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #480 -: юли 08, 2015, 23:19:17 »

 И ние сме на 26.09 и вече нямам търпение, защото подготовката ни започна от януари и усещам как се впускам в голеееееми  и ненужни детайли, които ме тормозят нощем  girl_impossible Само се моля за хубаво време.
Активен
Vanya_V
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #481 -: юли 10, 2015, 22:49:54 »

Сватбата е експресна, защото искаме да изпреварим бебка, а след днешния преглед се оказа, че още този месец (до седмица-две) да се появи и да не дочака 12 август. Преди да започне активното прриготовление имахме запазени само дата и ресторант. В края на юни ходихме да си търся рокля и реално усилената подготовка започна от края на миналата седмица- халки, уговорка на менщ, окраса, да си оправим документите в общината. да си вземем рокята/костщма, аксесоари, уговорка на прическа, фотограф, DJ и всичко останало. Но тук си имаме една бойна,80годишна баба(на ММ), която също има огромни заслуги за приготовлението- основно уговарянето на ресторанта и смяната на датата, че беше за събота, но ни изпреварили с една  кръщенка и остана за неделя. В понеделник ще разказвам. smile
Активен
Сватбена агенция Ваняя СТИЛ
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147


www.vanya-style.com


Моят сватбен албум

« Отговор #482 -: юли 13, 2015, 19:40:57 »

Предложете ни добри професионалисти с доказани качества в град Стара Загора - фризура, грим, сватбена торта.
Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #483 -: юли 13, 2015, 20:18:33 »

vehemently, разкажи къде сте, до къде сте с приготовленията. Обмисляте ли план график за деня?
Активен
vehemently
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #484 -: юли 13, 2015, 23:12:15 »

При нас всичко от януари е ясно. В базата на Теца сме( Ст. мин. бани), защото сме към 130 човека, а и ни трябваше голям хотел към ресторанта. От тук стана ясно, че ще имаме изнесен ритуал, без църковен в същия ден. Има там един параклис, нещо не ме кефи, много е тясно и не носи никаква тържественост. Още в началото на годината запазихме екипа, с който ще работим, само ни остана да уточняваме подробностите, но това ще е като се прибера в БГ. Поканите са ми готови, но още не сме ги раздали. Голям зор ще ми е роклята, защото мисля да я купувам от Асеновград, а се притеснявам дали ще ми хареса нещо, пък ще ми стане ли, пък времето ще стигне ли да я поправят.... само това ми е голямото притеснение.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #485 -: юли 14, 2015, 06:47:23 »

Голям зор ще ми е роклята, защото мисля да я купувам от Асеновград, а се притеснявам дали ще ми хареса нещо, пък ще ми стане ли, пък времето ще стигне ли да я поправят.... само това ми е голямото притеснение.

аз моята я изчаках точно 2 часа за ремонт и си я взех в деня, в който отидох да харесам и купя рокля .. мисля, че това изобщо не трябва да те притеснява smile
Активен
krizzia
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #486 -: юли 16, 2015, 20:36:09 »

Здравейте момичета!
Да се запиша и аз в редиците на бъдещите булки от Стара Загора и да попитам за мнения и съвети. С интерес изчетох всички 12 теми за сватбите в Стара Загора и ми бяха много интересни и полезни вашите мнения и преживаявания. Та да споделя и аз сега моите "Радини вълнения" както ги нарича майка ми.
Нашата сватба ще е на 10.10.15 и ксто се има предвид че "годежа" ни беше миналата седмица (още пръстена ми не е пристигнал даже) се оказва че нямам никакво време за подготовка. На мен лично ми се искаше голяма пищна сватба, но милото ми бе категорично против, та склонихме на компромисен вариант - подписване с изнесен ритуал в Пряпорец само със семействата ни и да речем седмица или две след това да се съберем да се почерпим с най-близките приятели....Но тук почват големите въпроси и чудения - какво да вземен/наемем за сватбата и какво да отпадне. Фотографа е в задължителната програма - аз държа да имам снимки за спомен и цяла фотосесия от сватбения си ден. Обаче има ли смисъл да наемаме DJ за вечерта при положение че ще сме 16 човека (14 възрастни и 2 деца)? А сватбена агенция ? Ами украса? Да правя ли покани за гостите при положение, че те всъщност са семействата ни? Ами късметчета, бутониери и подаръчета? Моля ви ако за мнения и съвети понеже съм доста раздвоена, а родителското тяло казва "както си прецените,ние няма да ви се месим", а милото ми "слънце кажи кога и къде да дойда да подпиша, другото е все тая, ти си реши" ... Е как да реша?! Ох сигурно ви звуча шашнато,объркано и отчаяно ама така и се чуствам... Та ще съм много благтодарна ако споделите вашето мнение и отит по темата ...
Активен
Blue_Sapphire
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 97



« Отговор #487 -: юли 18, 2015, 10:33:43 »

krizzia,  да ти кажа май всичко опира до бюджета, който сте склонни да отделите, а и до това как си представяте събитието. Първо много зависи къде ще ви е празненството. Тъй като ще сте много малко хора, наемането на DJ ще се окаже много сериозен разход. Освен това (пак зависи къде ще сте) вероятно ще има и други хора в заведението. Трябва да се помисли кое доколко е уместно. 
Що се отнася до другите неща - при вашата малка бройка, по-голямата част от нещата можеш и сама да ги направиш.
За поканите - по принцип може да минеш и без тях, но все пак това е важно събитие и ако някой би си пазил поканата като спомен, то това биха били именно вашите най-близки.
Късметчетата не са само за гостите ами и един вид орисия за щастлив семеен живот и плодовитост. Както си решите. Може и да ги пропуснете,а може и да ги самените - да се хвърля над главите ви смесени жито, бонбони и стотинки, без те за са опаковани като късметчета.
Бутониерите: и с тях и без тях върви. Зависи колко тържествено и празнично си го представяш.
И накрая за украсата - в крайна сметка се касае за една маса. Винаги можете да си поръчате някоя малка или по-голяма цветна аранжировка при някой флорист, а ако сте си избрали и цвят на сватбата, то това усещане може да се постигне и засили с изработването на тейбъл картички, подаръчета и панделки, за което не ти трябва агенция. Межеш и сама или с приятелка.
И в крайна сметка.... това е твоята сватба и е важно как си го представяш! smile Good luck
Активен
krizzia
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #488 -: юли 18, 2015, 13:24:11 »

В заведението сме се разбрали да няма външни хора или ако евентуално има да са на покритата тераса, ание да сме си сами вътре в ресторанта *собственика е познат и вярвам,че няма да имаме проблеми относно това). За поканите май се навих да правя ... или по-скоро да повъчам готови от някъде - дори и да са по-скъпи цената в случая не е особен фактор, понеже ще ми трябват не-повече от 5-6 броя. За украста и цветята ще го мисля по-нататък има време пък и не е толкова сложно при положение че съм решила да сме разположени на една Т-образна маса, като на късата част сме младоженците и кумовете, а на перпендикярната по-дълга част от двете трани да се разположат гостите (даже мисля да ги отделя от ляво едната рода, от дясно другата)... Подаръци, изненади и закачки ще има за всеки един от гостите - от сега почнах да ги мисля - и по-закачливи (например папирус с "Правилник на свекървата" или купа "супер баба" е др. подобни), и по-сантиментални (като наши снимки и картички с послания и благодарности) ...
Единственото за което се колебая все още е DJ-я ... От една страна със сигурна, че като има водещ купона ще върви по-гладко и ще е забавно за всички ... От друга пък се питам струва ли си да се платят толкова пари при положение че няма да е традиционна сватба с хора и ритуали, а ще сме само една шепа хора?! resent
Активен
vehemently
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 43



« Отговор #489 -: юли 23, 2015, 13:03:12 »

Момичета,

имате ли впечатления/мнения за стилист- фризъор Пепа Добрева?
На кого ще се доверите в Деня??!!
Активен
ManuelaAB
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #490 -: юли 23, 2015, 13:16:37 »

И ако не е проблем, тези които споделят за фризьори, да препоръчат и гримьори, защото и аз стигнах до тази част, а идея си Нямам къде ще правим коса и грим и за мен, и за кумата, че и шаферките искат с нас  smile
Активен
Sunny_bear
Ентусиаст
**
Публикации: 72



« Отговор #491 -: юли 24, 2015, 19:36:05 »

Аз ще съм при Дарина Господинова, може да я видите във ФБ. Тя е в салон с фризьор, та там ще ходим с кумата. Според мен е невъзможно всички да са на едно място. Прическа и грим са 2-3 часа на 1 човек. Моите шаферки са две и ще са другаде, тъй като с кумата ще сме готови в 2, а ходенията по къщите ще почнат в 3. Майките няма да са на гримьори. най-добре за всеобщо спокойствие да сте на различни места, ако има забавяне да не се бавят всички.
Активен
ManuelaAB
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #492 -: юли 24, 2015, 20:09:11 »

Точно такава ни е идеята.. ние с кумата в един салон, докато гримират едната, ще правят прическа на другата и след това се разменяме, а за шаферките ми трябва само фризьор някъде, но те са лесни.. само искат някакви плитки из косите, за което не ми трябва препоръчан стилист..
Активен
beti88
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #493 -: юли 27, 2015, 21:56:30 »

здравейте момичета.
Можете ли да ме насочите колко време преди плануваното събитие трябва да си запиша час в ритуалната зала и изобщо кое след кое следва   smile
Нашата идея е само да подпишем,не искаме ритуали и разни празненства,просто тихо и кротко да се оженим
Активен
krizzia
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #494 -: юли 27, 2015, 23:24:34 »

Вторник или четвъртък след 13:00 отивате двамата (или единия носейки  2те лични карти) в 310 стая в общината и там ви записват дата,час и място на ритуала и ще ви обяснят подобно какво следва.

за фризьор аз мойта мама и сестра ми ще сме при "наща си фризьорка" където ходим от години ... кумата,свекито и другите да се спасяват поеднично blum ... а шаферките ми са дъщерята на кумовете(8г.) и племенницата (7г.) та мисля по-нататък да обсъдя с мамите им и да купя някакви венчета или фибички/шнолички и т.н.т. за малките госпожици ...

P.S.: Моята скромна сватба с 15 човека вече е с 55+ брой гости ... с мойто милото заминахме на море за няколко дни и докато ни няма радетелските  тела се събрали, направили коалиция и ни дебнеха в засада като се върнахме ... та сега съм им дала срок до края на месеца да ми предоставят списък с гостите и съм заявила че имам безапелационно право на вето върху листа с присъстващите ... лудница е пълна и направо не знам вече ...
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines