Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 06, 2024, 02:19:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА ВЪВ ВАРНА - 15част  (Прочетена 155510 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: май 13, 2013, 11:59:45 »

Момичета имам нужда от помощ.Моя позната ще организира като кума моминско парти на булката.Дайте препоръки за нестандартни неща-сламки,коронки,торти.Част от партито ще е вкъщи друга част в заведение.
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #61 -: май 13, 2013, 12:26:21 »

Аз имам въпрос относно темата с фотографите във Варна - защо, когато хората са недоволни от тези, които ритуалната зала предлага , не си наемат други фотографи при толкова голям избор. Никой няма да ви откаже да ви заснеме само гражданския ритуал, ако искате, и да се договорите. Доколкото си спомням имаше някаква допълнителна такса, която беше по-голяма от обичайното...Заради таксата ли така се получава? huhhuh.gif

Има такса от 60 лв, която младоженците плащат, ако искат да се снима ритуала.
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: май 13, 2013, 13:05:05 »

Момичета имам нужда от помощ.Моя позната ще организира като кума моминско парти на булката.Дайте препоръки за нестандартни неща-сламки,коронки,торти.Част от партито ще е вкъщи друга част в заведение.

В Гранд мол във Fabrizia /до Тера нова магазина/ има потници с надпис "Bride to be", "Bride", "Just married" много са сладки цената беше 9.90, гледах ги миналата седмица, това за бъдещата булката. Иначе в Джъмбо има ореолчета и дяволски рогца като диадеми, също други видове със звездички, хавайски, балони има различни, салфетки. Имаше и свещи за торта под формата на мъжки тела (но тези ги гледах зимата и бяха малко бройки). Иначе подходящи торти за случая сме взимали от "Неделя". В магазините от тип левче, намерихме добри попадения, фибички с текстилни цветя за останалите дами (бъдещата булка с булото от кумата). Това е от моя скромен опит  pardon Успех с партито  good
Активен
amisega
Сватбар
***
Публикации: 255



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: май 13, 2013, 17:04:46 »

Аз като организирах моминското парти на една приятелка бяхме наели лимузина за 1 час, да ни заведе от булката до партито... Поразходихме се из Варна, снимахме се, пихме шампанско, после отидохме да изпием по един колтейл и завършихме в дискотека smile
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #64 -: май 13, 2013, 19:57:53 »

Има такса от 60 лв, която младоженците плащат, ако искат да се снима ритуала.

 Разбирам...Ами това наистина е въпрос, който трябва да се повдигне!
Активен
skuki
Ентусиаст
**
Публикации: 70



« Отговор #65 -: май 13, 2013, 20:16:08 »

специално питах в Ритуалната, казаха ми че нищо не се плаща, за да снима наш фотограф вътре. Ще питам младоженците от вчера, дали са ги карали да плащат. А иначе имаше поне двама фотографа в градината на ритулната, правиха снимки на всички гости и след това продаваха снимките с едни грозни суни и розови рамки поръбени, абе голям кич бяха smile
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: май 13, 2013, 20:29:00 »

И ние в сряда ще ходим да си запазим дата и ще питаме...
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #67 -: май 13, 2013, 20:32:35 »

специално питах в Ритуалната, казаха ми че нищо не се плаща, за да снима наш фотограф вътре. Ще питам младоженците от вчера, дали са ги карали да плащат. А иначе имаше поне двама фотографа в градината на ритулната, правиха снимки на всички гости и след това продаваха снимките с едни грозни суни и розови рамки поръбени, абе голям кич бяха smile
Май има значение за кой ден става въпрос girl_wink За другите, в които са над 300лв са уж подарък pleasantry
Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: май 13, 2013, 21:02:48 »

Да, има значение дали е през седмицата или събота  неделя. През седмицата се плаща 60 лв. фотоправо ....
Активен
vikimpv
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #69 -: май 13, 2013, 21:46:00 »

Здравейте момичета,
Вики е, от Make-up Pro Varna  smile.
Реших да се включа в темата ви, при все, че от доста време, съвсем целенасочено избягвам да чета форуми, в които се обсъжда името ми, тъй като освен, че времето ми е дефицит, подобни активности ми носят обикновено противоречиви емоции. Дори изрично съм помолила близки и познати да не ми споделят къде какво са чели.
Конкретната причина да се включа е, че днес моя позната от сватбения бранш, ми изпрати линк към мнението на Skuki от вчера, и съвсем интуитивно ми се прииска да отговоря, тъй като вярвам, че няма нищо случайно и след като за пръв път от месеци насам отварям форума и се натъквам на подобен пост, то по-добре да последвам вътрешния си глас.
Първо бих искала да се извиня на Skuki, ако неволно съм помрачила по някакъв начин настроението й, признавам, че много се изненадах след като прочетох споделеното от нея тук. Изненадата дойде, защото от разговора, който проведохме вчера, не заподозрях по никакъв начин, че това разминаване в графика се е оказало от такова голямо значение за нея. И също така, защото не съм получила обаждане за решението й за отмяна на нейната сватбена дата при мен.
Извинението ми се надявам да НЕ бъде прието като оправдание, защото нямам за какво да се оправдавам, ситуации всякакви се случват постоянно, и това е, всеки има своя гледна точка.
Принципно закъсненията не са приятни и за двете страни, защото при един натоварен график, нещата са доста навързани и просто всяко закъснение много трудно се компенсира след това, когато човек се опитва да не претупва работата си, а следващия клиент е дошъл на време и също гони личния си план. Но не са и фатални, слава богу, не съм лекар, все пак става дума за един грим ...
В ден натоварен като вчерашния, който за мен започна с булка в 6,30 ч., ми беше трудно да изчакам повече от 15-20 мин., защото нямаше да успея приключа преди часа, в който трябваше. Съответно почаках колкото можах, излязох за известно време от салона и получих обаждане след около 30 мин. от Skuki, в което тя ми каза, че не е могла да дойде и съответно не е имала телефона ми (който е винаги наличен на страницата ми), при което аз казах ОК и че ще се уговорим за по-нататък. Съзнавам, че в натоварен ден с много ранно ставане, определено не звуча супер възторжено и енергично, който и да ми се обади, не е било нищо лично, а и предвид ситуацията, мисля че държанието ми беше коректно по моите стандарти. Не е в стила ми да повишавам тон или да отправям някакви квалификации, не съм изневерила и в този случай на тези си правила, нюансите в поведението и гласа ми вече са въпрос на субективно възприемане. Освен това аз самата имах годишнина от сватбата вчера, което споменавам не защото касае случая, а защото знам какво означава за една жена да е бъдеща булка и се старая да проявявам максимално разбиране.
Относно характера и поведението ми, мисля че показах нееднократно своята благоразположеност към Skuki (както и към всяка друга клиентка) в пространната ни комуникация преди това, когато съм била доста изчерпателна по всички въпроси, които тя имаше около сватбата.
« Последна редакция: май 13, 2013, 21:56:44 от vikimpv » Активен
vikimpv
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #70 -: май 13, 2013, 21:46:35 »

Не се събрах нещо в един пост  smile.
Благодаря на всички момичета, които споделят положителни отзиви за мен и работата ми, тук, а и където и да е другаде heart. Честно ви признавам, че често ми минава вече мисълта да огранича силно работата си по сватби и да се съсредоточа върху ангажиментите си с друг тип клиенти, защото съм забелязала, че подобно събитие като сватбата е потенциално доста стресово и хората са склонни да изявяват черти от характера си, които не са им присъщи в нормална ситуация.
Освен въпросните закъснения, които понякога са дори повече от 30 мин., се случват и всякакви други обстоятелства, които меко казано пречат на процеса на подготовката, и които ние, хората от другата страна се опитваме да компенсираме и по крайните резултати: снимки, прически, грим, украси и т.н. - да не си личи по никакъв начин, че е имало препятствия. В този форум, нормално е, за булки е, но все пак гледната точка е доста едностранна, рядо се включва някой от нас, а ситуации и поводи за разказване има много ...
Последно, че много се разпрострях, бих искала да споделя, че парите за свършена работа не се "дават" или "подаряват", а са естествено следствие на взаимоотношенията клиент - човек, предлагащ услуга и за мен съвсем не са основен мотив за работа. Така че не искам да "взема" ни 100, ни 1000 лв., ако липсва химията и положителни емоции в процеса на общуване, а и графика ми не остава празен така или иначе. И ако има причина все още да не съм ограничила силно сватбите, това е, че сред всички мои булки съм открила чудесни хора и дори бих казала приятели, които ми напомнят защо продължавам.
Нямам намерение поста ми да отключва дискусия, затова пожелавам на всички приятна подготовка, мечтаните сватби и най-вече да не забравяме кои са важните неща в живота, а той продължава и след Големия ден  smile.
Активен
skuki
Ентусиаст
**
Публикации: 70



« Отговор #71 -: май 14, 2013, 07:37:49 »

Вики, тогава с ограниченията за приемане на поръчки за сватби можеше спокойно да започнеш с мен. Поведението ти не беше професионално и се радвам че това не ми се случи на деня на сватбата. Ако ми беше отказала предварително часа, нямаше да има никакъв проблем, няма нужда да се извиняваш като ученичка тук, че това е било деня на годишнината от сватбата ти и т.н. От булката също не зависи колко време ще и правят косата и при положение че съм закъсняла с 10 мин. можеше да ме "претупаш" и вместо час и половина да ми отделиш 1!

Ако на сватбата си се забавя пак ли ще ми кажеш с най-отегчения тон, че ще го оставим за някой друг път? Аз разчитах изцяло на теб и досега  не бях търсила други варианти, но поведението ти беше крайно обидно .... ами дааа, ами някой друг път, ти се забави уфффф.

Момичета на никой не пожелавам да води такъв разговор в сватбения си ден!
Активен
vikimpv
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #72 -: май 14, 2013, 09:01:19 »

Това е публична трибуна, на която мисля, всеки има право да сподели гледната си точка без да характеризира чужди постове дали се обяснява и как се обяснява, така че ученическите квалификации са повече от излишни и доста не на място....
Skuki, както тръгна да смаляваш въпросното закъснение, накрая ще излезе, че аз съм закъсняла в цялата работа  smile, но нека не навлизаме в излишни подробности, 10-15, че и много повече минути чакам абсолютно всеки и никога не съм ги правила на проблем, за да се случи разминаване, нещата трябва да са излезели извън тези рамки и то при други уговорки, не за сватбен ден. В ден на сватба НИКОГА не съм връщала булка поради закъснения от дори 40 мин. и са се случвали чудеса от храброст за да да бъде всичко наред, и именно заради тези случаи предупреждавам всички да си оставят аванси, и когато фризьора каже, че ще отнеме 2 часа, булката да си остави 2 часа и половина. А и има телефони, за предупреждения, обаждат ми се, изчаквам, ок, хора сме всички, по-важното е да се е разбрало, че нещо се е променило.
Нямала съм абсолютно никакво намерение да ти отказвам часа ни предварително, ни кога да е, и мисля с пространните си обяснения и отговори на всички твои въпроси в личната ни комуникация преди това, показах максимално доброто си желание, още повече близките ни общи познати. А за това колко време отнема работата ми, мисля е нещо, което казвам от самото начало и е малко нелюбезно да ми се държи сметка и да ми казва за колко мога да го направя.
За годишнината вече споменах, че я вмъкнах само и единствено за да кажа, че разбирам какво е човек да е булка.
Просто понякога се изумявам как се представят някои ситуации във форуми или от личната гледна точка на някого ....Някой е закъснял, да, не е края на света, но не се дискутират конструктивно причините за закъснението и как да не се случва така, а се повлича някаква негативи вълна и едва ли не оспорване на професионализма на този, който не е могъл да изчака....Въпросният "ужасяващ" разговор, беше точно за 10 секунди, в които се разбрахме за по-нататъшен час, просто не мога да си обясня как и защо е бил възприет толкова негативно. Честно казано най-ми е притеснително, именно от ситуации, в които човека отсреща се държи нормално, а после решава да сподели твърде много и неочаквани тълкувания на това, което се е случило и то не лично на мен ....
Ситуацията е излишно повече да се коментира, всеки разумен човек сам може да направи извод за себе си, аз не съжалявам, че представих моята гледна точка. Все пак мисля, че е хубаво, че се разисква подобен казус, защото всички момичета ще могат да премислят отново собствения си график, където и който и да ги прави.
Мисля, че за всички е най-добре, когато намират хора, с които говорят на един език, радвам се, че в случая се разбра достатъчно рано, че това не е така между нас, пожелавам ти искрено да намериш твоите хора, които ще ти дадат адекватното отношение, успех и всичко най-хубаво  Good luck.
« Последна редакция: май 14, 2013, 09:10:39 от vikimpv » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #73 -: май 14, 2013, 10:19:39 »

Така, с идеята да спра нещо и не заставайки на ничия страна ще изкажа мнение - на никой не му е приятно, да се закъснява и да му се объркват плановете и мисля, че в момента, в който даден човек закъснее, трябва да му е ясно, че е длъжен да си поеме отговорност за действията (поне аз така бих реагирала). Вие си знаете кой и с какъв тон е говорил, говоря абстрактно.

П.П. А за това "уффф" лично аз мога и да го кажа и то не с идеята, че някой ми досажда, а че се чудя какво да направя, за да оправя нещата т.е. ако съм безсилна пред ситуацията. Не знам Вики какво е влагала, нито я познавам, нито я защитавам, представям друга гледна точка. Защото всяко нещо има поне две страни girl_wink
Активен
amisega
Сватбар
***
Публикации: 255



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: май 14, 2013, 13:16:11 »

Момичета, някоя ходила ли е на изложението за цветя във Варна? И ако да, то имаше ли нещо интересно там? Предполагам, че повечето момичета ще поръчват от едно място улраса за кола и булчински букет. Дали има някакви нови технологии относно закрепянето на украсата по колата? Питам защото ние ще сме с ретро кола и се притеснявам да не й направим нещо с тези украси. Ако някой е ползвал букети с вакуумно захващане за кола, моля да сподели дали остават някакви следи.
Мерси smile
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines