Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 21:07:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Родителите?  (Прочетена 144359 пъти)
 
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #420 -: юни 19, 2011, 21:25:31 »

Мен майката на годеника ми още от първия ден каза да й казвам по име (Дагмар  huhhuh.gif ), но аз не мога да й кажа така, защото ми се струва малко неуважително, а и името не ми харесва и все я гледам в очите като искам да й кажа нещо, за да не трябва да си измислям обръщение хаха  pardon . След сватбата няма да й казвам майко, нито някаква друга варияция на тази дума. За мен това са отживелици и се радвам, че бъдещите ми свекъри също мислят така. Разбирам се с тях и те много ме харесват, но не бих могла да им кажа майко и татко  nea . Другата им снаха така се обръща към тях, но въпреки това говори лошо за тях и те го знаят. Отношение е важно, а не обръщанието в крайна сметка.  girl_wink
Активен
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #421 -: юни 23, 2011, 19:07:50 »

Леле чета тук ужасни неща ,аз от неговите родители не мога да се оплача ...бъдещата ми свекърва беше толкова добра чак се ччудех понякога дали не се преструва,беше изключителен човек,за жалост тя почина преди около 2 месеца cray и не може да ни види като булка и младоженец,а толкова много искаше тая сватба,толкова се вълнуваше и с радост пазарувахме... cray Докато аз имам проблем с моите родители... :'(никога не съм очаквала такова отношение от тях ,понеже съм и едно дете.Имам чувството ,че въобще не се радват за предстоящото събитие...остават 2 месеца до сватбата ,не са ме питали нищо свързано около нея.Майка ми само повтаря ''Това не е шега,това ти е за цял живот ,хубаво си помисли,да не страдаш един ден''.Не са дали и една стотинка за нищо до сега  huhhuh.gif После си измислиха извиение-кого сме били питали за датата ,трябвало да се съобразим с тях  shok,а те знаят от миналата година декември месец.Не взимат нищо на сериозно,повтарят само ,че съм припирала,че съм бързала а то остава месец и половина :'(притеснявам се много да не накрая да кажат ,ами нямаме пари и да набуча родителите на приятели ми с капарото и нещата ,които са купили cray
« Последна редакция: юни 23, 2011, 19:09:41 от silvaki » Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: юни 23, 2011, 19:26:31 »

Момичета, нужен ми е съвет. Моята сватба е на 17ти септември, а на родителите ми на 18ти, тоест имат годишнина - 23 години. И тъй като ги обичам безкрайно ми се искаше да ги зарадвам и в 12 часа всички да излязат навън и да пуснем 23 хартиени фенера в небето. Но все си мисля свекърите да не останат обидени по някакъв начин, че се обръща специално внимание на моите родители. Уместно ли е според вас?
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #423 -: юни 23, 2011, 19:33:21 »

Силваки, доколкото разбирам, вие ще правите сватбата с пари от родителите и на двамата, така ли? А защо? Намалете малко гостите, не се увличайте в разходи и си вземете някакъв кредит на ваше име - ще го плащате една-две години, но вие ще си прецените колко ще харчите, вие ще си преценявате как и с какви темпове ще върви подготвката по сватбата ви... Твоите родители сигурно много те обичат, обаче явно егоистично те държат под напрежение, за да покажат, че ще се съобразяваш с тях. Извинявай, ама това ми прилича на последен опит да вървиш по пътя, който виждат те за теб, знаейки, че след сватбата ще си по-самостоятелна и независима, защото това е естествения ход на нещата. Мъчно ми е, че чета такива неща, защото очевидно това те разстройва, а пък най-криво е, когато човек е притиснат от пари, обстоятелства и най-вече родители, които натякват грижата си. Все пак... не можете ли да справите сами, със собствени средства, някакъв овърдрафт или малък потребителски кредит? Ако пък в случая по-скоро не вземат достатъчно на сериозно подготовката ти и това си е по-скоро, защото са спокойни характери, вземете се съберете цялото семейство, обяснете, че се тревожите и опитайте да направите някакъв график, без който да разберат, че сватбата няма да е каквато я искаш и ти е криво. Един месец не е чак толкова много време, действително.

Чери дрийм, аз бих споделила идеята си със свекърите - един вид да са част от това, което подготвяш. Не да помагат чак, но един вид да им е споделено и да не научат на самата сватба. Така ще се чувстват съпричастни и може да не възприемат нещата като "аз на теб, ти на мен", а пък за тях ще остане някое хубаво пожелание с танц например. Идеята ти за фенерите е много хубава! Другият вариант е заедно всички родители да пускат балони и така все едно това да е изненада за всички им - за едните в знак на уважение, за другите - като част от годишнината им. Недостатъкът на втория вариант е, че така ще се поразмие изненадата само за твоите родители, но ако ще се съобразяваш със свекърите, май е неизбежно.
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #424 -: юни 23, 2011, 19:35:04 »

На мен идеята ми харесва! Все пак имат годишнина и са ти родители. Ако свекърите имаха празник и за тях щяхте да го направите (или поне така им кажете хаха). На сватбата на брата на милото, една леля на булката имаше рожден ден и я поздравиха с песен и й дадоха малка торта. После пък след 12 часа поздравиха един братовчед на булката, който на следващия ден имаше РД. Еми никой не се обиди. Все пак като имат празник и са ти близки и ги обичаш нормално е да ги уважиш и да направиш нещо специално за тях.  good

silvaki а защо изобщо разчиташ на подкрепата на родителите си след като не се отнасят подобаващо и не увацават решението ти?  nea Аз на твое място щях да направя скромна сватба и нямаше да им поискам и стотинка! Те и да ти дадат пари за сватбата след това ще ти го натякват цял живот, като са такива. Съжалявам много за свекърва ти! Ако бях на теб не бих товарила семейството на годеника си прекалено, защото все пак са имали скоро погребение, а то си струва пари... Дано всичко се оправи!
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: юни 23, 2011, 22:13:38 »

cherry_dream, идята е много добра, много мило от твоя страна give_rose Sandri, обаче е права, че може би е по-добре да говориш и със свекърите, за да бъдат и те съпричастни в тази изненада. Това е по-добрият вариант, отколкото да разберат на самата сватба според мен crazy crazy crazy

Silvaki, миличка, това, което се случва с родителите ти и аз не го разбирам. Обикновено даже когато е само едно дете, родителите го глезят повече и има всичко за него. Е, поне доколкото е възможно де girl_wink Не знам обаче как може да не се вълнуват pardon Моят съвет е да говориш с тях за парите, защото това не 100-200 лв, а доста повече и в крайна сметка ти трябва да знаеш дали можеш да разчиташ на тях или не crazy crazy crazy
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #426 -: юни 23, 2011, 22:28:11 »

Само да поправя Веси, че не съм аз писала, да говори със свекърите. Деничка беше  give_rose . Но разбира се и аз съм ЗА споделянето преди това, защото ако разберат едва в деня на сватбата със сигурност ще им стане неприятно. Мойто впечатление е, че свекървите често се чувстват пренебрегнати и са много чувствителни, та трябва поне да се осведоми, за да свикне с идеята  pardon .
Активен
cherry_dream
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: юни 23, 2011, 22:46:38 »

Да, съгласна съм. Определено нямаше да се сетя дама да говоря с тях. Най-вероятно ще им кажа, като ще се опитам, с помощта на половинката, евентуално да измислим нещо и за тях, че да не се чувстват пренебрегнати. И все пак май наистина е добре да им кажа. Благодаря за съветите, момичета  give_rose
Активен
love.net
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 168



« Отговор #428 -: юни 24, 2011, 12:28:30 »

Мерси момичета за съветите и подкрепата... give_rose какво да ви кажа,говорили сме за това хиляди пъти,обаче те винаги казват едно и също''да ,ще оправим нещата,има време,да не се припираме...'' а пък то няма никакво време  huhhuh.gif не искаме да теглим кредит ,защото евентуално след сватбата ще  се пробваме за ипотечен кредит.А за по-малко гости ...не се получава особено ,защото сме включили най-близките си хора и приятели,приятелят ми има доста роднини,имаме доста прияятели и всички се познават ,ако поканим едните ,а другите не ...ще се плучат сърдения,понеже постоянно поддържаме връзка с хората huhhuh.gif
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: юни 25, 2011, 19:04:54 »

Не искам да наливам масло в огъня, но е възможно родителите ти да реагират така, защото не одобряват напълно избора ти. Дали мъжа, дали акъла и възрастта ви, нещо ги притеснява и затова са приказките да внимаваш, че е за цял живот. Но, дали е едното или другото, ще трябва да се постави въпросът ребром, по-добре без младоженеца, за да си кажат по-спокойно възраженията, защото на тези пари разчитате и то в близко бъдеще. Ако възраженията им наистина са към младежа, ще е добре да реагираш сдържано, защото едно емоционално избухване само ще ги убеди, че са прави.

А въпросът дали да се женим, или да ни оженят родителите си е отделна тема pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #430 -: юли 04, 2011, 13:59:21 »

И ние имахме 33-годишнина на следващия ден, след сватбата на сина ни. Много приятно ми стана, като ни включиха при рязането на тортата и за нас беше първото за гости парче, обявиха го по микрофона лично, не чрез дисководещия. Второто парче беше за нейните родители, като двойка с най- дълъг семеен стаж от присъстващите. Хем си остана изненадата, хем нямаше обидени. Център на тържеството са младите, нужен е съвсем малък жест, защото "староженците" може да се почувстват също неудобно от прекалено внимание.
По отношение на обръщението, научих нещо много важно, но за съжаление късно. Колежка, с католическо вероизповедание, ми каза, че при тях на годежа задължително се пита момата и момъкът как ще се обръщат към родителите на другия. Който има нещо против, си го казва още тогава и не бива да има очаквания или разочарования /повярвайте, те наистина са и за двете страни/. Тук коментираме обръщение предимно към свекърви, но едва ли и на мъжете им е лесно, /или на нас приятно/ да кажат на майките ни "бабо". Да не говорим, че някак върви на свекърва да кажеш на име, ама на свекър....трудна работа. когато всичко е предварително ясно, май ще е по- добре!
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #431 -: юли 04, 2011, 14:37:25 »

Темичката ме подсети, че отдавна се каня да питам бъдещите ми свекъри как искат да се обръщам към тях - смятам, че това е решение, което е добре да вземем заедно - "майко и татко" сигурно ще е точно толкова странно за тях, колкото и за мен, поне в началото.
« Последна редакция: юли 04, 2011, 14:39:08 от once_upon_a_time » Активен
ivatodorova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 79


Сватбата ще бъде: 28.08.2011


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: юли 04, 2011, 15:30:27 »

Когато се запознах с бъдещата ми свекърва, още на същия ден ми каза да й казвам по име, и това е.  smile Тя е голям образ (моята зодия е  tease рогат добитък  tease), добре се разбираме (пу-пу). А бабата на Мъжът, и тя е голям образ, ми каза да й казвам "бабо", ако искам аз. Е, супер за мен, така си и казвам.  Wink Всичко си е до договрки и най-вече до това що за хора са свекърите. Голям късмет е да попаднеш на свестни свекъри, които да не ти се месят в живота.  pardon
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: юли 04, 2011, 16:23:47 »

Аз не бях чувала до сега,че на майката на булката,младоженецът трябва да вика "бабо"  shok  pardon За мен това е повече от остаряло и смешно..нещо като децата да викат на баба си "стара майко"   bad
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #434 -: юли 04, 2011, 16:34:56 »

Да, ама в нашия край е така. Баща ми като се оженихме каза на Фабио, че от днес името му (на баща ми) е  Дедо. А майка ми я нарича по име.

Аз на техните викам "мама и папа", както ги наричат той и брат му, и на тях (на техните) им е много драго.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines