Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 10:38:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Слънчева априлска седмица 15.04 - 21.04  (Прочетена 47753 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: април 15, 2013, 12:15:06 »

Здравейте!
Пак вали, пак мрачно, а тъкмо си прибрах якето.
Сутринта ходих да ми вземат кръв, та скоро и медицинско ще си имам smile
Стискам палци на _Ezra_ и m0onlight. Успех, момичета.
Mulan, мястото изглежда супер и много ме заинтригува smile

Хубав ден от мен, дано изгрее  Sunshine
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: април 15, 2013, 12:26:04 »

Здравейте и от мен!

За времето, направо не ми се коментира, толкова ме разочарова pleasantry

casky, мерси за темичката и изобщо не се извинявай, ние тук май повечето чакаме някой да се сети да направи Bravo
Иве, нашият племенник също току що проходи. Наистина такава енергия за щъкане не съм виждала. Майка му сваля килограми с всяка минута, накрая ще изчезне горката.
Стискам палчета днес за Езра и Муунчето good
Мулан, мястото е невероятно. Ако имаме път натам, задължително ще го посетим.
Росита, аз също съм на мнение, че децата нямат работа да разхождат кучета без намордници, камо ли толкова едри и агресивни. Добре, че Блекича се е разминал с леки наранявания. Късмет с документите и дано всичко стане както ти си го планувала.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: април 15, 2013, 12:27:12 »

Росита много добре те разбирам! Аз лично съм против наморниците, но за поводите те подкрепям. Голяма част от големите кучета не са агресивни, а наморника само ги подтиска. Нашето куче беше такъв добряк, но вапреки всичко съм го пускала само в паркове където има и други кучета. А за децата на които им дават да водят такива кучета....не знам за мен това е лудост. Освен куче, може да нарани и човек, а детето нищо не може да направи дори и да иска. Никога не бих го допуснала, дори и кучето да е най-милото животно на света.
Дано твоята живинка да се оправи скоро и да няма натрупан стрес от случката! Каква порода е героя?
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: април 15, 2013, 12:30:40 »

Ох, миличкия добродушко! Съжалявам го, че има рана на лапичката sad Освен майка ти сигурно и той се е стреснал, миличкият! Права си, Роси, че има доста безотговорни стопани и аз често съм свидетел как хлапетата вирят гордо брадите, че разхождат грамадно куче. Като ги видя и направо изтръпвам от ужас, а аз обичам животни. Трябва според мен да се въведат глоби за подобни случаи - българина се жегва само, ако му бръкнеш в джоба! sad Дано сладурчето да се оправи бързо, че е такава душичка кротка LOVING
Свекърва, сещам се за историята на снимката ти, исках да те разведря Wink Нормално е да ти е смотано след 2 забавни дни .. а и понеделник си е труден за понасяне по принцип blum И аз доста се възмущавах и протестирах днес, че пак започва нова работна седмица diablo Пък може и да ти е мъчно, че това е последната овенска седмица Wink Като казах ... аз от няколко дни се чувствам съвсем истински овен - имам си рог Wink Ама така е, който много бърза към задачки и си гледа в краката Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 15, 2013, 12:31:48 »

Росита, скорошно оздравяване на твоя любимец! А това деца да водят големи кучета е голяма безотговорност. Чичо ми има голямо куче и миналата година то така беше повлякло внучка му, че цялата беше ожулена.
Мулан, това място е като от рая направо!
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #20 -: април 15, 2013, 12:40:19 »

И аз се включвам в стискането на палци girl_wink То тук все за някой се стискат...ще взема вече така да ги залепя biggrin

Роси и аз съм за намордник! Моят син има голям страх от кучета (даже кутрета) и като види откача. Веднага се мята отгоре ми или ако е по-далеч почва да бяга, кучето след него, аз след кучето и чак аз се стряскам angry А на вашият герой дано скоро му се оправи лапичката sad


Относно времето и името на темата - аз съм зарекла тази седмица слънцеее. Така че чакайте, ще дойде blum
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: април 15, 2013, 13:15:37 »

Леле, Роси, много неприятна ситуация angry Бързо оздравяване на Блеки пожелавам и дано не се повтарят подобни случки!
Аз от малка имам сериозна фобия от кучета. Ходила съм при баби да ми леят куршум, но без резултат. Сега ме е страх от непознати и големи кучета само, а малките ги обичам и си играя с тях. Относно наморниците - твръдо ЗА, ако стопаните са решили да ги пускат да тичат в парка. Преди като живеех в София, непрекъснато ходех да тичам в Южния парк и няколко пъти именно домашни кучета са ми изкарвали акъла. Веднъж една голяма овчарка дойде до мен и започна да ме ръмжи и гледа в очите, аз изпаднах в шок и се сковах на едно място трепереща. Стопанинът в това време дойде, смеейки се и вика "Той така си ръмжи, ама няма да ти направи нищо, ако не го насъскам"  shok За децата с големи кучета, въобще няма да коментирам girl_impossible
Езра, Муунче, стискам палци! Днес почти само Варненци в темата и за това се хвалите от времето blum
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: април 15, 2013, 13:25:21 »

Иве от къде ти е тази фобия? На мен винаги ми е било любопитно как малки деца без никаква причина се страхуват от кучета. Мен са ме хапали, но никога не ме е било страх.
При теб как се появи?
Casky малкия също ли го е страх без причина или и него са го стряскали?
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #23 -: април 15, 2013, 13:30:59 »

Пънк стряскан е. Едно куче тръгна да му се радва и се изправи отгоре му и от тогава се плаши от всички. Даже веднъж се случи супер малко кутре, пак му се радваше и бяга подире ни, а той пищи, че чак го носих на ръце, защото и мъника не ни оставя и тича след нас...
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: април 15, 2013, 13:32:29 »

Пънк, не е без причина... Не го помня случая, защото съм била на 2 годинки, но в блока живееше едно куче Джина, улична превъзходна, и спеше пред входа на комшиите един етаж под нас като те я хранеха. Аз съм си играла пред блока, а мама е била на метри от мен, когато кучето ме е съборило и на сантиметри от лицето ми е ръмжало. Мама казва, че й е настръхнала косата, виждайки това. Кучето в крайна сметка не ме ухапва, но е било разгневено. В последствие това куче живя 15 години, като заради него сме изтърпели ужасни миризми и нахапани приятели и роднини. Беше приела блока като нейна територия и я пазеше от всички и всичко. Лежейки на стъпка на втория етаж, тя постоянно се хвърляше на хора, които се качват до третия (нашия етаж). Голяма война са водили нашите с въпросните комшии, но без резултатно diablo
Децата не смееха да ми идват на гости без придружител заради нея...
« Последна редакция: април 15, 2013, 13:34:13 от ivelka » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: април 15, 2013, 13:39:08 »

Значи този страх не е вроден! Което потвърждава твърдението, че ако стопаните са по-отговорни, няма да се стига до такива страхове у децата. А е ужасно дете да се страхува от толкова добро животинче като кучетата.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #26 -: април 15, 2013, 13:39:41 »

На мъжът ми вуйчо му имат болонка, хем постоянно я вижда и всеки път бяга от нея, а е егати фъстъка... Като отиваме ако кучето е навън цялата махла ни разбира. Хем при него нищо не са му правили т.е. лошо, а му се радваше, ама...страх го е от всички, малки, големи, всички.

А за стопаните определено е така good
Активен
mynicheto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 234



« Отговор #27 -: април 15, 2013, 13:44:10 »

Малееее колко съм глупавичко !!  blush blush blush

Цяла сутрин глеееедам и чакам някой да пише в седмичната тема и си викам " брех колко са заети днес , даже кафе не са пуснали " ........ а то докато се усетя вие колко сте изписали в новата тема !!! smile Хич ме няма ! Не се сетих , че е понеделник ! smile
Ами хайде да ни е честита новата темичка и новата седмица ! Благодаря за кафето , за сладките, за картините , абе въобщеее днес ми е много радостно !!! Седмицата ми почна чудесно ! Сега почвам да се хваля !  yahoo
Първо , малчо се събуди чак в 10 без 20 и то защото татко му ни събуди ... иначе още щяхме да спим и двамата ! Чувствам се много приятно - наспала се !! smile  yahoo
Второ , най-после изпратих мъжО на преглед ... четох много в нета, мнения, лекари , клиники и прочее .. Накрая реших да го изпратя направо на преглед при хирург в специализираната хирургична болница Темелков и се оказа , че има мускулно разтежение , трябва да почива сега малко и после може да си работи .. Е, лекаря му е казал, че тялото му е предразположено към херния и трябва да внимава с тая неговата работа дето вдига толкова тежко, но посне като го знаем , можем да се съобразяваме поне до някъде ! Това си е страхотна новина ! Направо ми олекна ! не можете да си представите !!!  danceg yahoo tease
Трето , най-после след като имаме яснота около здравословния проблем на мъжО , решихме да заминем на почивка при братовчедка ми в плевенско още в четвъртък и да стоим до неделя !  yahoo yahoo yahoo yahoo Мноооооого съм щастлива ! Обичам да ходя там още от малка и направо умирам от радост ! Прогнозата за времето там е благосклонна , ще може да се разхождаме , да вечеряме на барбекюто и т.н. smile  yahoo
И кажете ми как да не съм в прекрасно настроение ???  Bravo Просто не знам какво може да ми го развали !!! smile
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: април 15, 2013, 13:48:37 »

Благодаря момичета!  give_rose
Блекича е добре като цяло, стресиран е и само спинка, ама предполагам че е и заради антибиотика който му сложиха. Всъщност ухапаното не е на лапичката, а на гърба, точно между плешката и врата. И го боли като върви, но е малко геройче и гък не издава. Ама аз си го усещам и знам, че го боли.
Яд ме е, че сега се връщам в изходна позиция, защото преди да го осиновя е бил доста хапан и бит от по-едри кучета докато се е скитал по улиците. Отне ми три години време психологическа работа, докато го приуча отново на нормални отношения с другите кучета и да не се страхува като ни размине някое по-едро. Но и с това ще се справим, отново заедно. Той е добродушко и много наивен, даже понякога и глупав, но си е моя сладур.

Пънки, нямаме си порода. Но е марков, даже двойно марков, според вета. blum
А според мен може дори и тройно марков да е, защото има в себе си кокерско, сетерско и нещо от лабрадор, ама за третото не съм съвсем сигурна. Въпреки че в паспорта му пише кокер спаньол.

Относно страха от кучета - не съм била хапана, нито гонена, нито нападана. Откакто се помня винаги около мен е имало кучета, от пинчер до гигантска догица. Нямам никакъв страх, като видя куче и пощурявам да го гушкам, галя и мачкам, което не е много хубаво, защото изобщо не се замислям, че кучето може и да не е дружелюбно и да си изпатя. Засега не се е случвало де, надявам се и да не се.

На моята приятелката малкия син много се страхуваше от кучета, не знам по каква причина. Блеки е много внимателен с деца, дори доброволно им се оставя да го тормозят. Знаете как малките деца играят с животните, все едно са някакви плюшки и ги мачкотят до посиняване. Та малкия вече не се страхува или поне не чак толкова от кучетата, а с Блеки даже спинкат заедно. Имам и още една близка, която имаше подобен страх. А сега да я видите как ми разхожда добитъка. biggrin  Всичко е до нагласа и психика, мисля.

Иве, Скай, ако живеех наблизо, щях да ви каня с нас на разходки. Повярвайте ми, вече доста познати ми казват, че Блеки може да работи като терапевтично куче. Много помага на хора които се страхуват, не знам как го прави, явно има талант. Живот и здраве, ако замина за UK, мисля да го взема при мен и да го включа в някоя програма за обучение на терапевтични кучета.
Оф, много ме е яд на мене си, че навремето не учих за ветеринар и да работя с животни. Не мога да си представя живота си без четириного край мен. Сина ми казва, че ако си намеря работа във вет-клиника или приют, сигурно ще се пръскам от кеф. Всъщност е прав. smile

Олеее, пак едни дълги писания....цял роман направо.

Eййй, мъниче, чак ти завидях благородно разбира се, за почивката!  smile
« Последна редакция: април 15, 2013, 13:51:35 от Росита » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: април 15, 2013, 13:53:14 »

Роси, така като те чета, ми се вижда че именно в друга страна може да осъществиш това за работата във Вет  клиника. Аз гледам предаването Хоуп- приют за всякакви животни , не помня точното заглавие, както и едно за ветеринари-спасители, виждам че за разлика от БГ, имат развита система и за доброволна работа и за раб със заплащане.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines