Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 16:19:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 8 част  (Прочетена 196784 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: май 02, 2013, 09:09:08 »

Аз имам месец и половина до сватбата и ми се струва, че е крайно недостатъчно, за да избера и поръчам торта!
имаш време, модел избран ако имаш. Ти имаш ли? От София ли си? С другото може би можем да помогнем  Wink
Активен
Albbena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 282



« Отговор #181 -: май 02, 2013, 11:01:39 »

От София съм и съм си харесала торта по снимка. Разглеждам сладкарници Гаврош, Скайлайн и Вега, но всъщност за Вега не видях да имат сладкарница и не знам къде могат да се пробват. Не знам и дали всички предлагат доставка и съответно сами си прибират после тавите, защото за мен е много важно да не се занимавам и с това след сватбата. Предполагам и , че когато поръчваш по-различна торта се заплаща допълнително. Не сме решили и дали да поръчаме голяма торта или по-малка с допълнителни парчета. Не знам каква е разликата в цената при втория вариант. За жалост сега са празници и трябва да изчакам да минат, за да тръгна на обиколка. Аз писах имейли, но ми отговориха да отида на място, за да обсъдим подробностите. sad Проблемът е, че всички места са ми далеч и трябва доста да се разкарвам!
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: май 02, 2013, 11:07:49 »

Не се шашкай , имаш време! Просто реши към коя от всичките фирми в Сф ще се насочите и после е лесно. Тук в тази тема имаше доста идеи и имена и в 7 част също.
Какво още ти остава?
Ами, вече спрях да се шашкам.. Повтарях аз на милото да правим нещата о време, ама той не, та не.. има време. Е сега има една седмица и пак има време  pleasantry
Ходихме миналата седмица до Романса и обяснихме какво искаме, та поне говорихме със сладкарката, а не декораторката (впоследствие се оказа, че е за наше щастие) и жената ни обясни, че както искаме тортата на 2 или 3 етажа един върху друг, а не на поднос, то там, където се слагат по-малките торти облицовката пада, т.е. се губи от парчетата на тортата. Не знам дали разбрахте.. Например, най-долният пласт е 30 парчета, вторият е 20 и третият 10. От най-долният няма да може да се разрежат 30, защото някои от тях ще имат глазура, а тези, които са били основата за по-горните торти няма да имат глазура, което означава, че не може да се поднесат парчета, които нямат вид.. Така че този вариант отпада, колкото и да не ми се иска. Все пак намерихме някакъв компромисен вариант да е на два етажа, като долният ще е квадрат, а горният по-малък и ще е кръг, като ще го сложим в единия край, за да не взима от парчетата на долния етаж. Само че трябва да ходим утре, за да се срещнем с декораторката да й обясня идеята ми за гнездото и гълъбчетата. Вижда му се края на тортата, ама се убедих, че не е ли аз да си хвана нещата, гостите ще останат без торта Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: май 02, 2013, 11:13:03 »

От София съм и съм си харесала торта по снимка. Разглеждам сладкарници Гаврош, Скайлайн и Вега, но всъщност за Вега не видях да имат сладкарница и не знам къде могат да се пробват. Не знам и дали всички предлагат доставка и съответно сами си прибират после тавите, защото за мен е много важно да не се занимавам и с това след сватбата. Предполагам и , че когато поръчваш по-различна торта се заплаща допълнително. Не сме решили и дали да поръчаме голяма торта или по-малка с допълнителни парчета. Не знам каква е разликата в цената при втория вариант. За жалост сега са празници и трябва да изчакам да минат, за да тръгна на обиколка. Аз писах имейли, но ми отговориха да отида на място, за да обсъдим подробностите. sad Проблемът е, че всички места са ми далеч и трябва доста да се разкарвам!
ами би трябвало поне на въпросите които тук си дала, да ти отговорят в мейла, аз бих наела фирма, която ми е отговорила и след това иска среща. а не да ме разкарват на 4-5 места, защото ги мързи да отговорят на 1 мейл. просто давам идея как да сортираш  Wink
аз лично съм за една голяма торта, просто е много по-красиво по мое мнение, а и малки торти винаги и за рожден ден може да има човек!
Вега можеш да си поръчаш от секторът контакти, чрез бгменю мисля, парче торта за вкъщи и да видиш дали те кефят.
повечето, ако не и всички тортени фирми , правят доставка и дават под наем стойка, ако се налоци. за скайлайн и романс съм сигурна май. smile
Активен
Albbena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 282



« Отговор #184 -: май 02, 2013, 11:49:58 »

Благодаря за бързия отговор. Честно казано и на мен не ми се иска да се разкарвам и ще взема да има се обадя по телефона преди това.
 Ани,Моята торта също искам да е на няколко етажа един върху друг, но не виждам логика да не се сервират парчетата без глазура. Аз смятам, че най-вкусното на тортата е пълнежът, а не глазурата, пък и те парчетата се сервират легнали обикновено, така че не виждам повод за безпокойство. Разбира се ти си знаеш най-добре! smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #185 -: май 02, 2013, 14:04:42 »

жената ни обясни, че както искаме тортата на 2 или 3 етажа един върху друг, а не на поднос, то там, където се слагат по-малките торти облицовката пада, т.е. се губи от парчетата на тортата. Не знам дали разбрахте.. Например, най-долният пласт е 30 парчета, вторият е 20 и третият 10. От най-долният няма да може да се разрежат 30, защото някои от тях ще имат глазура, а тези, които са били основата за по-горните торти няма да имат глазура, което означава, че не може да се поднесат парчета, които нямат вид.. Така че този вариант отпада, колкото и да не ми се иска.
Аз лично торти на стойки изобщо не харесвам. Нашата беше така един върху друг и проблеми сме нямали Wink Отделно на нас ни обясниха, че единствения проблем ще е, че не може да се сиропира прекалено много, въпреки че пак си беше достатъчно. Просто нашата сладкара прави невероятно сиропирани торти и за нея това си беше "по-малко", за това го и каза blum
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #186 -: май 02, 2013, 15:28:13 »

Ако младоженците са решили да се веселят повечко и да танцуват много, тортата се оказва и единственото нещо което имат време да хапнат на собствената си сватба danceg Затова си изберете плънката която харесвате,а вече самите сладкари сами си казват на каква торта може да я направят. Останалото все пак е дизайн,а пък ако не е достатъчно голяма- разликата я поръчайте на пасти, като се сервират изглеждат еднакво. Относно сроковете- поръчах я в седмицата на сватбата от Скайлайн, сами си я докараха до ресторанта,за стойки и подноси не сме се грижили
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: май 03, 2013, 10:34:52 »

За мене най практично  е торта за разрязване и малки тортички.Така всеки получава нормално и красиво парче торта.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: май 03, 2013, 11:02:46 »

Благодаря за бързия отговор. Честно казано и на мен не ми се иска да се разкарвам и ще взема да има се обадя по телефона преди това.
 Ани,Моята торта също искам да е на няколко етажа един върху друг, но не виждам логика да не се сервират парчетата без глазура. Аз смятам, че най-вкусното на тортата е пълнежът, а не глазурата, пък и те парчетата се сервират легнали обикновено, така че не виждам повод за безпокойство. Разбира се ти си знаеш най-добре! smile

Ами, аз се притеснявам да не са грозни.. До този момент като съм ходила по сватби въобще не съм забелязвала как изглеждат самите торти.. Дали са на стойки или директно блатовете един върху друг..
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: май 03, 2013, 11:06:11 »

Аз лично торти на стойки изобщо не харесвам. Нашата беше така един върху друг и проблеми сме нямали Wink Отделно на нас ни обясниха, че единствения проблем ще е, че не може да се сиропира прекалено много, въпреки че пак си беше достатъчно. Просто нашата сладкара прави невероятно сиропирани торти и за нея това си беше "по-малко", за това го и каза blum

А вашата торта със захарно тесто ли беше или със сметана? Питам, защото аз попитах дали ако е захарно тесто ще стане, както искаме без да се губят парчета, ама жената каза, че каквото и да стане, това е..
Отделно онзи ден бяхме в ресторанта да пробваме менюто и  говорих с управителя и той потвърди същото.. Мислихме си, освен да кажем на готвача "грозните" парчета да ги сервират на родителските тела и на нас..

П.П.  casky, забравих да те попитам къде сте си правили тортата?
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: май 03, 2013, 11:07:49 »

За мене най практично  е торта за разрязване и малки тортички.Така всеки получава нормално и красиво парче торта.

И това сме го мислили като вариант, но малко висока цена на тортата ни идва в случая.. smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #191 -: май 03, 2013, 13:15:31 »

Сега видях, че тук си писала, аз ти отговорих в твоята темичка blum
Не беше захарно тесто, правиха я във Варна smile Но не мога да ти кажа дали е нямало нещо между пластовете, което аз не съм видяла crazy Имаше и отделно 16 пасти като сърца.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: май 03, 2013, 13:17:19 »

Ами, то вече се сливат темите  girl_haha
Ще опитаме с бял шоколад да си каже дамата идеята, защото по- ми е важно да видя дали ще може да направи гълъбчетата. Видяхме, че може да прави лебедчета, така че може би и гълъбчета ще успее Wink
Активен
Shtesejenim
Любопитен
*
Публикации: 21


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: май 04, 2013, 10:22:11 »

нашата торта е от сто мини тортички и една голяма от осем парчета за разряЗване най-отгоре. покрита е със захарно тесто и мини тортите са в две разцветки. едната е с бяла глазура и сладки кафеви точки, а другата пак е бяла, но с красиво цвете в прасковен цвят. голямата е комбинация от двете. като цена излиза 300лв и е поръчана от Мон шери Пловдив. Вкусът е йогурт с боровинка и е много вкусна и лека. Предпочетохме този вариант, за да знаем, че за всеки гост ще има еднакво голямо парче торта,а и смятаме, че е по-красиво. Тортата ще е на стойка от четири етажа.


* image.jpg (34.93 KB, 299x450 - видяно 328 пъти.)
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: май 08, 2013, 08:35:35 »

Аз нашата торта съм си я харесала по снимка. Знаем откъде ще я поръчаме (то не че имаме голям избор де), само чакаме да дойде момента smile

Вчера ми пристигнаха приборите за тортата, които бях поръчала миналия месец и много си ги харесва smile
Ето ги http://album.svatbata.bg/elistoilova/bg/photos/249409.html
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines