Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 14:28:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 8 част  (Прочетена 196761 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: май 08, 2013, 08:40:45 »

Много са хубави, Ели! Честито!
Може ли пак да споделиш от къде ги поръча и колко време ги чака?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: май 08, 2013, 09:19:03 »

Виждала съм на такива торти от захарно тесто които са сляти че има подложки между етажите и така няма проблем  и не са грозни парчетата.Питайте сладкарите те ще ви обяснят по добре.
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: май 08, 2013, 09:22:38 »

ratatui, поръчах ги ето оттук: http://www.aliexpress.com/item/DHL-FREE-SHIPPING-Wedding-Favor-Graceful-Heart-Knife-Server-Set/725526844.html

Поръчах ги на 8 Април, те ги изпратиха около седмица по-късно. Не знам защо не ги пращат веднага. Пратката е пристигнала в БГ на 3 Май, но предвид празниците си я получих вчера.
Активен
baba_tina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 140



« Отговор #198 -: май 09, 2013, 12:09:07 »

Момичета, не мога да изнамеря информация за сладкарница 'Марти' в София кв. 'Левски' nea Изглежда нямат сайт, и се чудех някой дали не е поръчвал сватбена торта от там ( и дали изобщо правят сватбени)  huhhuh.gif
Активен
Euphoria
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 170



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: май 09, 2013, 14:48:11 »

Аз съм се ориентирала към Mr. Dino сякаш и по- специално Panetone -то.  chocolate Някой от вас има ли впечатления за фирмата, добре ли се справят с украсата, коректни ли са и въобще?
Активен
Albbena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 282



« Отговор #200 -: май 09, 2013, 15:00:35 »

Euphoria, е бях чувала за тези торти и влязох на сайта им, да ги видя и честно казано изглеждат много хубави!
   Аз днес ходих до цеха на торти "Вега", за да избирам вкус и да направя поръчка, но останах доста неприятно изненадана като ми дадоха само 2 вкуса, които не ми харесаха. Оказа се, че торта от типа на етажи директно един върху друг(без стойка), се изработват само с такъв по-твърд пълнеж, тъй като ако е еклерова или по-креместа(каквато ние искаме), нямало възможност да е от този тип!  cray
  Сега излиза, че или трябва да направим компромис с вкуса или с визията и честно казано ми е трудно да взема решение, защото тортите на етажи на стойка изобщо не са ми по вкуса! sad
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: май 09, 2013, 15:13:55 »

Тортите на Mr. Dino изглеждат много добре. Не съм пробвала нищо тяхно, но на външен вид изглеждат доста добре  pardon

Albbena, можеш да провериш в други сладкарници как стоят нещата. В някой сладкарници правят тортите с вътрешна, скрита стоика и така може да направят по-креместа торта  pardon
В момента се сещам за Гаврош и Маркрит.
В "100 гр Сладки" също правят само 1 или 2 пълнежа на етажи, за да е стабилна тортата.
Активен
Euphoria
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 170



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: май 09, 2013, 15:31:20 »

Нашето желание е същото, но еклеровата отпадна сякаш заради етажите Albbena ... и мен това ме притеснява.  huhhuh.gif А определено повече си мисля, че държа на вкуса, защото все пак не искам само външно да е красива за снимките, а пък като я опитат гостите да е като едновремешните и да си остане по чиниите.
Не знам, наистина еклеровите или тази, която аз си мисля да пробвам - Панетоне, няма да издържат етажи отгоре, но пък са страшно вкусни.  pardon
Друг е въпроса, че вие ме накарахте да се замисля и как се процедира с парчетата, които реално са под етажа. В смисъл как изглеждат сервирани, до сега не бях обръщала внимание на това. Сега разсъждавам и над това дали да не направим една по-малка за рязане и отделно парчета според броя на гостите, за да не се притеснявам за визия. Вие как процедирате?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: май 09, 2013, 15:39:03 »

Според мен /това което мислим ние да напрправим е/ една по-малка елегантна торта, която да режем, а отзад да има още достатъчно торти, същият вкус, но без украсата и тях ще сервират на гостите. Мисля, че така не се прави компромис със вкуса /според мен той е водещ/, а пак имаш красива торта, за рязане. А и така мисля, че излиза по-евтино.
Активен
Albbena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 282



« Отговор #204 -: май 09, 2013, 19:44:22 »

Ние лично предпочитаме голяма торта и честно казано това, че някой парчета няма да имат глазура, не ме интересуваше особено, но вкуса определено ме вълнува. Предпочитам по-хубавия вкус за сметка на визията и сега обмисляме торта със стойки, но такива, които не са много разделечени един от друг. Проблемът е, че трябва да си изберем и нов модел торта! sad
Ma6ka, говорих с "Гаврош", но и те ми отговориха, че не може да се направи с еклерова торта по същите причини.
« Последна редакция: май 09, 2013, 19:48:40 от Albbena » Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: май 09, 2013, 19:52:46 »

Euphoria, е бях чувала за тези торти и влязох на сайта им, да ги видя и честно казано изглеждат много хубави!
   Аз днес ходих до цеха на торти "Вега", за да избирам вкус и да направя поръчка, но останах доста неприятно изненадана като ми дадоха само 2 вкуса, които не ми харесаха. Оказа се, че торта от типа на етажи директно един върху друг(без стойка), се изработват само с такъв по-твърд пълнеж, тъй като ако е еклерова или по-креместа(каквато ние искаме), нямало възможност да е от този тип!  cray
  Сега излиза, че или трябва да направим компромис с вкуса или с визията и честно казано ми е трудно да взема решение, защото тортите на етажи на стойка изобщо не са ми по вкуса! sad
Euphoria, Вега сме решили и ние да ги посетим, но незнайно защо в сайта им няма адрес. Къде им е цеха? Мерси
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: май 09, 2013, 20:02:32 »

а някой има ли отзиви за торви Чочко? На сватбеното изложение бяха там и правят както малки тортички, така и етаж върху етаж, и по снимка. Но незнм дали са вкусни...
Ние в събота ще посетим Гаврош. Казаха, че ще ни дадат мостри за проба на пълнежите. Имате ли идея дали ценовия диапазон им спада към по-скъпите или към по-достъпните?
много въпроси станаха smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: май 09, 2013, 20:13:31 »

А вие как процедирате- обаждате им се преди да отидете или? Ние също вече трябва да почнем да търсим къде точно да ни направят тортата и се чудя от къде да започна  Torte
Активен
Albbena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 282



« Отговор #208 -: май 09, 2013, 20:19:57 »

Аз първо пращам имейли с въпроси и ако получа задоволителни отговори се обаждам да си уредя час за посещение и дегустация.
  Цехът на "Вега" се намира в Орландовци, ул. Свързочник 5А. Няма никакво обозначение на цеха, така че се търси по адреса.
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #209 -: май 09, 2013, 20:20:54 »

Момичета, не пренебрегвайте Торти "Неделя" - била съм на три-четири сватби с торти от там и бих казала, че са страхотни! Моделите са малко по-ограничени, в смисъл не могат да изпълнят дизайн по ваш избор, но на живо техните торти са много красиви и стилни. Има възможност да смените цветовете и да комбинирате елементи от различни модели. На сватбените торти слагат плодове и допълнителни "красоти" за да уплътнят вкуса. Спомням си едната от тортите беше бяла Неделя с праскови - наистина беше много вкусна!  Torte
Успех!
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines