Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 08, 2024, 09:34:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 8 част  (Прочетена 191857 пъти)
 
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #225 -: май 12, 2013, 09:02:16 »

Момичета, не винаги многото пари, означават, че като тях втори няма. Просто трябва повече да се търси, но винаги има добра алтернатива, на добра цена girl_wink Не се отчайвайте, ще намерите! По-трудно, но пък има smile Нашите пасти - сърца, преди по-малко от година бяха по 1лв, който ни е виждал тортата знае за какво говоря girl_wink За вкуса са невероятно вкусни, защото винаги и по всякакви поводи тортите са ни от там. Така че както казах, винаги има girl_wink

П.П. Ето ги, смъкнах снимката от фейса на сладкарката и за това са още в тарелки pleasantry При изнасянето на тортата имахме само 4 от тях в 4-те края...

« Последна редакция: май 12, 2013, 09:05:47 от casky » Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: май 12, 2013, 09:11:36 »

а, 4.50 на парче как ви се струва за етаж върху етаж? Казаха ни, че ако е със макет излиза по-евтино с около 50-60 лв., защото обикновените торти се заплащат на цена 3.20-3.5лв/парче, а само малката най-отгоре на макета е по 4.50 за парче. Макетът се наема и се заплаща и обличането му с фондан (захарно тесто) и каквато украса искаме. Но, жената каза, че излиза по-евтино от ако цялата да е с пълнеж. Плюс това каза, че твърдо може да каже, че няма да кльофнат етажите, каквото и да изберем, но за най-топлите месеци препоръчва с макет. Другото предимство на това да е с макет (което за мен е много голям плюс) е, че останалите торти идват вее нарязани - риска от това хората от ресторанта да окалпазанят парчетата, да ги  нарежат неравномерно или пък да ги понавялет малко като размер, за да хапнат и те се елиминира!
Т.е. - моят стрес се намалява, хаха.

Друго - дамата подчерта няколко пъти задължително да одчертаем на ресторанта, че тортата трябва да се сложи на адекватна температура - не на стайна, не на нормална хладинска, а леко по-ниска. Каза, че дори и във фризера им да я сложат е много по-добре отколкото да я оставят на стаяна или да е в хладилник с по-умерена температура.

Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: май 12, 2013, 09:13:42 »

Каски, фантастични са! И ние сме в лилавата гама и тези са направо божествени. А коя е сладкарската къща?
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #228 -: май 12, 2013, 09:46:15 »

Аз съм яла торта от Неделя сватбена и бях много много разочарована-нито на вид нито на вкус се беше получила.Вътре беше сахер а отвън фондан и не беше добре.А аз по принцип много харесва техния Сахер,но се бяха много изложили.
Неделя са изключително нелюбезни! Точно са типа - като нас втори няма... Аз си бях наумила първо, че искам торта от там (заради другите им, които на мен лично много ми харесват), но като отидохме толкова се разочаровах, че всяка подобна идея ми се изби от главата. Първо, че почти никаква промяна не правят, второ че определен модел се прави точно с определен брой парчета т.е. не може да се лавира и се оказа, че торта с 80 парчета има само една и ако искаме от тях или трябва да вземем нея или да вземем друга за 120, а на нас ни трябваха дори по-малко от 80, искахме резерв... А преди това тортите на въпросната "наша" след време сладкарка не бях ги поръчвала, само бях слушала за тях. И след това отношение просто отидохме при нея да видим за какво иде реч, оттогава само от там вземаме.
Активен
Albbena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 282



« Отговор #229 -: май 12, 2013, 10:11:22 »

Milenuity, а какво представлява точно този макет? Предполагам той е отвътре на тортата и не се вижда? И ако го има, не може ли тортата да се направи с всякакъв плълнеж, а не само с тези няколко, които са ви дали?
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: май 12, 2013, 11:04:28 »

Milenuity, а какво представлява точно този макет? Предполагам той е отвътре на тортата и не се вижда? И ако го има, не може ли тортата да се направи с всякакъв плълнеж, а не само с тези няколко, които са ви дали?
това е точно макета от стиропор, за който имаше постове по-горе. Той не е кух, просто се облича със същата облицовка кат на истинската торта, която се постава отгоре му - т.е. може да е всякакъв нейният пълнеж, понеже няма да има едно върху друго. Отделно се правят едноетажни торти, които се нарязват и се сервират на гостите, а младоженците разрязват истинката тортичка, която е най-горния етаж на сватбената торта. ох, дано да го обясних ок. smile
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: май 12, 2013, 13:23:16 »

Знаех си, че не може да ги няма и в БГ smile Според мен с макет е най-добре, хем няма да се притеснявате за вида на тортата, хем и щом е по-изгодно!
Едно по-нестандартно решение, за тези които още търсят е да пробват тук http://www.spgt.org/content/e643/index_bul.html

Децата работят с огромно желание и старание и знам, че приемат поръчки за най-различни неща, тъй че може да опитате.

Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: май 12, 2013, 17:18:46 »

casky, пастите изглеждат страхотни! Това е била сватбената ви торта, правилно ли съм разбрала?
Тип - отделни порцийки за всеки гост. Отгоре имаше ли малка тортичка?
Коя е "твоята сладкарка"? Някоя позната или имат цех някъде?
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #233 -: май 12, 2013, 18:48:21 »

Тортата ни е на втора страница smile Това са допълнителните пасти, които искахме, за да допълним парчетата от 80. Иначе тортата поемаше 60 и пастите ги давахме на децата и на нас с кумовете.
Активен
Macito
Професор
****
Публикации: 389


« Отговор #234 -: май 14, 2013, 07:46:32 »

Casky, супер ви е тортата и пастичките! И аз имам идея да има и пастички, но все ми се струваше, че излиза по-скъпо. Ти ме разби smile Кой е сладкарският цех?
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #235 -: май 14, 2013, 08:07:36 »

Цените вече не са такива girl_wink Но не са и 7лв...
Активен
Bloody_Marry
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



« Отговор #236 -: май 14, 2013, 12:07:00 »

Много е хитро това с макета:)
Скоро бях на сватба и тортата беше от кексчета.
Мечтая си и моята да бъде такава (надявам се, скоро!)
Дори си заплюх модел  blush
http://pinterest.com/pin/343540277795827517/  heart
Активен
Albbena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 282



« Отговор #237 -: май 15, 2013, 18:03:56 »

Утре ще ходя да пробвам тортички в Skyline и се надявам вече да поръчам торта, за да го отхвърля и този ангажимент. Ще ги попитам за вътрешна стойка и ако нямат сме решили да поръчаме от обикновените стойки, които нямат голямо разстояние между етажите.  smile
Активен
Macito
Професор
****
Публикации: 389


« Отговор #238 -: май 15, 2013, 21:17:00 »

И на мен тортата още ми е питанка, но имам още малко време....ще я измисля..
Активен
ra4e1
Сватбар
***
Публикации: 177


« Отговор #239 -: май 16, 2013, 06:13:42 »

Утре ще ходя да пробвам тортички в Skyline и се надявам вече да поръчам торта, за да го отхвърля и този ангажимент. Ще ги попитам за вътрешна стойка и ако нямат сме решили да поръчаме от обикновените стойки, които нямат голямо разстояние между етажите.  smile
На всяка цена опитай бисквитено ваниловата с горски плодове!!! Лека и приятна , на сватбата не остана от нея, всички я харесаха.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines