Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 18:29:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Топла януарска седмица 21- 27.01.2013  (Прочетена 39855 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: януари 24, 2013, 10:12:54 »

casky, много си права  Wink Трябва ми нов проект  blum
emmmmmy, то хубаво да ги махна, но тогава предлагат заплащане, което даже не искам да коментирам. Честно казано вече съм...почти стегнала багажа за някъде другаде. Писна ми да чета обяви за работа с правописни грешки, обяви с хиляда изисквания и заплата от 380 лв. Уморих се..Честно казано и аз вече доста избирам - вложила съм много в образованието си, работя от 16 годишна и...не мога да склоня на работодател и работно място, които не ми "дават" нищо - нито като развитие, нито като заплащане, нито като връзки. Последните две години приемам работа само на места, където мога да науча нещо - някакъв нов софтуер например  pardon Но определено съм разочарована...
инловче,ако заплатата е коментирана вече в обявата,нищо не губиш да съкратиш сивито, така си имаш доказателство колко са казали че ще дават. а за второто- и на мен ми е омръзнало, хубавите позиции в София , повечето са с връзки. Тези до които успявах да се докопам без връзки, пък трудно се оцеляваше физически  hunter

Мариелка, буквално пълня капачката на шишето на оцета и я изсипвам в чашата. не топля водата напоследък, щото като гледам рецептите на шишето, май никъде не пишеше да е с топла вода. И аз съм го чувала това за гаденето.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #31 -: януари 24, 2013, 10:14:37 »

И на мен преди години ми идваше да си "загубя" дипломата от средното образование, че да ми издадат нова, на която да няма печат "не е последна". Каквото и да си говорим, нямаш ли връзки /познати/, които да гарантират за теб, няма как да бъдеш назначена. В момента съм от другата страна и когато подбираме персонал, винаги търсим гаранции за него, каквито и квалификации и препоръки да има.
InLove_Girl, не се отказвай от магистратурата. Запиши което ти е най- интересно, поне да учиш с мерак /макар да съм разочарована от преподаването/, да имаш завършено образование. Често при следването се намират връзки. По мое време една от преподавателките взе 7 души на работа във фирмата си, 3 момичета ги харесаха за НАП /препоръча ги друга преподавателка/, двама се сдушиха и направиха общ бизнес. Късметът идва от места, от където най- малко очакваш, ще дойде и твоето време. Не го казвам просто така, изживяла съм го 4 пъти и зная какъв кошмар е. В началото на 90-те, след майчинство, съм кандидатствала даже в "Секс телефон". Минах 3 интервюта, но не ме харесаха, че говоря много отривисто Wink, все едно давам команди. Хайде да свършвам, че на тази тема мога три книги да напиша с истории.
« Последна редакция: януари 24, 2013, 10:48:43 от svekarva » Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: януари 24, 2013, 11:33:02 »

Ето така я харесвам темичката! danceg
Казвам само на бързо "здрасти" (този път наистина на бързо, няма да дрънкам много, както обикновено blum), защото преинсталирането на компютъра ми се отложи за днес и вече искат да ме изритат, че много бавно щяло да стане pardon
Само да кажа на Инловчето да не се отчайва! give_rose И аз като си взех магистратурата и имах вече и стаж по специалността като ходех по интервюта и ме гледаха с презрение: "И какво? Сега като имате бакалавърска и магистърска степен, че и стаж по специалността сигурно очаквате огромна заплата?!" diablo Сладури! Аз на такива им се радвах, защото веднага ти става ясно, че нямаш работа при такива хорица Wink
Езра, не товари приятелката си - кажи кога си свободна за кафе give_rose
Хайде до после(надявам се да ми оправят компютъра днес) heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: януари 24, 2013, 11:42:26 »

не мога да се сдържа, обява от днес :
http://www.jobs.bg/f1671799
"Очакваме от вас да бъдете вежливи и да не ви мързи да обслужвате клиентите ни" shok angry mega_chok

може ли това да го напишеш в официалната си обява, ако толкова държат да го кажат, да го пояснят някак по -нормално на интервюто с хората....  nea
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #34 -: януари 24, 2013, 11:48:41 »


"Очакваме от вас да бъдете вежливи и да не ви мързи да обслужвате клиентите ни" shok angry mega_chok

biggrin biggrin biggrin Това беше яко... biggrin
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: януари 24, 2013, 12:00:36 »

показвам една прекрасна колекция от сервизи, много ми хареса. да спрем за малко да мислим за гадните битовизми smile
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #36 -: януари 24, 2013, 12:43:40 »

инловче,ако заплатата е коментирана вече в обявата,нищо не губиш да съкратиш сивито, така си имаш доказателство колко са казали че ще дават. а за второто- и на мен ми е омръзнало, хубавите позиции в София , повечето са с връзки. Тези до които успявах да се докопам без връзки, пък трудно се оцеляваше физически  hunter


Еми това с връзките е навсякъде по света едно и също, за хубавите позиции далеч не стигат само добра диплома и езици, аз имам опит с това и извън Бг и това в началото беше изненада за мен, защото на "млади" години си мислех, че само в бг няма крайна справедливост, и хората не се оценяват само по интелект и дойазани умения, за мен беше учудващо да го разбера, но с времето порастнах и разбрах, че това си е натуралния път на нещата, свекърва е права една от важните функции на университета е именно това, създаването на контакти и връзки, аз самата имам също вече състуденти наети на работа от професори, както и двама близки мои приятели, които се познават от унито и си започнаха техен бизнес и им върви доста добре, и личен пример имам от това че правих моята практика отново при професор от моята специалност, по негово предложение и желание, ако не беше той сигурно щеше като чужденка да ми е доста теудно да си намеря практика, за работата все ище не ми се мисли, защото като чужденец е винаги доста теудно, но ето тук би трябвало връзките които съм създала да свършат работа, надявам се :-), така че връзките са си важно нещо и е важно човек да ги има/създава където колкото може повече.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #37 -: януари 24, 2013, 13:04:15 »

Хахаха, първата ми мисъл беше, че става въпрос за друг вид обслужване. Пък те продавали цигари, алкохол и ядки в ЕТ Марая. Супер е обявата, съвсем ясно ми стана какво значи работа два на два /хубаво, че не е пет за четири/ Wink
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #38 -: януари 24, 2013, 13:23:49 »

 Здравейте, момичета хубави  smile Аз се появявам "от дъжд на вятър", но за сметка на това ви чета  blum
 Виждам, че си говорите за връзки. Ако с това се означават професионалните контакти като белег за добра комуникативност и общителност, съм съгласна, че са от основно значение.
 "Професионални" контакти от типа колегата ми е кум, с онзи се запивахме заедно в университета, с онази сме бивши гаджета, сладката дъщеря на стар приятел не ги приемам. Не виждам какво градивно има в отношения, създадени или на роднинство, или на помагане на дългогодишен познат, или на приятелства, които са били изградени единствено на основата в коя кръчма да отидем.
 Мрявка, понеже имаш добър опит извън България, как стоят нещата с втората категория "връзки", които описах?  smile
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #39 -: януари 24, 2013, 14:03:01 »

Да отбележа за портокола, че аз затова си заминах от бг, защото несправедливостта много ми е пречела винаги, в този ред на мисли по-горе говорех по повод връзки въз основа социална интелигентност, за съжаление колкото повече навлизам в работния свят тук (при мен се случва постепенно, чрез практики и проекти за различни предприятия, но не точно работа в смисъла 8часа/5дни, виждам, че кумами-, женами- и тн тип връзки си играят и то доста главна роля, разбира се в бг съм била свидетел на: назначавам любовницата ми, без образование, без познания и опит в областта строене на пътища (да брутално, но факт!) наравно с моя приятелка завършила УАСГ, с тази специалност, на същата заплата на същата длъжност! Ето това тук няма как да се случи. Имаме един "семеен" приятел (не сме още семейство, но скоро ще бъдем :-)), който е доста висок шеф в една голяма банка тук, еми човека си назначи жената на една водеща адвокатска позиция в банката, НО жената си има доброто образование и всичко й е типтоп от гледна точка на ценз и пасване за тази работа, но ако трябваше всичко да е честно и да се прави конкурс за това място е доста възможно да имаше по подходящ от нея. Та разликата според мен е че в бг абслютно безпардонно се назначават неразбиращи от работата си хора само възоснова на връзки от "втория" тип. Докато тук това е възможно, но само ако имаш необходимите скилс вече за това назначение.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #40 -: януари 24, 2013, 14:12:35 »

И незна момичета колко е топла седмичката при вас, но при мен е люта зима, и се надявам да се задържи така, че съм в сесия и при топло време въобще не ми върви ученето  NO
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #41 -: януари 24, 2013, 14:31:15 »

Специално за Америка знам, че при равни други условия /че и не много равни/, предпочитат кандидат, за когото има препоръки от служител на фирмата. Синът ми беше дал препоръки за свой съученик, назначиха го и и след 2 месеца синът ми даже получи сума към 500 долара, като благодарност от фирмата за добрия избор. Да вметна, че синът ми имаше стаж там само една година, а позицията за съученика беше за ниво като неговото. Нещата са регламентирани, знаят се от всички и никой не гледа с лошо око на тях.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #42 -: януари 24, 2013, 14:37:38 »

Да и тук е така в големите икономически фирми, над които имам поглед, например един състудент започна работа при Deloitte, беше препоръчан от познат работещ също там и познатият получи 1500 лева за това че след препоръката му са наели нов човек, това е един тип благодарност на предприятието за нов качествен кадър, разбира се те не могат да бъдат сигурни дали този кадър е наистина качествен, но след препоръката кандидата минава един куп тестове и само ако премине тези тестове бива назначен, съответно препоръчителя получава бонуса за неговото назначение.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: януари 24, 2013, 16:26:23 »

 michelle много точно определи нещата.. За съжаление в сферата, която мен ме интересува, връзките са точно от този "ВТОРИ" тип и това е.... bad Изключенията са много малко. Повечето тур.обекти се управляват от "брат`чеда", "жената", "гаджето"/т.е. любовницата/ и се наемат млади, инициативни, образовани хора, за да вършат всичко, но на ниво "асистентка" и какви ли не други разновидности на тази позиция - най-фрапиращото, което чух е "мениджър офис дейност"  Oh my ..., а парите са 500-600 лв. Аз до момента работа чрез интервю не съм си намирала. Признавам си, че като започнах да работя бях на висока позиция без да я заслужавам /даде ми се шанс от роднини/, но не ги разочаровах. Работех по 20 часа на ден и не преувеличавам. След това, благодарение на препоръките си намерих другите работни места. Въпреки всичко се надявах, че при едно достатъчно задоволително CV и няколко препоръки мога да очаквам добър пост. Уви...
Както и да е  smile
Емс, сервизите са страхотни, много харесвам такива - ние с милото събираме чаши да кафе и нямаме две еднакви чаши  pardon Сега за сватбата ни подариха сервиз на Версаче, но стои дълбоко скрит  smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #44 -: януари 24, 2013, 16:35:06 »

Много кофти тема сте подхванали sad
Че тук е друга планета е така, ама и другаде да си не е китка далече от всички, а и аз все се надявам, че нещата ще се оправят и справедливостта ще възтържествува и тук smile А пък и до някъде съм с убеждението, че всичко зависи от нас smile

Еми сервизите са супер, аз си харесах два - зеления и един жълто-зелен...общо взето в нас всичко е зелено blum Много ми е свежо и ми действа много добре на погледа blum
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines