Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 01:37:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 3-та част  (Прочетена 115544 пъти)
 
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #270 -: април 02, 2013, 23:28:43 »

Явно имаме различни понятия за "обработена" снимка. Ако Вие имате предвид под обработена такава с шарена рамка, пикселизирано сърце, Blur 40 и неподходящ шрифт, то аз разбирам под обработена долната снимка. Понятията обработена и намазана не бива да се смесват.

С фотошоп съм наясно girl_wink Сърца правя за услугата smile Утре ще ви постна единствената "обработена", която ми харесва  (и която мога да се направя сама), че сега не ми се търси girl_wink

П.П. И ако визирате конкретната наша снимка - имахме албум - диск, с обработени и друг с над 1000 действителни кадри, тази е с действителни girl_wink
« Последна редакция: април 02, 2013, 23:37:28 от casky » Активен
lyubenov
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #271 -: април 03, 2013, 00:24:00 »

П.П. И ако визирате конкретната наша снимка - имахме албум - диск, с обработени и друг с над 1000 действителни кадри, тази е с действителни girl_wink

Това се опитвам да ви кажа. Както пригледно е записано в exif-а на Вашата снимка, същата е снимана в RAW и конвертирана(обработена) в JPG(converted from image/x-nikon-nef to image/jpeg via Adobe Photoshop Lightroom 3.6 (Windows)), което напълно не се вписва в понятието "необработена", което аз разбирам. За това и искам да се разграничим от понятието "обработена" снимка в случай че става въпрос за някаква мацаница. В този случай понятията "колаж", "монтаж" или "нещо_което_всеки_може_да_направи_с_фотошоп_или_pa int" са много по-подходящи, защото доста от изброените по-горе фотографи полагат значителни усилия(в дни), за да обработят снимките си след сватбата. Време прекарано в гледане на снимка по снимка в корекции на експозиция, цветове, highlights, shadows, white balance, burn recovery, lens correction, chromatic abberiation и други такива, които явно са Ви ясни, щом сте на "ти" с Photoshop и сте способни да обработвате предоставените Ви JPG файлове по този начин Wink
« Последна редакция: април 03, 2013, 00:26:26 от lyubenov » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #272 -: април 03, 2013, 00:30:48 »

Понеже явно се опитвате да ме убедите в нещо, в което аз не вярвам платихме за вариант едно smile
http://photostudiox.com/bg/svatbeni-fotouslugi-i-videouslugi/fotouslugi-variant-1

Но тогава не бяха обработени само черно-бели кадри... Вие ми кажете какво е.... Защото за мен НЕобработено, си означава точно това girl_wink Вие сте показали осветление на снимка...и какво му е толкова "нечовешкото" girl_impossible

И не ми се спори повече, ако ще се изказвайте дайте на лични, че утре не искам да се чета другаде.....

Снимката на КА студио си е чист монтаж! Който не му е ясно- обработват се три снимки, т.е. две. Първата се изсветлява най-много, втората по-малко третата е "реална", първите две се наслагват върху третата girl_wink И така се получава преход, все едно оставят следа...да ама следата е полу-прозрачни други две снимки girl_wink
« Последна редакция: април 03, 2013, 00:38:19 от casky » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #273 -: април 03, 2013, 01:57:46 »

 :offtopic:Направихте невероятен спор. Всеки който има фотоапарат или е отварял Фотошоп си мисли , че е много в час. Но истината е, че след като си купите фотоапарат ставате просто собственик на фотоапарат и нищо повече, а след като отворите фотошопа не се случва нищо повече от разучаването на нормалните му функции. Четейки по форумите от вас става фотограф, точно толкова, колкото от мен черепно-мозъчен хирург. А повярвайте ми, има от къде да прочета много по темата, но едва ли някой ще ми довери мозъка си за експерименти.Основния проблем при сватбите се състои в това, че там може да си експериментирате на воля, и от това не се мре. Най-много снимките ви да не са това което сте очаквали, но какво пък, нали не сте платили 1000лв. Пък и като добавим , че до 5г. част от вас се озовават в зала 13 на съдебната палата, загубата съвсем не е фатална. До тук за безмислените спорове, благодаря за вниманието. Би било добре да се научим да не се бъркаме в работата на другите. Аз например утре ще си правя една операцийка на коляното и за миг не съм си помислил да се набъркам в работата на хирурга или да я обсъждам, макар че за 2м. от както имам проблем прочетох доста литература. Ако ще се доверявате на някого, доверявайте се, ако нямате доверие - снимайте се сами!

По повод обработките - примера пуснат от Любенов не е просто изсветляване, представлява много коректно обработена фотография. Това, че не ви изглежда нищо особено, не означава че по нея няма работа от поне 15минути. Имайте впредвид, че всички рамки, сърца и безвкусни шарении към момента не се квалифицират като стойностни обработки, а като селски кич от 90те.
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #274 -: април 03, 2013, 08:20:13 »

 goodpost
Deliyski, както винаги безпристрастен и безкомпромисен!
Искам само да споделя моя опит, който може би няма голяма връзка с възникналия спор. Много съм запалена по фотографията и се възхищавам на прекрасните творби. Може би отношението ми си личи от публикациите в тази тема, въпреки че отдавна не съм писала...
Съвсем скоро се сдобих с така мечтания EOS на Canon и започнах да чета много литература. Първите снимки ми се получиха учудващо добре (за моите възможности), а и как не в режим на автоматични настройки и стабилизации. Колкото повече четях, толкова повече разбирах, че "хал хабер" си нямам от техника на снимане, да не говорим за фотография, защото под "фотография" аз разбирам крайния продукт с всички необходими обработки на снимките. Може всички думи да изглеждат смешни за фотографите, защото вероятно не се изразявам правилно, но точно това беше моята идея... Фотографията е наука, която не е за всеки - бил той с DSLR апарат в ръка, или с умения за постобработка пред компютъра.
Нека оставим професионалистите да разбират малко повече от нас - нужен ли е RAW формат (един от предишните спорове), как да снимат, как и колко да обработват снимките. Затова изборът, който правим при търсенето на сватбен фотограф е толкова важен. Всеки да преоткрие своето виждане през очите на своя фотограф! Casky, поздравления, че си го открила. Снимката ви наистина издава любовта.
Успех в избора!  give_rose
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #275 -: април 03, 2013, 10:47:43 »

Ще се опитам да дам един жокер...

Най-добрата обработка е тази, за който кадър си мислите, че е хубав и няма никаква обработка smile
Активен
alexb
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #276 -: април 03, 2013, 11:08:38 »

Ми е интересно как всеки иска да намери велики фотографи и ниски цени, но никой не иска да допринесе за развитието и опит, като например приемане на вторично свободното фотограф на сватбата.
Активен
lyubenov
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #277 -: април 03, 2013, 12:20:10 »

Ми е интересно как всеки иска да намери велики фотографи и ниски цени, но никой не иска да допринесе за развитието и опит, като например приемане на вторично свободното фотограф на сватбата.
Кое му е толкова чудното?! Аз например, винаги съм искал да стана неврохирург, но не мисля че някой ще се навие да ми даде да се пробвам. Така е при всяко интервю за работа. Не може просто да кажеш че искаш и да очакваш всички да си счупят краката от бързане, за да ти дадат възможност да се пробваш, било то и за без пари. Първо направи достатъчно "други" снимки, за да има какво да покажеш, ако имаш талант, дори няма да е нужно първата ти сватба като втори фотограф да е за "без пари".
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #278 -: април 03, 2013, 13:39:17 »

Ми е интересно как всеки иска да намери велики фотографи и ниски цени, но никой не иска да допринесе за развитието и опит, като например приемане на вторично свободното фотограф на сватбата.

alexb, само искам да ти кажа, че първата ми сватба, която снимах беше платена. Ако си добър и хората харесват стила ти на работа, няма да имаш никакъв проблем да пробиеш. Колегата Любенов ти е написал много точен отговор.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #279 -: април 03, 2013, 13:39:53 »

goodpost
 Всеки да преоткрие своето виждане през очите на своя фотограф!
Използвам чужди думи за моя съвет. Това е истината girl_wink И допирната точка... И пожелавам на всички булки без значение какво са избрали, да са постигнали точно това! heart

К. Андреев много си прав danceg
« Последна редакция: април 03, 2013, 13:42:34 от casky » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #280 -: април 03, 2013, 14:41:25 »

Ми е интересно как всеки иска да намери велики фотографи и ниски цени, но никой не иска да допринесе за развитието и опит, като например приемане на вторично свободното фотограф на сватбата.
Да се беше наместил тук една година по-рано, с удоволствие щях да помогна и приема втори danceg А и всеки заслужава шанс, след като има такова желание smile Ние даже имахме втори, изникна от някъде и помоли да снима успоредно. Снимките така и не ги видяхме, беше чужденец.....
Активен
alexb
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #281 -: април 03, 2013, 14:44:58 »

Благодаря ви за вашата подкрепа casky, и поздравления за вашата сватба.Иска ми се повече българи имали своя добър манталитет.

В Румъния това е често срещана практика.
Как някой може да се докаже без възможност?
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #282 -: април 03, 2013, 15:34:40 »

Обещаната обработена снимка - единствената, която ми харесва (на мен!)





Отрязала съм я, защото детенцето не е мое smile Мисля, че пак добре се вижда къде е "пипано" smile
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #283 -: април 03, 2013, 16:57:58 »

Обещаната обработена снимка - единствената, която ми харесва (на мен!)


Отрязала съм я, защото детенцето не е мое smile Мисля, че пак добре се вижда къде е "пипано" smile

На мен и в двата варианта ми харесва.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #284 -: април 03, 2013, 17:22:25 »

Е, то детенцето си е хубаво...моето кукли danceg В обработения вариант очите са наситени (и снимката е изсветлена) smile

П.П. Всъщност сега си направих труда да доразгледам и останалите...има още една, която ми харесва и то не повече от оригинала smile
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines