Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 13:21:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ПЛОВДИВ - 15 -та част  (Прочетена 181007 пъти)
 
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #135 -: януари 26, 2013, 16:22:44 »

Здравейте за видео оператор между студио ДИТ и Зани днес се видяхме с двамата общо взето ни допаднаха и двамата.Ако някой има впечатления от тях може да ги сподели smile
Поне 100 пъти е писано за тях във форума...и двете студия са едни от най-добрите.Има и още няколко добри...
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: януари 28, 2013, 11:06:59 »

Здравейте за видео оператор между студио ДИТ и Зани днес се видяхме с двамата общо взето ни допаднаха и двамата.Ако някой има впечатления от тях може да ги сподели smile
Ние се доверихме на студио ДИТ. Гледахме доста техни неща и всички са много доволни, включително и ние. За снимките може да разгледаш сватбения ми албум, а видеото няма как да го покажа, но ако те интересува мисля, че интрото го имаше качено някъде и мога да се разровя.
Активен
mmmm87
Ентусиаст
**
Публикации: 65


« Отговор #137 -: януари 30, 2013, 10:30:34 »

Благодаря,засега решихме да се спрем на Зани доста забавни клипчета имат,но наистина доста труден беше избора.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: януари 30, 2013, 10:36:29 »

Между дрегото снощи съвсем случайно, разглеждайки клипчетата на видео Зани попаднах на едно, което е на фона на нашата песен - AC DC Thunderstruck. E хич не ми хареса как са го монтирали. То верно, че си зависи от сватбата и младоженците, ама цялото клипче нямаше нищо общо с песента и си личеше. Не го казвам, за да плюя по някой, а като маркер на вниманието. Като си избирате песен на трейлъра, нека да отговаря на сватбената тематика, че се получават доста смешни неща.
Активен
Фотография Русинов
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #139 -: януари 31, 2013, 00:01:19 »

Между дрегото снощи съвсем случайно, разглеждайки клипчетата на видео Зани попаднах на едно, което е на фона на нашата песен - AC DC Thunderstruck. E хич не ми хареса как са го монтирали. То верно, че си зависи от сватбата и младоженците, ама цялото клипче нямаше нищо общо с песента и си личеше. Не го казвам, за да плюя по някой, а като маркер на вниманието. Като си избирате песен на трейлъра, нека да отговаря на сватбената тематика, че се получават доста смешни неща.

punk_girl123 не зная с какво се занимаваш, но за пореден път виждам да се изявяваш, като критик към работата на фотографи или видеооператори.Въпреки, че съм сватбен фотограф не смея да правя анализ на монтаж, тъй като не разбирам от видеозаснемане и монтаж, единствено мога да изразя мнение, като потребител, дали това, което виждам ми харесва или не.Не го приемай, като нападка, но на мен пък не ми се върза и не ми хареса хвърлянето на макови листа и обувка в компютър на фона на Thundersturck във вашия клип.Това го казвам, не защото искам да се заяждам или защото нападам едните колеги или лаская другите, а защото винаги го има субективния и пристрастен момент, когато гледаме собствените си снимки или сватбено видео и съответно сме настроени положително към тях, но като страничен наблюдател на нещо друго е по-лесно да сме критични.Иначе съм съгласен с препоръката ти за това, че темата на сватбата и избраната музика трябва да си подхождат, но понякога музикалните предпочитания на клиентите и атмосферата на сватбата нямат нищо общо, което не е чак такъв проблем, стига самите клиенти да са доволни, защото това е най-важното.

Благодаря,засега решихме да се спрем на Зани доста забавни клипчета имат,но наистина доста труден беше избора.

Честито! Колегите са професионалисти и със сигурност ще оправдаят доверието Ви  good
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: януари 31, 2013, 10:13:25 »

punk_girl123 Не го приемай, като нападка, но на мен пък не ми се върза и не ми хареса хвърлянето на макови листа и обувка в компютър на фона на Thundersturck във вашия клип.Това го казвам, не защото искам да се заяждам или защото нападам едните колеги или лаская другите, а защото винаги го има субективния и пристрастен момент, когато гледаме собствените си снимки или сватбено видео и съответно сме настроени положително към тях, но като страничен наблюдател на нещо друго е по-лесно да сме критични.Иначе съм съгласен с препоръката ти за това, че темата на сватбата и избраната музика трябва да си подхождат, но понякога музикалните предпочитания на клиентите и атмосферата на сватбата нямат нищо общо, което не е чак такъв проблем, стига самите клиенти да са доволни, защото това е най-важното.
Съгласна съм, че го има субективния елемент. Криенето на обувката си е избор, които няма общо с темата на сватбата и т.н. Няма перфектно изпълнение, ако не е режисирано за да изглежда така. Но все пак при нас го има духа на рока и се вижда на доста места /обктивно мение като наблюдател, а не като критик/, има китара, има кофеене, има и помощ от публиката. Но на видеото което аз гледах, на Thunderstruck се играеше хоро, бреик, кючек. Е ще ме извиняваш, ама монтажистите са можели да изберат кадри съответсващи на музиката, а не просто интересните моменти в сватбата. И при нас имаше много интересни моменти, които може да се включат в клипчето, но просто не са за тази песен. Е това вече си е преценка на професионалиста, но и непрофесионалист може да изкаже мнение, сравнявайки подбора на кадри.
А и за да не звуча субективно, показахме клипчето на приятели за странично мение. Естествено тези които не са рокери, не се впечатлиха чак толкова, като рокерите от подбора на кадри. Но нямаше мнение, че нашето е по-лошо, а обратното го имаше.
И в крайна сметка целия ми коментар беше с цел, младоженците да се замислят дали избраната песен подхожда на това, което ще се случи на сватбата, съдейки по поканените гости и приятели. Естествено, че ако аз се тръшна, че искам Thunderstruck, монтажистите няма как да ми откажат, а пък цялата сватба да е с поп-фолк танци. Е ми професионалистите колкото и да искат, нямат какво друго да сложат освен кючеци и щракане с пръсти. Но непрофесионалното ми мнение е, че си изглежда смешно отстрани.
« Последна редакция: януари 31, 2013, 10:16:22 от punk_girl123 » Активен
veli_velichkova
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #141 -: януари 31, 2013, 10:51:41 »

Здравейте! официално вече и аз си имам дата за сватба  yahoo 13.04.2013 и сега освен само да чета темите мога и да се включа... много сме бързи, за кратко време подготвихме почти всичко, остана ни само да изберем торта и подаръци за гостите... приемам всякакви идеи, защото за подаръците нищо не мога да измисля, а за тортата ще е много трудно, защото мъжът ми яде само шоколадови торти, а аз сметанови...
Активен
Crave
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: януари 31, 2013, 18:36:07 »

Привет на всички булки,
обръщам се  за помощ относно избора за добър фотограф.....Прехвалените във форума,Яков,Ванчев вече са заети.Дайте препоръки за други добри за Пловдив????????


Привет. smile Ние избрахме Петър Пешев за фотограф на нашата сватба. Срещнахме се и с Димитър Босаков и Ники Попов - добро впечатление ни направиха. Други добри сватбени фотографи, за които се сещам в Пловдив са Минко Михайлов, Студио Едно...
Активен
Фотография Русинов
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #143 -: януари 31, 2013, 20:43:42 »

Съгласна съм, че го има субективния елемент. Криенето на обувката си е избор, които няма общо с темата на сватбата и т.н. Няма перфектно изпълнение, ако не е режисирано за да изглежда така. Но все пак при нас го има духа на рока и се вижда на доста места /обктивно мение като наблюдател, а не като критик/, има китара, има кофеене, има и помощ от публиката. Но на видеото което аз гледах, на Thunderstruck се играеше хоро, бреик, кючек. Е ще ме извиняваш, ама монтажистите са можели да изберат кадри съответсващи на музиката, а не просто интересните моменти в сватбата. И при нас имаше много интересни моменти, които може да се включат в клипчето, но просто не са за тази песен. Е това вече си е преценка на професионалиста, но и непрофесионалист може да изкаже мнение, сравнявайки подбора на кадри.
А и за да не звуча субективно, показахме клипчето на приятели за странично мение. Естествено тези които не са рокери, не се впечатлиха чак толкова, като рокерите от подбора на кадри. Но нямаше мнение, че нашето е по-лошо, а обратното го имаше.
И в крайна сметка целия ми коментар беше с цел, младоженците да се замислят дали избраната песен подхожда на това, което ще се случи на сватбата, съдейки по поканените гости и приятели. Естествено, че ако аз се тръшна, че искам Thunderstruck, монтажистите няма как да ми откажат, а пък цялата сватба да е с поп-фолк танци. Е ми професионалистите колкото и да искат, нямат какво друго да сложат освен кючеци и щракане с пръсти. Но непрофесионалното ми мнение е, че си изглежда смешно отстрани.

След като нагласата ти е да си в помощ на бъдещите младоженци, се постарай да не използваш определения, като "това е смешно", защото това все пак са нечий скъпи моменти.Не по-малко неправилно е да се съревноваваш, а до колкото разбирам ти си направила старателно прочуване, сортиране на резултатите и общо заключение, че другия клип бил по-лош, все пак сватбата е празник, а не състезание. Ако желаеш да ми отговориш нещо по темата предлагам вече да е на лични съобщения, за да не се получава разводняване на темата.  smile

Здравейте! официално вече и аз си имам дата за сватба  yahoo 13.04.2013 и сега освен само да чета темите мога и да се включа... много сме бързи, за кратко време подготвихме почти всичко, остана ни само да изберем торта и подаръци за гостите... приемам всякакви идеи, защото за подаръците нищо не мога да измисля, а за тортата ще е много трудно, защото мъжът ми яде само шоколадови торти, а аз сметанови...

За подаръци за гостите има цяла тема във форума

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,33966.0.html

 от там може да почерпите вдъхновение и идеи.   good
« Последна редакция: януари 31, 2013, 20:55:32 от Фотография Русинов » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #144 -: януари 31, 2013, 20:55:41 »

 Русинов, момичето много точно ти обяснява, че НЕ Е НОРМАЛНО да гледаш кючеци и типични прояви на българския манталитет на фона на рок музика. Същото е и с оперна музика на фона на сватба от с. Труд. Просто се подчерава, че подобен продукт се произвежда от аматьори и самозванци, които нямат и 1 час стаж в сериозна телевизия. Понякога клиентите са и естети, а не масова ширпотреба !
Активен
Фотография Русинов
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #145 -: януари 31, 2013, 21:16:47 »

Русинов, момичето много точно ти обяснява, че НЕ Е НОРМАЛНО да гледаш кючеци и типични прояви на българския манталитет на фона на рок музика. Същото е и с оперна музика на фона на сватба от с. Труд. Просто се подчерава, че подобен продукт се произвежда от аматьори и самозванци, които нямат и 1 час стаж в сериозна телевизия. Понякога клиентите са и естети, а не масова ширпотреба !

Не искам да бъда въвличан в спорове! Един естет, освен вкус се предполага, че има и възпитание и не би определил нещо лично на друг човек за смешно!Не ти се вписва, не си съгласен, не ти харесва това, което виждаш, добре, няма лошо, всеки е различен, това не означава обаче, че някой има право да определи сватбения клип, видео, снимки и каквото и да е за смешно.Щом човек има нагласата да помогне, не мисля, че това става по подобен начин.
Ако много държиш да ми отговориш на поста, го направи на лично съобщение, няма смисъл да разводняваме темата.
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: февруари 01, 2013, 11:40:28 »

Здравейте! официално вече и аз си имам дата за сватба  yahoo 13.04.2013 и сега освен само да чета темите мога и да се включа... много сме бързи, за кратко време подготвихме почти всичко, остана ни само да изберем торта и подаръци за гостите... приемам всякакви идеи, защото за подаръците нищо не мога да измисля, а за тортата ще е много трудно, защото мъжът ми яде само шоколадови торти, а аз сметанови...

veli_velichkova, честито и браво аз имам 7 месеца и все си мисля, че няма да се справя със всичко което искам. За тортите и ние сме така вкъщи, само че на обратно аз ям шоколадови, а той сметанови, затова мисля за сватбата да направим комбинация между двата вида пък ще видим дали ще се получи добре   Wink на мен вчера ми направиха пробите за подаръците и много ги харесах. Ще ги снимам и ще кача снимки. Ние си направихме сърце от прозрачен плексиглас гравирано с нашите имена и датата на сватбата, сърцето монтирахме към подложка пак от прозрачен плексиглас и се получи като статуетка. Случайно ми хрумна, покрай работата и се получи наистина много хубаво (надявам се и оригинално).
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: февруари 01, 2013, 12:06:39 »

За тортите .....насочили ли сте се към сладкарница? Понеже в началото на темата не е писано за торти Чочко. Нашета беше от Скалата и беше много вкусна, но нямат много голям избор на модели, а не знам как работят по снимка. За сметка на това при Чочко се справят много добре с дизайна, но за вкус - тяхна сватбена не съм опитвала.
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #148 -: февруари 01, 2013, 12:31:32 »

Някой да има отзиви за торти Найя?  give_rose
Активен
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: февруари 01, 2013, 12:42:41 »

За тортите .....насочили ли сте се към сладкарница? Понеже в началото на темата не е писано за торти Чочко. Нашета беше от Скалата и беше много вкусна, но нямат много голям избор на модели, а не знам как работят по снимка. За сметка на това при Чочко се справят много добре с дизайна, но за вкус - тяхна сватбена не съм опитвала.

punk_girl123, торти Чочко съм взимала за няколко рождени дни през последните години и според мен и на вкус са много добре, но и аз не знам как биха се справили със сватбена макар че технологията едва ли е по-различна. Аз мислех сватбената да поръчам в Неделя, но там цените са доста сериозни, а ние решихме да ограничим бюджета за сватбата, защото и къща ще строим, но това е друга тема. Все пак си мисля, че Чочко биха се справили. Има една нова сладкарница в Тракия Плаза, мисля че "Дейзи" се казваше, работи от няколко дни и с Милото решихме да я посетим тази вечер да видим какво предлагат, защото на визия изглежда много добре, така че утре ще пиша какви са ми впечатленията.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines