Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 21:29:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 23  (Прочетена 187059 пъти)
 
macituu
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #330 -: юни 09, 2013, 19:17:39 »

Може ли по-точни координати за този доктор
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: юни 09, 2013, 21:12:20 »

Аз да продължа по въпроса на run_girl, ендометриозата е сериозно заболяване, което за съжаление унищожава репродуктивните органи на жената много брутално, НО както вчера няколко лекаря в Дена на репродуктивно здраве казаха, не може само с едно УЗИ да се установи вида на кистата.Трябва да се направи лапароскопия, но трябва да се намери много, ама много добър оператор, който да ЩАДИ яйчниците ти, защото за съжаление до ден днешен в България се практикува изрязване на яйчника, което води до намаляване на яйчниковия резерв на всяка една жена.Аз лично препоръчвам да се обърнете към репродуктивен специалист.

Дори и да не искате сега да забременеете, е важно да съхраните репродуктивните си органи за в бъдеще.
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #332 -: юни 10, 2013, 08:42:52 »

магито , благодаря много за отговора. Аз прочетох всичко в zachatie.org относно самото заболяване и съответно за лапароскопията. Общо взето получих някой отговори, но и доста въпроси, но предполагам ще ги обсъдя с гинеколога си при следващата среща, иначе ходя само при репродуктивни специалисти.

Едно въпросче, от както пия Еутирокс (може да е съвпадение) не се чувствам никак добре. Усещам постоянно сърцебиене и ми прилошава така все едно двете граници на кръвното ми се изравняват. Възможно ли е да е от тези хапчета ?
Благодаря много за отговорите, които ми давате!

joyjoy честито и от мен!  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: юни 10, 2013, 10:13:28 »

Може това да не е твоята доза.Изчакай да минат 45 дни от приема и направи контрола, на нея ще се види най-добре дали е твоята доза.Ако е по-голяма от нужното за организма ти ще я коригирате.

Мисля, че в Зачатие най-добре ще отговорят на въпросите ти.Има много момичета преживели същото.Всичко обаче е строго индивидуално, подхода, диагнозата, всичко.
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: юни 10, 2013, 11:54:48 »

joyjoy, честито и от мен! Желая ти лека и безпроблемна бременност!   give_rose
Активен
run_girl
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



« Отговор #335 -: юни 10, 2013, 16:35:15 »

В никакъв случай няма да спирам хапчетата или да променям дозата, ендокриноложката изрично ме предупреди за това. Просто се чудех дали прилошаването ми се дължи на това или да търся друг дразнител в ежедневието ми. Благодаря още веднъж за отзивчивостта!  give_rose
Активен
joyjoy
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #336 -: юни 11, 2013, 09:07:46 »

Здравейте, момичета! Вчера ходих на преглед - гинекологът ме прегледа с коремен и после с вагинален ехограф: установи бременност в 6 г.с. , наличие на плоден сак с диаметър 10,3 мм, но и киста на левия яйчник с диаметър 49 мм. Каза, че няма нищо притеснително,  и че това се случвало често при бременност. Ще я наблюдава, да не се притеснявам излишно, защото тя сама ще изчезне. Някоя от Вас имала ли подобна случка. Засега съм спокойна, но честно казано никак не ми е безразлично! Ще бъда благодарна ако споделите опит! Благодаря!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: юни 11, 2013, 09:11:46 »

joyjoy, това е тема на бебеправещите и не мисля че момичетата искащи бебе могат да ти дадат отговор.Запиши се в някоя от темите за бременни и попитай там.
Активен
joyjoy
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #338 -: юни 11, 2013, 09:33:12 »

Благодаря! Позволих си да пиша тук, тъй като сте най - активни, а има и момичета, които са с поредна бременност!
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: юни 12, 2013, 18:31:13 »

Днес бях на кръвен тест и резултата е отрицателен.Все още не ми е дошъл цикълът,но щом е негативен теста-значи ще доиде.Тук касата поема до 8 инсеминации,но ние за момента не можем повече да правим,тъй като имаме касета от 26 броя замръзени и ни казаха,че се пазят по скоро за инвитро.Тъй като след замразяването подвижността им спада,а при Инсе е важно да са подвижни.А също и рискът бил много голям при успеваемост 20% от евентуално Инсе, няма да имаме за инвитро други останали.А докато тече химиотерапия неможе да се взима друг материал (сперма).И сега сме в голям х-кс дали да чакаме да мине химиото и да правим сперматограма,за да видим дали е ок- да действаме по нормален стандартен начин или ако сперматозойдите са увредени -така или иначе ще се стигне до инвитро.
Незнам дали някой има опит с инвитро,но ако може на кратко да ми споделите дали се започва с някакви лекарства или хормони веднага след цикъл или само по време на Ову и като цяло болезнена ли е продцедурата и задължително ли е секциото накрая?
благодаря ви много  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: юни 12, 2013, 20:26:14 »

Мтсинка, съжалявам за така стеклите се обстоятелства при вас.Ин витрото НЕ е болезнена манипулация.Има два вида ин витро процедура по дълъг и по къс протокол, лекаря ще прецени за коя си ти лично.При дългия протокол предния менстурален цикъл на 21-ви ден се поставя блокираща инжекция.Тя блокира яйчниците.Целта е лекаря да таймира овулацията през следващия цикъл.На 2-3 ден се правят хормонални изследвания след което се пристъпва към хормоналната стимулация.Вида на използваните хормони и тяхната дозировка е индивидуална за всяка жена и се преценява пак от лекаря правещ ин витрото.Преди да настъпи овулация се бие Прегнил или Овитрел, те таймират овулацията, след тях се прави пункция.Тя е под пълна упойки и ти се събуждаш в една стая където сестрата ти е включила система.След това си тръгваш и ти се обаждат да ти кажат колко яйцеклетки са извадени и колко са се оплодили.Тъй като сте с мъжки фактор предполагам, че ще сте с ИКСИ т.е. сперматозоидите се вкарват директно в яйцеклетката.И така звънят ти всеки ден и накрая ти казват на кой ден ще ти е трансфера, но не по-късно от пети ден след пункцията.Отиваш с пълен пикочен мехур, те ти връщат до 2 ембриончета лежиш на леглото около 30 мин след което си тръгваш.По късия протокол е подобно, но без блокиращата инжекция.

Подфорум в Зачатие за опитите в чужбина http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=21.0
Тема за късия и дълъг протокол http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41259.0
Има доста информация в Зачатие по въпросите който те интересуват. http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=165&Itemid=26 това е от библиотеката на Зачатие за ин витро и икси, не знам кое ще ти свърши работа за това ти поствам всичко.
Успех и ако имаш въпроси насреща сме smile И най-важното скорошно оздравяване на съпругът ти!
Активен
macituu
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #341 -: юни 13, 2013, 17:27:22 »

Във вторник фоликула беше 18мм, днес е 21 и докторката каза през ден полов контакт и въпроса ми към вас е кога горе-долу мове да се пукне този фоликул?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: юни 14, 2013, 09:11:37 »

macituu по всяко време.Така че правете опити и успех.
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: юни 14, 2013, 12:37:23 »

маги, благодаря ти много.Винаги отговаряш супер бързо и много компетентно по тези въпроси.Мерси много за отделеното време и за инфото,всичко прочетох. Имаме час за четвъртък,но може би ще отложим малко във времето,понеже цената е много висока,а и предвид на това,което ни предстои...ще мислим до четвъртък.Но още веднъж благодаря.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: юни 14, 2013, 13:15:27 »

matsinka, важното е да се справите с болестта.В един момент няма да ви е до деца.Стискам палци да преодолеете всичко.А аз съм насреща за помощ знаеш.
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines