Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 11:38:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 23  (Прочетена 178971 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #495 -: февруари 13, 2014, 15:32:08 »

yana_traeva , честито! Явно грипът не е попречил Wink
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #496 -: февруари 13, 2014, 15:43:05 »

hah да може преди него да е станало, на 26 съм на 2-ри преглед тогава ще се похваля ако всичко е наред има тупкащо сърчице
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #497 -: февруари 13, 2014, 16:49:46 »

Честито, Яна!! smile Bravo give_rose
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #498 -: февруари 13, 2014, 19:27:38 »

Тихичко честито! Лека и успешна бременност!  Good luck
Успех на всички бебеправещи!  PREGQ
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #499 -: февруари 13, 2014, 20:51:45 »

 blush мерси mind
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #500 -: февруари 13, 2014, 21:45:29 »

Момичета има тема Бъдещи майки, моля честитките да са там.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #501 -: февруари 14, 2014, 09:19:23 »

Ние продължаваме нашите опити.. Пих един месец фолиева киселина, взех си лентички, за да си засека цикъла, но нищо не стана..
Продължаваме вече 3 месеца, като януари имах цикъл два пъти. Това не ми се е случвало от младежките ми години, та отново ходих при гинеколожката ми. Изчакахме 10-15 ден и направих тест.. забравих му името, съжалявам. Два часа преди пробата трябваше да "контактуваме", след това ми взеха слюз и трябваше да определят дали сперматозоидите са активни, дали са подвижни и могат да достигнат до яйцеклетката, както и дали аз имам овулация. Резултатът беше отличен и гинеколожката ми каза, че при този резултат трябва да има мечтаните 2 чертички. Ако ги няма, то започваме другите изследвания да видим причината, защото явно ще е сериозна. Та, сега стискам всички възможни палци да не се налагат други изследвания и аз тихо тихо да изляза от тази темичка smile
Много се радвам за всички, които излизат от тази тема smile smile smile
Активен
tsvety_to
Регистриран

Публикации: 1



« Отговор #502 -: февруари 15, 2014, 16:54:08 »

Здравейте момичета. Нова съм във форума, но вече отчаяно се нуждая от мнение и съвет.
От 3 месеца се опитваме да си направим бебе, до сега без резултат. Месечния ми цикъл последните месеци е ужасно нередовен, много трудно и аз самата определям кога трябва да ми дойде. За пример имах цикъл на 07-12-2013г., след това на 27-12-2013г., след това на 19-01-2014г. По моите сметки трябваше вече да ми е дошло, някъде около 12-02-2014г. Цикъл нямам, за сметка на това от 10тина дни чувствам напрежение ниско в яйчниците, подут корем, газове, гади ми се, ужасно сънлива съм и ме дразнят някои миризми, почти нищо не ми се яде,а съм постоянно гладна. Направих си тест на 13-02 но беше отрицателен. От два дни имам по 3 капки светло кафяво течение по ежедневната превръзка рано сутрин, а цикъл още няма. Преди да ми дойде по принцип гърдите ми са много напрегнати, сега нито ме болят, нито нищо.
Моля ви някой да изкаже някакво мнение има ли шанс да съм забременяла или той е нулев, понеже на моменти си мисля, че си внушавам, но цикъл няма... ще се побъркам  sad
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #503 -: февруари 15, 2014, 17:31:01 »

Привет и от мен! smile
Ние започнахме с опитите от края на януари...чакам с нетърпение да наближи датата на месечния ми цикъл и тайничко се надявам той да не се появи, и съответно теста за бременност да покаже  PREGQ  Wink
Пожелавам успех на всяка една от вас и скоро да се похвалите с прекрасната новина!  pqz  give_rose
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #504 -: февруари 15, 2014, 20:49:09 »


Цвети, ако зацапвянето продължи може да си направиш още един тест. Ако нямаш проблем шанс винаги има за  PREGQ

Ани, не е задължително да имаш сериозен проблем само защото от 3 месеца не се получава бебеправенето. Такова предположение може да се направи само ако си знаеш с точност деня на О(правите секс около и на датата) и подкрепено с изследвания. Като начало след като ти дойде МЦ (надявам се да не ти дойде) на 3 ден може да изследваш LH, FSH, Пролактин, Естрадиол, Тестостерон, андростендион и с тях при гинеколога. Може да изследваш и щитовидната жлеза-TSH, fT3, fT4, ТАТ,  МАТ. Може като начало да пуснеш ТSH, TAT,MAT, защото и 5-те + другите хормони идват  dodger
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #505 -: февруари 16, 2014, 10:45:26 »

Да, така е smile Ще правим изследвания, ако сега не се получи. Стискам палци да не се налагат Wink
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #506 -: февруари 16, 2014, 11:28:29 »

Цвети, само бих те посъветвала да не се навиваш със симптомите. Просто изчакай да видиш дали ще ти дойде до 2-3 дни, ако не повтори теста, ако е отрицателен и се продължи със зацапване или нещо подобно е хубаво да се видиш с лекар. Успех!
Активен
petenceto0
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 202



Моят сватбен албум

« Отговор #507 -: февруари 23, 2014, 11:48:04 »

Момичета, някоя от вас ползвала ли е тест за бременност - Presto?
При мен се случва нещо много странно.. huhhuh.gif МЦ ми закъснява вече пети ден, от време на време ми прилошава, чувствам се отпаднала, сънливо ми е...направих си 2 теста за бременност и двата показват само 1 чертичка  sad
Няма ги обикновено проявяващите се симптоми за поява на МЦ... и не знам сега бременна ли съм, не съм ли... resent
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #508 -: февруари 23, 2014, 16:50:34 »

Не съм ползвала такъв. Обаче...знам, че ще ме линчувате и всъщност съм минала през това, но...
Закъснява ти 5-ти ден. Реално - не е ОГРОМНО закъснение. Това как се чувстваш може да има общо и с ненормалното време навън. Разбира се - искрено се надявам теста да е сгрешил и всъщност да си бременна. Обаче - изчакай още малко. В крайна сметка - или си бременна или не си.

Като не ти дойде още седмица - две - три и тестовете продължават да са отрицателни - отиваш на лекар.

Защо го казвам - вече 6 години се опитваме да имаме дете. Уж и на двамата ни няма нищо (освен моето Хашимото, което уж от година и половина е овладяно и всичко е в норма). И какво се случва - идва някое горещо лято, на мен ми закъснява порядъчно (разбирай около 3 седмици), отивам да си купя тест, използвам го и ми идва на следващият ден. И така няколко пъти. Сега ако се случи да закъснее - определено чакам поне две седмици (но дори не ми се е налагало да чакам по толкова много).

А и тези симптоми които имаш - макар, че за теб може да не са нормални за МЦ, всъщност може да са симптом точно за това. Съжалявам момичета, знам че тук сме за помощ и т.н. но понякога...закъсня ми 2 дни - бременна ли съм. Едва ли някоя от нас може да ти го каже. За това има тестове, които не са 100% точни, а тази точност може да я получиш само от лекар. Извинявам се за резкият тон и не искам да обидя никой, но в крайна сметка - или си забременял или не. И ако си (и ако е рекъл Господ) това няма да се промени в следващите мнооого дни tease
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #509 -: февруари 23, 2014, 17:51:26 »

Не скайлайф, не си рязка, просто и аз щях да напиша същото.

Много често признаците на бременност са същите като при идване на МЦ, просто не сме им обръщалли внимание преди да почнем да правим опити за бебе.Ако се съмнявате все пак, кръвния тест ще покаже  най-точно.

Скайлайф, надявам се скоро и вашето чудо да дойде.наеш и при нас беше така, няма голям проблем който да пречи, но пък имаше много малки, който събрани заедно ни пречеха много.
Активен
Страници: 1 ... 32 33 [34] 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines