Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 06:23:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 23  (Прочетена 180598 пъти)
 
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: януари 03, 2014, 12:15:03 »

Момичета, сега като ви позачетох малко и се успокоих, че не съм единствената във вманиачаването..  tease Само следя за някакви симптоми и тъй като от известно време насам ми е едно неразположено, вие ми се свят и се обнадеждих и си взех тест (въпреки че просто чувствах, че ще е 1 чертичка). Тестът не показа абсолютно нищо, никаква чертичка.. За първи път ми се случва такова нещо. Та, взех втори тест и там си показа една чертичка. Мъжът ми, за да ме успокои се пошегува, че до един момент тръпнем да не се появят две чертички, а в другия тръпнем да се появят две..  crazy
Иначе от близо седмица пия фолиева киселина и се тъпча с всякакви плодове, че витамините при мен са на изчезване.
Знам, че при нас ще стане по-бавно, защото имам огромен поликистозен яйчник, а и отделно овулацията ми не е много "редовна", ама все се надявам да има някаква пролука..
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #466 -: януари 03, 2014, 12:29:56 »

Ани, сигурно е бил дефектен теста, не се притеснявай и такива ги има. Wink Ако не си сигурна за овулацията, най-добре си вземи тестове така ще знаеш кога е точно. Аз по време на ову имам доста сериозни симптоми и си я знам кога е, но ако ти не знаеш е хубаво да се тества (аз лично се успокоих доста като я установих кога е). Фолиевата киселина е добра идея, спокойствието е най-важно обаче. Wink

Стискам палци! smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #467 -: януари 03, 2014, 12:47:53 »

хехе недей да правиш тестчета преди закъснение, на първия ден от закъснението вече си показва smile.

Симптомите са различни при всички, но най-странното е че не са такива каквито ги мислим първоначално. При мен примерно имаше само симптоми за ПМС, имах болки в кръста и само си мислех как ще ми дойде всеки момент, когато след седмица закъснение направих теста бях в шок от двете чертички, защото бяхме пробвали само един месец и стана от раз. само че при мен не беше успешна бременоста sad

Аз също съм с поликистоза и забременях от раз. Аз бих те съветвала да отидеш при гинеколог-ендокринолог, примерно в Щерев аз ходих при Коновалова и тя специялизира за стерилитет с поликистозни яйчници и много добър лекар, тя ми изписа прахчета  Инофолик които нормализират овулацията и имат фолиева киселина, малко са скъпички но много помагат при поликистозата

Аз все още не се записвам в тази тема smile, чакам едни резултати от изследвания ако всичко е 6 тогава ще се запиша smile
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: януари 03, 2014, 13:18:43 »

Мариолче, моята гинеколожка също е ендокриноложка и ние правихме изследвания на хормоните преди да почнем. Имам си отклонения. Та тогава ми видя, че единият яйчник е много голям и каза да почваме с опитите и ако не стане първите няколко месеца вече ще видим и нещо по-"сериозно".

А иначе да... тестът го направих между двата цикъла и не ми е закъснявал...

Виви, ще взема да си купя един тест за овулация и да видим тогава smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: януари 03, 2014, 13:22:38 »

А как ти лекува отклоненията в хормоните твоята лекарка?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #470 -: януари 03, 2014, 13:27:06 »

аз като напатил човек от тази поликистоза, направих същото, преди опитите отидох и всичко беше ок, нямаше вече кистички и ми дадоха зелена светлина. забременях от първия опит както казах. След задържания аборт прочетох много и стигнах до инсулиновата резистентност, и разбрах че имам висок инсулин в кръвта ( 8 пъти над нормата) който уврежда яйцеклетките и също така обърква доста женските хормони и пречи на овулацията също.. Много съжлявах че преди това никой не ми беше казал за този проблем че мога да го имам, и че доста висок процент на жени с поликистоза имат и инсулинова резистентност. Това не означава че и ти можеш да я имаш но не пречи примерно да поговориш с лекарката за тест за инсулинова резистентност ( ОГТТ+ инсулин), защото в повечето случаи когато се стабилизира инсулина и другите женски хормони влизат в норма. В повечето случаи така лекуват ( то това не се лекува де ) поликистозата . Има и много лесно забременяли с поликистоза без никъкви лекарства, имам една колежка за пример и ти пожелавам и на теб лесно забременяване и пухкаво бебче на края  Girl_hide
« Последна редакция: януари 03, 2014, 13:35:48 от mariola85 » Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: януари 03, 2014, 14:50:02 »

Магито, преди време пиех лекарства за хормоните и витамин Д за цикъла, но сега с гинеколожката ми решихме да почваме пробите и ако нищо не стане, то да мислим за други варианти. Един месец мина, ще изчакам още един и тогава ще отида на преглед.

Мариолче, задължително ще поговоря и за този тест.

Започвам да се замислям, че аз дори не знам каква кръвна група съм... Май и това трябва да се поправи smile
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #472 -: януари 03, 2014, 17:19:14 »

Момичета аз съм жив пример за лесно забременяване,въпреки че съм с инсулинова резистентност.Моето лечение стартира доста години преди да се омъжа и да мисля за деца.Поликистозата се махна с противозачатъчни.За високия инсулин пиех сиофор.Но въпреки това винаги е бил по-висок от рефернтните граници.За мое най-голямо учудване забременях без да сме правили сериозни опити,без да съм се подлагала на предварителни терапии.Овулацията ми също не е редовна,затова имах и доста голяма разлика в термина изчислен по последен цикъл и термина който показваше видеозона на феталната морфология.Препоръчвам др.Коларов гинеколог-ендокринолог.Благодарение на него имам дъщеря си.Успех и знайте,че с упоритост чудесата се случват.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: януари 03, 2014, 22:43:39 »

Когато се знае за наличието на инсулинова и при нейно лечение, без никакви други съпътстващи проблеми, забременяването не е проблем.

Поликистозата НЕ се лекува с противозачатъчни.Това е глупост, защото те дават решение докато се пият хапчетата, а после всичко се връща в старото положение.

Ако искате да регулирате хормони това се прави само с хормонална терапия.Как са пускани тия хормони?На трети ден от МЦ?Или в безразборен ден?
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #474 -: януари 09, 2014, 21:39:01 »

Здравейте, досега не съм писала в тази тема, а и отдавна не бях писала във форума. Мариола85, ние имаме направо еднакви съдби с теб: аз бях на 29 юни булка, после забременях веднага от един месец опити, но на 15 септември имах спонтанен аборт. При мен беше "кухо яйце" причината. Съжалвям да чуя, че си имала и ти загуба. Отдавна имам съмнения за поликистоза и инсулинова резистентност и започнах подходящата диета, както и имам назначена консултация с репродуктивен гинеколог-ендокринолог в понеделник, да видим какво ще излезе. С Метформин ли се лекуваш?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #475 -: януари 09, 2014, 22:01:13 »

helena31 съжлявам много  и те прегръщам виртуално ! И при мен беше "кухо яйце". Моята поликистоза отдавна е установена и сега се откри инсулиновата резистентност. С метформин съм да  1500 мг на ден и освен диета и много спорт трябва! Аз си взех кростренажор и всеки ден тренирам, от ендото имам цел по 10 км на ден   crazy. Хубаво е и да ти пуснат всички женски хормони на 3ти и ( 21 май беше от цикъла), че не винаги поликистозата се вижда чрез кистички.Моите изчезнаха преди години. Това което аз изчетох е че високият инсулин може да увреди яйцеклетките и че при жени с поликистоза шансът за куха бременост се увеличава до 50%, ако се приема метформин шансовете се намаляват до минимум. Заедно с това си направи изследвания и на щитовидната и ако успееш да ги измолиш ( знам че си в САЩ) и за вродени тромбофилии. Пиши ми ако имаш въпроси, аз вече спрях с изследванията и се надявам скоро да можем да пробваме пак. Скоро имам час при гинеколог и се надявам да даде зелена светлина  good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #476 -: януари 10, 2014, 12:22:07 »

Стара тема

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,34000.0.html
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #477 -: януари 10, 2014, 12:22:30 »

Нова тема

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,35997.0.html
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: януари 14, 2014, 08:34:53 »

Здравейте и аз се записвам.  Отминалия месец започнохме да правим опити.... не се получи сга продължаме и този , от скоро пробваменесе шашкам ама много искаме да стане,  следятемичката но не съм се включвала до сега, успех на всички и чакам съвети от забременелите са сли нещата по-скоро
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #479 -: януари 14, 2014, 09:53:44 »

Я да се запиша и в тая тема...все се надявам да се отпиша някой ден.

За сега прогнозите уж са добри - изчистихме всички "бацилчета", освен това имах полип, който на последните 2 ехографа не го видяха - т.е. явно се е самоизчистил (надявам се и аз да съм помогнала с една хомеопатия). Казаха, че си овулирам, може би не всеки път, но достатъчно често, за да приемем че нямам проблем...

От Коледа, след половингодишно прекъсване за лечение подновихме опитите. Първият месец нИ сЪ получи, надявам се че все пак този път ще успеем. Ако не - ще видим...
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines