Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 07:13:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 23  (Прочетена 180600 пъти)
 
tsve4e
Професор
****
Публикации: 332



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: октомври 25, 2013, 16:44:14 »

milenuity, като цяло и аз съм в клуба на бебеправещите от един месец и не мога да помогна с почти никаква информация, но относно вманиачаването няма как да стане. От седмица съм се втренчила във всякакви симптоми, въпреки че знам, че е рано и абсурдно, но е по-силно от мен и няма как да го избегна. За резус фактора, аз съм отрицателен, но ми казаха, че просто трябва да се има предвид от лекаря и да се наблюдава. Доколкото разбрах при първа бременност нямало проблем, но при втора се приемали някакви хапчета, които предпазвали плода от евентуални проблеми. Дано съм била полезна и не съм те подвела с информацията си. Успех на теб и всички бебеправещи!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: октомври 25, 2013, 16:46:16 »

milenuity според мен дайте си малко време.Опитайте се всичко да стане спокойно и нестресиращо.Това дебнене и чакане на овулация с тесове ,БТ и т.н. стресира много двойката.И дори в момента да не проличи този стрес той остава все пак.Така ,че спокойно.Обичайте се и правете каквото природата изисква. good
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #437 -: октомври 25, 2013, 17:03:31 »

М, не пречи да си вземеш тестове, щом ти е редовен цикъла, е хубаво за твоя информация да знаеш какво се случва през месеца, поне за мен е по-добре и ми е по-спокойно. Wink Пробвай, в началото се иска повечко постоянство, но се свиква бързо. smile Успех от мен!  good

Аз пък съм леко в шах, трябва да ми дойде тия дни, а само някакво зацапване получавам от 2 дни и не знам какво да правя. sad
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #438 -: октомври 25, 2013, 17:43:09 »

Виви, ако не ти дойде нормално цикъла -тест за бременност, щом трябва да ти идва тия дни може би трябвало да покаже има ли някой smile Успех  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: октомври 26, 2013, 08:17:01 »

Момичета вие правите опити от месец и няма абсолютно никакъв смисъл да се сдухвате.Правете любов, бъдете с половинката си и се наслаждавайте.Ако до 6-тия месец от опитите не е станало, чак тогава вземете ову тестове или започнете да мерите базална температура.Ако до една година от началото на опитите не е станало посетете репродуктивна клиника.

Знам повече от прекрасно през какво минавате и точно за това ви казвам правете любов не бебе Wink
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: октомври 26, 2013, 09:37:27 »

Момичета, А1 +  Bravo
Виви, стискам палци! smile

Романтичен, слънчев и предразполагащ уикенд на всички ви Wink  girl_wink
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #441 -: октомври 26, 2013, 14:54:27 »

И ние смятаме да запретваме ръкавите  Wink Гинеколожката препоръча да си пусна TSH и токсоплазмоза преди да започнем с опитите. За TSH освена гладна, жадна и да не съм в цикъл, има ли други условия?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: октомври 26, 2013, 15:20:22 »

За ТСХ не бива да си консумирала никакви кофеинови напитки преди това, иначе вода може да си пиеш преди да те боднат.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: октомври 26, 2013, 15:44:43 »

какво е това TSH?
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #444 -: октомври 26, 2013, 16:27:47 »

Хормон на щитовидната жлеза, който регулира ендокринната й функция. Напиши го в Гугъл - излиза много информация на какво влияе.  good
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: октомври 26, 2013, 19:03:16 »

 good
Да, аз минути след като питах се сетих, че мога и сама да си проверя smilesmile
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: октомври 28, 2013, 12:58:21 »

И аз съм в клуба от 3 месеца насам.
TSH трябва да е под 2, когато се цели забременяване.
На мен в началото на годината TSH ми беше над нормата, а от няколко месеца е регулирано вече.

Овулацията при всяка жена е индивидуална. Аз например още от първия месец меря БТ и правя тестове за О, това ми помогна да разбера, че О ми е на 15-ти ден. По този начин си таймираме 2-3  heart, в този период.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #447 -: октомври 28, 2013, 17:39:57 »

Юхууу, TSH 1.74, токсоплазмоза отрицателна   Bravo
Започвам с фолиевата киселина по препоръка на гинеколожката и от там нататък божа работа.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: октомври 28, 2013, 21:38:49 »

Не знам защо сте пуснали токсоплазма, изследването важи 3 месеца и след тях трябва отново да се пуска ако държите да се проверявате постоянно за тази болест.Освен ТСХ е хубаво едни чисто женски изследвания като цитонамазка, микробиология.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #449 -: октомври 28, 2013, 21:52:27 »

магито токсоплазмата не е ли препоръчителна за хора с домашни любимци ( котки) или се бъркам?

Иначе маги е права за това което трябва да се пуска особено за микробиологията че недай си боже може някоя бактерияка да направи поразии  give_rose

Noir много гушкане е рецептата, успех и скоро да се похвалиш с  PREGQ
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines