Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 21:53:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 23  (Прочетена 179405 пъти)
 
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: декември 31, 2012, 14:32:52 »

Благодаря ти Маги! Ще си търся друг лекар явно...
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: януари 02, 2013, 10:44:35 »

Подкрепям Маги че Прогестерона се пуска 7 дни след доказана овулация.
Дуфастона подтиска овулацията и затова е хубаво да се взима след овулация,въпреки че повечето лекари го изписват много лесно.
Утрогестана се изписва с рецепта.Има и доста други варианти на прогестеронови препарати-дуфастон,инжекции прогестани и т.н.Някой се приемат вагинално,други орално и трети са на инжекции.
Стискам палци на всички момичета бързо да излизат от тази тема.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: януари 02, 2013, 11:07:19 »

Мога да потвърдя за лесното изписване на дуфастон.Имах два месеца в който ми идваше на 21-22 ден.отидох на гинеколог и ми изписа дуфастон за 6 месеца, и то прехвален плевенски такъв.Пууу добре, че съм чела нещичко, та си пуснах сама хормони, като ходих на фоликуметрия преди това и се оказа, че прогестерона ми не е добре.
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: януари 02, 2013, 14:25:00 »

Аз също съм много възмутена как се предписват така силни хормонални препарати без да са направени обстойни изследвания..  И като започна да задавам въпроси и започват да ме гледат все едно съм някаква луда.. и отговора е " ти да не си лекар, че толкова разбираш?!"  hunter
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: януари 02, 2013, 15:03:59 »

Аз също съм много възмутена как се предписват така силни хормонални препарати без да са направени обстойни изследвания..  И като започна да задавам въпроси и започват да ме гледат все едно съм някаква луда.. и отговора е " ти да не си лекар, че толкова разбираш?!"  hunter
дикси, онзи ден те прочетох, но нямах време да пиша. Хубаво че Маги се е намесила. Моля ти се,не пий тези неща без крайна наложителност на случая. Организмът си е часовник,ще се намести . Определено си намери друг лекар,ако питаш и мен.
Мога да ти кажа че след като пих масло от вечерна иглика * примроза* на капсули, има ги във всяка аптека, всичко с цикъла след противозачатъчните си дойде на мястото в рамките на месец два. Вземи си smile
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: януари 03, 2013, 13:29:39 »

Благодаря, Емче! ! Ще си взема това, което казваш и ще видим как ще ми се отрази, защото изобщо нямам желание да се тъпча с хормони и после като ги спра пак да се повтаря същата история..  give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: януари 03, 2013, 15:23:15 »

dixie  ти от колко време си спряла противозачатъчните.Нормално е първите два три цикъла да има отклонения.Според мен не бързай да пиеш каквото и да е.Няма нищо безвредно повярвай ми.Всяко нещо си дава отражение.
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: януари 04, 2013, 12:46:52 »

gucci,  станаха 3 месеца вече.. Като все пак ми е идвало  без да го предизвикваме, така че искрено се надявам да се нагласи организма Wink Засега не съм почнала да пия нищо, просто преди да предпиема каквото й да е исках да се консултирам с вас, защото докторите нищо не ми обясняват и много мразя така..   beating
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: януари 07, 2013, 13:31:53 »

Честита и успешно-бебеправеща година, мили момичета. Пожелавам на всяка една от вас сбъдване на най-съкровената мечта, здраве и много любов.
Аз започнах с моите изследвания. За момента приключих само с ендокринологичните. ТСХ е в норма 4,23, но не е достатъчно ниско. След две седмици ще направим още едно засичане след смяната на дозата лтироксин. пуснахме и антителата -  anti TPO - 12,6 ( граница 30) и ТАТ - 4,8 (граница 120), което ми се вижда ниско, но това не ме притеснява толкова, колкото резултатите от натоварването с глюкоза. Имам завишено IRI още преди натоварването 21,6 (17) и след 55,4 (17). За него сега отново почнах да пия метфогама (метформин) и следващото засичане трябва да е след 6 месеца. Това обяснява безобразно натрупалите ми се килограми, но не и защо старата ендокриноложка беше ми спряла тези хапчета. Сега честно да си кажа не знам какво се прави с тази ИР. Трябва ли да се притеснявам. Никой нищо не ти обяснява като хората. Сега вече с тези резултати мога да си запиша час за гинеколог, който още не съм избрала (но мисля да отида в Селена). Но поне съм вече наясно, че ще прибегна до тежката артилерия и никакви обикновени лекари.
Е това е от мен. Стискайте ми палци по-скоро да достигна до идеалните граници.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: януари 07, 2013, 13:55:37 »

TSH знаш трябва да е под 2.Твоето си е доста височко, на горната граница е.

Инсулиновата е друга бира.Трябва да спазваш диета доколкото знам, и да пиеш редовно хапчетата.Дано Гери пише, тя е по-запозната.

Апропо не знам дали след 2 седмици ще имате някакви реални резултати за щитовидната, защото там хапчетата действат с натрупване и трябва време, така че след като ги изследваш след 2 седмици след още две пусни пак ТСХ, на третия месец пак и следи постоянно, тъй като нагласянето на дозата е най-трудното нещо.

С тези изследвания и резултати, ще трябва да си дадеш почивка от около 6 месеца, за да вкараш организма си в кондиция.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: януари 07, 2013, 17:09:15 »

valia_diva значи ТСХ на 45 дена знам че се изследва.За да се види дозата дали ти действа добре.Поне 6 месеца трябва да се вкара в норма и да е стабилно.
Инсулиновата резистентност задължително се прави натоварване с глюкоза и трикратно мерене.Пишеш само стойности на Инсулина-не пишеш стойности на кръвната захар.Ако стойностите на кръвната захар са сериозни може да говорим и за Диабет.Инсулиновата трудно се бори.За нея трябва стриктна диета и спорт.Спорта и диетата са много важни освен хапчетата.Докато пиеш хапчема не е много хубаво да правите опити.Инуслиновата резистентност влияят на овулацията и на качеството на яйцеклетките.Обикновенно са причина и за чести спонтанни аборти.Ако има забременяване трябва да се преустанови веднага.Според мен забави поне 4-5 месеца опити за бебе.Просто не че не може да се получи ,но вероятността от спонтанен аборт  е голяма.
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: януари 07, 2013, 21:22:24 »

ТСХ трябва да е 1. От опит знам, колко е трудно да се напасне, още повече, че при топло и студено време необходимостта от дозата е различна. След 2 седмици всъщност ще стане точно 1 месец от новата доза и за това лекарката искаше да засечем за месец промяната. Честно да ви кажа момичета направо се отчаях. Ще чакаме щом така трябва. Важен е резултат накрая. Това е N-та(5-та) под ред ендокриноложка и първата, която ми пусна натоварване с глюкоза и то защото аз настоявах, но само с две взимания на кръв - второто на 120 мин. Кръвната захар е в норма. Преди натоварване е 5,5 ,а след не помня точно, но мисля че беше под 7, 6,6 или нещо такова, или май беше под 10, защото и от лабораторията казаха, че ако се гледа само захарта е добре, но с IRI нещата са други.  За диета - не ми е толкова трудно да започна, но спорт - с това съм скарана, но пък може отново да почна да танцувам. Понякога се прибирам и пеша от работа - около 30-40 мин ходене, но не и сега зимата. Ще чакам с нетърпение първите топли дни за да почна отново да го правя.

Маги, Гучи благодаря ви
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: януари 07, 2013, 22:03:54 »

Вале, ТСХ трябва да е под 2, не тъочно 1, 1 не мож го закова и на пета да се въртиш.Аз в момента съм 1,5 и се чувствам страхотно.Научи се да усещаш тялото си.Аз сама си хванах покачване на ТСХ беше станало 4.2, увеличихме дозата и сега съм супер, но мога да кажа, че половин година загубих при кофти ендокриноложка, после ходих при Начев в София, прочетох една книга за щитовидната, намерих си лекар в Плевен и сега ми е добре.

Личен съвет, отиди при Даскалови, питай ги за добър ендокринолог, ще те насочат.Ако не оправиш щитовидната и не видиш дали имаш инсулинова, няма смисъл да започвате опити.Имаш проблем със щитовидната това мога да ти го кажа, какъв е лекар трябва да каже.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #43 -: януари 07, 2013, 22:47:51 »

 Маги,не знам дали ще сме много в темата, но исках да те питам нещо. Когато си пусках хормони на щитовидната жлеза, TSH ми беше близо до 1, но FT4 беше 15 (при стойности 9-19), а FT3 беше 5,7 (при стойности 2,62-5,7). Ендокриноложката ми каза, че всичко е наред и няма място за притеснение, но...не знам  sad Като човек, който е чел повече за тези неща, какво мислиш?
Активен
StarDust_
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17


Love is All around Us


« Отговор #44 -: януари 08, 2013, 08:08:34 »

Записвам се и аз при вас, ако искате нови попълнения  smile

Накратко за нас, опитваме да имаме детенце вече 3 години, имам две неуспешни бременности и сега, Декември месец едно неуспешно Инвитро. С мъжки фактор сме, до сега ни казваха, че е лек мъжкият фактор- леко намалена бройка и подвижност, по време на инвитрото ни казаха, че всъщност тежкият проблем е в днк-то на сперматозоидите. Но май открихме от къде е проблема- мъжа ми е имал висока кръвна захар, а до сега не сме я тествали. Така, че спазваме диета и продължаваме усилено с бебеправенето  Wink
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines