Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 01:25:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 23  (Прочетена 187185 пъти)
 
MamaLili
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #225 -: април 17, 2013, 18:44:16 »

Здравейте, аз пак се включвам. Днес отново си направих тест 3 дни преди менструацията. Показа ми 2 чертичкии yahoo, въпреки, че втората е малко по- бледа. Другата седмица мисля пак да го повтора и да хода на лекар. Но има нещо, което ме притеснява. Имам леки болки в корема- долу ниското, не са силни, но все пак ги има. Според вас, това нормолно ли е? 
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: април 17, 2013, 19:48:26 »

'Нормални' са ако са леки и бързо отшумяват.  Може да пиеш но шпа и ако болката се усили или получишзацапване е хубаво да се консултираш с гинеколог.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: април 17, 2013, 20:54:21 »

Off topic:
Препоръчително е да започнеш да пиеш и фолиева киселина .
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: април 18, 2013, 10:16:45 »

Mamalili не бързай толкова! Препоръчвам ти да си направиш кръвен тест, ако толкова нямаш търпение. Но за доктор изчакай 6-7 г.с за да може да се види дали всичко е наред, има ли пулс плода. Иначе рискуваш да останеш с някакво огромно разочарование. Ако нещата са наред /което ти пожелавам/ изчаквайки, нищо лошо няма да стане.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #229 -: април 20, 2013, 16:12:19 »

MamaLili, аз имах такива болки от самото начало. Продължиха почти през цялата бременност, но там вече причините са други.
И наистина, на ехограф ще може да се види доста по-късно, а за пулсациите на сърцето поне към 7-8 ГС. Все пак, ако ще ти е по-спокойно - консултирай се с лекар. Най-малкото да питаш за болките /вероятно ще ти преопръчат да почиваш и да пиеш но-шпа/. Просто вероятността да видите нещо на УЗИ е малка. Аз също като теб, бях разбрала много рано, още преди всякакви закъснения. И доста си почаках, докато ме успокоят, че всичко е наред pardon
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #230 -: април 21, 2013, 19:59:58 »

Прегледа в петък мина добре. Както лекарката каза - всичко е перфектно. А, дано.
Още преди да ме прегледа, каза че е най-вероятно  е от хапчетата за щитовидната, както и аз предполагах. Може да съм минала в надфункция и затова. Мисля, че 50 мг. са ми много. Щитовидната ще е проверявам пак в края на май.

MamaLili, какво става при теб ?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: април 21, 2013, 21:49:23 »

Провери я, аз не си спомням да съм имала проблеми при цикъла, но пак казва, всеки организъм е индивидуален.

Аз съм на 14.05 на ендокринолог, рано рано сутринта.Надявам се да пусна и антитела, че ми трябват за имунологията.При повече късмет всичко ще е ОК.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #232 -: април 22, 2013, 09:28:27 »

Маги, задължително ще е проверя. Все още не сме напаснали окончателно дозата и затова пак трябва да ходя, но чак след месец... Искаше ми се по-рано, за да не се повтаря пак това, но тук тези часове за лекар не са винаги по желание..

Успех на теб с изследвнията на  14.05 !!! Дано всичко е в норма !
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: април 22, 2013, 14:11:23 »

Да се оплача малко, че ще се взривя...Пускам си изследвания контролни за хламидия - IgA, IgG и IgA. 5 пъти повторих КАКВО искам да ми изследват. Сега ми казаха резултатите и мен ми се стори съмнително, че нещо стойностите и референциите не са както трябва. 20 минути се опитвам да обясня на някакво момиче в лабораторията, да ми каже тва дето са изследвали хламидия ли е или някое от всичките други болести дето имат такива показатели. И след 20 минути най- накрая разбрахме, че са изследвали имуноглобулин и аз сега отивам ПАК да се бода и да дам ОЩЕ едни 100 лева щото те растат по дърветата, а аз гледам от тия дървета у нас много...
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: април 22, 2013, 14:21:33 »

100 лв?!? по принцип хламидията е към 20-30 или аз се бъркам, но като ми я изследваха струваше толкова
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #235 -: април 22, 2013, 14:53:23 »

В нормална дьржава биха ти направили новото изследване безплатно и вьобще ми е трудно да проумея как е вьзможно да има такова обьркване  girl_impossible
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: април 22, 2013, 15:13:13 »

Хламидия - мда - сега ми направиха 3-те показателя за 52 лева. НО - онези предните са решили да ме изследват за нещо друго.

Даже сега си гледах фактурата - IgA - са ми я пуснали за пневмония diablo И във фактурата изрично пише ХЛАМИДИЯ. За чуй са ме изследвали за нещо друго - НЕ МОГА ДА КАЖА...
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: април 22, 2013, 17:51:34 »

skylife пусни една жалба.Това е безумие тяхното.Та те така могат за каквото си искат да те изследват.Скарай се с тях аз така веднъж се карах и ми върнаха парите и повече не стъпих в тази лаборатория.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: април 23, 2013, 03:32:05 »

Здравейте момичета.  give_rose give_rose give_rose
След нашата вече четиригодишна одисея най- накрая имаме светлина по въпроса.
Диагнозата - изменение в кариотипа на мъжа ми... Решението - плащаме някакви нищо и никакви 10 хиляди евро и ако е късмет да забременея от първия път ще се разминем само с тях...ако ли не ще трябва да наброим още веднъж тази скромна цифра...прелест нали?  pardon
Та оказва се че след като ни мотаха толкова години с глупави изследвания, най накрая ни казаха че решението е инвитро със селекция на сперматозоиди , която е супер скъпа и евентуално здравната каса няма да го поеме. приеха ни документите за съответното инвитро и евентуално ще чакаме не повече от две години, след които могат да ми кажат че не сме одобрени. Вече не знам дали да ревна заради пустия му късмет дето имаме, или просто да се радвам че все пак има някакво решение, макар и скъпо. Може би и двете...
Сега разучаваме в различни клиники как стоят нещата с цените и с възможността да го направят, понеже не на всякъде могат да го извършат. Не знам дали в Испания или в Бг ще е по добре.
Всякаква информация ще ми е отполза, ако разбира се някоя е наясно как стоят нещата в бг...и ще съм благодарна на всякакви мнения, критики, коментари и идеи.
Просто...някак се отчаяхме тотално...предложиха ни донорска сперма, но милото не иска. Предложих му дори, ако има вариант баща му да ни стане донор, че нямам против, но дори не знам дали 60 годишен мъж може да стане такъв.  huhhuh.gif не знам...кажете нещо каквото и да е, моля ви...


Извинявам се за егоистичния пост...
Прегръдки на всички.

MamaLili  стискам палци скоро датипотвърдят хубавата новина give_rose
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: април 23, 2013, 11:09:57 »

мила Бера,тъжно е че са такива новините, поне сте наясно с проблема и няма да се чудите защо не става. Аз не съм много запозната,но мисля че има фонд,който покрива инвитро,но не знам при ккви условия,но трябва да проучиш всички опции.
оффф не знам дали поста ми въобще има някакъв смисъл и дали е полезен. Просто ти изпращам прегръдки и позитивни мисли. heart
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines