Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 04:38:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 23  (Прочетена 180922 пъти)
 
joyjoy
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #210 -: април 15, 2013, 11:50:33 »

Здравейте, момичета! Внимателно изчетох всички възможни мнения и публикации в този и други форуми относно бебеправенето и най-сетне се престраших да се регистрирам тук и аз и да се включа с мнения и въпроси. С моя партньор сме заедно още от студентските ми години. Вече направихме своя първи опит за бебче - на 9 април т.г. Цикълът ми е  28 -30 дни (в повечето случаи ми идва точно на датата, така че да кажем 30 дни), като последно ми дойде на 27 март! Изчислила съм си вероятните дни на овулация и се пада точно дните след 10 април. Към днешна дата се чувствам добре. Нямам каквито и да било  симптоми за бременност като гадене, отпадналост, силни болки и уголемяване на гърдите, често уринитане, обострен апетит и т.н., въпреки, че не се наблюдават задължително  (наясно съм, че е твърде рано), единствено чувствам съвсем лека болка в гърдите. Абсолютно всичко ми е както обикновено, не забелязвам никакви промени, които предполагам, че бих усетила  ако съм бременна. Чудя се аз ли нищо не усещам или съм се пренавила или си внушавам... За тест ми е още твърде рано. Споделете ми кога най-рано бих усетила някакви  промени в тялото би могло да настъпят и кога най -рано мога да си направя теста, който би отчел с известна степен на сигурност на резултата? Считате ли, че все още е твърде рано да се усети каквото и да е и въобще помогнете ми с някакви съвети! Знам, че при всички е различно, но все пак. Изчетох тонове публикации и коментари, но може би защото ми е за пръв път и съм малко неосъзната и все още не мога да гледам обективно, не искам да се пренавивам или да си внушавам. Всяко Ваше мнение ще бъде безценно за мен! Предварително Ви благодаря!
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: април 15, 2013, 12:12:18 »

joyjoy не дей да търсиш симптоми. Нека да ти закъснее 4-5 дни и си направи един кръвен тест. На мен единствения ми симптом беше леко гадене, но стана осезаемо чак след като вече видяхме бебчо на УЗ.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #212 -: април 15, 2013, 12:21:01 »

Събева, разбирам те колко си притеснена. Аз лично бих послушала ендокринолога. А ти защо толкова често си пускаш изследвания на хормона ? Не се чувстваш добре, промяна ли забелязваш или просто да видиш колко е. Нали скоро имаш пак час при ендокринолога. Като види, че стойността е ниска, ще ти намали дозата.  good

joyjoy, успех в бебеправенето. Аз мисля, че няма кой да ти даде точно описание на симптомите. Най-ясният от тях е да не ти дойде. Тест се прави от първия ден на закъснението. Аз например още седмица преди дните, разбирам, че ще ми дойде

Аз този месец забелязах изменение в цикъла си, от 3-4 седмици ми увеличиха дозата на 50 и се съмнявам да не е от това. Случвало ли ви се е ?  huhhuh.gif  Да пускам изследвания е рано, защото няма минали 6 седмици, за взимане на кръв имам час края на май.. уф, гадна история:bqsnasym:
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: април 15, 2013, 12:25:50 »

събева,ако имаш доверие на ендокринолога, го послушай и изчакяй,ако не го смени,но пак изчакай поне 45 дни,за да може да се направят изводи.Действително във всеки град има лаборятории на които можеш да се довериш и други по съмнителни,лекарите знаят кои са добрите.
Джойджой, незнам как си чела и не искам да съм груба,но въпросите ти са като на ученичка. не се напрягай,изчакай да ти закъснее цикълът поне няколко дена и тогава направи тест,не търси симптоми,така само може да се подлъжеш.При всеки симптомите са различни,често няма такива,а и да има идват след датата на предполагаемия цикъл.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: април 15, 2013, 14:52:06 »

joyjoy аз симптоми нямах пък съм бременна с близнаци.Много е рано за всичко.Живей си живота и поне още 6 месеца не се занимавай с глупости а просто се обичайте.Ако ти закъснее няколко дни пусни тест и ще видиш.
Thea аз не съм имала проблем с цикъла при промяна на дозата,но нали знаеш че всичко е много индивидуално и всеки различно се влияе.Какви са ти точно измененията.Имайте предвид че този месец има голям проблем заради всичките температурни смени и много хора се оплакват от различни проблеми с цикъла.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: април 15, 2013, 15:21:23 »

Хапчетата за щитовидна жлеза действат с НАТРУПВАНЕ!Стига си си пускала хормони през 10 дни, има си правила в работата със щитовидната жлеза, този хормон не е динамичен, трябва да мине време за да се види как му декства определена доза.Може в първата част на 45 дневния цикъл жлезата да се стресира, после да почне да работи по-добре.

Ако искаш да ти кажем споко ще се орпави хормона сам, кажи да ти го кажем.Ако ли не просто ни прочети.Мисля че 5 пъти вече съм писала горното.

Thea, аз съм с Хашимото от доста време.Откакто пия хапчета цикъла ми е бетон, имах проблеми миналата година, но тогава прогестерона беше зле и от него беше всичко.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #216 -: април 15, 2013, 15:55:04 »

Гучи, да, права си, наистина всеки човек е много индивидуален и всичко влияе по различен начин. Просто се чудех дали от това може да е, дали на някой му се е случвало.

Честно казано се притесних, защото досега не съм имала проблеми /освен в тийн. годините/. Този месец ми беше много оскъден и къс цикъла, само 1 ден ми беше нормален. То по принцип ми е по-слаб и къс, но сега беше само 2 дни и аз доста се шашнах. Четох, че евентуално при хиперфункция може да се получи това, но аз не съм с хипер. huhhuh.gif
Ако и другия месец е така, няма как ще трябва да се опитам да придвижа часа за гинеколог и ендокринолог по-рано, тук за час ми се е случвало да чакам 2 месеца.... angry

Маги, на теб прогестерона по-малко или повече ти беше? На мен уж са ми добре хормоните, но знае ли човек...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: април 15, 2013, 15:58:57 »

2 дена са нищо, може да е от времето, не се притеснявай, на мен ми подрани със седмица и от 28 дневен беше станал 21 и то няколко поредни месеца.1-2 дни са в рамките на допустимите отклонения smile
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #218 -: април 15, 2013, 16:08:18 »

Маги, то си ми дойде точно на датата /е, при мен варира от 27-31 дни/, но кървенето беше само 2-3 дни,от които само един нормален, другите изключително слабо течение sad Уж време,стрес не ми влиаят
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: април 15, 2013, 16:21:48 »

Това по скоро ми прилича на кистичка/задържан фоликул/ или проблем с прогестерона.Посети гинеколога най добре .А болки имаш ли.Дано да е нещо временно и да отминава бързо.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: април 15, 2013, 17:10:25 »

Погледнете прогестерона и дебелината на лиганицата. За всеки случай.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #221 -: април 15, 2013, 19:54:27 »

Гучи, така ме стресна с тази кистичка  shok, че се грабнах и отидох на място да питам за час. Нямали скоро, като повисях 5 мин. на главите им и ми дадоха за петък вечер. Постижение направо ! Иначе болки нямам. имах придърпване в яйцниците около 5 дни след ову, но болки не.

Маги и аз четох, че може и да е от това, затова ми се иска да ги изследват тези неща. Ще намекна деликатно, нали те все се сърдят докторите като има казваш нещо. Моята уж е доста отговорна, надявам се да изследва каквото е необходимо.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: април 16, 2013, 07:42:31 »

Thea мила не съм искала да те стряскам.Кистичките/фоликулярните/ не са нещо опасно и обикновенно се изчистват с помощта на противозачатъчни,дуфастон или просто със следващия цикъл.Ще чакаме да пишеш какво е станало.
Активен
joyjoy
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #223 -: април 16, 2013, 11:15:28 »

Благодаря ви, момичета!
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: април 16, 2013, 11:41:23 »

Джой, колкото по-малко мислиш за това и си по-спокойна толкова по-лесно ще стане. Разбира се ако няма някакъв проблем за решаване...там нещата не стоят по този начин. Но не гледай за симптоми защото при всеки са различни, а и може да ги има или не.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines