Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 22:32:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 23  (Прочетена 178976 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: декември 05, 2012, 11:39:17 »

Забременяване при наличие на хламидийна инфекция е възможно, не възможно е ако инфекцията е вече до така степен развила се, че има хидросалпингс в тръбите на жената, това е течност, която е токсична и убива ембриона.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #16 -: декември 08, 2012, 09:58:54 »

DG, нищо не ви пречи да изчакате още един месец. И аз нямам никакво желание да отлагам, обаче търпение му е майката... Най-малкото за този период можеш да дадеш почивка на организма ти. След тези антибиотици, според мен, се получава отслабване на организма, а сега все пак е зима и витамините все по-рядко присъстват на трапезата ни. Тук има по-вещи в медицината от мен, но тъй като съм много против лекарствата по принцип, смятам, че една такава "почивка" няма да ти навреди.

Josephine, честито  Bravo Пожелавам ти прекрасна и успешна бременност! Наслади се изцяло на прекрасните моменти, които ти предстоят  give_rose
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: декември 27, 2012, 18:50:29 »

Здравейте момичета. Надявам се сте имали прекрасна Коледа smile.
Аз идвам да се отчета какво се случва с мен- за хламидия още не сме правили контролен тест. Ще го правим след Нова Година. Днес си получих изследванията за Ову и се оказа, че съм с нисък прогестерон и съответно съм с нередовна овулация. Сега чакам обаждане от GPто за да ги питам какво следва, че тук нещо не мога все още да им разбера системата, а честно казано аз не искам да се бавя ако трябва да се лекувам. Набързо прочетох тук там из нета, че има вероятност и някой друг хормон да не е в час. Ще видя какво ще каже GPто и ще докладвам, Някоя от вас имала ли е такъв проблем?
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: декември 27, 2012, 20:08:30 »

аз имах нисък прогестерон,пиех около 5-6 години  утрогестан ,които е чист прогесерон и освен това естогена ми бе много нисък,та си слагах и лепенки естроген,не се притеснявай това се коригира и доста лесно,поне при мен,сега се адвам на едно малко дяволче в женски род.Успех
Извинявй излъгах без да искам ,понеже не понасям орално, слагах си го вагинално
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: декември 27, 2012, 20:11:46 »

Знам, че в БГ това изписват, но тук в UK днес ми каза доктора че нищо ми нямало, нищо че последните два месеца не съм имала ову  crazy. Сега си записах час с едно друго GP дето уж по разбира от женски проблеми та ще видим какво ще ми кажат.
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: декември 27, 2012, 20:15:25 »

Аз живея от почти 14 години в Испания и тукми го изписаха ,аи гинколожката ми е специалист по репродуктивна медицина,така ,че се довеих на нея и лечението е успешно,ав Бг ми бяха изписали дуфастон ,от който имах подобрение ,но и напълнях
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: декември 28, 2012, 11:26:53 »

Здравейте на всички бебеправещи, официално се записвам в темата girl_wink
Със съпруга ми още не сме правили опити, защото ми откриха на контролния бактериална инфекция, която ще лекувам до неделя включително. Мислим на Нова година да направим първия си опит. Знам, че така няма да съм минала контролен преглед, но вече нямаме търпение.
DG, сигурно си казвала, но не успях да открия в старата тема, за какво пихте с мъжа ти антибиотик и колко дни беше курса? Пожелавам ти успех с хормоните и дано не се налага лечение... good
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: декември 28, 2012, 13:02:47 »

DG, пожелавам ти чист тест след НГ smile и вече да може да действате по другия в/с smile А за овуто защо не си вземеш тестове и когато излезе + действате smile

Ивелка, пожелавам ти бързо излизане от тази темичка и да ни зарадваш с друга новина в най-скоро време....всъщност това го пожелавам на всички които се задържат в тази темичка smile
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: декември 28, 2012, 15:16:45 »

Josephine, бях правила тестове половин година за овулация, но те така и не отчетоха ову. Това беше причината да поискам кръвен тест за ову. Днес говорих с докито за прогестерена и ще направим още един кръвен следващия месец на 21вия ден от цикъла и ако отново съм с нисък прогестерон ще търсим причината.

carol видях, че и тук продават утрогестан и сигурно това ще ми предпишат ако се наложи.

ivelka аз пих Ацитромицин,, 4 таблетки по 250мг еднократно. С това лекарство курса е еднодневен. Пих го, защото след операцията за извън маточната бременност имах хламидия и съответно я пренесох на мъжа ми.
« Последна редакция: декември 28, 2012, 15:20:09 от DG » Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: декември 28, 2012, 15:24:35 »

DG, не съм специалист мила, но знам че това се регулира с хормони, може и да ти назначат нещо за регулирането....
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #25 -: декември 29, 2012, 17:31:46 »

DG, утрогестанът в Бг се купува без рецепта от всяка аптека. Аз го ползвам за маска за коса от години. Иначе чист прогестерон тук поне няма.
Много странно мнение, че като нямаш овулация, всичко е наред  crazy


Ivelka, пожелавам ти много късмет и скорошен положителен резултат  give_rose
« Последна редакция: декември 29, 2012, 17:33:39 от Alichka » Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: декември 29, 2012, 19:21:16 »

Аличка без да влезам в спор утрогестана е прогестерон ,но за за бъде в комерсиална форма да добавени соя, лецитиново масло и т.н. , а друго название на прогестерона ,който се продава в аптеките тук е прогифик може в Англия да го има и под това име
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: декември 30, 2012, 11:49:47 »

Благодаря ви, момичета! give_rose Пожелавам ви и при вас нещата да се случат бързо и безпроблемно и още в началото на 2013 вече да знаем, че ще ставаме мами heart
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: декември 30, 2012, 23:37:19 »

Момичета аз ходих при гинеколога, понеже след прием на противозачатъчни цикълът ми стана много дълъг  и нередовен -  41-48 дни. Той ми пусна изследване на FSH и прогестерон на 9ти ден от МЦ и излезе, че ми бил нисък прогестерона.  Изписа ми Дуфастон от 16-25ти ден 2х1 табл в продължение на 3 месеца. Аз обаче чета из нета, че Дуфастон при ненастъпила овулация я подтиска, а ние все пак работим за бебе.. и сега изобщо не знам какво да правя.. Четох  й че този хормон нормално  се изследва на 21-ви ден от цикъла... Ако някой може да ме посъветва ще съм ви много благодарна !
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: декември 31, 2012, 11:35:33 »

ФСХ, ЛХ, Пролактин, Тестостерон се изследват от 2-5 ден на месечния цикъл т.е. по време на кървенето, като е добре преди това да се направи преглед с вагинален ехограф, за да се види дали има задържани гфоликули или кисти, тъй като те променят стойностите на хормоните.Прогестерона се изследва на 7-ми дне след доказана с фоликуметрия овулация.Назначават го на 21-ви ден защото се счита, че при повечето жени овулацията настъпва на 14-тия ден от МЦ, което не е точно така, при всяка е строго индивидуално.

Прочети тази статия http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=793&Itemid=42
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines