Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 00:51:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Преддекемврийска седмичка 26.11 - 02.12.2012  (Прочетена 29750 пъти)
 
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #105 -: ноември 30, 2012, 10:48:55 »

Добро утро или добър ден give_rose
И честит имен ден на празнуващите smile
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: ноември 30, 2012, 11:06:41 »

Привет, момичета!  smile

Аз днес почивам, но ще трябва свърша няколко задачки, че ще пътувам извън града.
Явно според поверието, годината ми ще мине в пътувания. Обаче пак според него, не бива да върши къщна работа и да се перат дрехите, пък аз пуснах пералнята...

Честит празник на всички именици! Със здраве и гордост да си носят името!
bubi_baby, да ти е жив и здрав именика! Много да се слушате и обичате!  give_rose

Хайде, аз си допивам кафето и излизам. Ще се опитам да свърша заплануваното за днес.
Лек и приятен ден на всички!  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #107 -: ноември 30, 2012, 11:27:11 »

Хехе, аз също исках да попитам чии пари......
По вчерашната тема да кажа, че и аз съм чела едната книга. И "Тайната" съм гледала. Не искам да навлизам в материята, защото мисля, че границата между здравия разум и манипулацията е много тънка. Ама щом си написах желание и го пъхнах в Стената на плача, значи ми се иска твърденията да са истина.
Тук е грейнало едно слънце и не ми се работииии, обаче.....
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: ноември 30, 2012, 11:48:09 »

минавам само да честитя имения ден на всички празнуващи smile И да ви полежая лека работа на останалите smile give_rose
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: ноември 30, 2012, 12:14:41 »

Я да ви питам аз по един "женски" въпрос blum
Имате ли впечатления относно дограми? Каква би била подходяща за френски тип прозорци - колко камерна, марка, тип стъкло? Имате ли впечатления относно KMG?
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: ноември 30, 2012, 12:58:56 »

Силно ти препоръчвам стъклопакета да е троен. Повечето фирми за да ти дадат най-ниска цена, въобще не предупреждават за тази тънкост. Видът и дебелината на стъклата също е от голямо значение. Зависимост от местоположението на стаята - юг, север. Освен това шумопотискането е по-добро.

Каквато марка и камери да избереш, ако най-голямата площ (стъклата), дават най-големи загуби, то се инвестицията се обезсмисля.

Другото е избор на фирма, която се е утвърдила в правенето на дограми. Важно е да я направят добре, да не е крива.

Друго важно нещо е на хубава дограма да не ти сложат лош евтин обков. Чупи се, създава проблеми - не се затварят добре вратите и прозорците и т.н..  В крайна сметка дограмата са профилите, а свършващите елементи са обкова.

Миналата година почти професор станах по темата. А резултата е чувствително по-добър климат в стаята и лятото и зимата.
« Последна редакция: ноември 30, 2012, 13:06:11 от Teo » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: ноември 30, 2012, 13:26:37 »

Ние на скоро си сложихме дограма на профилик. Петкамерна със съклопакет 4 сезона. Незнам на технически език какви се точно съклата, но са със специална пропускливост на слънчева светлина. Нашите са с такава вече втора година и са много доволни. При нас също е добре имайки предвид, че жилището на се отоплява, а вътре температурата е нормална.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: ноември 30, 2012, 14:12:42 »

Тео, радвам се, че се включваш тук smile Да, за тройния стъклопакет и аз съм на това мнение, но за стъклата не знам кой тип ще е най-подходящ ... Става въпрос за стая с югоизточно изложение, като една от стените е изцяло с френски прозорци. Чух няколко отзива за тип всесезонно(енерджи) стъкло, обаче не знам дали е най-подходящо в случая pardon Също можеш ли да ми дадеш малко повече информация за този обков - какъв трябва да е качествения обков?
Пънки, какво имаш предвид за специалната пропускливост на светлината? Да пропуска светлина,  но не и топлина през лятото и да задържа топлината през зимата ли?
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: ноември 30, 2012, 14:17:38 »

Нещо такова ни обясниха! И освен това няма и конденз по стъклата. Понеже в едната им стая са други и там е постоянно мокро.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: ноември 30, 2012, 15:14:38 »

Пънки това е к-стъкло....май така се води smile Лятото не пуска топло вътре, зимата не пуска топлото вън smile
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: ноември 30, 2012, 16:18:30 »

Френски прозорци бяха прозорци до долу нали, като витрини. Това може да се окаже проблем за 3 слоен стъклопакет. Профилите са по-дебели и самите тела стават по-тежки. Трябва да се посъветваш с фирмата, която изберете.

Вече забравих производителите, ще погледна на нашата.

За к-стъклото не беше добра идея за южни изложения, там се използват 4 сезонни такива.
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: ноември 30, 2012, 17:42:03 »

Ех изтече и тази седмичка smile
Щях да ходя да гледам как палят елхата в София, ама...време не остана, а и трябваше да ходя сама...Но ето , че дойдоха почивните дни. Утре малко глезене на маникюр smile и после на откриването на новия мол хихих smile
Цвети да , колкото и да не ми се иска терминът ми е на 01.04.2013г. и се надявам ,че малчо няма да реши да излиза точно на първи, но много се надявам да излезе Овен, като мен :)аз съм Март месец де, ама и Априлски Овен да излезе ще съм доволна smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #117 -: ноември 30, 2012, 17:56:34 »

emetoem, единицата е много хубаво и силно число, не го свързвай с деня на шегата! В
Пловдив запалиха още миналата седмица елхата, така и не разбрах за да отида. Много ги обичам тези моменти.
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: ноември 30, 2012, 21:05:28 »

здравейте!
наминавам да ви видя, мен ми е едно странно
меланхолично, сълзливо, влюбено, разсеяно, размечтано ... все едно съм си в един мой свят...
на работа- само глупости...
моята приятелка има здрав. проблеми в семейството (бабата на мъжа й) и я мисля и нея... толкова добър човек е приятелката ми и когато има проблеми ме боли и мен!!
за училище имам куп неща за вършене... чудя се от къде да я захвана

искам само да си се гушкам с милото и да си стоя в топлото легло  heart pardon

споделих ви, дано ми олекне  Wink

п.с всъщност ме натъжи този текст
Моето малко момиче

Моето малко момиче порасна -
стана красива млада жена.
Своите тайни вече не казва,
нито я водя със мен за ръка.

Вечер не чака целувка от мене.
Вече не гушка свойто мече.
Твърде заета е. Все няма време,
даже да пием по чашка кафе.

Сутрин не правим красива прическа,
панделки бели не вплитам сега.
Липсва смехът при допусната грешка,
докато вършим рутинни неща.

Моето малко момиче порасна -
своето място днес търси в света.
Аз съм нейното минало, Тя - моето бъдеще.
Тя напред продължава, аз... й пазя гърба.
...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #119 -: декември 01, 2012, 09:27:18 »

Тази сутрин кафето е специално за  _Ezra_, малко да я разведри. Пък и за доказателство, че във всяка от нас детето е живо  Wink и няма тъжна майка.
Да, много мило стихотворение, независимо, че имам момчета give_rose. Ще ми се всяка младоженка и младоженец да го четат месец преди сватбата си, че да не казват, че родителите им "само се месят и ги изнервят"  Wink. Ама и вие ще станете родители, ще ви питам тогава  smile.
Много, много хубав декември пожелавам на всички. Да мине Никулден и вече и аз ще вадя коледните украси.


* ezra_n.jpg (32.85 KB, 353x333 - видяно 1986 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines